Nowe badania nad Całunem Turyńskim

Różne religie, Biblia, własne interpretacje pisma, cuda, etc.
LEMARI
Infrzak
Posty: 61
Rejestracja: śr lis 28, 2007 3:33 pm
Kontakt:

Re: Nowe badania nad Całunem Turyńskim

Post autor: LEMARI »

Ponawianie badań nad tzw. Całunem Turyńskim jest bezcelowe, ale przynajmniej niektórzy maja szanse się tym po ekscytować.
Makbet
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: pt paź 03, 2008 2:25 pm
Kontakt:

Re: Nowe badania nad Całunem Turyńskim

Post autor: Makbet »

Ponawianie badań nad tzw. Całunem Turyńskim jest bezcelowe, ale przynajmniej niektórzy maja szanse się tym po ekscytować.


Bo ja wiem, na pewno z biegiem czasu, wymyślą coś efektownego, ale całun turyński i tak jest skreślony, nie można się doszukiwać świętości w twarzy zwykłego człowieka, który po prostu głosił miłość do bliźniego. Tu już nie ważne jest to czy jest zwykłym cieślą czy "Synem Bożym" jak wolą chrześcijanie, ale to, że wreszcie pojawił się ktoś, kto głośno mówił o tym, że ten tam na górze cezar jest taki sam jak najgorszy niewolnik, że łączy ich człowieczeństwo...



Ważne jest tutaj to, że Jeszua nie doszukiwał się podziałów względem statusu moralnego, wiedział iż wszyscy ludzie zasługują na równe traktowanie. Dobra koniec, bo trochę odbiegłem od pierwotnej idei tematu.
Michał Kamiński
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 12:07 pm
Kontakt:

Re: Nowe badania nad Całunem Turyńskim

Post autor: Michał Kamiński »

No i napewno wyglądał tak jak Europejczyk z spiczastą bródką ;-).
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Nowe badania nad Całunem Turyńskim

Post autor: Lazy »

Michał Kamiński
No i napewno wyglądał tak jak Europejczyk z spiczastą bródką ;-).
Włosi odtworzyli na podstawie całunu (komputerowo) wygląd człowieka owiniętego w to płótno.Później wyrzeźbiono ową postać.Był to biały mężczyzna coś ponad 180cm wzrostu,dobrze zbudowany i co ciekawe blondyn.Leciał swego czasu film dokumentalny w telewizorni.Nijak nie przypominał pochodzenia żydowskiego.

:)
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
Awatar użytkownika
Ariadna
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 12:36 pm
Kontakt:

Re: Nowe badania nad Całunem Turyńskim

Post autor: Ariadna »

W tamtych czasach to w Izraelu wysokich blondynow chyba nie bylo :) Moze Jezus byl wikingiem ktory udawal boga? Ale wikingowie mili raczej nie byli, a juz napewno nie glosili by milosci i pokoju, wiec ta opcja odpada:) Moze to kosmita z rasy nordykow...? lol
Awatar użytkownika
Zit
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: pt sty 12, 2007 11:18 am
Kontakt:

Re: Nowe badania nad Całunem Turyńskim

Post autor: Zit »

Całun Turyński to ściema.



W każdym bądź razie, to nie był Jezus.
[ external image ]

,, Veni Vidi Vici" - przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem



Timeo Danaos Et Dona Ferentes ;)



**********Sol Omnibus Lucet!!!**********
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Nowe badania nad Całunem Turyńskim

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Kolejny naukowiec ogłosił, że przy pomocy znanych w średniowieczu technik udało mu się stworzyć wizerunek przypominający słynny Całun Turyński, na którym ma znajdować się wizerunek Jezusa. Czy XXI wiek znajdzie ostateczną odpowiedź na to, kiedy i jak wykonano jedną z najbardziej kontrowersyjnych relikwii?



WIĘCEJ
Ostatnio zmieniony wt paź 06, 2009 8:36 am przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zit
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: pt sty 12, 2007 11:18 am
Kontakt:

Re: Nowe badania nad Całunem Turyńskim

Post autor: Zit »

Kolejne badania, które utwierdzą, że Całun to wielka jedna mistyfikacja xD

Szkoda czasu i pieniędzy ...
[ external image ]

,, Veni Vidi Vici" - przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem



Timeo Danaos Et Dona Ferentes ;)



**********Sol Omnibus Lucet!!!**********
Awatar użytkownika
Manfredo90
Infrańczyk
Posty: 132
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 9:46 am
Kontakt:

Re: Nowe badania nad Całunem Turyńskim

Post autor: Manfredo90 »

Kolejne badanie, które i tak w ogóle nie przynosi odpowiedzi.

Im więcej badań jest prowadzonych nad całunem, tym co raz trudniej określić jego charakterystykę.

Eksperymenty nad nim, tylko pogarszają jego właściwości i strukturę...





Fakt faktem, całun obrósł legendą i jest swoistą "relikwią", ale czy warto warto badać coś; co zostało przeanalizowane en-ty razy i odpowiedź była taka sama ??
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Nowe badania nad Całunem Turyńskim

Post autor: Andrzej 58 »

Czy zauważyliście ,że badania,które preferują nasze media ukierunkowują w stronę potwierdzenia autentyczności całunu.Nie pada pytanie ,dlaczego wyobrażona postać miała płaską budowę(odstęp między przodem i tyłem )Dlaczego odbicie ma inną długość po dwóch stronach.Dlaczego zmarły krwawił po śmierci.Jak zbryły, jaką jest ciało człowieka, powstało płaskie (fotograficzne)odbicie.Co ze żródłami pisanymi-korespondencja papieża awgnońskiego z biskupem Troyes.

Wniosek -są to pseudo badania,które z oczywistej fałszywki mają zrobić przedmiot kultu z "naukowym" atestem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADNIENIA RELIGIJNE”