Tajemnica Przełęczy Diatłowa

Nowe znaleziska i hipotezy, o których nie zawsze mówi się głośno...
Awatar użytkownika
Immortal_girl
Infrańczyk
Posty: 152
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 2:00 pm
Kontakt:

Re: Tajemnica Przełęczy Diatłowa

Post autor: Immortal_girl »

A więc czekam z niecierpliwością :)
Awatar użytkownika
jerry
Infranin
Posty: 221
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 10:25 pm
Kontakt:

Re: Tajemnica Przełęczy Diatłowa

Post autor: jerry »

Mam pytanie tylko. Co nam da sekcja zwłok lekarzy z tak odległych lat, kiedy medycyna była tak zacofana. Nawet mówiąc iż lekarze to co widzieli to pisali bo wiadomo jak u Rosjan bywa, to to jest prawdą, to jaką mamy pewność że wnioski ( nie oceniając "fachury", zaangażowania i wiedzy lekarzy) i spekulacje są prawdą dla publiki nie pomijając żelaznych zasad dobra narodu, tajemnicy państwowej i innych "pierdół" którymi karmili i w sumie karmią do dnia dzisiejszego?
Ukryta Tajemnica M. Nighta Shyamalana

(The Buried Secret of M. Night Shyamalan)



"Prawdziwe tajemnice dotrzymują się same"



"Każdy ma swoje tajemnice, życie bez tajemnic byłoby nudne, nieprawdaż?



[ external image ]
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Tajemnica Przełęczy Diatłowa

Post autor: Arek 1973 »

Co do śnieżnych ludzi, a zdziczałych tubylców mających w okolicach parę "świętych gór" (Cholatczachl nie należy do nich) to uważam że niektórzy mylą się( na myśli mam ogólnie, śledząc inne fora) uważając ich za tych samych, dla mnie to 2 całkiem inne grupy a raczej może gatunki.

Wiem że niektóre sprawy mogły zostać utajone, gdy wojsko macza w tym palce to dopiero, ale trzymiąc się tekstu powyżej i uznając że było tak jak napisali ludzie z ekipy ratunkowej, to uważam że parę teorii można wykluczyć.

Mianowicie jeżeli nie było żadnych innych odcisków śladów w śniegu, możemy wykluczyć że Bigfoot ich zaatakował, że koczownicy ich zaatakowali, że wojsko, lub zbiegli więżniowie. Jeżeli nie było śladów innych osób ani śladów walki to nie warto tego tropu drążyć. Oczywiście jeżeli było tak jak ratownicy napisali .

Bardzo by mnie interesowało jakie było położenia namiotu w kierunku lasu do którego uciekali.

Czy wejście było zwrócone do lasu?

W którym miejscu przecięto nożem namiot ?itp.

A w ogóle to trzeba sobie uświadomić



CO? może skłonić grupę młodych silnych mężczyzn , żeby przy temperaturze -30 w bieliżnie i bez butów zacząć uciekać?.



CO ? sprawiło że czekali w pobliżu z zimna umierając a jednocześnie bali się wrócić do namiotu po swe ciepłe ubrania, kuchenki gazowe i inne niezbędne przybory.



CO? było przyczyną że woleli umrzeć niż wrócić tam gdzie mogli się ogrzać i przeżyć?
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
jerry
Infranin
Posty: 221
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 10:25 pm
Kontakt:

Re: Tajemnica Przełęczy Diatłowa

Post autor: jerry »

CO? może skłonić grupę młodych silnych mężczyzn , żeby przy temperaturze -30 w bieliźnie i bez butów zacząć uciekać?.



MOŻE SKŁONIĆ TYLKO JEDNO: STRACH.



CO ? sprawiło że czekali w pobliżu z zimna umierając a jednocześnie bali się wrócić do namiotu po swe ciepłe ubrania, kuchenki gazowe i inne niezbędne przybory.



W TAKICH WARUNKACH CZŁOWIEK TYLKO MYŚLI O PRZEŻYCIU A SKORO UCIEKLI Z NAMIOTU TO RACZEJ STRACH NIE SPOWODUJE BY TAM WRÓCILI SKĄD UCIEKLI PRAWIE NAGO...



CO? było przyczyną że woleli umrzeć niż wrócić tam gdzie mogli się ogrzać i przeżyć?



MYŚLĘ ŻE TO BYŁO ROSYJSKIE WOJSKO. MUSIELI COŚ WIDZIEĆ I POSTANOWILI IŚĆ DALEJ. A WOJSKO WPADŁO NA WSPANIAŁY POMYSŁ POZBYCIA SIĘ ICH BY NIE BYŁO ŚWIADKÓW BO WIELKA ROSJA MOŻNE UPAŚĆ JAK TO ZDRADZA..... I STWORZYLI MISTYFIKACJE JAK ZWYKLE DO NICZEGO NIE PODOBNĄ.



Poza tym jest za dużo pytań.
Ukryta Tajemnica M. Nighta Shyamalana

(The Buried Secret of M. Night Shyamalan)



"Prawdziwe tajemnice dotrzymują się same"



"Każdy ma swoje tajemnice, życie bez tajemnic byłoby nudne, nieprawdaż?



[ external image ]
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Tajemnica Przełęczy Diatłowa

Post autor: Rysiek23 »

Śmierć grupy Diatłowa - nieznane szczegóły oraz inne tajemnicze przypadki



Niewyjaśniona śmierć studentów w górach Ural, która miała miejsce 50 lat temu nie była jedynym tego typu przypadkiem w historii kraju. A. Guszczin w swym artykule ujawnia inne zaskakujące i makabryczne szczegóły dotyczące tragedii, która rozegrała się w drodze na Ortoten. Przywołuje ponadto inne przypadki tajemniczych zgonów, które rozgrywały się w podobnych okolicznościach. Nieliczni, którzy uszli z nich cało, wspominali o wszechogarniającym strachu…



SZCZEGÓŁY
sininen
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:26 pm
Kontakt:

Re: Tajemnica Przełęczy Diatłowa

Post autor: sininen »

Wszystko to bardzo ciekawe, ale i chaotyczne. Tylko trójka ze studentów miała tak poważne obrażenia ciała, ze były bezpośrednią przyczyną śmierci. Reszta zdawała się być w jakimś amoku. Może zostali poddani działaniu jakiegoś gazu lub innych czynników, które zaburzyły pracę ich mózgów, wywołały halucynacje i paniczny lęk, byćmoże też utratę wzroku (?).
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Tajemnica Przełęczy Diatłowa

Post autor: Arek 1973 »

Jerry

Próbuję trzymać się artykułu i zeznań ekipy ratunkowej . I jeżeli piszą że obcych śladów tam nie było ,to uznaję to jako fakt i wojsko albo inne złowrogie plemiona nie wchodzą dla mnie w rachubę.

Co do wojska to dodam że:

Jakby chcieli się pozbyć niewygodnych świadków to zrobili by to porządnie a takim partactwem to dopiero ściągnęli uwagę na siebie.

Co roku giną dziesiątki ludzi zasypanych lawinami, to jest niebezpieczeństwo numer 1 zimą w górach. Jakby chcieli ich się pozbyć i ślady zatrzeć, to wersja z lawiną pasuje jak ulał, i nikt by za bardzo dochodzenia nie wszczynał bo lawiny w górach to coś jak najbardziej normalnego, śmierćprzynoszącego,,,no ale każdy ma swoje zdanie, i tak powinno być, nie miałem zamiaru atakować twych wypowiedzi.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
jerry
Infranin
Posty: 221
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 10:25 pm
Kontakt:

Re: Tajemnica Przełęczy Diatłowa

Post autor: jerry »

Witam może i masz rację, może i nie. Nie mi to oceniać. Coś Tobie powiem Przyjacielu jeśli chodzi o Rosjan. Babcia mi opowiadała jedno zdarzenie z Historii wzięte.Mieszkała i pracowała w tym Mieście XYZ od urodzenia. 4 Marca 1945 Rosjanie wkroczyli do miasta XYZ. Niemców już dawno nie było. Zostali nie liczni i to w cywilnych ciuchach.Rosjanie wkroczyli i miasto plądrowali, okradali, gwałcili miejscowe kobiety i palili co się dało. Oczywiście miasto zrujnowali doszczętnie. Pamiętam jak Babcia mi opowiadała jak byli zli i nie raz brutalni. Machali wszędzie brobią, byli brudni, źle pachnący bo w terenie byli kilka miesięcy i roznosili wszy czy pchły nie pamiętam. I po dziś Dzień Mamy wielkie Święto Wyzwolenia Miasta XYZ. I powiem Ci jedno że co jak co ale własnej babci wierze tym bardziej że oddała dużo cennych artefaktów z tamstch lat do Ratusza i muzeum. Razem z dziadkiem byli pionierami w tej części miasta a po dziś dzień dziadek żyje sam w małym domku który im został a reszte ich ziem zabrała ówczesna partia rządząca. Nie wspomne że chodzi o akty prawne które są ale nie można ich potwierdzić bo wszystko zniszczone. Wartość tych ziem na dzień dzisiejszy była by warta kilkaset milionów. Ale co tam akty własności skoro nie ma potwierdenia w urzędzie miasta bo archiwum ruskie zniszczyły?!
Ukryta Tajemnica M. Nighta Shyamalana

(The Buried Secret of M. Night Shyamalan)



"Prawdziwe tajemnice dotrzymują się same"



"Każdy ma swoje tajemnice, życie bez tajemnic byłoby nudne, nieprawdaż?



[ external image ]
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Tajemnica Przełęczy Diatłowa

Post autor: Arek 1973 »

Smutne to ale prawdziwe.

W czasie wojen przeważnie tak jest, czy to ruskie były, czy hitlerowcy czy amerykanie w Wietnamie a ostatnio w Iraku. Tam gdzie wojna to rozbój, gwałty i to wszystko co wyżej napisałeś jest na porządku dziennym
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Tajemnica Przełęczy Diatłowa

Post autor: Lazy »

Może Was to rozśmieszy,stawiałbym tu na rosyjską wersję Yeti.Pewno słyszeliście, co o tym stworzeniu mówią mnisi buddyjscy.Stąd brak śladów i strach.Siły zapewne im też nie brakuje.
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
ODPOWIEDZ

Wróć do „ARCHEOLOGIA I ODKRYCIA”