Dom w Myszkowie

Duchy, Zjawy, Klątwy
Awatar użytkownika
jerry
Infranin
Posty: 221
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 10:25 pm
Kontakt:

Re: Dom w Myszkowie

Post autor: jerry »

Drodzy Koledzy i Koleżanki myślę że sprawa tego domu powinna być już zamknięta.

Mam wrażenie że szukacie czegoś "nadprzyrodzonego", na "siłę", a historia tego domu przed laty jak i historia domowników, was tylko bez sensu podkręca.
Ukryta Tajemnica M. Nighta Shyamalana

(The Buried Secret of M. Night Shyamalan)



"Prawdziwe tajemnice dotrzymują się same"



"Każdy ma swoje tajemnice, życie bez tajemnic byłoby nudne, nieprawdaż?



[ external image ]
majesttic
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: pt paź 03, 2008 1:48 pm
Kontakt:

Re: Dom w Myszkowie

Post autor: majesttic »

niestety nic :) ...

Nikt tam nie mieszkał od wybudowania, i mieszkańcy się aż dziwią skąd te opowieści...
"Walka jest wychowawczynią wolności." - Fryderyk Nietzsche (1844–1900)
kropeczka
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 3:12 pm
Kontakt:

Re: Dom w Myszkowie

Post autor: kropeczka »

jerry może faktycznie masz racje ...ale przed latami naprawdę musiało się tam dziać coś dziwnego..przecież nie wyssano by tego wszystkiego z palca... pozatym jesli ktoś niewie to ten dom był opisywany w gazetach a nawet miał być emitowany w sławnym kilka lat stecz programem "nie do wiary"



a co do zamieszkania tego domu to mieszkał tam pewien osobnik ... historie o Nim opisałam kilka postów wczesniej ... przeciez po co mój tata miałby wymyslać mi historyjki.?nie jestem małym dzieckiem wiec nie miałby powodu zmyslac ...pozatym jak mój tata pracował w PKS to było jakies 30 lat temu ..;)
SleepySpook
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: pn gru 20, 2010 12:48 pm
Kontakt:

Re: Dom w Myszkowie

Post autor: SleepySpook »

Hej !

Wraz z Kropeczką i BloodyGirl byliśmy w tym domu, to prawda . Z resztą nie będę się rozpisywac na ten temat bo już Kropeczka opisywała naszą wyprawe kilka postów wcześniej .





Rozwinęłam nowy temat o tym domu, ale także o rzekomo nawiedzonym szpitalu w Oleśnie .

Zapraszam : http://www.paranormalne.eu/forum/index.php...6524#entry77964 .
SleepySpook
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: pn gru 20, 2010 12:48 pm
Kontakt:

Re: Dom w Myszkowie

Post autor: SleepySpook »

Witam Wszystkich !

Mam ciekawe wiadomości na temat tego domu, to znaczy wiadomości które powinny wyjaśnic już całą sprawę . Kilka postów wcześniej Kropeczka pisała historię, którą opowiedział jej tata . Histrori, którą wam przedstawie dopenia opowieśc Kropeczki .



A natomiast ciągle męczyłam mamę opowieściami o tym domu, a więc ona postanowiła popytac ludzi w pracy czy wiedzą coś na ten temat . Okazało się, że jej koleżanka z wydziału mieszka kilka domów dalej i zna dokładnie historię tego domu . A więc to ona :

"Ten dom wybudował pewnien kawaler, który obecnie już nie żyje ... Po wybudowaniu tego domu umarł ... Nie miał rodziny, miał brata, który jest psychicznie chory, a teraz obecnie mieszka na Światowicie . Mężczyzna, wybudował ten dom także był chory psychicznie. Nikt tam nie mieszkał i już nie zamieszka, bo nie ma właściciela tego domu, a brat tego gościa nie może byc właścicielem, wiec dom będzie stał taki jaki jest dopóki sam się nie rozwali. Nasuwają się pytania; czemu tam tyle siana, z kąd te krzyże, gdzie jest do niego wejście oraz czemu w wewnątrz są popalone futryny itp. ?



Jest tam dużo siana, bo mężczyzna ten chciał tam popełnic samobójstwo chciał się podpalic z tąd siano i popalone futryny .

Jak opowiada koleżanka mojej mamy krzyże stawiali tam sąsiedzi, bo nie chcieli żeby ktoś zakłucał spokój tem osiedlu (jest to bardzo spokojne osiedle ) . Sama była nawet proszona kiedyś żeby wziąc udział w "akcji rozstawiania krzyżów po placu" .

Wejściem jest natomiast to "okno" gdzie niegdyj była kładka po której wchodziło się do domu . Kilkanaście lat wcześniej były tam schody drewniane . Ale wiadomo że drewno butwieje i nic po nich naturalnie w świecie nie zostało .



Wszystkie bajki o duchach zostały wymyślone przez sąsiadów owego domu, aby odstraszyc "odwiedzających" .



To cała historia tego domu i mam nadzieję, że się podobało xD . Nie ma nic w nim prawdopodobnie nadprzyrodzonego . Dziękuje koleżance mojej mamy za informacje .







Pozdrawiam SleepySpook .
nieumarlacocacola46
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 10:31 am
Kontakt:

Re: Dom w Myszkowie

Post autor: nieumarlacocacola46 »

Ten dom jest opuszczony już bardzo długo, dłużej niż - jak zostało powiedziane na początku dyskusji - przez 5 lat. Mieszkam w Z-ciu, mój tata wprowadził się do tego miasta nieco ponad 20 lat temu. Już wtedy słyszał, że w tym domu straszy, zresztą już wtedy od dawna był opuszczony.



Wiem, że sprawa nietkniętego węgla w domu była już poruszana, jednak pragnę ją przypomnieć ze względu na to, że... mieszkamy w Polsce ;) tutaj, gdy ma się okazję mieć węgiel za darmo, przed oczami od razu pojawia się wizja zysku. W końcu można go sprzedać, ewentualnie napalić sobie ,,za free" w piecu. Skoro ten węgiel został nietknięty, to znaczy, że... złodzieje też są przesądni^^ lub po prostu w jakiejś części historii o tej opuszczonej budowli tkwi ziarno prawdy.



O tym domu dowiedziałam się od koleżanki jakoś we wrześniu/październiku 2010r., jednak wtedy ta sprawa przysłowiowo ,,wleciała mi jednym uchem i wyleciała drugim". Jakoś niedawno sobie o niej przypomniałam, postawiłam poszperać w necie i poszukać jakichś mniej lub bardziej wiarygodnych informacji i, niestety ze smutkiem, stwierdzam, że wersji historii tego domu jest tyle, co odcinków ,,Mody na Sukces" ;) Jedni wierzą w to, co tam się rzekomo dzieje, drudzy nie. Spory między ludźmi trwają, sprawa tylko coraz bardziej się gmatwa.



Jestem z gatunku tych ,,niedobrych ludzi'', którzy muszą coś zobaczyć, aby w to uwierzyć. Jak wyzdrowieję (przeziębienie na majówkę, lepszego momentu wybrać nie mogłam...), to postaram sobie tak zorganizować czas, żeby w najbliższym czasie się tam wybrać. Wtedy będę miała niezależną opinię na temat tego miejsca, nie tylko jakieś internetowe domysły.



Jak się tam wybiorę, dam znać. Może znajdę coś ciekawego... ;)
HoNk hOnK.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Dom w Myszkowie

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='terminallyCapricious' post='96780' date='29 kwiecień 2012 - 21:53']Jak się tam wybiorę, dam znać. Może znajdę coś ciekawego... ;)[/quote]



Czekamy więc z niecierpliwością na relację ;)
Ostatnio zmieniony ndz kwie 29, 2012 8:01 pm przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bialakarla
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: pt lis 04, 2011 10:02 am
Kontakt:

Re: Dom w Myszkowie

Post autor: bialakarla »

Witam

ja znalazłam takie info na ten temat:



http://4.bp.blogspot.com/-FHjjUtv5n90/Tf85...3%25B3w0001.jpg



pozdrawiam ;]
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Dom w Myszkowie

Post autor: Katarzyna_1 »

@bialacarla

ha, to dzięki wklejeniu przez Ciebie tego wycinka prasowego dotarłam do tego ciekawego filmu o zwierciadłach. Dzięki. :)
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Dom w Myszkowie

Post autor: Katarzyna_1 »

Aha, czy to chodzi o ten sam Myszków gdzie w 1985 r. miały miejsce zjawiska związane

z psychokinezą? Tak pytam, bo może Ci bracia coś "majstrowali"?
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
ODPOWIEDZ

Wróć do „DUCHY”