ZAKLĘCIA LECZNICZE

Medytacje, relaksacje, channnelingi, czakry, trzecie oko itp.
Xrdaxas
Infrzak
Posty: 83
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 4:58 pm
Kontakt:

Re: ZAKLĘCIA LECZNICZE

Post autor: Xrdaxas »

Orson, ale nie zapominajmy że Żydzi mieli bardzo dobrze rozwinięty przekaz ustny.
Xrdaxas
Infrzak
Posty: 83
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 4:58 pm
Kontakt:

Re: ZAKLĘCIA LECZNICZE

Post autor: Xrdaxas »

Mam na myśli to że bardzo dobrze, ze szczegółami pamiętali to co im się przekazywało, jeszcze zanim wszystko zostało spisane. I ze szczegółami potrafili to przekazać dalej.
Awatar użytkownika
CanisLupus
Infrańczyk
Posty: 124
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 10:25 am
Kontakt:

Re: ZAKLĘCIA LECZNICZE

Post autor: CanisLupus »

Wg mnie wszystko to" zaklęcia,klątwy,czary jest kwestią wiary -cos w rodzaju efektu placebo
Awatar użytkownika
jerry
Infranin
Posty: 221
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 10:25 pm
Kontakt:

Re: ZAKLĘCIA LECZNICZE

Post autor: jerry »

Bardzo ciekawa dyskusja na wysokim poziomie i w końcu bez idiotycznych stwierdzeń i obrażania się na wzajem.



Jestem tylko ciekaw jednego.



Księg jest bardzo wiele i nie jesteśmy nawet stwierdzić jak wiele. Kościół położył łapę i zrobił sobie z tego własny interes. Wiemy że zatajono bardzo dużo na temat Historii ale dzięki nie którym ludziom postawionym wysoko w Watykanie i nie tylko, wiemy, poznajemy nie które tajemnice które nigdy nie miały być ujawnione. Sama Biblia to też zbiór wybranych ksiąg na Soborze...



Ale wrócę do gnębiącego mnie pytania:





Jeśli Jezus był,żył, posiadał cudowne moce pomagając tym najuboższym, szerzył wiarę, pokój i miłość i przez panujące "rządy" został zgładzony zostawiając nam potomkom tak dużą wiedzę to dla czego patrząc na historię wstecz już nigdy nie "powrócił" by coś zmienić? 2010 lat? jak jeszcze długo ten ziemski burdel ma trwać?



Dobra a co z UFO, duchami, upiorami, zaklęciami, magią, nostradamusem, da Vinci, co do ulicha ze wszystkim tym, co sie pisze na tym forum kontra Biblia,religia ii Jezus na czele? gdzie prawda, w czym prawda?





Cholercia mam nadzieje że mnie nie zbesztacie z błotem.....
Ukryta Tajemnica M. Nighta Shyamalana

(The Buried Secret of M. Night Shyamalan)



"Prawdziwe tajemnice dotrzymują się same"



"Każdy ma swoje tajemnice, życie bez tajemnic byłoby nudne, nieprawdaż?



[ external image ]
Xrdaxas
Infrzak
Posty: 83
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 4:58 pm
Kontakt:

Re: ZAKLĘCIA LECZNICZE

Post autor: Xrdaxas »

Jezus istniał bo jest postacią historyczną. Dlaczego nie powrócił? Powróci dopiero, 2010 lat to nie dużo. Jeżeli uznamy że był Mesjaszem, którego miał wyczekiwać nagród Wybrany to oni też musieli se poczekać.



Orson co masz na myśli poprzez stwierdzenie "ewolucja mitu Jezusa"?
Awatar użytkownika
CanisLupus
Infrańczyk
Posty: 124
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 10:25 am
Kontakt:

Re: ZAKLĘCIA LECZNICZE

Post autor: CanisLupus »

[quote name='Orson' post='77633' date='13 grudzień 2010 - 21:57']To dobre pytanie. I niestety obawiam się, że jest dowodem na to, że Jezus kłamał, konfabulował i oszukiwał. Nie oceniam natomiast, czy sam wierzył w to kłamstwo, czy też nie. Jezus prawił, że:

1) Królestwo Niebieskie przyjdzie niedługo

2) Królestwo Niebieskie przyjdzie niespodziewanie

3) Królestwo Niebieskie już przyszło

4) Królestwo Niebieskie jest niematerialne



Czyli, że przyjdzie, ale przyszło. A jeśli już przyszło, to go nie widać, bo widzą go tylko Ci, co w nie uwierzą. Natomiast, jeśli przyszło i mimo tego, że go nie widać, powinno widzieć się skutki.

Jezus kłamał kiedy mówił, że: ,,Takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą, nowymi językami mówić będą, węże brać będą, a choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im. Na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją." oraz ,,Oto dałem wam moc, abyście deptali po wężach i skorpionach i po wszelkiej potędze nieprzyjacielskiej, a nic wam nie zaszkodzi.". Nie trzeba być teologiem, żeby zauważyć, że jest to wierutne kłamstwo, które pierwotnie miało stanowić kiełbasę wyborczą:). To samo robią dzisiaj różni guru New Age. Nihil Novi.

Kontrargumentem jest zawsze stwierdzenie, że ,,Biblii nie można czytać dosłownie, tak jak i nie można czytać dosłownie słów Jezusa". Osoba, która wypowiada takie stwierdzenie wpędza siebie i swoje tezy w kozi róg ośmieszenia, z którego nie ma już wyjścia. Bo oto powstaje pytanie: Kto w takim razie może decydować o tym, co powinno być w Biblii odczytywane dosłownie, a co metaforycznie? A jeśli już metaforycznie, to kto decyduje o tym w jaki sposób (wszak metafora ma to do siebie, że można rozumieć ją na różne sposoby)? Przecież Jezus nigdzie nie powiedział: Dobra, tego nie mówię na serio, a to mówię metaforycznie, a jeszcze tamto to mówię dosłownie. Nic z tych rzeczy.

Jeśli rozumujemy powyższe fragmenty metaforycznie, to czemu nie mamy rozumieć metaforycznie opowieści o chodzeniu po wodzie i zmienianiu wody w wino, jak i, przede wszystkim, zmartwychwstaniu?

Czemu na serio traktuje się prawa w ST o rozwodach, cudzołóstwie i zakazie stosunków homoseksualnych, seksie grupowym (w sensie, że to czyny zakazane, nie piszę tutaj o karze takiej, jaka występuje w Biblii za te czyny), a pomiją inne prawa, często występujące tuż obok tych uznanych, jak prawo do obcięcia ręki kobiecie, która w trakcie bójki złapie mężczyznę za przyrodzenie, śmierć za bluźnierstwo, czy kara tym, którzy sieją dwa zboża na jednym polu i spożywają zakazane jedzenie?

Ta rażąca niekonsekwencja, zbyt mała dosłowność, sprzeczności i przeciwieństwa, niekiedy ahistoryczność i arealizm- te wszystkie cechy Biblii nie czynią z niej wiarygodnego źródła poznania. Najlepszym dowodem na to, co napisałem powyżej, są wojny religijne, przeróżne odłamy w chrześcijaństwie i sekty, jak i radosna twórczość Watykanu.

Jeśli ktoś mi odpowie: Tak jest, bo tak kieruje Kościół Duch Święty, a wszyscy Ci, którzy robią inaczej są kierowani na manowce przez Szatana, to zwyczajnie mnie nie przekona. Nie tylko dlatego, że to stwierdzenie brzmi zabawnie. To po prostu błędne koło.

- Czemu Biblia jest święta?

- Bo tak powiedział Duch Święty.

- A skąd to wiesz?

- Bo tak napisane jest w Biblii.
[/quote]

Myśle ze jedym czynnikiem robiącym ludzkości wode z mózgu jest obecnie sam kościół. W zakazanej na soborze ewangelii św Tomasza jezus wyrażnie mowi ze królestwo niebieskie jest w nas samych i a to czy je odkryjemy zalezy wlasnie od tego czy w nie uwierzymy...
Awatar użytkownika
jerry
Infranin
Posty: 221
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 10:25 pm
Kontakt:

Re: ZAKLĘCIA LECZNICZE

Post autor: jerry »

Oglądałem ostatnio dość dobry dokument na temat kościoła i chrześcijaństwa. Gościu jeździł z ekipą telewizyjną po całym świecie i próbował przekonać na podstawie wniosków z pewnych faktów jak i dowodów że Biblia w większości to "opowieści i fakty" wzięte z innych kultur religijnych. Najbardziej gruby temat to Żydzi którzy po mimo dowodów pozostawali przy swoim.





Na prawdę dokument dający grubo do myślenia.





Nie jestem znawcą innych kultur czy religii ale gostek mnie przekonał do pewnych logicznych sytuacji gdy wydarzenia z Biblii pokrywały się kropka w kropka np z wydarzeniami innej religii, epok czy zdarzeń.

Czyżby zbieg okoliczności? A może Biblia to tylko kilka procent prawdy a reszta to "plagiat" na potrzeby " big interesu"?



Kto nie zna dziś klechy który nie ma dobrego auta, mieszkania za free, dodatków od państwa za nauczanie religii itd, zerowego podatku VAT ? Przecież księciunio z pewnego miasta nie dorobił się milionów na głoszeniu Słowa Bożego.

A i dziś jest przy swoim majątku nie do ruszenia bo przy takiej śmietance towarzyskiej jakiej on zna nikt mu nic nie zrobi, chyba że jest samobujcą.
Ukryta Tajemnica M. Nighta Shyamalana

(The Buried Secret of M. Night Shyamalan)



"Prawdziwe tajemnice dotrzymują się same"



"Każdy ma swoje tajemnice, życie bez tajemnic byłoby nudne, nieprawdaż?



[ external image ]
ODPOWIEDZ

Wróć do „EZOTERYKA”