2012 obiektywna teoria,dowody?

Nowy świat, nowi ludzie, nowe myślenie. A może to tylko iluzja?
Awatar użytkownika
Dreamer
Infrańczyk
Posty: 190
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 10:02 pm
Kontakt:

Re: 2012 obiektywna teoria,dowody?

Post autor: Dreamer »

Już tłumaczę

ładunek elektryczny ze Słońca wejdzie w reakcję z żelaznym jądrem Ziemi i wówczas ta wytworzy siłę magnetyczną która nie dość że spowoduje zmianę biegunów to wraz z nią pociągnie za sobą zmianę kierunku obrotu Ziemi
Auegamma
Infrzak
Posty: 31
Rejestracja: sob maja 03, 2008 8:44 pm
Kontakt:

Re: 2012 obiektywna teoria,dowody?

Post autor: Auegamma »

chodzi o tzw. neutrino? z tego co pamiętam te cząsteczki są bardzo szybkie i jest ich trylion na mm^2, jeśli nie więcej;



co dalej, widzę kilka luk w Twoim rozumowaniu, po 1: wiesz dlaczego ziemia w ogóle ma pole magnetyczne?

po 2: co się stanie z elektromagnesem gdy zwiększy się przepływ prądu?

po 3: czy jest wiele planet w tym układzie słonecznym które krążą w drugą stronę niż nasza planeta?

po 4: od czego jest uzależniona prędkość obrotu ziemi wokół własnej osi?

po 5: jak powstają te wyładowania słoneczne?



te 5 podstawowych kwestii, według mnie, złożone razem pozwalają stwierdzić iż nawet podczas gigantycznej burzy słonecznej nie ma co marzyć o tajfunach spowodowanych zwolnieniem ziemi;
Awatar użytkownika
Dreamer
Infrańczyk
Posty: 190
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 10:02 pm
Kontakt:

Re: 2012 obiektywna teoria,dowody?

Post autor: Dreamer »

wiesz dlaczego ziemia w ogóle ma pole magnetyczne?


Pole magnetyczne Ziemi a chwilowy efekt "cewki" to 2 różne rzeczy Pole Magnetyczne Ziemi tworzy się w wyniku jej obrotu itu wytworzy się siła elektromagnetyczna


ak powstają te wyładowania słoneczne?
To akurat temat na odrębną dyskusję tu mówimy o skutku nie przyczynie
od czego jest uzależniona prędkość obrotu ziemi wokół własnej osi
Kilka wzorów - masa jądra gęstość etc :)


czy jest wiele planet w tym układzie słonecznym które krążą w drugą stronę niż nasza planeta?
to jest uzależnione od usytuowania biegunów


co się stanie z elektromagnesem gdy zwiększy się przepływ prądu
Mnie na fizyce nauczono że potencjal elektryczny zwiększa siłę
Auegamma
Infrzak
Posty: 31
Rejestracja: sob maja 03, 2008 8:44 pm
Kontakt:

Re: 2012 obiektywna teoria,dowody?

Post autor: Auegamma »

jeżeli chcesz eliminować jedne zagadnienia bez uwzględnienia innych to coś mi tutaj nie gra ;)



pole magnetyczne ziemi to efekt tego iż jądro ziemi jest jeszcze gorące, poprzez ruchy tektoniczne oraz ruchy magmy, pole magnetyczne ziemi nie jest takie jak się nam wydaje, jest o wiele bardziej skomplikowane, proponuję odwiedzić którąś ze stron badającą dokładnie budowę pola magnetycznego ziemi POD skorupą, a nie patrzenie jakie są efekty NAD nią, aby dokładniej zrozumieć całe zagadnienie oraz możliwe konsekwencje, a pole magnetyczne słabnie gdyż ziemia stygnie;



co do tych wyładowań, sam dokładnie nie pamiętam, lecz chciałem się tutaj skupić bardziej na tych wszystkich "łapach" które wybuchają nad powierzchnię słońca, o ile się nie mylę, to one są źródłem tych wyładowań, tam gdzie "łapa" wskaże tam kierują się ładunki, jeżeli skieruje się w naszym kierunku to mamy pole magnetyczne ziemi które nas chroni, jeżeli gdzieś indziej to gdzieś indziej;



prędkość obrotu ziemi wokół własnej osi jest uzależniona od odległości od słońca, oraz od księżyca, wystarczy sobie przypomnieć dlaczego występują pływy morskie a ten związek staje się oczywisty, pamiętajmy jeszcze iż księżyc się oddala z prędkością 2 mm na rok;



usytułowanie biegunów nie ma tutaj zbyt wiele do gadania, we wszechświecie połowa układów słonecznych ma planety które kręcą się w lewo a druga połowa ma planety kręcące się w lewo, w sytuacji w której ułożymy układy słoneczne tak że planety kręcą się w tą samą stronę w stosunku do słońca, ta kwestia zadziwiła astronomów bodajże w roku 1994;



elektromagnes staje się silniejszy, prawda, dlatego jeżeli słońce zacznie wysyłać więcej tych neutrino (chyba tak się nazywają te cząsteczki) to jedyne co może się stać to pole elektromagnetyczne ziemi stanie się silniejsze, to już nie jest wpływanie prądu na kawałek metalu, ale prądu na już ukierunkowany magnes, tego nie da się ot tak zmienić;



i na miłość boską, jeżeli rzeczywiście ziemia miała by zwolnić to gdzie w tym szaleństwie będzie księżyc? odleci? spadnie na ziemię? przecież ten proces zajmie wiele lat jeżeli nie stuleci;

Auegamma
Ostatnio zmieniony pn gru 29, 2008 1:32 am przez Auegamma, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dreamer
Infrańczyk
Posty: 190
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 10:02 pm
Kontakt:

Re: 2012 obiektywna teoria,dowody?

Post autor: Dreamer »

pole magnetyczne ziemi to efekt tego iż jądro ziemi jest jeszcze gorące, poprzez ruchy tektoniczne oraz ruchy magmy, pole magnetyczne ziemi nie jest takie jak się nam wydaje, jest o wiele bardziej skomplikowane, proponuję odwiedzić którąś ze stron badającą dokładnie budowę pola magnetycznego ziemi POD skorupą, a nie patrzenie jakie są efekty NAD nią, aby dokładniej zrozumieć całe zagadnienie oraz możliwe konsekwencje, a pole magnetyczne słabnie gdyż ziemia stygnie;
Piszesz oczywistą oczywistość znajdziesz to na Wikipedii

My teoretyzujemy o sile zewnętrznej jaką są ładunki elektryczne wystrzelone z powierzchni Słońca i jak wejdą w interakcje z jądrem Ziemi

A wejdą tak jak pisałem tworząc elektromagnes

Teraz będą dwie siły pole magnetyczne i elektromagnetyczne i to właśnie wywoła ogromne zaburzenia o efektach których pisałem wcześniej


prędkość obrotu ziemi wokół własnej osi jest uzależniona od odległości od słońca, oraz od księżyca
Czyli grawitacja ale masa Ziemi jest równie istotna bo to ona tworzy grawitację


usytułowanie biegunów nie ma tutaj zbyt wiele do gadania
A właśnie że bieguny mają wiele do gadania o ile tak kolokwialnie można rzec Magnetyzm i grawitacja to siły wektorowe dające siłe do obrotu


i na miłość boską, jeżeli rzeczywiście ziemia miała by zwolnić to gdzie w tym szaleństwie będzie księżyc? odleci? spadnie na ziemię?


Księżyc trzyma grawitacja nie magnetyzm


elektromagnes staje się silniejszy, prawda, dlatego jeżeli słońce zacznie wysyłać więcej tych neutrino (chyba tak się nazywają te cząsteczki) to jedyne co może się stać to pole elektromagnetyczne ziemi stanie się silniejsze, to już nie jest wpływanie prądu na kawałek metalu, ale prądu na już ukierunkowany magnes, tego nie da się ot tak zmienić;


Nie masz racji

Odsyłam do książki Gerylla gdzie wspolnie z 2 astrofizykiem na kilkudziesięciu stronach tłumaczą ten proces

Chyba nie liczysz że wytłumaczę Ci to w 1 poście?
Auegamma
Infrzak
Posty: 31
Rejestracja: sob maja 03, 2008 8:44 pm
Kontakt:

Re: 2012 obiektywna teoria,dowody?

Post autor: Auegamma »

w sumie, doceniam to iż pomimo wycieńczenia oraz późnej pory napisałeś odpowiedź, muszę też przyznać, iż rzeczywiście w nie wszystkich punktach zawarłem prawdę, lecz nadal uważam iż ten proces będzie miał tyle związku, co nic, z prędkością naszej planety, jak sam napisałeś, księżyc trzyma się dzięki grawitacji a nie dzięki magnetyzmowi;

Auegamma
Ostatnio zmieniony pn gru 29, 2008 2:01 am przez Auegamma, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dreamer
Infrańczyk
Posty: 190
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 10:02 pm
Kontakt:

Re: 2012 obiektywna teoria,dowody?

Post autor: Dreamer »

Ja powtarzam to tylko teoria i wyniki analiz labolatoryjnych Przy tak wielkich masach nie wiemy jak faktycznie zachowa się Ziemia - zostają tylko spekulacje

Ale weź pod uwagę że 9-% astrofizyki to spekulacje i tu nie ma pewników



Dobranoc i dzięki za merytoryczną dyskusję której trochę brakowało :)
hunab-ku
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: pn lip 21, 2008 7:42 am
Kontakt:

Re: 2012 obiektywna teoria,dowody?

Post autor: hunab-ku »

[quote name='Grafik_NPN' post='46701' date='śro, 24 gru 2008 - 15:27']kursami to sie powinno zajać ABW - pranie mózgów[/quote]

Jesteś idealnym materiałem na inkwizytora. Całe szczęście, że nie masz jakieś władzy, bo krzywdziłbyś ludzi.

Pranie mózgu to każdy ma niejedno ... dawno za sobą ... i dobrze luidziom z tym, jak widać.

Każda informacja, którą ktoś Ci posiał kiedyś w mózgu jest Twoim zniekształceniem.

A zresztą co mnie to obchodzi ... to Ty masz problem.
Lothar
Infrzak
Posty: 65
Rejestracja: pn gru 03, 2007 8:34 pm
Kontakt:

Re: 2012 obiektywna teoria,dowody?

Post autor: Lothar »

Znalazłem coś ciekawego, ale z uwagi na obszerność materiału podam tylko link.





http://www.buycontacthasbegun.com/support-...nexuspolish.pdf


"Wszystko czym jesteśmy jest rezultatem tego, o czym myśleliśmy" - Budda.



"Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz - w obu przypadkach masz rację" - Henry Ford.

Awatar użytkownika
jerry
Infranin
Posty: 221
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 10:25 pm
Kontakt:

Re: 2012 obiektywna teoria,dowody?

Post autor: jerry »

Witam wszystkich. Chcecie dowodów:



ZEITGEIST DVDRIP.avi



Zobaczcie ten film bo warto. Ten film mną wstrząsnął. Po czymś takim można by powiedzieć: Kataklizmie przybądź i rób co swoje.



A oto opis filmu :



"Mocny film dokumentalny pokazujący i wyjaśniający jak społeczeństwo jest manipulowane. Dokument podzielony jest na 3 części:I. ... wszystko » Religijna - pokazuje astro-teologiczne podstawy chrześcijaństwa. Udowadnia, iż religia chrześcijańska jest jedynie splagiatowaną wersją wcześniejszych mitów, głównie egipskich i opiera się na astrologii.II. 11 Września - dotyczy najsłynniejszej akcji terrorystycznej służb specjalnych USA, dokonanej na własnych obywatelach.III. Banki i plan zniewolenia świata - czyli kto stoi za kontrolą światowej gospodarki i polityki. Komu zależy na wywoływaniu wojen i komu się to opłaca, oraz kto dąży do wykreowania Jednego Ogólnoświatowego Rządu, Globalnego imperium: niewolników rządzonych przez garstkę Panów i kontrolowanych totalnie, rodem z Orwellowskiego "Roku 1984"..."





można go ściągnąć z: http://chomikuj.pl/fija/filmiki+na+weso*c5*82o



2 zakładka od góry - "filmiki poważne".
Ukryta Tajemnica M. Nighta Shyamalana

(The Buried Secret of M. Night Shyamalan)



"Prawdziwe tajemnice dotrzymują się same"



"Każdy ma swoje tajemnice, życie bez tajemnic byłoby nudne, nieprawdaż?



[ external image ]
ODPOWIEDZ

Wróć do „NOWA ERA”