Czakry nie istnieją

Inne tematy z zakresu religii, wierzeń, cudów
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Czakry nie istnieją

Post autor: ADAX »

Czy czakry istnieją ? Zależy jak pojmujemy pojęcie czakr. Dla niektórych to punkty witalne, dla innych "magazyny energii i cudownych właściwości". Inni wierzą bo przekonały ich książki, czy jakieś ważne i budzące w nich zaufanie autorytety, sceptykom pozostaje oficjalne zdanie nauki na ten temat. Lecz jeśli ktoś powie, że w swojej "czakrze" skumulował energię, która pozwoliła mu lewitować, to myślę, że powinien się głęboko zastanowić nad sobą...
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Czakry nie istnieją

Post autor: Arek 1973 »

Test określający aktywność czakramów



TEST



Zrobiłem sobie ten test, co ciekawe to wynik wcale mnie nie zaskoczył

Korzenia: nieaktywny (-19%)

Święta: open (12%)

Splotu słonecznego: nieaktywny (0%)

Serca: open (12%)

Krtani: open (12%)

Trzecie oko: nieaktywny (-12%) to mnie cieszy bo sam poznałem na czacie ludzi którzy uważają że mają otwarte trzecie oko a zachowywali się jakby ktoś im swoje chustką zawiązał

Korona: nieaktywny (0%)
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Czakry nie istnieją

Post autor: ADAX »

Z ciekawości zrobiłem ten test. Przyznam szczerze, że jest on dość prosty, pytania są niejednoznaczne, tak samo jak udzielanie odpowiedzi, więc trudno wywnioskować czy te czakry są otwarte czy też nie. Tak czy siak o to wyniki:



Root: open (6%)

Sacral: under-active (-6%)

Navel: open (12%)

Heart: under-active (0%)

Throat: open (19%)

Third Eye: under-active (-12%)

Crown: open (6%)



ciekawe...

Raczej polecałbym nie brać tego testu dosłownie, a czym bardziej brać go za wyrocznię...
WojtekWojtek
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 21, 2017 10:24 am

Re: Czakry nie istnieją

Post autor: WojtekWojtek »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Orson" data-cid="78613" data-time="1293967555">
Czakry są tak samo realne jak niepokalane poczęcie Marii, zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, gadający wąż w raju, ukaranie Prometeusza, walka Horusa z Setem, Ragnarok i inne tego typu religijne historie.

To samo, co kryje się za czakrami, odczuwają przedstawiciele innych wierzeń, nazywają to inaczej, a w rzeczywistości jest to ekstaza, skupienie, lub inny naturalny czynnik występujący w naturze, który można uzyskać bez wymyślania do niego baśni.

Wiadomo jednak, że baśnie są bardziej pociągające.

Z tymi czakrami to też tak jest, że pojawiały się w różnym czasie w różnych religiach dharmicznych i mają różne znaczenie oraz różne ,,właściwości", w zależności od kultu, filozofii, czy nawet regionu. Oczywiście, New Age przejął ten pomysł i większość książek, które dzisiaj traktują o czakrach i czakramach to opowiastki uzupełnione w komentarze ezoterycznych guru. Mistyka skomercjalizowana i dla niecierpliwych:).
</blockquote>
Jedni w czakry wierzą, inni wprost przeciwnie - różnie bywa :) Mnie osobiście rozwój duchowy bardzo interesuje, no i zainteresowanie czakrami jest naturalnym elementem takich poszukiwań. Momentami jestem w stosunku do czakr dość sceptyczny, innym razem uznaję je jednak za fascynujące narzędzie do samopoznania. Mogę podzielić się z Wami pięknym testem czakr po polsku <a href="http://testczakr.pl/">http://testczakr.pl/</a>  gdzie każdy może zrobić sobie sympatyczny test czakr indywidualny bądź partnerski - myślę że to kapitalnie opracowana, ładna psychozabawa i że może stanowić fajny punkt wyjścia do dalszych dyskusji :) 
ODPOWIEDZ

Wróć do „POZOSTAŁE”