Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Medytacje, relaksacje, channnelingi, czakry, trzecie oko itp.
Awatar użytkownika
revolt
Infrańczyk
Posty: 112
Rejestracja: wt cze 17, 2008 7:00 am
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: revolt »

Jeżeli już porównywać KK do szanownego pana Baby, to lepsze będzie zestawienie Ojciec Rydzyk- Sai Baba. Obaj zarabiają, obaj jeżdżą najdroższymi samochodami itd itp etc.



No... w sumie pana Baba jest zdecydowanie bogatszy od naszego rodzimego ojca :rolleyes:
"Badzcie sceptykami... ale miejcie tez otwarte umysly"



"...nasza Polsko mała - Idź pod prąd !"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Pantanal- ciągnięcie wątku na temat uniwersalnych wartości nie ma sensu, widzę też przez tą wypowiedź, czym jest dla Ciebie wiara, a czym jest ona dla mnie i takie dwie skrajności zapewne się nie porozumieją. Rozumiem, że własnie takie spłycanie pojmowania wiary staje się przyczyną czczenia wielu bozków i daje pole do popisu "fałszywym prorokom", bo nie odróżnia się prawdziwych słów o głębokich wartościach od zwykłego lania wody, głębokie przesłania i wiedza, którą się ignoruje, gdy nie stac jest nas na jej zrozumienie, bo sami jestesmy na nią zamknięci, a to wszystko, niestety musze powiedziec, świadczy o zbytnim zadufaniu się w sobie. Uniwersalne wartości, tak naprawdę nie istnieją, to jest pojęcie obiektywne, dlatego do każdego indywidualnie przemawiają różne słowa i w tym tez tkwi pewna tajemnica w tym co i kto wybiera. Tez żałuje, ze nie pojmujesz, w ogóle o czym ja piszę.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: Katarzyna_1 »

Kwestię uniwersalnych wartości jak wynika z powyższego postu Danuta doskonale rozumie!!! Pozdrawiam Was.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

To, ze moja filozofia jest skomplikowana, nie oznacza, że jest egoistyczna. Ja rozumiem, że bardzo łatwo przychodzi Ci rzucanie słów na wiatr, oskarżenia i typowania ludzi na "głupi i mądry", z tym że tym "mądrym" zawsze musi byc Twoja osoba. Jesli kogos ziębi kwestia wiary, to dlaczego zabiera głos w tym temacie? Już Ktoś raz mądrze powiedział "Widzisz zdźbło w czyimś oku, a w swoim belki nie widzisz".
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Orson zapominacie wciąż o jednym, ze ja tu nie wprowadzam swoich teorii w obieg, a jedynie wyrażam swoje zdanie, zgodnie, zresztą z przesłaniem tego forum- "jesli masz takie- wypowiedz się"..:) W takim układzie wszelkie żądania dowodów, udawodnienia swoich racji, krytyka bez podania swojego zdania na ten temat, jest również bardzo błędnym założeniem i wypływa raczej z chęci wpłynięcia na rozmówcę, ze ma zmienic swoje poglądy, bo inaczej jest i tu "..."okreslenia"..., a więc po czyjej stronie istnieją uprzedzenia i zamknięcie się na opinie innych?? A co do słowa "ziębi" doskonale ująłeś :" Co więcej- jeśli czegoś nie lubimy, to już nie jesteśmy obojętni "-ale według Ciebie ja mam rozumiec je tak : "nie bo nie", "z założenia jesteś niewiarygodny", "to nie istnieje", "jestes głupszy, jestes zły, bo poprostu Ciebie nie lubię", czy taka rozmowa ma jakikolwiek sens??
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Juz się robi.. :)Wyszo trochu niezrozumiale, a to dlatego ze edytowałes swój post w tym samym czasie co ja dodawałam odpowiedź. Oczywiście nie tyczyło się Twojego cytatu, ale w jaki sposób Pantanal prowadzi rozwowy, po dodaniu tego wpisu widzę, że pojmujesz podobnie jak i ja je odbieram. Właśnie, też jestem przeciwna krytyce bez wytknięcia błędu..
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: Katarzyna_1 »

Robi się b. ciekawie. Orson dał wykład niczym śp. Leszek Kołakowski :rolleyes: :) - dokładnie w tym samym stylu :rolleyes: :P - pozdrawiam piszcie dalej....
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
ODPOWIEDZ

Wróć do „EZOTERYKA”