Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Medytacje, relaksacje, channnelingi, czakry, trzecie oko itp.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

No, niestety, nie zgodze się z tym co piszesz. Jezus zadziwiał kapłanów, filozofów, uczonych w piśmie, więc wczesniej ludzie tego nie wymyslili, to że teraz znajduje się w wielu filozofiach świadczy tylko o sile tego przekazu i o przemówienia tych słów i ich sensu do wielu...
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Kiedy zrozumiesz, że to nie Jezus wymyslił dziesięc przykazań i nie mówił tylko o wartosciach, bo objasniał o wiele więcej, o zyciu, smierci, celu, funkcjonowaniu swiata, itd..? Odnosze wrażenie, że wypowiadasz się nie znając po prostu tych słów, tej nauki, ani jej znaczenia.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Orson, ale Ty raczej piszesz o tworzeniu się nowej religii podpartej Jezusem niz o samym Jezusie i jego naukach. Według mnie to On uporządkował te dawne wierzenia, filozofie i poglądy wskazujac na to , która droga jest prawdziwa, a jaka fałszywa. "Nikt nie wejdzie do Królestwa Niebieskiego inaczej, tylko przeze mnie", "Ja nie jestem z tego świata, jak i wy nie jesteście" wytykał błędy a wskazywał na prawidłowosci w pojmowaniu, swiadczą o tym kłótnie z uczonymi w pismie, faryzeuszami, kapłanami..
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Nie słyszałam faktycznie o tych postaciach, co piszesz, ale mam wątpliwości, co do tego, aby byli konkurencją dla Jezusa, a to dlatego, że właśnie gnostycy opierali swoje poglądy i nauki na Jezusie, uważa się ich nawet za pierwszych chrzescijan. Jesli mam byc szczera to nauki Jezusa wydają się byc bliższe gnostycyzmowi, ale stało się, jak się stało i jest najwyższą postacią w chrześcijaństwie. Wcale się nie wypieram, ze moja wiara w Jezusa ma związek z wychowaniem, nawet gdzies tam wyżej, to napisałam, o szacunku do wiary ojców.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Dzięki Twojej informacji Orson rozwiązałam tą kwestię fałszywych proroków i to na podstawie Szymona z Gitty, właśnie :).Ma to tez duzy związek z samym Sai Babą. Zwrócie uwagę, utrzymuję, ze gnostycy głosili nauki bardzo podobne do Jezusowych, opierając się na nim i jego słowach, ale do tego stopnia, że niektórzy z zazdrości i pychy utozsamiali się po prostu z nim, a po czym ich tak rozpoznaje, otóż Jezus w swoich czynach nie posługiwał się magią, był temu bardzo przeciwny, natomiast, co udało mi się odszukac na temat Szymona Maga, podobno to ta sama postac. Szymon za pomoca magii miał udawac śmierc i zmartwychstanie, przed obliczem Nerona pragnąc ośmieszyc prawdziwych chrześcijan, św. Piotr wezwał imię Jezusa i ten rostrzaskał się, spadając na skały podczas unoszenia się w tej sztucce. Nie głosił, więc Szymon przed Jezusem, a druga sprawa, jeszcze raz zwracam uwage na ten istotny fakt - uwierzyc i za pomocą wiary, boskiej siły, a wykombinowac metodami magii, to efekty są niby podobne, ale podobne nie znaczy, że takie same, bo juz od Mojżesza te sprawy są oddzielane i kładzony jest tu specjalny nacisk na prawidłowe ich pojmowanie. Przesłanie nauk Jezusowych, o nie uleganiu iluzji, lecz dązeniu do prawdy i ten cały motyw o zazdrości Szatana, o podstępie, przebiegliwości i upadabnianiu się i "małpowaniu", a także "po owocach ich poznacie", i westchnienie niewierzących dopiero po smierci Jezusa "Zaprawde ten był prawdziwym Synem Boga", juz wskazuje na podszywanie się pod tą postac innych w ten właśnie sposób. Dzieje się to, jak można zauwazyc po dzień dzisiejszy, u Sai Baby tez posługiwanie się magią jest prawie udowodnione, a mnie pozostaje podtrzymanie, nawet wzmocnienie wiary w słusznośc mojego wyboru.
strwag
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: pn maja 17, 2010 7:17 am
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: strwag »

[quote name='danut' post='70492' date='14 czerwiec 2010 - 02:24']Jezus w swoich czynach nie posługiwał się magią, był temu bardzo przeciwny[/quote]



Chyba nic na ten temat nie mówił tzn. nie w ewangeliach kanonicznych. Można jednak uznać, że był przeciwny magii ponieważ uznawał ważność Starego Testamentu w którym takie praktyki zostały potępione.
Ostatnio zmieniony pn cze 14, 2010 8:05 am przez strwag, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Jezus swoich cudów nie czynił dla poklasku, raczej tłumaczył je związkiem z Wiarą a nie przyspisywał ich swojej mocy "Jesli będziesz miał wiarę, .. to nie ja ciebie uzdrowiłem.." Gdy Piotr widząc Jezusa idącego po wodzie, sam chciał to uczynic, ale w pewnym momencie zląkł się i zaczął tonąc, to Jezus zapytał "Dlaczego zwątpiłeś?" Bo sprawa jest taką wagą, siły czystej wielkiej wiary, miłości i sprawiedliwości a nie sprawa przebiegłości, chytrości i lęku człowieka. Nie w celu widowiskowym Jezus czynił cuda , ale w celu objasniania i nauczania, dlaczego jest to mozliwe, kim naprawde jestesmy i co mozemy uczynic, moze to tak bardzo denerwowało magów wszelkiej maści???
ODPOWIEDZ

Wróć do „EZOTERYKA”