Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Medytacje, relaksacje, channnelingi, czakry, trzecie oko itp.
strwag
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: pn maja 17, 2010 7:17 am
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: strwag »

[quote name='danut' post='70501' date='14 czerwiec 2010 - 13:01']Jezus swoich cudów nie czynił dla poklasku, raczej tłumaczył je związkiem z Wiarą a nie przyspisywał ich swojej mocy "Jesli będziesz miał wiarę, .. to nie ja ciebie uzdrowiłem.."[/quote]



Żydzi do tej pory nie uważają Jezusa za Boga co byłoby zgodne z jego własnymi naukami. Motyw Jezusa - Boga pojawił się znacznie później u chrześcijan. Jeśli chodzi o Sai Babę to prawdę mówiąc nie ma żadnych dowodów potwierdzających, że czynił jakiekolwiek cuda. Natomiast kilka razy przyłapano go na stosowaniu tanich sztuczek jak wyciąganie naszyjnika spod wręczanej komuś szkatułki.
Ostatnio zmieniony pn cze 14, 2010 9:47 am przez strwag, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Strwag ja uwazam, ze prawda jest po stronie Jezusa, a wszystkie wiary, religie krażą tylko wokół tej Prawdy. Także judaizm, islam, czy nawet chrześcijaństwo nie oddają w pełni znaczenia Jego nauki, została nie zrozumiana do końca. Chrześcijaństwo jest religia nowszą, dlatego moze bardziej zbliża się do niego, ale tylko zbliża, inne tylko wspominają tą postac, kurczowo trzymając się starych zasad, w tym tkwi też ponadczasowośc Jezusa, w braku zrozumienia do końca, tego co chciał przekazac.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Islam i chrześcijaństwo to są dwie odnogi tej samej starej religii. Widzisz Pantanal, w dalszym ciagu nie rozumiesz, ze ja wcale nie zagłębiam się w temat religii, nie pisze o tym, która jest lepsza czy gorsza, piszę o najwyzszym osiągnięciu w rozwoju wartosci człowieka i najblizszej mnie nauce i postaci.Jesli masz odrobinę inteligencji i dobrej woli, to zrozumiesz, że odpowiednio do własnego rozwoju człowieka i kierunku w jakim on zmierza i wykształca swoje wartości istnieje idea, w tym przypadku idealny byt Jezus. Cóż to za egoizm, pytam raz jeszcze??
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Odpowiedź jest bardzo prosta. O co mi chodzi? Ja juz wybrałam drogę, a Ty jeszcze stoisz na rozdrożu, nie mogac się zdecydowac, którą. Dla Ciebie wszystkie mają prawdopodobieństwo byc dobre, dla mnie ta, którą podążam.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Pokusze się jeszcze o podsumowanie tej naszej dyskusji Pantanal :). Nie wiesz o co mi chodzi? Jestesmy w temacie, gdzie porównuje się Sai Babę do wszystkich istot przewyzszających mądrością ludzi, kierującego się boską mocą, traktowanego jak bóg. Ja uważam, ze akurat ta postac nie powinna byc tak ogłaszana i przyjmowana jak... i tu wybieram swoją sprawdzoną drogę, nie mieszajac do tego innych wyborów i innych religii, a nawet swojej tylko postac Jezusa, jako swój kierunek w poszukiwaniu Prawdy, do której dąży, własciwie kazdy czlowiek dostrzegajacy duchowe aspekty zycia, a nie tylko te materialne. Ty stawiasz się ponad tym wszystkim próbujac jedynie oceniac, przy okazji pytając, dlaczego nie wybrałam innej drogi i nadinterpretując moje wypowiedzi w roższerzeniu na inne religie, inne postaci z róznych kultur i czasu..Ja nie podejmuje tego tematu, bądź niechętnie, ponieważ nie szukam innych dróg, bo juz znalazłam droge ku prawdzie, i tu niech będzie według Orsona, przyjęłam za sprawą wychowania i miejsca takiej a nie innej kultury i religii, ale opierajac się na naukach Jezusa nie znalazłam w nich nigdzie kłamstwa, nie zawiodłam się na nich, są w życiu sprawdzalne, mam do nich swoje odnosniki, dostrzegam coraz więcej dzięki nim i odkrywam coraz to nowe aspekty w nich zawarte, zauważajac, że jest ich jeszcze więcej, takich które dopiero są przede mną i nie sa jeszcze ogarnięte przez człowieka.Wskazałam też, że nauki Sai Baby nie sa jakies rewolucyjne pod tym względem, a w wielu miejscach są wręcz fałszywe, bo zaprzeczają same sobie np. prawdziwosci słów o boskiej mocy, gdy do swoich cudów i czynów uzywa się spekulacji i kłamstwa. Taka nauka i droga nie przetrwa poniewaz nie jest budowana na mocnych fundamentach. Nie podszywam się pod żadne filozofię, jedynie o własne poznanie, a poznanie nie jest tym samym co slepa wiara, odczuwam tez poprzez swoje poznanie prawdziwośc słów i czynów objawionych i objasnionych przez Jezusa, który tak staje się moim przewodnikiem. Nie przeczę, że ktos odnajdzie droge ku prawdzie obierajac inny kierunek, dróg może byc wiele, wszystkie moga wychodzic z jednego punktu i w takim tez się spotkac. "Lepiej byc zimnym lub gorącym, ale nigdy letnim" Bo widzisz, gdy ktos zabłądzi, w końcu zacznie szukac prawdziwej drogi, ale gdy ktos stanie nie idąc nigdzie, nie ma szans na odnalezienie celu, a bacznie sie im przyglądac bez końca nie ma sensu..
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Pantanal i niech tak zostanie..:)Nic nie powiem hindusom od Sai Baby,bo nikogo nie nawracam, nie przekonuje, myslę, że wielu z nich ma "oczy i uszy" i sami wyrobia sobie zdanie co do tej postaci..Porównujesz mnie do księdza :), byc może tylko dlatego, że każdy ksiądz zna pismo, w którym słowa Jezusa są zapisane, czyta je kilkadziesiąt razy i dociera do ich znaczenia i ich sensu, choc wielu katolików tego nie robi, wyznaje Jezusa na "hura" i pod wpływem tłumu,ulegając manipulacji, wieksza uwage skupiając przy tym na tym co głosi,w przypadku katolików na księdza, zapominając kogo tak naprawdę czczą, tak samo jak i czynią to wspomniani przez Ciebie hindusi, ślepa wiara mnie nie odpowiada, w nauce docieram do sedna, rozmyslam, bo temu powinna taka służyc..... "Obecnie, kiedy chwieją się, giną nasze odwieczne poglądy, podpory zycia społecznego, urok potegi tłumu wciąż rosnie i nic jej nie grozi"..

Gustaw Le Bon "Psychologia tłumu"

Dla każdego "co kto lubi":)
Ostatnio zmieniony śr cze 16, 2010 9:18 am przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Hindusi tez wierzą w Boga, ale tą wiarę mąci im tylko Sai Baba, jest jak przywódca i manipulator tłumu, nie myl pojęc na temat tego, czym jest wiara, z tym co napisałam, chyba, ze sam uważasz, że ta postac(Sai Baba) jest Bogiem!!???Tez mam dośc Twojej pogardy i hipokryzji..
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Dlatego mówię, nie rozmawiamy o religiach i wierzeniach innych, ale o konkretnej postaci, ciągle zbaczasz z tematu i podjudzasz, za kogo go Ty uważasz??
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: Lilith »

[quote name='danut' post='70585' date='16 czerwiec 2010 - 20:29']Hindusi tez wierzą w Boga, ale tą wiarę mąci im tylko Sai Baba, jest jak przywódca i manipulator tłumu[/quote]



Nie żebym wielbiła sai babę ,ale 2000 lat temu posłano Jezusa na krzyż bo tez uznano,ze mąci ludziom w głowach,i manipuluje innymi.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Lilith- a to jest bardzo dobra uwaga, widzisz jesli ktos przedstawia całkiem odmienne, nowe poglądy, jest atakowany, wybucha sprzeciw, wojna w utrwalonym dotychczasowym pojmowaniu ludzi, czego nie widac u Sai Baby. Jest wielbiony, oddają mu cześc, a dlaczego- bo mówi to co ludzie chcą usłyszec, daje im to czego oczekują, dopasowuje się do tych oczekiwań, jest ich przywódcą i odzwierciedleniem,a nie krokiem naprzód, on jest wytworzony, wyniesiony przez ludzi,a sam utrzymuje ich w tym przekonaniu...związek tłum- i ten kto na czele...
ODPOWIEDZ

Wróć do „EZOTERYKA”