Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Medytacje, relaksacje, channnelingi, czakry, trzecie oko itp.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Pantanal jakie Ty masz dowody, że działalnośc Jezusa miała podtekst polityczny? Sądzony w tym samym czasie byl Barabasz, to za nim opowiedział się tłum. Jeśli piszesz o linie obrony, w jakim punkcie stawiasz siebie, jako sędzię do ogłaszania wyroków? W takim razie potrzebny jest ktos za i ktos przeciw, konkretny temat i obiekt sporu..Rozmowa z Toba jest o niczym, nie przedstawiasz swoich poglądów, chcesz uprościc wszystko do głupoty ludzkiej mysląc, ze to Ty znasz prawdę..Sai Baba ogłasza się wcieleniem Jedynego Boga na ziemi, jego przedstawicielem, zgadzasz się z tym?
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: ADAX »

Nie żebym wielbiła sai babę ,ale 2000 lat temu posłano Jezusa na krzyż bo tez uznano,ze mąci ludziom w głowach,i manipuluje innymi.


Rzymianie obawiali się, że ludzie zaczną słuchać Jezusa, a on oswobodzi swój kraj z niewoli i skłóci drugą co do wielkości populację, mianowicie żydów. Utrzymanie tak rozległego cesarstwa Rzymskiego było trudne, więc takie rewolty musiano tłumic.


Pantanal jakie Ty masz dowody, że działalnośc Jezusa miała podtekst polityczny? Sądzony w tym samym czasie byl Barabasz, to za nim opowiedział się tłum. Jeśli piszesz o linie obrony, w jakim punkcie stawiasz siebie, jako sędzię do ogłaszania wyroków? W takim razie potrzebny jest ktos za i ktos przeciw, konkretny temat i obiekt sporu..Rozmowa z Toba jest o niczym, nie przedstawiasz swoich poglądów, chcesz uprościc wszystko do głupoty ludzkiej mysląc, ze to Ty znasz prawdę..Sai Baba ogłasza się wcieleniem Jedynego Boga na ziemi, jego przedstawicielem, zgadzasz się z tym?


Tę historię osądziła prawdziwa historia, a nie ta opowiadana w kościele i w Biblii. Każdy kto zagłębi się w historię Cesarstwa Rzymskiego będzie to wiedział, lecz nie wielu jest takich ludzi, bo po co się uczyć historii ?
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Błąd jest w tym, że stworzony obraz dla idealnego Syna Boga, który staje sie obiektem kultu w naszej, lub znanej nam religii zaczyna przypasowywac sie do postaci historycznych, róznych z tego okresu...Krzyczy się oto był ten, albo tamten, albo, że już nadchodzi..W tym temacie nie o tym mowa, historykom nie udało się udowodnic istnienia tejże postaci. Raczej zastanowiam się tu nad tym czemu służy i jaki jest cel rozpowszechniania w naszej kulturze nauk i postaci Sai Baby..szczególnie pisząc takie słowa, jak te w artykule:..."Jego przybycie jest odpowiedzią na modlitwy wyznawców wszystkich religii o powrót lub zstąpienie Boga, który uratowałby świat przed katastrofą i przywrócił rządy prawości. "...Pisałam ze Jezus to moja idea i ze niestety w porównywaniu słów Jego a Sai Baby nie widze głoszenia tych samych prawd, tej samej wartości...Jezus mówi np. "Kto we mnie wierzy niech idzie za mną", Sai Baba :"Musicie się mi oddac całkowicie"...Po drugie, pytam Pantanala, jaki jest sens wskazywanie w kulturze wyznaniowej, bo Polska jest krajem chrześcijańskim, jakby na to nie patrzec, jako jedynie słusznego stanowiska"Uznaj wszystkie(wszystkich) religie, albo żadnej(żadnego)"..Mnie jako mężatce kojarzy się to ze stwierdzeniem"Traktuj wszystkich mężów jak swojego, albo nie miej żadnego" Mogę zrozumiec "nie miej żadnego", bo to jest jakies wyjscie i wybór, ale tej pierwszej rady, to pozwól, ze juz raczej nie skomentuję..:)..Nie wnikam też co do wyborów innych ludzi, każdy ma do tego prawo. Wybór odcięcia się od religii, pragnę zauważyc ,jest też wyborem na tych samych zasadach i nazwanie głupcami tych co wierza, jest tak samo ingerencją w ich stanowisko, nie zaś obiektywnym spojrzeniem, jesli to jest jedynie słuszna droga, to tylko dla tych, którzy ją wybrali ale tak samo nie mogą narzucac jej innym. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: Lilith »

[quote name='danut' post='70620' date='17 czerwiec 2010 - 19:40']Raczej zastanowiam się tu nad tym czemu służy i jaki jest cel rozpowszechniania w naszej kulturze nauk i postaci Sai Baby..szczególnie pisząc takie słowa, jak te w artykule:..."Jego przybycie jest odpowiedzią na modlitwy wyznawców wszystkich religii o powrót lub zstąpienie Boga, który uratowałby świat przed katastrofą i przywrócił rządy prawości. "...Pisałam ze Jezus to moja idea i ze niestety w porównywaniu słów Jego a Sai Baby nie widze głoszenia tych samych prawd, tej samej wartości...Jezus mówi np. "Kto we mnie wierzy niech idzie za mną", Sai Baba :"Musicie się mi oddac całkowicie"...[/quote]

Nauki jak nauki jednemu przypadną do gustu drugiego nie.Ważne tylko by ci,którym się spodobały nie rozpalali stosów by nawracać innych ;) Odnośnie tego co mówił Jezus, któż z nas może być pewny,słów zapisywanych w ewangeliach grubo po śmierci proroka.

A tak sobie myślę co z ponownym przyjściem Jezusa?! Co jeżeli nie zjawi się jako facet po trzydziestce z koroną cierniową i belką krzyża na plecach :D Ale urodzi się np.jako hindus albo mały murzynek w afrykańskiej wiosce? Co jeśli jego nauki będą się rozmijać z tym co tam kiedyś naskrobali ewangeliści(może nie znać biblii powstała w końcu na długo po nim) albo po prostu będzie opisywał świat innymi słowami.

Jak tak się zdarzy to oby nie zachciało mu znowu się"głosić" bo już mu współczuję.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Ten artykuł jest dokładnie obiektem i tematem tej rozmowy, więc nie rozumiem. Swoje opinie co do mojego rozwoju intelektualnego pozostaw dla siebie, jest to na pewno obraźliwe i wypływa z chęci Twojego wywyzszenia się nad innymi. Z jednej strony piszesz o zrozumieniu dla wiary Hindusów, z drugiej chcesz oceniac i osmieszac moją, pytam więc kto tu bardziej narzuca swoje poglądy innym, kto pragnie dyrygowac??
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Orson, ale za tym kryje się, własnie fenomen Biblii. Ktos, gdy dopatruje się w niej dosłownych sensów, zawartych w niej historii powie, ze to tylko bajki i mity, ale jeśli zacznie traktowac ją jak głęboki przekaz filozoficzny, będzie rozwijał własne myslenie, będzie badał dogłębnie znaczenie tych słów, szczególnie takich jak słowa Jezusa, bo jest to wyjątkowe ich zestawienie, takie, których sens i znaczenie nie od razu się pojmuje, i nie interesuje go juz cała otoczka historyczna, bo będzie dążył do rozwju własnej duchowości, przede wszystkim, oddając się tym poszukiwaniom. To religie miały temu służyc, ale jak widac różnie je ludzie pojmują..Sprawę uważa sie za zamknietą, gdy odpowiedź jest jednoznaczna, a tu takiej nie ma..
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: ADAX »

bo Polska jest krajem chrześcijańskim, jakby na to nie patrzec


tak, a wyznanie innych religii kończy się aresztem w więzieniu i grzywną...




Orson, ale za tym kryje się, własnie fenomen Biblii. Ktos, gdy dopatruje się w niej dosłownych sensów, zawartych w niej historii powie, ze to tylko bajki i mity, ale jeśli zacznie traktowac ją jak głęboki przekaz filozoficzny, będzie rozwijał własne myslenie, będzie badał dogłębnie znaczenie tych słów, szczególnie takich jak słowa Jezusa, bo jest to wyjątkowe ich zestawienie, takie, których sens i znaczenie nie od razu się pojmuje, i nie interesuje go juz cała otoczka historyczna, bo będzie dążył do rozwju własnej duchowości, przede wszystkim, oddając się tym poszukiwaniom. To religie miały temu służyc, ale jak widac różnie je ludzie pojmują..Sprawę uważa sie za zamknietą, gdy odpowiedź jest jednoznaczna, a tu takiej nie ma..


Chyba znacznie filozoficznymi przekazami są dzieła Platona, albo Pitagorasa. Nawet Homer w Iliadzie ukazał pewne sprawy nie dosłowny sposób. Biblia to raczej przekaz zachowań i mądrości, zaleceń, jak należy postępować.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Adax, ale kto Wam tu pisze o przesladowaniu innych religii przez Chrzescjan?? Raczej bronię się przed narzucaniem nam, w szczególności- mnie, w sposób natarczywy, tych innych, a raczej tego, aby koniecznie z ich punktu widzenia spoglądac na konkretną postac, tu Sai Baby, do czego cały czas nawiązuje Pantanal...Ja uważam, ze tego nie potrzebuje, bo moja jest dobra, mam swój ideał takiej postaci, za jaką on sie uważa, a myslec samodzielnie potrafię..cały czas mówię, przy tym o osobistym wyborze. Sam przyznajesz, ze Biblia jest zbiorem mądrosci..mozna ją znaleźć tez u Platona, też w Wedach, tez w Koranie i w innych, ale powtarzam, jeszcze raz, piszemy o tej mądrości w wypowiedziach Sai Baby , a nie w całej kulturze hinduskiej, w ich wierzeniach, religii jako całości...Zastanów sie tez co Sai Baba mówi konkrtenie od siebie, a co powtarza i z czego korzysta....??
Ostatnio zmieniony czw cze 17, 2010 7:35 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „EZOTERYKA”