Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Medytacje, relaksacje, channnelingi, czakry, trzecie oko itp.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

ADAX napisałeś:"Można się zgodzić z tym , że słowa Jezusa mogą być prawdziwe (tzn. oddany jest sens znaczenia słów).." I cała rozmowa była TYLKO O TYM, na co zwracałam kilkakrotnie uwagę, a dalej, ze jest to dla mnie podstawą do tego, czy uznac Sai Babę za mesjasza zapowiadanego przez wszystkie religie, czy też nie. Z mojego punktu, z mojej wiary, wywodzącej się po częsci tez z mojej religii nie uznaje go za takiego, na podstawie rozważania słów obu tych postaci... i tyle..Orson napisał :"Moja wypowiedź dokładnie zaznacza, że danut, czy Ty, macie prawo wierzyć w to, co jest napisane w Biblii i dlatego, kompletnie nie rozumiem Pantanala, który stara się chyba wykazać, że takiego prawa nie macie"- Dokładnie, tak było, równiez tego nie rozumiem....Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Pantanal- rozplątujesz wojny religijne i tylko Ty, o nie, ja się w, to akurat nie dam wciągnąc..Koniec rozmowy i nie dodaj innego znaczenia moim słowom..
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: ADAX »

ja sam Sai Babaę nie uznaję za mesjasza, lecz mam na uwadze jego ciekawą osobowość. Ale czy Jezusa można nazwać tak samo mesjaszem ? Tutaj jak wiemy kłaniają się proroctwa, lecz czy one czasem nie pasują do każdego. A może Jezus pojawił się w odpowiednim czasie i odpowiednim miejscu ? I czym więc jest pojęcie mesjasza w tym kontekście ?
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Nie to kole w oczy zwolenników chrześcijaństwa, którzy wcale nie mieszają się do innych religii i swiatopoglądów, ale przedstawianie nam w ten sposób, co chociażby w tym artykule wyżej i przekładanie na nasz światopogląd tej postaci..
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: ADAX »

Z tym nie "wciskaniem" się w inne religie nie byłbym taki pewien. Jest dużo przypadków w których nawet księża mówią, że ta i tamta religia jest bee, lecz to nie czas i miejsce na opisywanie takich problemów.



Faktem jest iż właśnie Sai Baba nie jest czymś w rodzaju mesjasza, lecz wielu ludzi nie znających się na religii i obyczajach panujących w Indiach czy na dalekim wschodzie, bierze go na ostrza swoich noży wytykając mu wszystko pod dyktando swoich religijnych światopoglądów.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: Rysiek23 »

Czczony przez hindusów, mistrz duchowy Sathya Sai Baba przebywa w szpitalu w New Dehli. Jego wierni gromadzą się w założonym przez niego aśramie na południu Indii.



84-letni guru przebywa w szpitalu od poprzedniego tygodnia, kiedy wykryto u niego poważne problemu z płucami, a jego stan lekarze określili jako "krytyczny". Wczoraj szpital wydał oświadczenie, że jego stan się ustabilizował.



onet.pl
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: Rysiek23 »

Śri Sai Baba zmarł.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: Katarzyna_1 »

Szkoda..., ale przyszła pora., na.. Telesfora..
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: arek »

czy coś się stało ?

nie wiem jakieś drugie słońce , popiół z gwiazd ,itp?

dlaczego mieszacie buddyzm z hinduizmem ? przeciez to dwie różne religie?

jaką wyznawał Sai Baba skoro miał przedrostek Sri ?

takie tam pytania wielkanocne
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Xrdaxas
Infrzak
Posty: 83
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 4:58 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: Xrdaxas »

niech spoczywa w pokoju...
ODPOWIEDZ

Wróć do „EZOTERYKA”