Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Medytacje, relaksacje, channnelingi, czakry, trzecie oko itp.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Rysku- no tak, tylko kto tu bardziej przesadził w ostatnich wpisach??.. "Oberwaniec?!"...Jezus swoim nauczaniem rozpoczął czasy nowożytne, które są wyznacznikiem powstania nauki i pojmowania opartego na poznawaniu, czym takim moze pochwalic się Sai Baba?? To raczej remisja w tych sprawach, cofanie ku niewiedzy, bo nawet przypisywanie sobie czyichs słów, w tym i samego Jezusa nie idzie w parze, u niego z ich rozumieniem...reszta bez komentarza...
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='danut' post='70161' date='04 czerwiec 2010 - 18:32']Rysku- no tak, tylko kto tu bardziej przesadził w ostatnich wpisach??.. "Oberwaniec?!"[/quote]



Nie będę tłumaczyć ironii w każdym poście.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

A niech Ci i tak będzie Orsonie, bo źle sformułowałam zdanie..:), miałam napisac o wpływie nauk Jezusa, przetrwaniu ich przez tyle wieków, o tym, że wciąż są żywe i przyczyniają się tym samym do rozwoju człowieka tak samo pod względem duchowym jak i oświeceniowym i nikt im nie zaprzeczy, ani nie uzna za fałszywe. Doskonale wiem, ze Jezus żył ponad dwa tysiące lat temu..:) Zaś starozytnośc okreslana czasami jako "wieki ciemne", zapowiadany jak uważają niektórzy upadek "wielkiego Babilonu" kończący ten okres i wielki bum w poszukiwaniach i dążeniach do wiedzy dopiero od epoki Odrodzenia, rozkwitu chrześcijaństwa, dało mi takie skajarzenia, myslę, ze szło odczytac, jednak o co mi chodzi, ale mniejsza, tam..:)
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='Orson' post='70165' date='04 czerwiec 2010 - 19:59']Różnica między cywilizacjami jest taka, że cywilizacja łacińska wierzy w coś, czego nie można było zweryfikować, a przez to, mimo, że bajkowe, wydaje się prawdopodobne, lub realne, a ta znad Gangesu, wierzy w coś, coś można zweryfikować i obalić.[/quote]



Cóż za karkołomna teza, ciekawe jak zamierzasz ją obronić. Owa cywilizacja z nad Gangesu ma się dużo lepiej niż nasza, zakładam że identyfikujesz się z tą z nad Wisły. Już pewnie teraz w Twoim telefonie są podzespoły z zacofanych Indii, próżno szukać tych z Ursusa.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

A niech tam sobie wierzą w Indiach w co chcą i w kogo chcą, ale dlaczego próbuje się narzucac czczenie Sai Baby w Polsce?? Cóz takiego niezwykłego jest w jego naukach?? Czego nie znamy ze swojej religii, czym się zachwycac?? Słowa Jezusa nie są zaś bajkowe, są dobitnie prawdziwe i bardzo trafnie ujęte pod każdym względem, nawet takim, o czym jeszcze nie wiemy, a wraz z rozwojem naszej wiedzy, jeszcze bardziej się uwiarygodniają. A tu wyraźnie "ja jestem wielki, bo czynię cuda", czyli sztuczki, materializacje przedmiotów i w jakim celu bez objasnienia? Wydaje się dla poklasku i włanej chwały....
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Marniutko Orsonie- dwa zdania z nauk Jezusa, które znasz, nie tworzą całości :). Powiedział i pokazał o wiele więcej.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Pantanal, nie będzie naduzyciem, nawet jesli powiem, że bardzo duzo wiedzy, jeszcze nieodkrytej kryje się w słowach Jezusa, co byc może kiedys ludzkośc dopiero odkryje. :). Nie widze też nic złego w zasadzie "Wiary swoich ojców dochowac", co wcale nie zakazuje mi rozwijac się dalej, widziec więcej, a także poszukiwac..nie musze tez obawiac się Sai Baby, bo nie jest dla mnie żadną konkurencją w tych sprawach... Nie mam tez zamiaru nikogo "nawracac", bo każdy wierzy w co chce..:)... a czci kogo chce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „EZOTERYKA”