Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Medytacje, relaksacje, channnelingi, czakry, trzecie oko itp.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: Katarzyna_1 »

Muszę coś dodać do mojego poprzedniego postu, bo może być źle odebrany -

Telesforimię męskie pochodzenia greckiego, gr. Τελεσφορος (Telesphóros), oznaczające "doprowadzony do końca, doprowadzony do doskonałości"
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: Katarzyna_1 »

No to jeszcze coś dodam; :) Telesoforem dla mnie był m.in.: O.Piot, JP II no i jest nadal Lama z Tybetu. :) Pozdrawiam
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: Rysiek23 »

Pożegnanie z Sai Babą



[ external image ]Hinduski guru nigdy nie dał się zbadać uczonym, którzy chcieli zweryfikować jego cuda. Dzięki temu jego legenda trwa, niezależnie od tego, co starał się ukryć przed swymi wyznawcami. Choć pomylił się co do daty swej śmierci zapowiedział swój powrót. Już niedługo w stanie Karnataka na świat przyjść ma Prema Sai Baba. Gdzie leży granica miedzy baśnią a faktami w związku z postacią Sathya Sai?



WIĘCEJ W SERWISIE INFRA
Awatar użytkownika
PASTOR
Infranin
Posty: 207
Rejestracja: wt lut 01, 2011 8:08 am
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: PASTOR »

Pantanalu, wybacz, że się czepiam , ale Twoja sygnatura"SAI BABA TEŻ BYŁA KOBIETĄ!!!" sprawdzałeś mu genitalia?



Zniewaga jest każde zachowanie uwłaczające tej godności, stanowiące przejaw lekceważenia oraz pogardy dla jednostki ludzkiej. Warto przypomnieć, że także w rozumieniu prawa cywilnego, dobra osobiste człowieka, w tym jego cześć, pozostają pod ochroną tego prawa niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach [art. 23 kc].



Także zmień sygnaturke
Ostatnio zmieniony pt kwie 29, 2011 7:51 am przez PASTOR, łącznie zmieniany 1 raz.
[left][indent] [/indent][/left]
Awatar użytkownika
PASTOR
Infranin
Posty: 207
Rejestracja: wt lut 01, 2011 8:08 am
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: PASTOR »

Pantanalu chodzi o uszanowanie czyiś poglądów religijnych, a do tego, że człowiek nie zyje. Moje stanowisko... poprostu szacunku dla ludzi więcej...z Twojej strony. Pozdrawiam
[left][indent] [/indent][/left]
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: arek »

Nie wiem czemu czepiasz sie formułki pantanla ,przeciez to parafraza tekstu z filmu Sexmisja ,piszę tak dokładnie bo mógłbyś nie oglądać.

I co teraz będziesz straszył więzieniem Machulskiego (Juliusza Machulskiego reżysera filmu)

wypal coś na uspokojenie drogi Pastorku

Poza tym wszyscy jesteśmy częścia tego samego Boga ,na równi ,więc wszyscy jesteśmy tak samo świeci.

Baba np. nie lubił chorych i chromych dlatego że sami sobie zgotowali taką karmę, mimo to łakneli oni jego błogosławieństwa ,nie wiem jak dużą ilość ludzi uzdrowił ale skoro waliły do niego tłumy więc pewnie nie jednego .Nikt tam nie przeprowadza procesu beatyfikacji a i tak ludziska wiedzą ,że był święty.I chyba miał poczucie humoru i taki tekst nie obraził by go.Bo i Einstein była kobietą ,Kopernik była kobietą i Marian Skłodowski też był kobietą.;) to ostatnie zdanie to żart ,nie należy go rozpatrywać jako pomówienia !
Ostatnio zmieniony sob kwie 30, 2011 9:03 am przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: arek »

Zawsze uważałem zwolenników NEW AGE ,za ludzi czytajacych nauki Guru ,choćby dlatego że nie można poderwać panienki z N.A. nie deklamując złotych mysli.

A wracając do hindusów ,wbrew pozorom dużo nam z tego wspólnego pnia wiary pozostało ,co prawda mamy nałożoną skórkę judaistycznego chrześcijaństwa monoteistycznego no nie do końca mono raczej trio ,ale ilu świetych do których mozna sie pomodlić ,zguba -Antoni ,chore zwierze domowe - Franciszek,udane polowanie- Hubert ,szczęście w drodze- Krzysiek ,opiekunka domowego ogniska - Maria,zawsze w obwodzie pozostaje Jezus tak do wszystkiego (lubię jego nauki).
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: Arek 1973 »

Pod wzgledem tworzenia nowych bożków, chrześcijaństwo i hinduizm są do siebie bardzo podobne. Zreszta masz racje - nawet otaczanie kultem JPII nie różni się niczym od czczenia Sai Baby.


Dokładnie tak jest. Ale inne sekty czy pseudoreligie są nie gorsze. Z czasem wszystko staje się nudne i trzeba coś nowego dołożyć żeby następne pokolenia tak samo byli entuzjastycznie nastawieni jak ich praojcowie.

Po śmierci Jezusa to imię i jego czyny z zapałem roznoszono po tamtych okolicach, jedni widzieli go na własne oczy a inni słyszeli o nim od osób które go widziały. 2000 lat póżniej fascynacja osłabła dlatego potrzeba następnych świętych, pobłogosławionych , relikwi itd. , żeby całą maszynerię w ruchu utrzymać. Mało kto zdaje sobie sprawę że bez ludzi idących do kościoła sam KK upadł by i to bardzo szybko. Jednostka mało może ale gdy więcej takich zbierze się do kupy to wtedy jest już ciekawie, sami widzieliśmy jak po dziesiątkach lat władzy tyranów poleciały (w przenośni) ich głowy, Tunezja , Egipt a następne kraje już są w kolejce
Ostatnio zmieniony pn maja 09, 2011 7:33 am przez Arek 1973, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Pinas z Miletu
Infrzak
Posty: 74
Rejestracja: czw sie 15, 2013 5:10 pm

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: Pinas z Miletu »

O ile mnie wzrok nie myli, to temat jest poświęcony Sai Babie, a nie Jezusowi. Jeśli ktoś chce udowadniać, że chrześcijaństwo to ściema, Jezus nie istniał itp.- proszę dyskutować z panem prof dr hab Janem Lewandowskim z UW. Łeb jak sklep. Jak do tej pory nie spotkałem się z żadną rzeczową i popartą argumentami odpowiedzią na jakikolwiek z jego tekstów. Nawet niektórzy "racjonaliści" zaczęli się skarżyć, że ktoś taki jak Lewandowski nie istnieje, a nad jego tekstami pracuje cały sztab ludzi. Żałosne insynuacje, ale nawet jeśli- to co z tego? Jak ktoś nie potrafi odpowiedzieć i nie ma argumentów, to nie ma i tyle. Niezależnie od tego, czy odpowiada jednej osobie czy pięćdziesięciu. A z Janem Lewandowskim można się spotkać w Warszawie jakby ktoś chciał.Tyle na temat chrześcijaństwa. Co do Sai Baby, to facet jest zupełnie nieautentyczny. Po jego zachowaniu wyraźnie widać, że jedyne, czego pragnął to sławy i pieniędzy. No i te "cuda", które czynił, to zwykłe sztuczki nieprzynoszące nikomu żadnych korzyści duchowych. Jaki może być pożytek z tego, że guru zmaterializuje złoty pierścionek? Czyje życie się przez to zmieni na lepsze? Sai Babę porównałbym do Osho. Ten sam format, ta sama pop- duchowość. Mistrzem duchowym to mógł być Ramana Maharshi, Ramakrishna Paramanhasa albo Swami Shivananda.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: Katarzyna_1 »

No.. tak..., od razu przyznam, że czasami "nie czytam ze zrozumieniem" :)A ten Lewandowski z UW to jaki ma światopogląd? Nie bardzo zrozumiałam czy on uznaje Chrześciajaństwo za "ściemę" czy odwrotnie?A tam z Sai Babą... niech sobie spoczywa w spokoju jak każdy śmiertelnik, a nie żadne guru..To samo dotyczy tych; "Mistrzem duchowym to mógł być Ramana Maharshi, Ramakrishna Paramanhasa albo Swami Shivananda." :Hay:
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
ODPOWIEDZ

Wróć do „EZOTERYKA”