Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Medytacje, relaksacje, channnelingi, czakry, trzecie oko itp.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: ADAX »

Nie chodzi o prześladowanie, lecz o to co napisałaś, bo Polska nie jest krajem chrześcijańskim, (może od czasów chrztu de facto do końca średniowiecza ?) bo gdyby tak było, to inne religie nie miałby by prawdopodobnie takich przywilejów jakie mają.

Tak Biblia to zbiór mądrości i przesłań ludowych, takich jak w innych krajach i na innych kontynentach, niczego tam supernowego nie napisano.
Ostatnio zmieniony czw cze 17, 2010 7:25 pm przez ADAX, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Jesli w tym rozumowaniu spojrzec, to masz racje. Miałam jedynie na mysli,to, ze jest to kraj, gdzie większośc to Chrześcijanie...czasami pisze zbyt szybko i wychodzą takie niedociągnięcia, za co przepraszam...
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Nadal nie rozumiesz, że nie interesują mnie teorie spiskowe, "Kod Leonarda da Vinci", grobowiec w Srinagarze, i cała masa innych przypuszczeń, nie opartych o rozpoznanie rzeczywistych faktów. "Gdyby okazało się", ale w jaki sposób widzisz to, ze może sie okazac, na podstawie jakich mocnych dowodów? Ja biorę dosłownie, tysiac razy to piszę, słowa Jezusa i ich znaczenie i porównuje z tym co mówi Sai Baba i nic więcej mnie nie interesuje..One do mnie przemawiają i w nich widzę ponadczasowy sens, sprzeciw się im konkretnym zdaniem Sai Baby, porównaj w całości te nauki, które mówią więcej, czy są sprzecznosci w nich samych, itd.......
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Słowa Jezusa były powtarzane w kilku Ewangeliach i co jak co, ale myślę, ze tutaj przyłozono się do doslownego ich odtworzenia i przetłumaczenia, nawet myslę, ze te które były zapisane w pojedyńczych egzeplarzach pominięto i ich nie znamy..
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Tak , tak inne wersje tez istnieją, oczywiscie, tylko które są blizsze prawdy, podam ci przykład- niedaleka historia o II wojnie światowej w Polsce, jaką wiedzę o tym mamy ją tutaj, na miejscu, a jaką w Ameryce, czy w innych odległych rejonach świata??
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Cytuje Pantanala:"Jeśli zdawałabyś sobie sprawę, ba jeśli wiedziałabyś cokolwiek o postaci Jezusa a także jej recepcji w XX w., zapewne słyszałabyś o kontrowersjach odnośnie Jezusa w Indiach"..."Ty nawet nie masz zielonego pojęcia o tym, że jedni mogli korzystać z innych wersji. "..Czyli na nic przekazy chrześcijańskie o tej postaci, bo w Indiach wiedzą lepiej??
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: ADAX »

Przykład podany przez Ciebie danut, pokazuję nie zakłamanie historii w pewnym sensie, lecz nieuctwo i zaniedbanie ze strony innych.

Co do przekazów chrześcijańskich, to były one bardzo ubogie na przestrzeni średniowiecza, kiedy to zakazywano czytania Biblii. A jak wiadomo to skutkowało, przeinaczeniami i dostosowaniem Pisma Świętego do potrzeb kościoła w Europie, a o wymysłach świąt i zamiany tych pogańskich na chrześcijańskie nie wspominając.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Zapominasz, ze chrześcijaństwo miało, właśnie ogromny wpływ na rozwój nauki i kultury, przede wszystkim od starozytności po średniowiecze, a Ty piszesz o nieuctwie..??Mozna napisac mieli w swoich rękach te przekazy i "robili co chcieli", ale wreszcie wydarto im te pisma i wyszły na światlo dzienne, czego strzegli, jak sam zauważasz, ale, że przeinaczali je sami dla siebie?- To tego nie rozumiem...No i oczywiście ja nie stoje na stanowisku obrony jedynych prawd głoszonych przez kościół, tylko sięgam do źródła, bo widzisz wiele tez nie zgadza sie w tym co pisze, co mówił Jezus, z tym co głosi kościół, wielu to zauważa..
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Nie pisz za wielu, albo "że nikt" , pisz proszę od siebie, a na to, to ja już nic nie poraadzę..
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: ADAX »

Zapominasz, ze chrześcijaństwo miało, właśnie ogromny wpływ na rozwój nauki i kultury, przede wszystkim od starozytności po średniowiecze


tak ogromny, że z ujemnym skutkiem. To właśnie dzięki chrześcijaństwu rozwój nauki się zatrzymał, a jeśli nawet to bardzo mozolnie szedł do przodu i z pewnością nie był to "ogromny" wpływ. Choć by przykładem są tzw. " Dzieła Zakazane". A co do starożytności, to w tedy kultury "pogańskie" miały większy wpływ niż całe chrześcijaństwo na przestrzeni wielu lat.


a Ty piszesz o nieuctwie..??Mozna napisac mieli w swoich rękach te przekazy i "robili co chcieli", ale wreszcie wydarto im te pisma i wyszły na światlo dzienne, czego strzegli, jak sam zauważasz, ale, że przeinaczali je sami dla siebie?- To tego nie rozumiem...No i oczywiście ja nie stoje na stanowisku obrony jedynych prawd głoszonych przez kościół, tylko sięgam do źródła, bo widzisz wiele tez nie zgadza sie w tym co pisze, co mówił Jezus, z tym co głosi kościół, wielu to zauważa..


Nie sami dla siebie, lecz po to by, to oni byli najmądrzejszymi i najwięcej wiedzącymi osobami dzięki czemu można łatwo manipulować człowiekiem (większość się nie dała, za co została wyklęta i miała na bakier z instytucją chrześcijańską). Zwykły lud nie miał dostępu do Biblii. Myślałem, że to wiesz, normalna historia. Nie dziwota, że nie rozumiesz. Źródłem są książki i podręczniki do historii, zresztą nie tylko te które są w szkołach i na uczelniach.



danut, Pantanal ma rację, albo się gubisz, albo nie wiesz i nie rozumiesz nie których rzeczy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „EZOTERYKA”