Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Medytacje, relaksacje, channnelingi, czakry, trzecie oko itp.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Bardzo mylące jest tez podawanie w wypowiedziach słów z bardzo znanych powiedzen i z przysłowi, widzisz, zwróciłam uwagę na to słowo "ziębi " i poszlismy w pojmowaniu za "a mnie to ani ziębi, ani parzy"- co znaczy jest mi obojętne, jednak w tym zestawieniu " a mnie to ziębi" może zawierac się "jestem przeciwny", a nie to co wyzej...
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: Katarzyna_1 »

Dodam jeszcze, że wierzę w telepatię imam na to dowody, ale nie przedstawię dowodów :rolleyes: . Wierzę także, że informacja m.in. telepatia może być szybsza od prędkości światła - tu nie mam dowodów.... :angry
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Katarzyna, a Ty co? :) Przedstawic dowody na telepatię mozna w gronie osób, gdzie takie cos ma miejsce. Nie muszę, chyba opowiadac szczegółów takiego przesyłania informacji dotyczących bliskich mi osób? Przykładowo telefonuję, gdzies w inne miejsce prosząc do telefonu osobe tam nie zamieszkującą, bo wiem, że tam akurat się znajduje, ale wiem nie z innego źródła tylko poprzez taką mozliwośc. To, że ja nie udowodnię, iz impuls, informacja wyprzedza prędkosc światła, jest wiadome, bowiem dokonali tego juz naukowcy.
Ostatnio zmieniony czw cze 10, 2010 5:23 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Pantanal chwileczkę, to ze napisałam, ze tak naprawdę nie istnieją wartości uniwersalne, czyli dla wszystkich jednakowe, gdyż ich pojmowanie jest róznorakie i szerokie oraz inne dla różnych grup ludzkich, nie oznacza, ze nie istnieją prawa powstałe w oparciu o umowne ich pojmowania, ogólne, które respektuję, uznaję, a więc w jakims stopniu wyznaję. Cały czas dopinasz mi łatki wszelakie, czego sobie nie zyczę i również nie pozwolę na doszukiwanie się na siłę "belki w moim oku".Okreslenie zaś "moher" kojarze z bardzo konserwatywnym poglądem, zwłaszcza w sprawach religijnych, w dodatku takim, ze to poznanie zostało przyjęte przez nich od innych osób, w sposób pośredni bądź bezposredni,a więc zostało im narzucone, w jakis sposób i wytłumaczone jako jedyna prawda. Widzę tu analogie do wszelakich prób udowadniania rzeczy i spraw nierozpoznanych, nietypowych i niewyjasnionych za pomocą dostępnej wiedzy, ograniczonej do dotychczasowego pojmowania spraw i rzeczy, czyli paradoksalne według mnie a według Ciebie właściwe. Konserwatysta nie jest otwarty na wyjaśnienia, które moga dopiero nastąpic, zamyka i konserwuje się w puszcze wiedzy tymczasowej, uznajac niewyjaśnione za zamknięty rozdział, stwierdzeniem, ze tego nie ma , nie może istniec, bo on nie ma wytłumaczenia w tych swoich zbiorach wiadomości.:)
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

[quote name='Pantanal' post='70338' date='11 czerwiec 2010 - 07:43']A to...







Z jednej strony otwartość, a z drugiej fałszywe bożki i protocy. Z jednej strony przyznanie, że każdy może wierzyć w co chce, ale przecież istnieje wyższa klasa bożków - taki eksclusive wśród exclusiwów. Jak zatem według ciebie jest ostatecznie? Czy to ty ustaliłaś głębokość przesłania i poziom wiedzy, czy może korzystasz z jakiegoś miernika?[/quote]





Człowiek odczytuje głębokośc przesłania, według mozliwości własnych odczuc, własnego rozwoju i rozumowania wartości, zbliza się ku zrozumieniu lub oddala, wybiera to co jest mu najblizsze w tych wszystkich dążeniach do poszukiwaniu prawdy. Więc, mozna powiedziec, ze takim miernikiem będzie jego własna dusza. Jesli chodzi o wiedzę, też uznaje, przez mozliwości rozpoznawania, to czyje słowa zawierają większą mądrośc od ogólnie dostępnej, z którą sam ma do czynienia bądź się stykał. Oczywiście wszystko bardziej opiera się bardziej na "czuciu i wierze", ale nie jest pozbawione analizy przez własną mądrośc i zasób wiedzy. Wierze w Jezusa, ponieważ Jego słowa nie zawierają kłamstwa, są ponadczasowe, zawieraja mądrośc, do której ludzkośc tylko pragnie się zbliżyc, są drogowskazem . Nie są to tez pochopnie wydawane przeze mnie opinie, ani klepanie regułek. Do tego co niezrozumiałe w moim przypadku i starałam się opisywac nie znalazłam tez wyjasnienia w żadnej ksiażce, nie bylo znane ludziom, ale sięgając do Biblii i wczytując się w Jego słowa, wczesniej klepane bez zrozumienia, teraz nabrały sensu po skojarzeniu ich z tymi doświadczeniami, bo to, że w nich znajduje się wieksza mądrość, mozna potwierdzic tylko wtedy, gdy człowiek sam zaczyna się ku niej zbliżac, choc wczesniej tylko go zachwycały. Dla mnie bogiem, prorokiem nie jest ktos, kto nie przewyższa wiedzą tych, nad którymi chciałby się wynieśc, Sai Baba wymysla coś co wielu mogłoby wymyslic,a w jego słowach nie odnajduje żadnej wyjątkowości, jednego zachwycą cuda, ale mnie nie, bo dużo większą wartośc mają słowa, które czasami bywają i takim "lustrem duszy". A więc i wiara i otwartośc i tolerancja, bo to co jest dobre dla mnie nie musi byc dobre dla ciebie, człowiek ma wolną wolę i sam wybiera.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Uniwersalne wartości to tylko pojęcie, pomiędzy którym a ideą istnieje wielka przepaść i umiejscowione są duzo nizej na tej drabinie pojęc filozoficznych. Jezus w tej chwili jest bytem ponadwymiarowym, do którego nie posiadamy bezpośredniego dostepu, jest to idea dobra, piękna i doskonałości..wieczna i nietykalna..Jest to piekne przesłanie kierujące ludzi na wyższy poziom rozwoju i dobrą drogę w dążeniu do osiągnięcia przez nas najwyższych wartości. Burząc świat Jezusa skazujemy się na ogromny chaos i zubożenie w tych wartościach, które stana się tylko czyms normalnym, uniwersalnym i pustym w swoim znaczeniu. To, ze przybywa wyznawców Sai Baby wsród katolików jest niebezpiecznym posunięciem, moze świadczyc tylko o ich zubożeniu duchowym, bo nie mogąc doscignąc najwyzszych wartośc pozostaje się na jakims szczeblu ogłaszając osiągniecie szczytu i to jest egoizm...Nie wszystko jest niedorzeczne, co takim Tobie się wydaje..
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Szukanie, szukaniem cały czas sprawa się o to obraca, każdy ma prawo do indywidualności i poszukiwań, ale czym innym jest zmiana idei, zupełnie czyms innym i jesli już musiałoby to nastąpic to powinna to byc zamiana na coś godniejszego, lepszego, mądrzejszego, dlatego dziwię się chrzescijanom, co zaznaczyłam. Mój Bóg jest moim Bogiem, czyli nie ma nikogo nad nim. A skoro zamienia "stryjek siekierke na kijek", to jeszcze nie odnalzł Boga...Twoje pytanie moge odwrócic, czy Ty uważasz, ze Sai Baba jest Większy od mojego Boga??? Bo ja nikogo nie przekonuje ani nie namawiam na swoja wiarę, niech szuka, tez o tym pisałam i dodaje, tylko, ze ja znalazłam...
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

[quote name='Pantanal' post='70410' date='13 czerwiec 2010 - 00:57']To nie ja to zacząłem. Powiedz lepiej, dlaczego ty uważasz, że to twoja droga jest czymś godniejszym...

Zapewne gdyby Jezus urodził się dziś, też by musiał Saibabować... - takie są brutalne prawa rynku.[/quote]

Ale herezja :). Mnóstwo ludzi w tym i ja jakos nie "Salibabuje", kto mnie zmusi :)?
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Nie uważam, abym posiadała monopol na wiedze wszelaką, byc może zyje w niewiedzy, ale wybrałam to co mi odpowiada, nie chce zmieniac i nie widze takiej potrzeby, uznając, ze moja wiara jest dobra..a droga prawidłowa..to wyraża się w dopasowaniu wartości..
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba

Post autor: danut »

Bo, dla mnie jest za płytkie, nie koniecznie nie musi miec zadnej wartości, jakąś tam posiada, ale jest przesiąknięte komercją, jesli komus pasuje, prosze bardzo, w to nie wnikam, ale ponadto zauważam trend nowej mysli powszechnie rozprowadzany w świecie zachodnim i to jak powiedziałam, że równie dobrze mógłby to wymyslec jakis tam "Pan Kowalski", bo nie ma w tych słowach nic ponad przeciętnego, większego, wznioślejszego niz w słowach Jezusa, a większą uwage przywiazuje się do sztuczek, jakichś dziwów, które nie wiadomo, czemu mają służyc, do mnie nie to trafia, absolutnie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „EZOTERYKA”