Góra Ossona: Częstochowska strefa UFO

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Góra Ossona: Częstochowska strefa UFO

Post autor: azor »

Dino o ufologii i o wewnętrznych sprawach masz takie pojęcie jak twoje UFO nad PK i piszę to w całej odpowiedzialności więc jeśli możesz nie pisz głupot chłopaku.





Dino nie wiem czy ty jesteś zwyczajnie gł... czy takiego tylko udajesz zatem wg, Ciebie udnie się po niezależne opinie jest ''be'' tylko ''swoje zdania'' się liczą tak ? INFRA tez korzysta z ''usług' ' Marka i co i też jest śmieszna obudź sie chłopie i zastanów co piszesz. Po raz kolejny na tym forum zaczynasz mieszać swoje chore animozje z moją książką a wątek nie jest o książce, ale bez obaw zrobimy i taki ;) Nie wiem kolego co ty chcesz pokazać tym sposobem ?



Dino chyba zazdrość cie zżera ponieważ oprócz pisania na tym forum NIC nigdy nie zrobiłeś dla ufologii no przepraszam ''analizowałeś zdjęcie UFO nad Pałacem Kultury'' tak tak znana sprawa ;)



Skoro UFO maniactwo to co Tu robisz nie rozumiem :D
Ostatnio zmieniony sob wrz 24, 2011 2:57 pm przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
dino_24
Homo Infranius
Posty: 406
Rejestracja: sob sie 16, 2008 12:16 am
Kontakt:

Re: Góra Ossona: Częstochowska strefa UFO

Post autor: dino_24 »

Uderzysz w stół ... nożyce się odezwą .



Pisałem ci kiedyś w temacie ... mjr Sucharskiego ... historyk z ciebie żaden .

Proponowałem zajecie się ''UFOmaniactwem'' ... lecz i to ci nie wychodzi .



Lecz zajmijmy się analizą działań naszego Forumowego ''showman'a'' .



[quote name='azor' post='89371' date='22 wrzesień 2011 - 20:51']Tak ISS bardzo myli wiele osób ze względu na dużą jasność. Pantanal zobacz mój film byłem pewny, że to właśnie ISS Alfa o dane w tej sprawie poprosiłem w ciągu kilku minut Marka- owszem leciała wówczas ale 30 minut później ;) Zatem co to było inna satelita ?

http://www.youtube.com/watch?v=R3HChB7uhQk[/quote]



Bzdura , bzdura i jeszcze raz bzdura i dezinformacja ''showman'a''.

Nie wierzcie w to userzy co pisze kolega azor.



W dniu 29/08/2011 o godż. 19:59, 09 , stacja ISS była widoczna ... lecz w Afryce ,

oto wspólżędne azymutalne - 16,16 ° E i 2,72 ° N .

... 30 minut póżniej także była widoczna ... lecz na bardzo dalekim wschodzie :D xD :D





Do sprawdzenia , ciekawskim dane mogę udostępnić .



Pamiętaj raz na zawsze ... stację ISS nad twoim ropczyckim niebem ,

widać tylko od 4 do 5 razy dziennie w przedziale czasowym od 5 do 6 minut .

3x głęboką nocą i 2 x w ciągu wczesnego dnia .

Jeżeli miałbyś troszkę ''IQ'' w głowie sam byś do tego doszedł .



Twój guru ... Pan Marek wprowadził cię bałamutnie w pokrzywy .



Dygresja marginalna :

Jeżeli Pan Marek potrafi z premedytacją podać nieprawdziwe dane koledze

azorowi ... wpuszczając go w pokrzywy ...

to jak w tym świetle można poważnie traktować jego filmik ''zielonogórski'' ?????

Być może pytanie retoryczne .



[quote name='azor' post='89445' date='24 wrzesień 2011 - 16:49']INFRA tez korzysta z ''usług' ' Marka i co i też jest śmieszna[/quote]



Widzę , że twoje ''IQ'' nie pozwala ci odróżnić dwóch prostych zwrotów ,

Serwis INFRA a Forum INFRA .



Pisałem juz ci dwa razy ... no , niech tam , napiszę trzeci raz ...

Nie jestem członkiem Serwisu INFRA .

Generalnie nie interesuje mnie z jakich ''usług'' korzysta powyższy Serwis .

Może i korzystać z usług ''oberBelzebuba 35 piekieł'' .

Być może , że przyjdzie czas ... że Pan Marek będzie odstawiony do

archiwum X ... jeżeli Serwis ''przejrzy'' na oczy ..



[quote name='azor' post='89445' date='24 wrzesień 2011 - 16:49']Skoro UFO maniactwo to co Tu robisz nie rozumiem :D[/quote]



Znowu azorze strzelasz ślepakami ... zajrzyj z łaski swojej do etymologii

słowa maniak .

Maniak = pasjonat = zwolennik = oszołom .

Co ci mam napisac badacz tylko czego ??? , UFOlog ... znasz taką

gałąż wiedzy , bo ja nie .



Ostatnio zmieniony ndz wrz 25, 2011 6:29 pm przez dino_24, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Góra Ossona: Częstochowska strefa UFO

Post autor: azor »

Dino wiesz szkoda mi czasu na twoje bezczelne personalne wycieczki a ja nie chce się zniżać do takiego podłego poziomu jak ty to czynisz- a kogo tutaj obchodzi mjr. Sucharski to nie forum na ten temat. Chyba że ma Ci moderator przypomnieć skoro nie kumasz ?





Dino Twój ''poziom'' merytoryczny w sprawie ISS jest zjadliwy, ale kulturę to ty masz wręcz napisze to dosadnie prostacką - IQ to ty pokazałeś nam wszystkim w sprawie zdjęć ''refleksów'' UFO nad Pałacem Kultury z dorobionymi bajkowymi teoriami o wymiarach chyba Ci się to twoje IQ zawiesiło :D . Gdy ktoś pisze takie bzdury w moich oczach jest zwyczajnym łgarzem.



Ty nie sugeruj czym i z kim ma się SERWIS zajmować, pozostaw to Piotrowi i Michałowi oni zdecydują a nie Ty.





Pantanal mogę z kimś rozmawiać, ale gdy ktoś przekracza granice swoim wygórowanym ''IQ to szkoda mi czasu na takie mizernoty. :D
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Góra Ossona: Częstochowska strefa UFO

Post autor: Newsman »

Uwaga porządkowa:

Panowie, proszę o powrót do tematu, jakim jest Góra Ossona w Częstochowie a sprawa UFO.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 25, 2011 3:44 pm przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Góra Ossona: Częstochowska strefa UFO

Post autor: azor »

Piotrze ja temat podjąłem, a nawet zdałem pytania, ale Dino woli inną '' błotnistą zabawę'' niż skupienie się na Ossonie.



Piotrze nie sądzę że sama góra jest ''efektem''' pojawień się NOL, ponieważ podobnych skałek w Jurze Krakowsko Częstochowskiej jest sporo a obserwacji jak na lekarstwo pamiętam będąc w CBUFOiZA.



Być moze aktywność NOL ma związek z tym co jest w okolicy G.Ossona a jest tam sporo zakładów przemysłowych a jak wynika ze statystyk UFO w jakis sposób preferuje takie tereny. Dlaczego ? Jest kilka teorii, ale to tylko spekulacje faktem jest, że i u mnie w okolicy ZM-Cukrowni w promieniu 5 km notuje się co roku jakieś obserwacje oraz interesujące zdjęcia niewidocznych obiektów, któremu jednemu z nich dość uważnie przyjrzał się Andrzej ;) opisując swoje uwagi na jego temat.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Góra Ossona: Częstochowska strefa UFO

Post autor: Newsman »

Obserwacje są, czego najlepszym dowodem są docierające relacje, przy czym nie robimy nie wiadomo jakiego szumu wokół każdego NL. Okolice gdzie mają miejsce te wydarzenia jedynie sąsiadują ze strefą przemysłową. Zresztą trudno powiedzieć, czy te zdarzenia gdzieś się w ogóle koncentrują. Główne relacje obejmują:



- Kilka relacji z okolic lat 50-tych, główie dotyczących spotkań z obiektami w typie "kuli ognia", które latały nisko nad ziemią (okolice Góry od strony Srocka),

- 2002: obserwacje Grzegorza i 3 innych ludzi z (sąsiedztwo Góry)

- 2005: Obserwacja "białej kulki" przy Górze Ossona

- 2005, obserwacja UFO nad Hutą Szkła,

- dziwne błyski, o których donosił Sebastian K., widziane kilkukronie

- 2010: Obserwacja kul z Góry Ossona, film (prawdopodobnie lampiony)

- 2011: Obserwacja UFO w pobliskim kamieniołomie.

- kilka filmów, w tym ten najsłynniejszy, gdzie widać jak obiekt dzieli się na 2, po czym leci dalej.



Resztą relacji, niekiedy bardzo lapidarnych, uzyskanych od świadków, którzy nie godzili sie na dalszą współpracę, dysponuje Grzegorz. Są wśród nich: relacje byłych pracowników Huty Częstochowa a także kilka innych.



Obszar, gdzie dokonano większości obserwacji to obecnie haszcze, a od strony szosy, bagno. Całość nie sprawia jakiegoś szokujacego wrażenia, co może zaświadczyć Rysiek, który odwiedził ze mną górę dwa lata temu. Od 2005 r. poruszanie się po tym obszarze sprawia sporą trudność, głównie ze względu na prowadzone tam prace.



Trudno przypuszczać, czy ma to jakiś związek z kombinatem Huty. Może ma, a może nie. Tego nie sposób wykazać, a statystyki... według statystyki dama i jej kot mają po 3 nogi, zatem wyciąganie wniosku: "chodzi o hutę, nie górę", jest bezpodstawne.



Problem w tym, że Góra Ossona to miejsce bezludne, otoczone lasem, polami i sąsiadujące z Hutą, do której najwięcej ludzi udaje się jednak od innej strony. Widoczna jest dość dobrze z daleka, ale mało relacji wspomina o tym, aby widziano coś nad nią z dystansu.



Na północnej Jurze mamy wiele innych ufologicznych punktów, choćby Olsztyn-Przymiłowice, gdzie dziwne incydenty miały miejsce "seryjnie" w 2004 r., okolice Lelowa itp. Mało obserwacji jest z okolic Janowa, Złotego Potoka, Żarek, Myszkowa czy Mstowa. Z południową częscią jest gorzej.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 25, 2011 6:12 pm przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Góra Ossona: Częstochowska strefa UFO

Post autor: azor »

Zatem CE żadnego tam nie było ? Jak widzę z opisu interesuje mnie ten film



''w tym ten najsłynniejszy, gdzie widać jak obiekt dzieli się na 2, po czym leci dalej. '' gdzie go można zobaczyć ? Rozumiem że wzrokowo obiekty nie widoczne co po raz kolejny dowodzi o realności tego typu obiektów.



Niestety Piotrze statystyki to bardzo cenna rzecz warta obserwacji i porównań. Zauważ, że w znacznej części na śląsku obserwacje są blisko zlokalizowane zakładów przemysłowych, kopalń. Nie wiem czy pamiętasz jak wspólnie z Damianem Trela napisaliśmy taki obszerny artykuł w UFO ja o ZM i okolicach kopalni Brzeszcze on o obs w okolicach kopalni w Polkowicach oj było tam ( Marek coś o tym wie ponieważ sam był świadkiem niektórych obserwacji i filmów) jeśli to tylko przypadki to nadzwyczaj dziwne. Czasem takie przypadki zaczynają być regułą ! Zauważ że dużo obs UFO w byłym ZSRR właśnie miało miejsce w takich obszarach. Nie wspominam juz o obs nad elektrowniami jądrowymi.



Nie bezpodstawne bo góra sama w sobie nie ma nic, natomiast kombinaty przemysłowe to juz inna bajka można spekulować o ''monitoringu'' czy koncepcji Persingera-Bzowskiego jak ja to nazwałem umownie.



Czyli jednak w okolicy Ossona jest największa aktywność obserwacji. Warto to porównać np. z obserwacjami na Czerniakowie, ZM i wyciągnąć wnioski. Mamy trzy dobre punkty.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 25, 2011 6:40 pm przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PASTOR
Infranin
Posty: 207
Rejestracja: wt lut 01, 2011 8:08 am
Kontakt:

Re: Góra Ossona: Częstochowska strefa UFO

Post autor: PASTOR »

Arku, film możesz uzyskać ode mnie, wiesz gdzie pisać, góra ma swoje sekrety wewnątrz, pobierz raport z forum, robil go Sebastian i ja... Jak nie było CE, a ja to niby co widziałem motyla? :) Wszelkie informacje uzyskasz ode mnie. Zdjęcia, filmy itd. :)
[left][indent] [/indent][/left]
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Góra Ossona: Częstochowska strefa UFO

Post autor: azor »

Dzięki Grzegorz za wskazanie informacji ;) Noo ale z jakiej to było odległości 200,300 metrów bo nie pamiętam czy wspominałeś o tym jeśli do 200 m to kwalifikuje się jako CE ;)



Grzegorz rób skrupulatnie statystykę nawet obserwacji z tych okolic to ciekawy teren ;)



A znasz obserwację CE-1 w okolicy Radomska a Częstochową jeśli nie zapoznaj się na moim blogu bo z przyczyn ''wewnętrznych'' INFRA nie puści tego a szkoda bo to niezwykle interesujący przypadek.
Awatar użytkownika
PASTOR
Infranin
Posty: 207
Rejestracja: wt lut 01, 2011 8:08 am
Kontakt:

Re: Góra Ossona: Częstochowska strefa UFO

Post autor: PASTOR »

Arku sam wiesz, że ciężko jest obliczyc wysokośc jak nie znasz wielkości obiektu. To wisiało nad autem i nas lekko oświetlało , sam wiesz jak to jest...
[left][indent] [/indent][/left]
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”