Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Czy tajemnica zbożowych piktogramów powoli wyjaśnia się na naszych oczach?
Awatar użytkownika
trójkąt
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 8:20 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: trójkąt »

Nie bardzo zrozumiałem o czym jest ten artykuł lub po prostu jest o niczym, bo nie przytacza żadnych wartościowych informacji. Jedyne fakty jakie znam na temat Wylatowa to Twoje badania (Mariusza Fryckowskiego) nt. dziwnych drobinek metalu (które okazały się prawdopodobnie pochodzenia wojskowego), oraz badania dr Jana Szymańskiego (jedynie wspomniałeś o takiej osobie, chociaż dowody są bardzo mocne) oraz badania Adama Piekuta (nic nie wspomniałeś o nim). Reszta to mało ważne bzdury, którym poświęciłeś jednak cały artykuł :(
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Arek 1973 »

Cropmakerzy mogą potwierdzić, taki pieniądz to nie gratka, będą mogli sobie kupić dużo nowego sznurka i desek.

A tak na poważnie. Co to mają być za dowody?. Jak ktoś przyjdzie i się przyzna to i tak mu nie uwierzą. Jedynie tak jak piszesz to nagranie filmowe, oczywiście robione nocą i musi być tam bezsponie wszystko widać. Trochę trudne zadanie
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: xedos »

Wygnioty w zbożu to największe ufologiczne świństwo, które mogło się nam przytrafić.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Arek 1973 »

Xedos

Nie wiem jak to się zaczęło, ale to świństwo chyba po raz pierwszy pan Pająk wprowadził
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Przemek »

Nie zastanawia was fakt, że nikt nie porusza tego tematu głębiej?


Z tego co pamięć mnie nie myli piktogramy są badane nie tylko na podstawie zdjeć i relacji. A dokładniej to tym fenomenem zajmuje się m.in grupa badawcza BLT Research, a w szczególności biofizyk W.C. Levengood. Innym badaczem jest Colin Andrews, który od 20 lat bada piktogramy głównie laboratoryjnie. W necie można sobie poczytać o konkluzjach jego badań.


To zapewne wskutek tego, że wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że piktogramy tworzą ludzie.


Mylisz się, badania dowodzą, że cześć pikogramów nie jest tworzona ręką ludzką. Pytanie pozostaje więc co za tejemnicza energia je tworzy?


Jeśli się chce w coś wierzyć, to będzie wierzyć się za wszelką cenę.


Masz rację. Tylko w tym przypadku jest tak, że jeśli chce się wierzyć, że wszystkie piktogramy są tworzone przez człowieka to bedzie się w to wierzyło za wszelką cenę. Tym czasem mamy styczność z czymś więcej niż podróbkami tworzonymi deskami i sznurkiem.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: azor »

[quote name='Pantanal' post='66086' date='11 luty 2010 - 14:51']Nie zastanawia was fakt, że nikt nie porusza tego tematu głębiej? To zapewne wskutek tego, że wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że piktogramy tworzą ludzie. Pamiętam pewien wywiad z angielskim badaczem, gdzie mówił on, że na pola gdzie pojawiały się piktogramy ktoś specjalnie "podrzucał" linki i deski. Nic bardziej mylnego. Jeśli się chce w coś wierzyć, to będzie wierzyć się za wszelką cenę. Zwróć uwagę, że angielskie piktogramy są najciekawsze, podczas gdy inne bardzo często nieporadne. I jak tu nie wierzyć w teorię o ludzkiej ingerencji w nie?[/quote]



Oczywiście że za zjawiskim piktogramów w jakimś dość dużym procencie odpowiedzalni są ludzie to fakt ale teorię że wszystkie wzorki i kołeczka to dzieło deskarzy to juz nieco nie jest zgodne z prawdą. Gdyby to zjawiosko pojawiło się po 1945 to ok byłbym w stanie uwierzyc że to zabawa ludzi niestety zjawisko to sięga średniowiecza nie będę przytaczał opisów takich kołek bo zrobił to świetnie Szwedzki badacz UFO. Ja osobiście uważam że te właśnie najciekawsze piktogramy w większości są dziełem ludzi a te proste nieznanej nam inteligencji. Znowu inną teorię ma Grażyna Fosar i jej mąż, ktorzy nie widzą w tym 'nic kosmicznego' 'a raczej ludzkiego tyle że płynące z naszej grupowej śwadomosci. Nieznany Świat pisało tym. Ja nie do końca siez nimi zgadza o czy mim to osobisce pisalem ponieważ osobiscie badałem zdarzenie z 1979 roku gdzie podczas CE-3 i zawisie UFO nad zbozem odkryto 15 metrowy krąg w życie z dziwnym ''ubytkiem ziemi''. Tego typu zdarzeń jest jeszcze kilka m.in z Polski co rzuca nieco inne światło na sprawę nie piktogramów a zwykłych kręgów.



Podczas mojej 15 letniej pasji udało mi się ustalić iz zwykłe koła w zbożu odkryto przed 1939 w Lubzinie koło Ropczyc oraz w 1976 w Wysokiej Głogowskiej. Kilka dni temu pewiem mieszkaniec z okolic Nockowa-Bystrzyca przekazał mi informację o kręgach w których ''bawił'' się jako dziecko a to było około 1978 roku były to kręgi w zielonym zbożu.



Do kregów i piktogramów należy być ostrożnym podczas badania niemniej nie ma nigdy doskonałej kopii - proszę o tym pamiętać.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Rysiek23 »

Otrzymałem bardzo interesującą książkę panów Wojciecha Chudzińskiego i Przemysława Nowakowskiego "Kręgi, cuda, kwanty". Niebawem zaprezentujemy jej fragmenty na łamach serwisu. Tak jak napisałeś Arku, kładzie się tam nacisk na pewnego rodzaju zbiorowe oddziaływanie świadomości na powstawanie kręgów w zbożu, oczywiście mowa o tych "prawdziwych". Teoria ciekawa aczkolwiek również nie do końca jej akceptuję. Temat niezwykle interesujący.
Ostatnio zmieniony czw lut 11, 2010 7:38 pm przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: ADAX »

Jeśli chodzi o mnie to zjawisko kręgów zbożowych połączyłbym z działalnością ludzi, choć nie wykluczam ingerencji istot pozaziemskich, ale to raczej wydaje mi sie bez celowe i bezsensowne.
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Przemek »

Jeśli chodzi o mnie to zjawisko kręgów zbożowych połączyłbym z działalnością ludzi


Oczywiście, że tak bo przecież są grupy tak zwanych cropmakerów szczególnie w Anglii co tworzą piktogramy. Jednak nie wszystkie są dziełem ręki ludzkiej. Co dowodzą przeprowadzane badania i fakt, ze nie żaden autor nie przyznaje się do nich, a przecież człowiek lubi się chwalić.
Ostatnio zmieniony czw lut 11, 2010 10:10 pm przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: azor »

[quote name='Przemek' post='66126' date='12 luty 2010 - 00:05']Oczywiście, że tak bo przecież są grupy tak zwanych cropmakerów szczególnie w Anglii co tworzą piktogramy. Jednak nie wszystkie są dziełem ręki ludzkiej. Co dowodzą przeprowadzane badania i fakt, ze nie żaden autor nie przyznaje się do nich, a przecież człowiek lubi się chwalić.[/quote]



To tak jak z Wylatowem do dzis żaden nawet anonimowy cropmarker sie nie pochwalił że to jego robota co prawda rzekomo ten słynny PZ ''bałwanek'' z 2003 roku miał być wedgług FN i Tabold mistyfikacją ale ja już wtedy miałem inne zdanie. Zauważylem że bardzo mało osób, badaczy zwraca uwagę na to co jest pod położonymi kłosami, w wiekszości zadawalają sie kształtem i snuję rozważania o ''przesłaniu''. Byłem w wielu piktogramach i kręgach często już zniszczonych ale przeważnie 0,5 do 1 metra od brzegów strukturu kłosów oraz ziemia pod spodem jest nie zniszcozna przez turystów. Gdy dokładnie egzaminowałem pod spodem glebę zauważyłem ciekawe szczegóły.



1. Bryłki ziemi czasem dość duzych rozmarów nie zniszzone



2. Kamienie różnego rodzaju nie wgniecione w ziemię



3. Kości polnych zwierząt nie zniszczone



4. Martwe ptaki



Zakładam że ludzie wykonywujacy kręgi obojętnie czy to deską czy to walcem itp muszą powodować pewien nacisk na zboze aby położyć a tym samym niszcząc pod spodem to co powyżej wymieniłem. Ktoś mi kiedys mówił, że jest to nie możliwe ponieważ położone zboże tworzy swego rodzju poduszkę powietrzną i to co jest pod spodem jest nie tknięte. Tak ale w praktyce wychodzi zupełnie coś innego sprawdzałem to kilka razy i tylko mniejsze bryłki się nie niszczą.



Prosze zobaczyc w moim raporcie na takie analogiczne sprawy jakie powyżej wymieniłem oraz ciekawy szczegół ostów w kręgu. Piktogram pochodzi spod Rzeszowa koło stacji radolokacyjnej ;) Wspomniałem też tam o kręgach odkrytych w lesie w 2000 roku ;)



http://mmfoto.za.pl/raporty_ufo/raport_piktogram.pdf
ODPOWIEDZ

Wróć do „PIKTOGRAMY”