Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Czy tajemnica zbożowych piktogramów powoli wyjaśnia się na naszych oczach?
tomek1618
Infrzak
Posty: 93
Rejestracja: wt gru 08, 2009 12:30 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: tomek1618 »

O to właśnie chodzi ludzie się nie zmienili.

Świadek z dawnych lat jest tak samo wiarygodny jak świadek z wczoraj.

Jeśli dawny świadek relacjonuje powstanie kręgu w zbożu to fakt a jego spekulacją jest to ze zrobiła to czarownica na miotle.

Jeśli świadek dzisiejszy relacjonuje powstanie kręgu w zbożu to faktu a jego spekulacją jest to że zrobiło to ufo.

Fakt pozostaje faktem. Jeden i drugi twierdzi że widział krąg w zbożu.

Za 100 lat nasz dawny świadek będzie tak samo wiarygodny jak nasz dzisiejszy.

Przecież za 100 lat z naszej niewiedzy i naszych wierzeń będzie się można wyśmiewać jak my robimy to dziś z naszych przodów.

Dawni ludzie nie tracą na wiarygodności tylko dlatego że nie znali silnika parowego lub zegarka elektronicznego.

Przecież my nie mamy pojęcia o wynalazkach za 100 lat.



Jeśli ja dziś opisze jak nasi żołnierze jeżdżą na rosomakach to fakt.

To za 100 lat będę wyśmiany bo niby jak "czyli jak na koniu".

Czy za 100 lat nie będzie dowodem na moją niepoczytalność takie zdanie.

Np. "Nad lasem unosiły się wrogie anakondy na szczęście nie dostrzegły naszych leopardów.

Poczytajcie o starożytnych wojnach atomowych czy na pewno ze wszystkiego tak lekko można się wyśmiewać.

Jeśli ktoś pisze że widział krąg w zbożu to nie wierzyć mu tylko dlatego że żył dawniej niż wczoraj.

ps. Anakonda - to helikopter, leopard - to czołg.



Powodzenia
Awatar użytkownika
aabb
Infrańczyk
Posty: 156
Rejestracja: wt sty 15, 2008 6:13 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: aabb »

[quote name='azor' post='66218' date='13 luty 2010 - 19:35']Dla mnie nadal numerem jeden jest nie jest Wylatowo mimo że spędzilem tam w 2003 roku dwa tygodnie badając piktogramy w Wylatowie, Inowroclawiu, Połajewku (tutaj po raz pierwszy odnalazłem tzw''przestrzeliny'') ale Kielanówka z 2000 roku myślę że znana choć odległa juz sprawa.[/quote]

Przez dwa tygodnie badałeś piktogramy, możesz powiedzieć jak je badałeś i przedstawić wyniki tych badań?
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: azor »

[quote name='aabb' post='66283' date='14 luty 2010 - 19:43']Przez dwa tygodnie badałeś piktogramy, możesz powiedzieć jak je badałeś i przedstawić wyniki tych badań?[/quote]



Oj gdybym chciał przedstawic wyniki tych badań nie tylko moich bo sam tego nie badałem lecz w grupie CBUFO iZA to musiałbym znajść kilka godzin aby to wszystko opisać. A jeśli o to chodzi część z tych badań opisano na stronie CBZA polecam ! To dawna CBUFOiZA szczegolnie interesujace wyniki były w Kielanówce z 2000 roku, Wysokiej Głogowskiej z 2006. Samo Wylatowo nie ukazało jakiś ''super anomalii'' od względem magnetycznym, elektromagentycznym, radiacyjnym, ph. Chociaż badania i wyniki fizyka Szymańskieo potwierdziły znaczą zwiększoną radioaktywnosć w tych miejscach.



Niestety jak na razie w Polsce nie przeprowadzono żadnej labolatoryjnej analizy kłosów i innych roślin z piktogramów czy kregów. Swego czasu miałem dość dobre dojście do takich analiz w Olsztynie w Instytucie Gleboznawstwa w 2001 roku udało mi się wykonać po raz pierwszy analizę gleby z trawiastych kręgow 13 metrowej średnicy ( w miejscu w ktorych robie fotki dośwadczalne) Dostałem dokładne wytyczne jak takie próbki pobierać. Co ciekawe odkryto tam bardzo interesujace anomalie a gleba była poddana wysokiej temperaturze ale nie od ognia wg. tych osób mogła wynosić ponad 1000 st. C. Mama całą dokumnetację u siebie w archiwum ;)



W 2003 roku posłałem tam paczkę z próbkami gleby, kłosów itp z Wylatowa i co paczka nie doszła lub zaginęła ? Osoba ktora przeprowadzał mi analizy od 2004 roku przebywa poza Polską robi to samo tyle że za wiekszą kasę. Cały czas szukam dojsca do takiej placówki, ktora skłonna będzie gratis przeprowadzać czasmi takie analizy.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Arek 1973 »

Azor.

Masz całkowitą rację stwierdzając że piktogramy nie muszą być wizualnie piękne ani zachwycające żeby być prawdziwymi. Z tym określeniem spotkałem się już u innych badaczy za granicą. Badając anomalia występujące w kręgach zauważono już dawno że zwyczajne proste kółko zawiera owe, gdy też niekiedy np. pikogram "ważka" wprawdzie zapiera dech wyśmienitym wykonaniem ale takich anomali nie posiada.

Czytałem dzisiaj twój raport który tutaj wkleiłeś

to mnie zaciekawiło:

""""""""""""Przeprowadziliśmy tez

silnym magnezem próbę wyłapania drobnych 1 mm metalowych kuleczek które

czasami są znajdowane w autentycznych piktogramach w tym wypadku nic takiego

nie stwierdziliśmy.""""""""""""

Moje skromne zdanie jest takie że to zależy od warunków atmosferycznych oraz (być może) pory roku. Odpowiedz proszę jakie jest Twoje zdanie na ten temat ,
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: azor »

[quote name='Arek 1973' post='66353' date='16 luty 2010 - 08:15']Azor.

Masz całkowitą rację stwierdzając że piktogramy nie muszą być wizualnie piękne ani zachwycające żeby być prawdziwymi. Z tym określeniem spotkałem się już u innych badaczy za granicą. Badając anomalia występujące w kręgach zauważono już dawno że zwyczajne proste kółko zawiera owe, gdy też niekiedy np. pikogram "ważka" wprawdzie zapiera dech wyśmienitym wykonaniem ale takich anomali nie posiada.

Czytałem dzisiaj twój raport który tutaj wkleiłeś

to mnie zaciekawiło:

""""""""""""Przeprowadziliśmy tez

silnym magnezem próbę wyłapania drobnych 1 mm metalowych kuleczek które

czasami są znajdowane w autentycznych piktogramach w tym wypadku nic takiego

nie stwierdziliśmy.""""""""""""

Moje skromne zdanie jest takie że to zależy od warunków atmosferycznych oraz (być może) pory roku. Odpowiedz proszę jakie jest Twoje zdanie na ten temat ,[/quote]



Tak to prawda zwykłe kręgi umownie nazywane kręgami bo większość z nich to elipsy mają dużo więcej anomalii niż zwykłe piktogramy. Ja akurat szukalem tych ''kulek' 'ale nigdy nic takiego nie udało mi się znajśc ale swego czasu w Łodzi pewna Pani zainteresowana tematem napisała mi o pewnje obserwacji i śladzie poprosiłem ją o przeprowadznie pewnych pomarów itp tutaj masz tekst oraz fotki tych kulek. Czy to po UFO nie wiem ale te kulki faktycznie ona wyłapała z zmiemi magnezem a potem ja w domu z ziemi to samo uczyniłem. Kulki mam schowane do dzis ;)



http://spotkaniaznieznanym.blog.onet.pl/No...2,ID339968367,n



Z tego też co czytałem najwięcej kulek znajdowano nie w centrum kręgów ale przy obrzeżach ja np w PZ Połajewko na obrzeżach znalazłem najwiecej tzw ''przestrzelin'' . Cięzko powiedzieć czym jest to uzależnione czy porą rok uczy pogodą ? Nie mam na to recepty. Może to zależy od zjawiska jakie go tworzy ? Są to już tylko dywagacje ale warto poświęcić więcej czasu na zwykłe kręgi niż piktogramy.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: azor »

[quote name='Pantanal' post='66371' date='16 luty 2010 - 20:02']Kwestia kręgów w kartoflisku rozbija się o wyobraźnie. Czy mówiąc krąg ma pan na myśli coś, co mogło zostać stworzone przez siły natury czy skomplikowane wzory? Nie wyobrażam sobie szczerze mówiąc kręgu na polu ziemniaków. Chyba ten, kto chce widzieć tam wzory podobne do tych na polach zapewne nigdy nie widział krzaczka kartofla. Jeśli uważa pan inaczej proszę wykonać piktogram na polu Amerykanów. Zachęcam.

Po drugie, Tomku twoja argumentacja nie trzyma się kupy. Mógłbyś zastanowić się co piszesz. Niestety w średniowieczu nie dysponowano takimi sposobami gromadzenia informacji jak dziś, społeczeństwo ponadto było mniej wykształcone. Oczywiście, że nie można odrzucać wszystkich relacji, ale nie nalezy wierzyć im na słowo. To co napisałeś o Iraku i Afganistanie to pseudofilozoficzny "michałek".

Drodzy panowie, przebija przez wasze wypowiedzi wielka chęć wiary w to, że piktogramy są prawdziwe, ale spójrzmy prawdzie w oczy, że zjawisku dorobiono "gębę", której nie ma. Ponadto przesadą jest twierdzenie, że piktogramy równie często co na polach pojawiają się w innych miejscach. Co do Łodzi, to panie Azor upewniłbym się, czy nie jest to zwyczajny czarci krąg - w dodatku jakoś mało okrągły.[/quote]



Zatem widocznie mało Pan czytał na ten temat jak widzę zaskoczyło to Pana ;) bo kręgi to nie tylko zboze. Niestety Pantanal czy ci sie to podoba czy nie czesc takich wzorów nie jest dzełem człowieka mimo że do Ciebie to nie dociera. A po drugie wiem jak wyglądają ''czarcie kręgi''' widziałem je kilka razy i nigdy nie widziałem tam takich kulek no chyba że Pan. Co do okrągłosci jak Pan wie nawet po''lądowaniou' UFO nie zawsze są okregi ( to nie reguła) czasem nawet była wyrwana wierzchnia warstwa gleby .
tomek1618
Infrzak
Posty: 93
Rejestracja: wt gru 08, 2009 12:30 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: tomek1618 »

Cześć Azor

Polecam do poczytania.

http://www.wysylkowo.pl/product_info.php?products_id=22023

Powinno Cię to zaciekawić.

- Opisany jest tam wirowy silnik rtęciowy i jedną z ciekawszych jego cech jest to

że podczas startu "musi" zabrać i unieś cześć podłoża.

- Polskie tłumaczenie Vimanika Shastra jest częścią tej książki.

- Poza tym inne spojrzenia na ufo.



Powodzenia.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: azor »

[quote name='Pantanal' post='66458' date='18 luty 2010 - 19:39']Proszę pana, nawet jeśli uważa pan, że nie wszystkie piktogramy są dziełem człowieka, to proszę nie mieszać tu od razu w grę obcych cywilizacji i ich pojazdów. Na początek proszę wyjść od czegoś takiego jak prosta analiza wzorów piktogramów. A postępy widać - od prostych kół po coś bardziej złożonego. Tu drzemie klucz do zjawiska. Jeśli natomiast rzeczywiście próbuje pan forsować teorię co do kół w śniegu lodzie i innych miejscach, to przy okazji uwidacznia pan taki fakt, że według pana wszelkiego rodzaju okrągłe znaki powstają wskutek lądowań pojazdów UFO. Czy dobrze rozumiem, czy znowu pan szuka czegoś na siłę?[/quote]





Źle Pan rozumie ;) A przy okazji ja też mogę napisać że Pan wszystko na siłę próbuje wyjaśnić często niestety bardzo kiepsko ;) A gdzie ja napisałem że kręgi czy PZ to robota ''obcych'' jest taka możliwość nie twierdzę że nie szczególnie jeśli chodzi o zwykle ''koła''.



Niestety bardzo wiele i to bardzo wiele przemawia za tym iż zwykłe koła w zbożu, trawie itp itd to możliwy efekt po UFO ? Nie będę przytaczał tu dziesiątek zdarzeń w których świadkowie obserwowali UFO a potem dokładnie w tym miejscu odkryto kręgi bądź inne ślady. Sam osobiście badałem trzy takie zdarzenia. Jeżeli Pan nie dostrzega tego faktu trudno pewnie nigdy tego nie dostrzeże.



A swoją drogą gdyby Pan zaobserwował UFO, BOL itp., i w tym miejscu odnalazł jeszcze tzw ''gorący' ślad/krąg, to kto Pana zdaniem takie ''cuś'' wykonał UFO, czy jeże w tańcu godowy ?
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Przemek »

Azor miał styczność z piktogramami nie tylko w formie obrazka, więc ma już jakieś doświadczenie w tej dziedzinie. Próbuje je badać, obserwować rózne anomalia i tak dalej. Pantanal wrzuca jak zwykle wszystko do jednego wora i generalizuje to zjawisko. Nie widze zadnej treści, Azora która mówi o tym, ze wszystkie piktogramy są dziełem UFO. Więc nie mając żadnych argumentów próbujesz obalać Pantanal wypowiedzi Azora podciągając je pod swój własny światopogląd na tą sprawę. Dlatego ktos kto z boku czyta tą wymiane zdań bez większego zastanowienia odniesie przekonannie o wiekszej wiarygodności Azora, który nic nie powiedział takiego co Pantanal próbuje mu wmówić. Mało tego, udaje że go nie rozumie, a tak na prawdę bardzo dobrze rozumie tylko rżnie pseudo sceptyka byle tylko forsować swój punkt widzenia. Już dawno została przekroczona bariera gdzie kończy się krytyka, a zaczyna śmieszność.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Rysiek23 »

Przemku myślę, że ocena Waszych stanowisk i wypowiedzi należy do samych użytkowników :) Jak sam wiesz zdania są podzielone i myślę, że dobrze. Dyskutujmy ale o niezwykłych zjawiskach a nie o Pantanalu czy Tobie.
Ostatnio zmieniony pt lut 19, 2010 11:22 am przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PIKTOGRAMY”