Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Czy tajemnica zbożowych piktogramów powoli wyjaśnia się na naszych oczach?
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: azor »

[quote name='ADAX' post='72407' date='23 sierpień 2010 - 01:42']ja się chciałem zapytać ,bo mnie męczyło to już troszeczkę. mianowicie, kto bada te ślady, tajemnicze kręgi ? Ufo napaleńcy, pseudo badacze, czy ktoś kto się zna na geologi, na kryminalistyce, biologi ? Bo iść w pole i popatrzeć na kręgi, powiedzieć "O tak tutaj ziemia jest miękka, są grudki, to na 95% ufo ! " potrafię i ja. Zresztą, odpowiedzi typu," badaliśmy to jakimś tam sprzętem i była radioaktywność", mnie nie zadowalają. konkrety, próbki do analizy laboratoryjnej, badania terenu, czy aby o co tam znaleziono, nie było wynikiem naturalnego ekosystemu. To, że nie widać śladów które, potwierdziły by, że robili to specjaliści od kręgów, są śmieszne. Proszę bardzo, wezwać ludzi, którzy pozbierają próbki, zbadają teren pod kątem śladów, czy jakiejkolwiek aktywności ![/quote]



Dla mnie śmieszne jest Twoje stwierdzenie jeśli krytykujesz że ktoś zarejestrował radioaktywność kolego jeśli już mowa o badaniach same próbki gleby to za mało tutaj chodzi o całą procedurę nie tylko wybrane przez Ciebie elementy, którę Cie śmieszą a ktore są istotne w badaniach nawet badania typu gamma. Ślady zawsze są po ludziach tworzących wzorki tylko należy ich umieć szukać. Człowiek jest omylny popełnia błędy.



Kolego nie ma ludzi ktorzy pobierają próbki mogą to być jedynie badacze z jakiś placówek lub inni którzy wiedzą jak to wykonywać raz miałem okazję pobierać próbki z dwóch kręgów i osoba z Instytutu Nauk Rolniczych w Olsztynie wskazała mi jak się to robi i jakie są potrzebne oprócz gleby informacje o terenie. Kto bada takie ślady - sam sobie na to odpowiedziałeś ale jak wiesz oficjalna nauka umywa od tego ręce pozostaje więc dla nas ta robota.



A dla szerszej informacji polecam Ci tą stronę jest tam bardzo dużo o badaniach w tym labolatoryjnych



http://www.colinandrews.net/
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: xedos »

[quote name='ADAX' post='72407' date='23 sierpień 2010 - 00:42']ja się chciałem zapytać ,bo mnie męczyło to już troszeczkę. mianowicie, kto bada te ślady, tajemnicze kręgi ? Ufo napaleńcy, pseudo badacze, czy ktoś kto się zna na geologi, na kryminalistyce, biologi ? Bo iść w pole i popatrzeć na kręgi, powiedzieć "O tak tutaj ziemia jest miękka, są grudki, to na 95% ufo ! " potrafię i ja. Zresztą, odpowiedzi typu," badaliśmy to jakimś tam sprzętem i była radioaktywność", mnie nie zadowalają. konkrety, próbki do analizy laboratoryjnej, badania terenu, czy aby o co tam znaleziono, nie było wynikiem naturalnego ekosystemu. To, że nie widać śladów które, potwierdziły by, że robili to specjaliści od kręgów, są śmieszne. Proszę bardzo, wezwać ludzi, którzy pozbierają próbki, zbadają teren pod kątem śladów, czy jakiejkolwiek aktywności ![/quote]



Śmieszne jest to, że nawet nie zadałeś sobie trudu aby sprawdzić to, o czym mówisz: http://www.wylatowo.pl/news.php?art=455



Pozdrawiam
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: azor »

[quote name='Pantanal' date='23 sierpień 2010 - 14:27' post='72424']

Badania badaniami. Potem zależy, jak się to zinterpretuje. I tak śladowe ilości materiałów radioaktywnych nie muszą świaczyć o niczym anomalnym. Przypomina mi to uganianie się ufologów z licznikami Geigera w miejscach, w których widziano UFO. Każde wahnięcie ma wskazywać, że tu się "coś" stało. Podobnie jest z badaczami duchów, którzy latają z miernikami pola elektromagn.



A jak wytłumaczysz mi skoki temperatury np. tutaj jest 25 stopni 5 metrów dalej 10 stopni ? To tylko przykład ale wiem z książek że różnice były znaczące każdy sposób jest uważam dobry jesli choć o krok przybliża nas do rozwiązana zagadki a co do radiacji to nie tak jak mówisz bo jakieś wahniecie a konkretny wynik to istotna różnica. Pamiętam gdy badałem próbki ziemi z kręgów z Młynów 2002 rok wynik wynosił aż 40 m mR/h a kontrolne tylko 14 to znacząca róznica.



Zauważ że Bzowski jako pierwszy w Polsce zaczął badać miejsca po UFO licznikami Geigera mało tego Miłosław Wilk szczegółowo ich uczył jak wykonywać rzetelny pomiar a to że zajmował się zawodowo ''promieniowaniem jonizującym'' było tylko dodatkowym plusem tej grupy, która poczyniła ciekawe ustalenia np. w byłych miejscach lądowań UFO.



Najciekawsze jest nie to, że ''znajdujemy'' tam anomalię gamma ale dlaczego się pojawia co jest przyczyną ? Hmm pamiętam jak Robert Leśniakiewicz wyjaśniał to silnikiem atomowym ale pozostawię to bez komentarza. Nikt tak naprawdę z badaczy i ufologów nie zastanawiał się skąd bierze się w takich miejscach promieniowanie gamma. Jedynie Bzowski próbował to tłumaczyć co nie każdemu pewnie przypadło do gustu ;)
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: xedos »

[quote name='Pantanal' post='72424' date='23 sierpień 2010 - 12:27']Badania badaniami. Potem zależy, jak się to zinterpretuje. I tak śladowe ilości materiałów radioaktywnych nie muszą świaczyć o niczym anomalnym. Przypomina mi to uganianie się ufologów z licznikami Geigera w miejscach, w których widziano UFO. Każde wahnięcie ma wskazywać, że tu się "coś" stało. Podobnie jest z badaczami duchów, którzy latają z miernikami pola elektromagn. Zatem wyniki danego piktogramu trzeba niestety analizować w szerszym kontekście geologicznym danego miejsa. A eksperymenty z temperaturą uważam za coś śmiesznego. To jakby dać małpie kalkulator a ona będzie wtykać w niego patyki - może jakoś zareaguje.[/quote]



Jak zapewne pamiętasz człowiek pochodzi od małpy:):):)
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: ADAX »

Dziękuję za odpowiedz azor oraz xedos.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Arek 1973 »

"Smocze ślady " w Anglii

Jak co roku badacze kręgów zbożowych udają się do Anglii by tam spróbować rozwiązać zagadkę owego fenomenu.

To czego nie zauważają turyści ani prasa to niewielkie formy położonego zboża, przez niektórych lekceważone ponieważ nie posiadają geometrycznych wymogów , tak jak inne agroznaki.

"Smocze ślady "obserwowano już w przeszłości,a w tym roku także pokazały się przynajmniej 2 formacje.

[ external image ]



Silbury Hill, prehistoryczny pagórek widział już wiele agroznaków, także i tym roku, koniec lipca pokazało się tam jednak coś co z daleka wyglądało jak położone zboże po nawałnicy, dlatego nikt się tym specjalnie nie zinteresował, "po bliższym zbadaniu można jednak śmiało stwierdzić że wygnioty te mają coś wspólnego z agroznakami" - tak uważa Andreas Müller (kornkreise-forschung.de) niemiecki badacz który znjadował się wtedy na miejscu. "Takie mało widowiskowe agroznaki nazywamy 'Dragon's Footpaths', taki efekt można także uzyskać gdy na płótnie malarskim zostanie przyłożony pędzel a następnie przyciśnie się go maksmalnie"

[ external image ]

("smocze gniazdo" zboże położone jest w wszystkich kierunkach, punkt wyjściowy to środek. Można śmiało wykluczyć że zrobiły to zwierzęta)



[ external image ]



[ external image ]



[ external image ]



[ external image ]



("Smocze ślady" przy Silbury Hill)





"W przeciwieństwie do typowych piktogramów gdzie ułożenie zboża jest całkiem inne, tutaj wygląda tak jakby siła która to zrobiła przyszła bezpośrednio w lini prostej z góry i rozwiała zboże na wszystkie strony.

Niedaleko głównego kręgu o średnicy 10 metrów znajdują się inne mniejsze formacje które wykazują tą samą metodę powstania. Co ciekawe to fakt że zboże tutaj rośnie bardzo gęsto a oprócz naszych ścieżek (patrz ostatnie zdjęcie) nie widać innych śladów naruszenia uprawy. Znamy z innych pól uprawnych te zjawisko gdzie zboże posadzone jest w większych odstępach, można się wtedy całkiem swobodnie lecz ostrożnie poruszać i człowiek nie pozostawi widocznych śladów w uprawie. Tu jednak zboże rośnie tak gęsto że to niemożliwe"

także ciekawym sczegółem jest to że niektóry sprzęt jak np. kamery i aparaty fotograficzne nie działały należycie wewnątrz formacji, w innym miejscu już na zewnątrz nie było tych problemów.

Parę dni póżniej po tym jak przy Silbury Hill 28 lipca 2010 znaleziono owe smocze ślady, całkiem podobna formacja ukazała się niedaleko Westbury pod legendarnym już "White Horse", formacja ta odpowiada tą samą wielkością jak ta z Silbury Hill.



[ external image ]

(smocze gniazdo i ślady stóp poniżej White Horse w Westbury)

"Być może robi je ta sama energia która w innych przypadkach odpowiedzialna jest za powstawanie prawdziwych piktogramów"-spekuluje A. Müller, ciekawe jest także to że ostatnia formacja znjduje się na polu które nawiedziły silne wiatry , te wyrządziły także swoje typowe szkody.



[ external image ]



[ external image ]



[ external image ]



(zdjęcia "smoczych śladów" z Westbury . Copyright: A. Müller, kornkreise-forschung.de)



źródło:

http://grenzwissenschaft-aktuell.blogspot....achenpfade.html
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: azor »

O to są bardzo interesujące i ciekawe ''kręgi' 'ciekawsze niż trójwymiarowe formacje sam w tym roku wypatrywałem czegoś podobnego w jednym przypadku było coś zbliżone ale raczej to dzieło natury - ten krąg jest bardzo podobnie wykonany jak bodaj po słynnym lądowaniu UFO w trzcinach w Australii w 1966 roku tam identycznie były ułożone łodygi.



Ciekawość czy wykonywano jakieś badania w tych śladach ?
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Arek 1973 »

Zjawisko, o którym pisze Arek wydaje mi się być w pełni połączone z prądami powietrznymi. Natomiast co do temperatur - brak tu nieco szczegółów. Chciałbym dowiedzieć się, gdzie tak było (bo jeśli to czarcie kręgi, to oczywiście wszystko jest możliwe, nie wierzę natomiast w magiczne "podcieplenie" zboża, z naciskiem na magiczne).
Przepraszam Pantanalu ale nie zrozumiałem, o jakie temperatury chodzi?
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='Pantanal' post='72514' date='25 sierpień 2010 - 09:29']A to się odnosi do wcześniejszego postu Xedosa i Azora.

A tak poza tym, czytaliście na onecie, że ktoś w Niemczech zrobił piktogram w kształcie swastyki? Zdjęcia tylko nie dali.[/quote]



TU jest informacja wraz ze zdjęciem.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: azor »

Coś im kiepsko wyszła ale popatrzcie jak tam ścigają za symbole faszystowskie a na Ukrainie gloryfikują nie tylko symbole ale przejawy nacjonalistyczne. Będąc kiedys na flohmarku w Niemczech gdzie pracowałem w Bawarii koło Aschefenburga zauważyłem na stoisku sporo militariów WH oraz Waffen SS był to kolekcjoner, ktory sprzedawał umundurowanie, hełmy, obszycia oraz odznaczenia tam gdzie były swastyki lub runy SS były przykryte kartką. Stoisko miało spore powodzenie osób starszych a i ja sobie coś zakupiłem od tego kolekcjonera do swojej kolekcji ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „PIKTOGRAMY”