Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Czy tajemnica zbożowych piktogramów powoli wyjaśnia się na naszych oczach?
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Arek 1973 »

No i temat jak zwykle rozpłynął się w gdybaniach. A prawda pewnie leży gdzieś po środku. Nikt, ani z komentujących, ani badających, nie zdobył się jednak na podsumowanie, skąd te cholerne kręgi i wzory się biorą. Świadomosć, że nikomu nie udało się tego odkryć jest nieco przytłaczająca, tak samo jak przekonanie, że robią to kosmici lądując w zbożu lub przekazując tą drogą jakieś informacje. A co z innymi możliwościami ziemskimi, ale nie tymi związanym z deszczółką i sznureczkiem?


Widzisz Pantanalu, bo to właśnie jest problem.

I chociaż mamy coś co dosłownie można wziąć do ręki to i tak niewiele umiemy powiedzieć.

Przykład Anglia, matka wszystkich piktogramów, występuje ich tam najwięcej i to każdego roku tak jest.

Nawet nie przesadzam mówiąc że na tym samym polu powstaje nawet w 1 rok więcej niż jeden piktogram, a są okolice gdzie w promieniu 3 km2 powstało ich więcej niż na całej wyspie.

Prawda jest taka że co roku w czasie letnim zjeżdżają się tam badacze i chcą wyjaśnić te zjawisko, kręgi powstawają, są mierzone , oglądane ale to i wszystko, nie złapali przy każdym żadnego ufo ani ludzkiego "dreptacza", i chociaż siedzą nocami przy tych polach, robią dyżurne obchody to niekiedy jest tak że nic nie pomaga bo na drugi dzień i tak jakiś krąg powstał.

Hipotez jest parę, a to zależy głównie od danego wydarzenia, jak widziano ufo nad polem to wiadomo w jakim kierunku to idzie, jak złapano dreptacza, albo piktogram jest żle zrobiony to także wiadomo, jak grupa medytujących skupiała się pół nocy na wzgórzu i na polu obok a na 2 dzień powstał krąg to znów było wytłumaczenie, itd, itd.

Jestem w stanie uwierzyć że nawet Matka Natura takie coś umie zrodzić ale jakoś brakuje mi tych dowodów, brakuje doświadczeń laboratoryjnych żeby to potwierdzić, ale jak kiedyś takie będą to na pewno bądę nimi jak najbardziej zainteresowany.

Póki co czekam na następny sezon i jestem przekonany że kiedyś ta zagadka zostanie rozwiązana
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Wraz z tym, jak dużymi krokami zbliża się sezon piktogramów po raz kolejny pojawia się seria pytań na ich temat. Kto i w jakim celu je tworzy? Jeśli to kosmici, to dlaczego wybrali taką a nie inną formę przekazu? Jeśli to natura, to dlaczego ewoluują one w coraz to nowe formy? Jeśli to ziemska technologia, to jaki sens mają tego typu przedsięwzięcia? I czy to jeszcze zjawisko anomalne czy już rodzaj eksperymentu?



CAŁOŚĆ
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Arek 1973 »

Co do piktogramu oglądanego w bazie fn to mogę powiedzieć że naprawdę wspaniały piktogram ale,,,, ale jest takie nie wiem czy to zamierzone czy też nie, w każdym bądż razie jak ludzie spostrzegawczy mogą zauważyć że prawa strona nie jest równa lewej, to nie jest odbicie w lustrze, i to można uobaczyć nawet na tym filmie tutaj, rozbieżności są wielkie. Tak...... nie wiemy czy to zamiar czy przypadek
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Arek 1973 »

Sorry za podwójny post , ale oglądałem teraz ten 2 film Ryśka i chciałem tylko dopisać to co już kiedyś tutaj pisałem.

Dobrze jest mieć pole gdzie nikt nikogo nie goni, ale najważniejsze to dobrze mieć dobry widok (nie tak jak w nocy), dobry widok pozwala na pewno na "majstersztyki" nawiększej klasy, na filmie widać jak ważna była koordynacja wzrokowa. A chłopców dreptaczy trzeba pochwalić że naprawdę ładny piktogram zrobili. Każdy taki film to i nauka dla badaczy, nie w takim sensie że można takie coś wykonać, tylko że widać tam co i jak robili i można podczas swojego własnego oglądania (na żywo)piktogramu wysunąć własne spostrzeżenia i pomyśleć o takich szczegółach jak na filmie np. gdzie dreptano deską a gdzie nie, lub też inne małe wskazówki. Azor na pewno także je zauważył ;)
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Zielegaj
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 09, 2010 4:14 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Zielegaj »

Temat kręgów w pewnym momencie mnie interesował. Czy robią go ludzie, czy pozaziemskie cywilizacje dają nam znaki, czy sama Ziemia jako żywy przecież organizm daje nam znaki tego nie wiem do kónca.



Jedno pytanie nie daje mi spokoju a mianowicie. Czy pierwszy krąg zrobił człowiek czy coś innego? Wg mnie jak w wielu zagadkowych sytuacjach najpierw był oryginał a później podpierdolka. UFO...jest tyle podpierdolek, głupich filmików, że o UFO mówi się w kategoriach bzdur a ktoś kto wierzy w UFO to idiota.



Aby coś skompromitować wystarczy narobić podpierdolek i wg mnie z kręgami jest podobnie. NAJPIERW był oryginał, ludzie zobaczyli i na wzór oryginału zaczęły powstawać kopie.



To trochę tak jak z Wielką Piramidą w Gizie, która jest oryginalna (niewiadomego pochodzenia) a cała reszta afrykańskich piramid to kopie, robione na jej podobieństwo.



Pozdrawiam

Zielegaj
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Arek 1973 »

zauważam, że wiele osób wciąż nie potrafi odpowiedzieć, o co właściwie chodzi
Ponieważ nie wiadomo co i jak
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: azor »

[quote name='RysiekINFRA' post='68329' date='05 kwiecień 2010 - 03:41']<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/UTQ29sEGiHw&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/UTQ29sEGiHw&hl=pl_PL&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>



i dla porównania:



<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/puDF0hJpzWo&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/puDF0hJpzWo&hl=pl_PL&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>



Temat do dyskusji :)[/quote]



Gdy tak patrze na ten film deskarzy to sądzę że znajdę po nich ważny ślad a mianowicie zdeptane bryły ziemi pod zbożem raz po wykonaniu pierwszego pierścienia waga tego człowieka i siła nacisku stopy musi spowodować jakieś zniszczenia kolejne pojawiły się po desce choć kładące sie kłosy mogą spowodować między ziemią a kłosami tzw' 'poduszkę powietrzną'' tym samym najmniejsze bryłki nie zostaną zniszczone tylko te największe. Mały acz bardzo ważny szczegół polecany na ten ''sezon'' ;)
Reaper
Infrańczyk
Posty: 198
Rejestracja: czw lis 08, 2007 11:31 am
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Reaper »

Znam bajecznie prosty sposób stu procentowego zweryfikowania powstawania może 30 % a może nawet 100% kręgów. Ale wymaga dużych zasobów i jako takiej organizacji bo to nie zajęcie na dwa trzy dni i nie do dyskusji na forum
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: azor »

To prawda we Włoszech powstały nowe formacje pewnie mało wiarygodne ja jestem ciekaw naszego podwórka tego roku co przyniesie sezon spodziewam sie raczej mało PZ i dobrze bo w tej grupie mogą być autentyczne no ale pożyjemy zobaczmy ?
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Arek 1973 »

Pantanalu.

Te kręgi to ja tylko dlatego tam wkleiłem ponieważ w końcu się jakieś pokazały, nie dlatego że uważam je za prawdziwe. Przeciwnie, ten pierwszy z 30-go kwietnia miał okazję pooglądać ktoś z grupy badaczy kręgów (Alessandro Sacripanti) . Zaraz z rana udał się tam w asyście policjanta, wg. niego nikt tam z ciekawskich jeszcze nie chodził, ten pan mówi że wykonanie bardzo niedokładne (geometria), a także uszkodzenia roślin i inne ślady wskazują na to że jest to twór człowieka
Ostatnio zmieniony czw maja 06, 2010 4:01 am przez Arek 1973, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „PIKTOGRAMY”