Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Czy tajemnica zbożowych piktogramów powoli wyjaśnia się na naszych oczach?
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: azor »

Tak było we wszystkich czterech kręgach prawda ze zadziwiające i nikt o nich nie wiedział przez prawie miesiąc. Owszem zwykłe kręgi są o wiele ciekawsze niż wykwintne piktogramy.



I jeszcze dwa kadry tego materiału



http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-08/0508b730.jpg



http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-08/44894852.jpg



Pantanal tak było tam wielu świrów ale i też wiele ciekawych osób. Pamiętam grupę młodych fizyków z Poznania ktora przypatrywała się nam jak badamy licznikiem geigera jeden z PZ zapytali jak to robimy po wytłumaczeniu przyznali nam racje - najlepszy był inny fizyk tak sie określał z uczelni Poznańskiej który twierdził że PZ robią małe roboty. Był niezły ubaw bo ludzie go wyśmiali ;) Facet pobrał kilka próbek do woreczków i poszedł sobie w dal.
Ostatnio zmieniony pt sie 27, 2010 7:55 am przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: azor »

[quote name='Pantanal' post='72582' date='27 sierpień 2010 - 11:47']Są, ale wszystko wskazuje, że są to twory natury, może niezbyt częste i popularne, ale jednak. Ja bym nie łaczył ich z żanymi anomaliami, ani tym, co kiedyś próbowano przeforsować jako gniazdka UFO.[/quote]





Nie zgodzę sie z Tobą wcale w tym wypadku że to efekt natury bo takie znaki powinny występować dosć często i jak wytłumaczyć, że największe 24 metrowe koło miało wokół pierścień idealnie okrągły nie znajduję tutaj dla tego wytłumaczenia efektami wirów powietrznych chyba że dysponują jakąś formą inteligencji zresztą czy faktycznie wir powietrza jest w stanie wykonać namiastkę kręgu jak na razie i tego dowodu nie potwierdzono.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: azor »

Zatem jeśli twierdzisz że to efekt natury podaj mi przykłady fotograficzne gdzie takie wystąpiły chętnie zobacze. Nie wierzę aby natura potrafiła wykonać krąg z pierścieniem widywałem bo burzach, czy nawet silnych porywach wiatru zniszczone zboże ale to się miało ni jak do kregów. Mnie ta hipoteza wcale nie przekonuje co innego Pantanal zniszczone drzewa co FN prezentowała i co innego kręgi lodowe bo jest to często zjawisko na świecie i wiemy co za nie odpowiada. W przypadku tych kręgów wątpię aby nawet specjalista od burz itp potwierdził że to efekt wirów powietrznych ;)
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Arek 1973 »

Nie B., a Krokowskiego
-dzięki za przypomnienie, i to na ki, i to drugie też :rolleyes:

Hm, to powiem wam co ja myślę.

że mogłaby to zrobić Matka Natura stoi u mnie na 2 pozycji. Na pierwszej mam nadal że zrobiła to jakaś inteligentna energia która jak najbardziej prawodpodobnie ma związek z NOL-ami. A na 3 dopiero deskarze.

Dzięki Arek że ci się chce te kadry filmowe fotografować a potem tutaj wstawiać
Ostatnio zmieniony pn gru 02, 2013 9:08 am przez Arek 1973, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: xedos »

[quote name='Pantanal' post='72580' date='27 sierpień 2010 - 10:39']Tak, ale xedosie, kto wymaga opieki psychiatrycznej? Bo ja myślę, że takich osób było tam sporo. To właśnie tam zaczęło się rodzić to, co dziś przerodziło się w ruch "Janusz 2012". A przecież pamiętna atmosfera tamtego okresu - dało się to poczuć nawet przez relacje w NŚ, ale może człowiek był tym zaaferowany. Potem było coraz więcej Irków i było coraz dziwniej. A jak już zaczęli gadać, że piktogramy powstają po to, aby napędzać całość, wszystko runęło.



PS: Obejrzałem za radą hm0 najnowszy program J-2012 (Janusza) i na samym początku, bo nie dało sie przez to przebrnąć, była relacja, że w Wylatowie znowu widziano UFO w lipcu. Coś się kroi?[/quote]



Tak, kroi się i to na inną skalę.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: azor »

Nie ma sprawy ;) Nie chcę czegoś na siłę podciągać pod UFO ale jeśli ktoś zaproponuje rzetelne wyjaśnienie że wiry powietrza mogą ''zassać'' tak zboże i zaprezentuje fotografie wówczas zmienię zdanie. Dlaczego piszę UFO a na dlatego że słynny przypadek na moczarach w Australii Tully 1966 Ce-2 w którym to UFO zawisło nad trzcinami pozostawiło około 8 metrowy krąg gdzie łodygi roślin nie były spiralnie skręcone lecz zassane do środka



Tutaj jest link ale fotka nieco mała na VHS mam dość wyraźny ten ślad



http://www.ufologie.net/htm/picamaau.htm



Po tego typu zdarzeniach CE-2 uważam że te koła (niezgrabne - brzydkie) mogą mieć związek z NOL-ami ?
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Arek 1973 »

Po tego typu zdarzeniach CE-2 uważam że te koła (niezgrabne - brzydkie) mogą mieć związek z NOL-ami ?
Tak, i nie dziwię się.



Czytając o różnych kręgach oraz ludziach którzy je badali i wypytywali się mieszkańców , wyłania się taki obraz mianowicie

Najwięcej przypadków to:

na 1 miejscu nikt nic nie wie, nikt nic nie widział, krąg powstał przeważnie w nocy

na 2 miejscu ktoś widział jakieś niezidentyfikowane światła czyli typowy NOL

na 3 miejscu widziano deskarzy

a na 4 miejscu , znane mi jest parę przypadków (z głowy mogę napisać 3 , ale było ich więcej) że ludzie obserwowali powstawanie agroznaków.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: xedos »

Pantanalku, dlaczego mam wrażenie, że się znamy i to dobrze?
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Arek 1973 »

Jeszcze nie skończył się , o tej porze przerzuca się na kukurydzę. Pierwszy agroznak w kukurydzy to totalna porażka, rośliny połamane, wykonanie niestaranne. Jak znajdę fotkę to wrzucę
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Arek 1973 »

oto i on

[ external image ]

Copyright: FrankLaumen.de
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „PIKTOGRAMY”