Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Czy tajemnica zbożowych piktogramów powoli wyjaśnia się na naszych oczach?
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: ADAX »

Azor czy ty naprawdę myślisz, że oni wciąż używają desek ???
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: azor »

[quote name='ADAX' post='66222' date='13 luty 2010 - 20:24']Azor czy ty naprawdę myślisz, że oni wciąż używają desek ???[/quote]



Tego też oraz innych rzeczy przecież nie robią tego ''laserami'' tylko mechanicznie...
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: ADAX »

A dlaczego nie mieli by tego robić laserami ? może zakupili od obcych ?

Tak serio to sami ludzie nie wiedzą do czego są zdolni, a jak czegoś nie potrafią wyjaśnić to zwalają na bogów, elfy, chochliki i i ufo. Tak jak było to podobnie z ninja, potrafili się nieźle zakamuflować jak na tamte czasy i robili to bez boskiej pomocy, a wszyscy w około myśleli że mają nadludzkie moce, i o to im chodziło, a żeby ludzie właśnie dali się zwieść i połknąć bajeczki. Tak jak dzisiaj.
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Przemek »

Adax tu nie chodzi o wzór, skomplikowanie i tak dalej. Chodzi o to co w takim piktogramie się dzieje co tam jest. A są np. kolanka tak powyginane jakby ktos je podgrzał. Są również owady tak jakby podczas tworzenia się piktogramu zostały zaskoczone i zostały przylepione do kłosów. Są rówineż te rzeczy, o których mówi Azor. I uważasz, że to potrafi zrobić człowiek w godzine czy dwie? jeszcze w takich miejscach gdzie nie ma za bardzo dostępu i śladów dreptania. W dodatku jest ciemna noc. Anomali jest za dużo, dlatego bada się te wzory bo poza podróbkami są też oryginały. I wyglada na to, że kiedy pojawił się pierwszy(prawdziwy) piktogram ktoś wpadł na pomysł by zacząć takie coś podrabiać i tworzyć.



p.s Pantanal proszę Cie jeśli po za oglądaniem tych wzorów nic nie wiesz to nie zabieraj głosu w poważnym temacie. Bo nie widze sensu tutaj dalszej dyskusji o tym, że coś jest białe, a coś czarne. Możesz przeczytać mój poprzedni post ten nad Twoją wypowiedzią jesli go nie zauważyłeś.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: azor »

[quote name='ADAX' post='66243' date='14 luty 2010 - 01:34']A dlaczego nie mieli by tego robić laserami ? może zakupili od obcych ?

Tak serio to sami ludzie nie wiedzą do czego są zdolni, a jak czegoś nie potrafią wyjaśnić to zwalają na bogów, elfy, chochliki i i ufo. Tak jak było to podobnie z ninja, potrafili się nieźle zakamuflować jak na tamte czasy i robili to bez boskiej pomocy, a wszyscy w około myśleli że mają nadludzkie moce, i o to im chodziło, a żeby ludzie właśnie dali się zwieść i połknąć bajeczki. Tak jak dzisiaj.[/quote]



Bądzmy poważni w tym co piszemy ADAX a nie róbmy z tego szopki. ADAX zapominasz o podstawowej rzeczy jeśli chodzi o PZ/KZ to nie jest wymysł obecnych naszych czasów lecz sięga juz średniowecza. Prosze zapoznaj się z pracą Szwedzkiego badacza Calsa Svahna ,który opisał przypadki pojawień się takich kręgów od średniowiecza od 1590 do 1966 roku, często po obserwacji osobliwych ''obiektów''. A więć zadaję zapytanie ? Czy wówczas również ludzie wygnatali takie wzory pżeważnie kręgi ?



Istnała kiedyś teoria że pojedyncze kręgi wykonują wiry powietrza ale też z czaem okazła sie błedna. W 2009 roku sam widziałem małe ''tornado'' w mojej okolicy przeszło przez pola traw i zboża i nie powstał żaden krąg nawet namiastka kręgu połamalo tylko niewelki gałęzie na okoliczych drzewach.



Twierdzę że duza częsc piktogramów jest dziełem człowieka ale pewne fakty dowodzą że nie wszystkie, nawet w programie Discowery podczas eksperymentu studentów oraz BLT powiedzano że wykonany przez studentów piktogram jest zblizony ale do autentycznych dużo mu brakuje nie z wyglądu ale tego co ma w środku ;) Zresztą w programie tym nawet N.Tabolt nie wskazała innych szczegółów ktore występują w piktogramach co mnie nieco rozczarowała.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: ADAX »

[quote name='azor']Bądzmy poważni w tym co piszemy ADAX a nie róbmy z tego szopki. ADAX zapominasz o podstawowej rzeczy jeśli chodzi o PZ/KZ to nie jest wymysł obecnych naszych czasów lecz sięga juz średniowecza. Prosze zapoznaj się z pracą Szwedzkiego badacza Calsa Svahna ,który opisał przypadki pojawień się takich kręgów od średniowiecza od 1590 do 1966 roku, często po obserwacji osobliwych ''obiektów''. A więć zadaję zapytanie ? Czy wówczas również ludzie wygnatali takie wzory pżeważnie kręgi ?[/quote]



Wiesz nie próbuje robić żadnej szopki. Badanie średniowiecza jak wspomniał Pantanal jest bezsensu. Wtedy panował pogląd w którym chochliki i elfy istniały na prawdę, a diabły chodziły za dnia. Jeżeli ten badacz opiera swoje wnioski na samych obrazach i przesłaniach z tamtego okresu, to mu gratuluję. Także łączenie dziwnych obiektów które rzekomo widzieli nasi przodkowie z kręgami też nie jest dowodem, że takie powstały.





[quote name='Przemek']Adax tu nie chodzi o wzór, skomplikowanie i tak dalej. Chodzi o to co w takim piktogramie się dzieje co tam jest. A są np. kolanka tak powyginane jakby ktos je podgrzał. Są również owady tak jakby podczas tworzenia się piktogramu zostały zaskoczone i zostały przylepione do kłosów.[/quote]

Słuchaj Przemku przykłady które piszesz nie są nadzwyczajne, w przypadku owadów, to z reguły prawie każdy w nocy nie jest "aktywny" z paroma wyjątkami, więc to że je ktoś zaskoczył, normalna sprawa.



[quote name='Przemek']Są rówineż te rzeczy, o których mówi Azor. I uważasz, że to potrafi zrobić człowiek w godzine czy dwie? jeszcze w takich miejscach gdzie nie ma za bardzo dostępu i śladów dreptania. W dodatku jest ciemna noc.[/quote]



Nikt nie wie ile powstają takie kręgi bo nikt tam nie stoi i nie mierzy czasu, chyba ze tak stoisz z stoperem. Nie ma śladów ? a dlaczego mieli by je zostawiać ? ja proponowałbym wynająć tropiciela, może by je wtedy znalazł. Noc ? heh wiesz ja potrafię zrobić wiele rzeczy w nocy, zresztą nikt nie łazi po polach o 2, 3 w nocy i użycie latarki nie stanowi problemu.
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Przemek »

Przemku, nie kreuj się proszę na znawce tematów poważnych. Człowiek, który widzi "spułtniki" jak kiedyś pisałeś nie powinien udawać naukowca, a nawet para-naukowca. Tyle wstępu.


Strasznie płytko podchodzisz do oceny człowieka. Wystarczy, ze ktoś zrobi błąd literowy, choć i tak wiadomo co miał na myśli, a ty już wiesz, że ze mnie nie jest naukowiec. Ale wybaczam to wina twoich kompleksów. Jednak ten wstęp jest tak marny, że nawet mnie rozbawił :)


Najlepszym dowodem na to, że w piktogramach istnieje czynnik ludzki jest to, że jasno ewoluuje technika ich wykonania. Istnieją mniej lub bardziej doświadczeni cropmakerzy. Początki były dość skromne. Dziś mamy do czynienia z niezwykłymi formacjami. Co więcej, wiele osób błędnie wiąże piktogramy z takimi zjawiskami jak tzw. czarcie kręgi. Ludzka wyobraźnia jest niezwykle bujna...


I znów podchodzisz do piktogramów wizualnie. W ten sposób zawsze bedziesz uważał je za wytwór ludzki. Mówimy tutaj o małym procencie tych unikatowych dzieł. Tam już są i rzeczy, które często wykluczają ręke ludzką. Już to wczesniej mówiłem ale powtórze może kiedyś dotrze do Ciebie tak mądra dobra rada. Jeśli ktoś zabiera głos na kazdy temat, to wiadomo z góry, że taka osoba ma niewiele do powiedzenia. I tak jest w twoim przypadku. Próbujesz grać eksperta-krytyka ale nie widzisz granicy między krytyką a śmiesznością. Wszystko ma granice dobrego smaku.
tomek1618
Infrzak
Posty: 93
Rejestracja: wt gru 08, 2009 12:30 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: tomek1618 »

Naprawdę wierzycie w to iż wszystkie relacje historyczne należy wywalić do kosza?



Jeśli ktoś w średniowieczu lub w starożytności widział i opisał krąg.

To jego relacja jest bzdurą bo jego epoka wierzyła w elfy,

diabły chodzące za dnia czy choćby czarownice.

Jeśli ja dziś opisze wojnę w Iraku lub Afganistanie.

To za 100 lat moja relacja będzie nie rzetelna lub wymysłem chorej wyobraźni.

Tylko dlatego że moja epoka wierzy w coś co za 100 lat będzie bzdurą.



Powodzenia w patrzeniu na świat.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: ADAX »

[quote name='tomek1618' post='66267' date='14 luty 2010 - 16:27']Naprawdę wierzycie w to iż wszystkie relacje historyczne należy wywalić do kosza?



Jeśli ktoś w średniowieczu lub w starożytności widział i opisał krąg.

To jego relacja jest bzdurą bo jego epoka wierzyła w elfy,

diabły chodzące za dnia czy choćby czarownice.

Jeśli ja dziś opisze wojnę w Iraku lub Afganistanie.

To za 100 lat moja relacja będzie nie rzetelna lub wymysłem chorej wyobraźni.

Tylko dlatego że moja epoka wierzy w coś co za 100 lat będzie bzdurą.



Powodzenia w patrzeniu na świat.[/quote]



Wiesz właśnie o to chodzi, jeżeli ludzie wtedy wierzyli w istoty takie jak duchy itp. to się nie ma co dziwić, że można uznać nie które przesłania za bzdury. A co do wojen to jak wiesz w starożytności i przez całe średniowiecze trwały wojny, i jakoś nikt o nich nie zapomniał, choć sposób dla którego są toczone nie zmienił się, jak ma się to do tej wojny w Afganistanie.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: azor »

[quote name='Pantanal' post='66257' date='14 luty 2010 - 13:42']Przemku, nie kreuj się proszę na znawce tematów poważnych. Człowiek, który widzi "spułtniki" jak kiedyś pisałeś nie powinien udawać naukowca, a nawet para-naukowca. Tyle wstępu. Pamiętaj, że z dużym ego daleko się nie zachodzi.

Uważam, ze nie ma powodów, aby doszukiwać się śladów piktogramów w średniowieczu. Była to epoka o swojej własnej unikatowej kulturze i niestety wyciąganie tak daleko idących wniosków jak piktogramy z obrazków koszących diabłów czy opowieści nie jest chyba na miejscu. Jeśli tak, to powinniśmy wszystkie tego typu średniowieczne opowieści traktować po równo. Polecam tu ich lekturę. Jeśli jedna z polskich kronik klasztornych zawierała jak pamiętam opowieść o cudaku, który przyszedł na świat z uszami zająca, to też mamy go uważać za kosmitę. Niewiele zmieniło się potem, czyli w dobie odrodzenia, które obok wysokiej kultury elit również rozwijało w sobie zabobony i przesądy.

Najlepszym dowodem na to, że w piktogramach istnieje czynnik ludzki jest to, że jasno ewoluuje technika ich wykonania. Istnieją mniej lub bardziej doświadczeni cropmakerzy. Początki były dość skromne. Dziś mamy do czynienia z niezwykłymi formacjami. Co więcej, wiele osób błędnie wiąże piktogramy z takimi zjawiskami jak tzw. czarcie kręgi. Ludzka wyobraźnia jest niezwykle bujna...

Twierdzenie, że piktogram grupy studentów nie odpowiadał temu, który ktoś uznał za prawdziwy wydaje się nieco przesadzone. Nie może być miernikiem jego wartości, chyba że w kategoriach myślenia Przemka (piktogram nie jest idealny, ale kto z nas jest idealny!?)

Po drugie. Jeśli poszukuje się w tym działalności sił bliżej niezidentyfikowanych lub PSI to dlaczego owe piktogramy pojawiają się tylko w określonej porze i tylko na zbożu? Prosze darować sobie mżonki o wielu piktogramach na piasku czy śniegu, bo wiemy że tak naprawdę to bujda.[/quote]



Wiesz Dla Ciebie może powodów nie ma aby sięgać do średniowecza ponieważ Ty juz swój pogląd masz wyrobiony jak widzę ale inni badacze są bardziej docekliwi i doceniają takie fakty tylko ignorancji nic w tym nie widzą nawet jak założą duze okulary. Sama ufologia sięga daleko w głąb naszej historii idąc tokiem Waszego myślenia powinniśmy takie informacje odrzucac tylko dlatego że wówczas ludzie wierzyli w ''elfy'' i nie mieli takiej inteligencji jak obecnie. To błąd i ignorowanie faktów ponieważ jeśli nie wiecie to prestiżowe i cenione pismo naukowe NATURE donosiło już bodaj w 1860 roku o kolistych śladach w zbozu w Europie a tego nie można o tam zbagatelizować. Niestety widzę że nie znacie pracy tego Szwedzkiego badacza a szkoda badacz ten jest dosć sceptyczny wobec UFO mimo że od lat się tym zajmuje i jego organizacja. Jak widze Wy zakładacie z góry że wszystkie kręgi i piktogramy to dzieło człowieka a informajce sprzed 1945 i starsze zbywacie bezpodstawnie i nie zauważacie że to zjawisko jest stare. Jak juz wcześniej pisalem osobiście dotarłem do zdarzeń z kręgami z:



1. Okolice Lubiziny sprzed 1939 roku kilka zwykłych kręgów ( Lubizna 5 km od Ropczyc)



2. Wysoka Głogowska lato 1976 około 6 metrowy krąg w zbozu



3. Okolice Wiśniowa/Nockowa lato 1978 dwa lub tzy kręgi w zielonym jeszcze zbożu



Wszystkie informaje posiadam z mojego powiatu.



Zatem wówczas też ktos zrobił je deskami, walcami i innymi ''egzotycznymi' technologiami gniecenia ;)



Czarcie kręgi a piktogramy to zupełnie inna sprawa i nie ma tego co wiązać z PZ/KZ. Niestety wszystkie konkursy w celu wykonania piktogramu zblizonego do autentycznego nigdy sie nie powiodło szczególnie takie proby wykonywano w Anglii. Wizulanie tak ale brakowało wiele innych cech nie wspominam już o anomaliach jakie badał i opisywał w swoich pracach pionier badań piktogramó z Anglii Colin Andrews. wieć albo badamy piktogramy albo idzemy na łatwiznę i uznajemy że wszystko to dzielo ludzi od średniowiecza do chwili obecnej. Ja osobiscie uważam że to zjawisko jest realne chociaż łatwe do skopiowania szczególnie wizulanego.



Zadna bujda ze piktogramy pojawiały sie na śniegu szczególnie w Rosjii w 1990/1991 mało tego znam raport MUFON gdzie trzy około 2 metrowe kręgi odkryto w jeziorze które porośnięte było jakimiś trawskami czyli kręgi były pod WODĄ. Wcześniej nad tym terenem widziano obłe UFO.



Pantanal nie wspominam o kręgach w Japonii czy Chinach w różnych uprawach (od traw po ryż), i okresach. Polecam prace Kiyoshi Amamiya.



W Czechach w latach 90 odnaleziono równiez kręgi w uprawie ziemnakow pisał o tym bodaj Robert Leśnakiewicz lub opowiadał na jednym z UFO Forum ? Nie jest to takie łatwe ? Moze do Ciebie to owszem...



Niestety masz niezbyt precyzyjne informacje w tej sprawie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PIKTOGRAMY”