Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Czy tajemnica zbożowych piktogramów powoli wyjaśnia się na naszych oczach?
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Arek 1973 »

No i jest pierwszy w Angli, z datą 5 maja

http://www.x-cosmos.it/cropcircles/view.ph...g/photo1297.jpg



Dokładnie 3 tygodnie póżniej niż pierwszy w tamtym roku (14 kwietnia)
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Rysiek23 »

<font size="3">Anglia: W kręgu matematyki... </font>



[ external image ]9 czerwca b.r. na polu w angielskim Wiltshire pojawił się tajemniczy piktogram w rzepaku zawierający w sobie skomplikowaną a według innych bardzo ?elegancką? formułę matematyczną. Wydaje się zatem, że nie ma możliwości, aby twórcami piktogramów nie były istoty inteligentne. Można uznać to za przełom, gdyby nie fakt? że tajemniczy crop-makerzy strzelili byka, albo chcieli sprawdzić spostrzegawczość odbiorców.



SZCZEGÓŁY
Ostatnio zmieniony czw cze 10, 2010 3:35 pm przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Przemek »

Badacze kręgów nie wysuwają wniosków, że "kręgi" są robione przez inną cywilizację. Natomiast pewnkiem jest, ze coś jakaś nieznana nam siła wykonuje te wzory. Są badania na to, że pewnych kregów nie da się wykonać w jedną noc ludzką ręką, ba nawet niektórych wogóle nie da sie wykonac poza wzorem na kartce papieru. A co dopiero przenieść je na zboże. Pytanie rodzi się jedno, czy poznamy kto robi autentyczne kręgi?
Ostatnio zmieniony pt cze 11, 2010 7:00 am przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Przemek »

Chyba nie bardzo rozumiesz słowo komunał :) bo jak narazie to Ty w temacie o kręgach piszesz coś na wzór tej definicji. Widziałem strony. Tylko nie wiem czy zdajesz sobie sprawe( pewnie nie) że wygląd to nie wszystko. Są takie piktogramy do których nikt sie nie przyznaje. Są takie piktogramy, które łatwo narysować w np. Autocadzie, ale przenienieś na zboże reką ludzką praktycznie nie możliwe, by wszystko grało idealnie. Są takie piktogramy, w których zachodza zjawiska, których nie ma w piktogramie wykonanym ludzką ręką. Przyklejone owady, zgięte kolanka o 90 stopni co nie jest mozliwe zrobić, gdyż kolanka się złamie jak spróbujesz je tak wygiąć. Są i inne zjawiska, o ktrórych warto poczytać i się zapoznać. Najgorzej jest być ignorantem. I generalizować. Wszystkie piktogramy zrobił człowiek. Tak może powiedzieć osoba, która nigdy nie miała styczności z piktogramami. Lub też ma ograniczenia w pojmowaniu rzeczywistosci.
Ostatnio zmieniony sob cze 12, 2010 8:57 am przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: Przemek »

Czytanie ze zrozumieniem. U Ciebie brak chęci zrozumienia. Powiedziałem, ze to jest pytanie. Kto wykonał część piktogramów. Jest natomiast pewne, że nie wszystkie zostały wykonane przez człowieka. Może jakaś enegria, nie wiem. Ale to pozostaje pytaniem.

Pantanal jesteś przykładem tego, że człowiek sam siebie potrafi mocno ograniczać. Dobrze, że naukowcy i badacze mają szersze podejscie do wielu dziedzin. Bez tego dalej latalibyśmy z maczugami.
Awatar użytkownika
aabb
Infrańczyk
Posty: 156
Rejestracja: wt sty 15, 2008 6:13 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: aabb »

[quote name='Przemek' post='70427' date='13 czerwiec 2010 - 11:59']Jest natomiast pewne, że nie wszystkie zostały wykonane przez człowieka.[/quote]



Wymień które nie zostały wykonane przez człowieka - może być jeden. Napisz także dlaczego jesteś tego pewien.
robertcb
Infranin
Posty: 270
Rejestracja: śr lis 11, 2009 6:52 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: robertcb »

Takie małe porównanie i skojarzenie:

[ external image ][ external image ]
Ostatnio zmieniony ndz sie 22, 2010 4:11 pm przez robertcb, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na moją stronę - poradnik - w całości poświęconą tematyce CB radio.

<a href="http://radioamator.elektroda.eu">CB radio - poradnik</a>
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: xedos »

Teoria fraktali była czymś oczywistym, modele przestrzenne, czego to już nie próbowano, ale jakoś zapomniano o podstawowej czynności: zmierzeniu temperatury w kręgu i poza nim.
Ostatnio zmieniony pn gru 02, 2013 9:03 am przez xedos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: azor »

[quote name='xedos' post='72386' date='22 sierpień 2010 - 21:54']Teoria fraktali była czymś oczywistym, modele przestrzenne, czego to już nie próbowano, ale jakoś zapomniano o podstawowej czynności: zmierzeniu temperatury w kręgu i poza nim.[/quote]



Oczywiście próbowano tego w CBUFOiZA pamiętam jak jeszcze mi w 2000 roku mówiło tym K.Bzowski to istotny 'test' 'ale nie najważniejszy dodam ze tą metodę stosują ''łowcy duchów'' spadki są nawet o 10- 1 5stopni jak w pewnym przypadku we Francji.



Takie eksperymenty wykonywano m.i n w Czechach, Anglii czy Niemczech. Wie że Staszek robił to chyba w Wylatowie. A zapytam przy okazji czy w Wylatowie w PZ odkryto tzw. przestrzeliny ??? Bo szukam i jakiś nie mogę znajść ? Ja w 2003 takowych w Wylatowie nie odkryłem ale w zupełnie innym miejscu i piktogramie ;)
Ostatnio zmieniony pn gru 02, 2013 9:04 am przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Kręgi zbożowe czyli piktogramy

Post autor: ADAX »

ja się chciałem zapytać ,bo mnie męczyło to już troszeczkę. mianowicie, kto bada te ślady, tajemnicze kręgi ? Ufo napaleńcy, pseudo badacze, czy ktoś kto się zna na geologi, na kryminalistyce, biologi ? Bo iść w pole i popatrzeć na kręgi, powiedzieć "O tak tutaj ziemia jest miękka, są grudki, to na 95% ufo ! " potrafię i ja. Zresztą, odpowiedzi typu," badaliśmy to jakimś tam sprzętem i była radioaktywność", mnie nie zadowalają. konkrety, próbki do analizy laboratoryjnej, badania terenu, czy aby o co tam znaleziono, nie było wynikiem naturalnego ekosystemu. To, że nie widać śladów które, potwierdziły by, że robili to specjaliści od kręgów, są śmieszne. Proszę bardzo, wezwać ludzi, którzy pozbierają próbki, zbadają teren pod kątem śladów, czy jakiejkolwiek aktywności !
ODPOWIEDZ

Wróć do „PIKTOGRAMY”