31 tys. naukowców przeciwko oszustwu "globalnego ocieplenia"

Fizyka, chemia, nauki o Ziemi, wynalazki, eksperymenty.
Awatar użytkownika
Kalatos
Infranin
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 18, 2008 11:53 am
Kontakt:

Re: 31 tys. naukowców przeciwko oszustwu "globalnego ocieplenia"

Post autor: Kalatos »

Tutaj zgodzę się z twierdzeniami naukowców ponieważ tak naprawdę wpływ człowieka na zmianę klimatu jest bardzo mały i nie przekracza 3% udziału. Wszystko wskazuje bowiem na to że w historii naszej planety następowały już takie zmiany że raz klimat się ocieplał a raz ochładzał a więc nie jest to nic dziwnego .Wbrew obiegowej opinii klimat w Polsce nie ociepli się tak znacznie jak do tej pory uważano a to dlatego że w według najnowszych badań z powodu topienia się lodowców i dopływu do oceanów ogromnych ilości słodkiej wody zostanie zaburzony przepływ prądu zatokowego zwanego Golfstrom . Czy zaniknie tego się nie da przewidzieć ale jeżeli do tego dojdzie to w części zachodniej europy temperatura powietrza spadnie o 10 stopni (*W rejonie Polski ociepli się o ok 1stop.) co oznacza ze np. wyspy brytyjskie przestaną mieć klimat oceaniczny a będą pod wpływem klimatu bardziej północnego ,innymi słowy będą mieć zimy o jakich my w tym okresie będziemy musieli zapomnieć .
"Fanatyzm religijny to największe zło tego świata"
Awatar użytkownika
Erhion
Infrańczyk
Posty: 188
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 12:09 pm
Kontakt:

Re: 31 tys. naukowców przeciwko oszustwu "globalnego ocieplenia"

Post autor: Erhion »

Niestety w TV prędzej pokażą tych co uważają, że Globalne Ocieplenie to prawda niż sceptyków.



Tak samo z zamieszczeniem takich informacji.
Awatar użytkownika
seele87
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 9:10 am
Kontakt:

Re: 31 tys. naukowców przeciwko oszustwu "globalnego ocieplenia"

Post autor: seele87 »

Globalne ocieplenie jest faktem i z tym nie ma co się sprzeczać. Jednak jest to zjawisko naturalne, korzystnie wpływające na warunki życia na ziemi. Dzięki niemu na powierzchni oraz w dolnych warstwach atmosfery jest cieplej niż byłoby, gdyby atmosfera nie istniała. Gdyby nie efekt cieplarniany średnia temperatura na naszej planecie wynosiła by ok. -20 zamiast +15 stopni Celsjusza. Tylko kurcze człowiek narusza pewną równowagę. Nawet Jeśli zmiany w przyszłości okażą się niewielkie i mają podłoże raczej naturalne to jednak warto zadbać o czystość naszej niebieskiej planety. Ratować ekosystemy, ginące gatunki flory i fauny, nie dopuszczać do katastrof ekologicznych no i oczywiście emisja gazów cieplarnianych też mogłaby zostać zmniejszona. Paliwa ciekłe, jak i stałe, których spalanie powoduje tę emisję, wystarczą na jakieś 100 lat, po czym złoża się skończą no i będziemy musieli mieć alternatywne źródło energii. Mam tylko nadzieję, że jego wykorzystanie nie będzie nam szkodzić.
Ostatnio zmieniony sob gru 27, 2008 10:00 pm przez seele87, łącznie zmieniany 1 raz.
Studentka ciekawa świata;)
spacemaster92
Full Active
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:07 am
Kontakt:

Re: 31 tys. naukowców przeciwko oszustwu "globalnego ocieplenia"

Post autor: spacemaster92 »

Ja nie mam zdania na ten temat, ale:


Kod: Zaznacz cały

Mogę być niedokładny ale obecne wachania przez samo globalne ocieplenie mogą być podobno spowodowane dopiero na przestrzeni kilkudziesięciu do 100 lat.


W filmie pt. Pojutrze też miało być za 100 lat, a było następnego dnia.:P Chodzi o to, że nie można z góry zakłądać bo nigdy nie wiadomo co nas spotka jutro.
Czy wiesz że tylko jedno naciśnięcie guzika może przekreślić 10 000 lat ludzkiej cywilizacji ? A to ...będzie dopiero początek końca .


"Laa shay'a waqi'un mutlaq bale kul'un mumkin"
 
"Jedno ziarenko ryżu może przechylić szale. Jeden człowiek może odmienić losy całego świata"
Awatar użytkownika
Kiute
Infrzak
Posty: 88
Rejestracja: wt mar 04, 2008 7:17 pm
Kontakt:

Re: 31 tys. naukowców przeciwko oszustwu "globalnego ocieplenia"

Post autor: Kiute »

Zamiast zajmować się sprawami błachymi, drugorzędnymi wszyscy ekolodzy( ci prawdziwi), politycy powinni zadbać o otaczające nas środowisko. Protestuje się przeciwko spalarniom śmieci, elektrowniom atomowym co w znacznym stopniu ułatwiło by nam życie. Może lepiej wydać tą kupe kasy na coś pożyteczniejszego??? Oczyszczalnie ścieków, sadzenie drzew wśród polnych dróg, pomoc w oczyszczaniu rzek, zmniejszanie pustyń rolnych itd. Są to rzeczy ważniejsze niż jakiś tam CO2. Dla nich lepiej gadać o szkodliwości nawozów sztucznych bez, których połowa ludności kopłaby w kalendarz.
"O, Egipcie, Egipcie!

Z twojej wiedzy pozostaną tylko bajki,

które przyszłym pokoleniom

wydawać się będą

nie do wiary"



Lucjusz Apulejusz( II.w p.n.e)
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: 31 tys. naukowców przeciwko oszustwu "globalnego ocieplenia"

Post autor: Przemek »

Zadbać to My wszyscy musimy o naszą planetę i jej czystość. Nie może być tak, że 5 osób będzie segregowało smieci, a 10 innych bedzie chodziło z workami i wyrzucało je do lasu. Nie podobają mi się takie raporty. Bo one dają zielone światło do tego, że wcale nie ma żadnego problemu na Ziemi i ludzie przez to nie przywiazują uwagi do tego jakie procesy zachodzą na planecie, na której żyją. Ziemia jest piękna ale człowiek musi dbać, żeby taka pozostawała jak najdłużej.
Awatar użytkownika
dresiu
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 9:27 am
Kontakt:

Re: 31 tys. naukowców przeciwko oszustwu "globalnego ocieplenia"

Post autor: dresiu »

Ja dzisiaj tak spontanicznie wypowiedziałem słowa, że pory roku nam się przesuwają, nie wiem czy zauważyliście, ale pod koniec września było ciepło, święta "jak zwykle" odbyły się bez śniegu i w wysokich temperaturach jak na ten czas. Zima także trzyma już dłuższy okres czasu niż to kiedyś bywało... Może z "globalnym ociepleniem" nie ma to nic wspólnego, ale jak dla mnie potwierdza teorię o zbliżającym się przebiegunowaniu.
hunab-ku
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: pn lip 21, 2008 7:42 am
Kontakt:

Re: 31 tys. naukowców przeciwko oszustwu "globalnego ocieplenia"

Post autor: hunab-ku »

Nie ma się czym przejmować.

Czy jest zanieczyszczenie, czy go nie ma ... ma to taki wpływ na nasze życie jaki sami chcemy.

Co się powinno robić a co nie ... nie ma żadnego znaczenia!

I tak będzie jak ma być!

Ropa, węgiel, gaz nie bez powodu są na Ziemi ....

Jakoś Ziemia spokojnie sobie daje radę z wulkanami, metorytami, ociepleniami, oziębieniami ...

Ziemia po prostu jest!

Tak mi wychodzi, że te wszystkie głosy o to aby dbać o środowisko ... to strach o własne cztery litery ... że coś mi się stanie ...

Ludzie zaczynają się bać ... jak zaczyna coś im samym lub rodzinom zaczyna zagrażać.

Jak zwykle ...

Samom wywożenie śmieci jest już wielkim przekrętem. Zamiataniem pod dywan ... syfu jaki produkujemy.

Ale ... ja mam to gdzieś ....

Myję się pod zimną wodę i nie używam żadnych szamponów i mydła.

Ale jeżdżę nieekologicznym samochodem ...

I co ... i nic!

Aaaa ...

Gdzieś czytałem .. że 7 miliardów ludzi produkuje 62, .. gigaton CO2, a wszystkie samochody 59 ....
ODPOWIEDZ

Wróć do „NAUKA i TECHNIKA”