Demony

Magia i kulty magiczne
Tiili
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: czw maja 28, 2009 6:53 pm
Kontakt:

Re: Demony

Post autor: Tiili »

Przeczytałam z niemałą przyjemnością. Aż się zdziwiłam, że już koniec :D
"Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu."

Mark Twain
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Demony

Post autor: Przemek »

A co taka definicja Ci nie pasuje? która opiera sie na teologi? jak Ci naukowiec powie coś abusrdalnego to mu uwierzysz? to, że nie przyjmujesz religii to nie znaczy, że coś jest fantastyką. Wierzysz wogóle w cos? czy dopiero przed smiercią bedzie "jak trwoga to do Boga" ?



p.s Nawet jeśli byłaby taka definicja Demona,która pomija religie i mitologie to i tak byś w nią nie wierzył to już wiem :)
Ostatnio zmieniony czw sie 27, 2009 1:21 pm przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.
Jul
Infrzak
Posty: 35
Rejestracja: pt sie 29, 2008 11:12 am
Kontakt:

Re: Demony

Post autor: Jul »

[quote name='Pantanal']Demonologia to nic więcej jak fantastyka.[/quote]



Obyś nie musiał nigdy zmienić tego poglądu...
Tiili
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: czw maja 28, 2009 6:53 pm
Kontakt:

Re: Demony

Post autor: Tiili »

Wydaje mi się, że każdy może mieć swoje własne poglądy. Jeśli dla kogoś demonologia to fantastyka, to ok, niech sobie tak uważa. Ja osobiście w Boga nie wierzę, za to do demonów mam mieszane uczucia. Mimo są powiązane z Bogiem. Pokręcone to trochę xD
"Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu."

Mark Twain
Awatar użytkownika
Maya Myu
Infrzak
Posty: 58
Rejestracja: pt cze 19, 2009 9:25 pm
Kontakt:

Re: Demony

Post autor: Maya Myu »

Dzięki za tą stronkę.

Każdy z nas ma coś demonicznego w sobie.

Szkoda, że tak mało o sukkubie (zaledwie jedno zdanie)

A to takie interesujące demonice :)

Zbieram wizerunki tych Diablic, są przepełnione erotyzmem, tajemniczością, siłą.

Każda kobieta marzy by być czasem po części takim sukkubem dla ukochanego mężczyzny :)

Poniżej kilka rysunków Sukkuba:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
white sybil
Jul
Infrzak
Posty: 35
Rejestracja: pt sie 29, 2008 11:12 am
Kontakt:

Re: Demony

Post autor: Jul »

[quote name='Pantanal']Jul - może powiesz coś więcej niż dziecinną przestrogę?[/quote]



W zasadzie to nie była przestroga - po prostu widzę, że Twój racjonalizm z definicjami daje Ci pewne poczucie bezpieczeństwa - i ok niech tak zostanie. Każdy radzi sobie jak może ze skomplikowaną rzeczywistością, która nas otacza.



p.s. sukkuby bardzo fajne :)
Ostatnio zmieniony czw sie 27, 2009 6:35 pm przez Jul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Demony

Post autor: Lazy »

Jeżeli miały by mnie nawiedzać demony,to proszę o te od Maya Myu ;)

Ps.Sorry za OT
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Demony

Post autor: Przemek »

A pokusze się. Demon to najczęsciej nieprzyjazny człowiekowi duch. No ale Ty tego nie zrozumiesz bo jesteś taki idealny i nikt nie wodzi Cie na pokuszenie.
STRusz
Infrzak
Posty: 75
Rejestracja: czw maja 15, 2008 10:52 am
Kontakt:

Re: Demony

Post autor: STRusz »

Wystarczy skusić je Lazy.



Lubię kiedy jest ładna definicja ale kiedy ktoś chce żeby wszystko było nazwane i zdefiniowane ten teges to prowadzi to do spłaszczenia umysłu. Przemek duch - istota 5G czyli zależnie od polaryzacji Demon lub Anioł. Wyżej 6G są właściwe Anioły, Archanioły czy przeciwne moce Culthu



Myślałem że Samael i Baphomet to jeden byt. Jest jeszcze Sammael / Virun VII Crest który jest dużo potężniejszy niż jakiś Incubus.

Wiele razy to podkreślali na Silent Hill Page.
Nisargadatta Maharaj Szri - Rozmowy z mędrcem

Najwyższa prawda jest taka że nie ma prawdy

Armageddon jest blisko, przyjdź do nas na boisko, Tu hardcore nie disco, patrz jak człowiek upadł nisko.

Moja drużyna zapowiada koniec świata, który nadejdzie za ok 2lata. [ external image ]
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Demony

Post autor: Przemek »

Dowody są tylko Ty ich nie chcesz widzieć. Jak wiemy czasami duchy odziaływują w sposób taki, że można zaobserwować ich obecność. Pukanie, przestawianie przedmiotów itp. to realne zjawiska i czy akceptujesz je czy nie to nie ma większego znaczenia bo są to przykłady z życia wzięte. Natomiast skoro są duchy to wśród nich są też te złe, które uznajemy za demony. To wynika z czystej logiki. Więc dobrze by było gdybyś zaczął naprawdę odpowiadać z sensem, a nie negował dla zasady. Wiem, że przez to czujesz się bardziej dowartosciowany, gdyż zwracasz na siebie uwagę i podnosisz niektórym userom ciśnienie. Ale nie tędy droga. To Cie do niczego dobrego nie doprowadzi uwierz mi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „MAGIA”