Co może się wydarzyć w 2012 jeśli chodzi o przyrodę?

Nowy świat, nowi ludzie, nowe myślenie. A może to tylko iluzja?
maja1
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 4:52 pm
Kontakt:

Re: Co może się wydarzyć w 2012 jeśli chodzi o przyrodę?

Post autor: maja1 »

Zaglosowalam, ze nic takiego w roku 2012 sie nie wydarzy, ale zastanawialam sie czy nie zaglosowac na serie kataklizmow, bo niestety coraz czesciej na naszej ziemi sa trzesienia ziemi etc....
Korybut
Infrańczyk
Posty: 107
Rejestracja: czw lut 25, 2010 12:43 pm
Kontakt:

Re: Co może się wydarzyć w 2012 jeśli chodzi o przyrodę?

Post autor: Korybut »

Moim zdaniem w sferze duchowej będą to ledwie zauważalne zmiany na tle całej ludzkości. Będą one znaczne i istotne dla pojedynczych "oświeconych" osób, które po 2012 mogę zauważyć swoją zmianę (znaczną poprawę) w porównaniu siebie sprzed kilku lat. Jeśli chodzi o naturę to mogą być to kataklizmy typu. Jakiś potężny wybuch wulkanu w rejonach zaludnionych połączony z ogólną aktywnością sejsmiczną. Może islandzki wulkan (którego nazwy nie jestem w stanie wymówić) na razie nas straszy lub jest zwiastunem czegoś potężniejszego. Jeśli chodzi o Biblijną Apokalipsę... myślę, że zbliża się wielkimi krokami, ale raczej nie mamy pewności kiedy nastąpi. Jednak dobrze jest żyć z myślą, że może to być choćby jutro. Człowiek stara się w ten sposób przygotować na Sąd...
Dzielmy się wiedzą, bo ona jest kluczem do wszystkiego
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Co może się wydarzyć w 2012 jeśli chodzi o przyrodę?

Post autor: ADAX »

Wow ale stary temat. Co jak co ale ja wiem że w roku 2012 koty zaczną piać a koguty kwiczeć. A tak na serio to myślę o wzmożonej aktywności wulkanów, tsunami, ew. tornada w europie. Jednak zagłosowałem na nie
Ostatnio zmieniony pn maja 03, 2010 7:54 pm przez ADAX, łącznie zmieniany 1 raz.
Korybut
Infrańczyk
Posty: 107
Rejestracja: czw lut 25, 2010 12:43 pm
Kontakt:

Re: Co może się wydarzyć w 2012 jeśli chodzi o przyrodę?

Post autor: Korybut »

Pantanal, dlaczego zacząłeś swoją wypowiedź od śmiechu? Być może dlatego, że nie bawi ciebie do naprawdę, ale dlatego że może starasz się zablokować pewne impulsy i nie chcesz przyjąć do siebie czegoś czego nie ogarniasz. Czy jestem oświeconym? Człowiek nigdy nie stanie się do końca oświeconym, doskonałym. Nawet duchem. Jednak chodzi o cel i drogę jaką przemierzamy aby ten cel osiągnąć. Jedni stoją w miejscu, drudzy niepewnie stawiają kroki, a jeszcze inni śmiało i mimo przeszkód dążą do tego. To ci ostatni są swego rodzaju najbardziej uduchowionymi. Jaki cel? Chrześcijanin jako cel obiera Boga i miłosierdzie, Buddysta Nirwanę, Muzułmanin Allaha itd. Chodzi i cel duchowy. Czy czuje się oświeconym? Wystarczy, że spojrzę wstecz chociażby 2 lata. Armagedon, Koniec Świata, Daniken - to było to co mnie ciągnęło. Jeśli chodziło i wiarę i Boga podchodziłem do tego tak jak poniektórzy na tym forum. Uważałem, że wszystko da się wyjaśnić racjonalnie, dlatego odwoływałem się do różnych fantastycznych i abstrakcyjnych źródeł. A teraz? Jeszcze nigdy nie byłem w tak głębokiej wierze. Był pewien impuls, który o tym zadecydował i poczułem, że zmierzałem w złym kierunku. Teraz jest inaczej, odnalazłem drogę którą chcę podążać i czuje, że staje się lepszym niż bylem kiedyś. Zmierzam do celu mimo, że to trudne. Czy jestem oświeconym? Ja siebie tak nie nazwę. Pozostawiam to innym, których spotkam w moim życiu. Liczę i mam nadzieję ze po 2012 nadejdzie wręcz fala takich przemian wśród ludzi, którzy "otworzą oczy" i zaczną patrzeć na świat inaczej niż dotychczas. Nie ważne jaką drogę obiorą, ważne aby ta ścieżka była sprawiedliwa i dobra, oraz aby jej celem było zupełne spełnienie... które i tak nie nastąpi :)
Dzielmy się wiedzą, bo ona jest kluczem do wszystkiego
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Co może się wydarzyć w 2012 jeśli chodzi o przyrodę?

Post autor: ADAX »

Oświecenie wymaga wielu wyrzeczeń i pozbycia się wielu rzeczy. Więc aby ktoś musiał stać się oświecony w 2012 roku to tylko za sprawą bogów, lub lat osamotnienia w własnej ciszy i sumieniu. Jednak ludzie i ich poglądy się zmieniają, tak było od wieków, nie ma się co łudzić że 2012 coś zmieni, no jedynie w sposobie myślenia oraz spoglądania na nie które problemy.
Korybut
Infrańczyk
Posty: 107
Rejestracja: czw lut 25, 2010 12:43 pm
Kontakt:

Re: Co może się wydarzyć w 2012 jeśli chodzi o przyrodę?

Post autor: Korybut »

A czy ty masz pewność istnienia oświecenia? Bo wydaje mi się, że jest to nie tylko pojęcie abstrakcyjne, ale i zwyczajne subiektywne odczucie. Tylko powiedz, na jakiej podstawie zrobiłeś z tego ogólnie panujące założenie?


To się nazywa, WIARA.


Dlaczego w ogóle generalizujesz i dopuszczasz istnienie fal i przemian, jeśli są to zjawiska osobiste?


A dlaczego nie? Ja po prostu w to wierzę i mam nadzieje, że moja wiara jest prawdziwa. Sądzę, że ty nie wierzysz w nic. Zatem i nie masz nadziei. ....pustka...


Ponadto dlaczego taka fala ma nadejść teraz?


A dlaczego Jezus narodził się 2 tyś. lat temu? Dlaczego coś co się już wydarzyło, stało się właśnie wtedy? To nie jest pytanie do zwykłego człowieka. Zadaj je KOMUŚ INNEMU.



Twoja zatwardziałość jakoś mi nie imponuje.
Dzielmy się wiedzą, bo ona jest kluczem do wszystkiego
klingon
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: pn maja 17, 2010 3:43 pm
Kontakt:

Re: Co może się wydarzyć w 2012 jeśli chodzi o przyrodę?

Post autor: klingon »

tja, wszystkich nas oświeci..:-P

czyż te wszystkie rzecz nie dzieją się cały czas..powodzie, tsunami, trzęsienia ziemi..sami ludzie sią temu winni, bo zbytnio ingerują w przyrodę i nadmierne eksploatowanie jej zasobów...może tym kataklizmem, który doprowadzi do zagłady świata będą asmi ludzie!?
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: Co może się wydarzyć w 2012 jeśli chodzi o przyrodę?

Post autor: Lilith »

[quote name='Pantanal' post='69183' date='05 maj 2010 - 17:50']Duchem, wiarą i innymi modnymi sloganami nie da się zastąpić wszystkiego.[/quote]



A może DUCH I WIARA to jedyne rzeczy,które tak naprawdę mamy ;)
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: Co może się wydarzyć w 2012 jeśli chodzi o przyrodę?

Post autor: Lilith »

Skoro o 2012 tu mowa to dorzucę jeszcze przepowiednie Indian Hopi,którzy w tej materii też mają coś do powiedzenia :)

http://www.youtube.com/watch?v=AbJPtWVnI8s
hm0
Infranin
Posty: 225
Rejestracja: pn maja 19, 2008 6:30 am
Kontakt:

Re: Co może się wydarzyć w 2012 jeśli chodzi o przyrodę?

Post autor: hm0 »

[quote name='Lilith' post='69882' date='27 maj 2010 - 13:21']Skoro o 2012 tu mowa to dorzucę jeszcze przepowiednie Indian Hopi,którzy w tej materii też mają coś do powiedzenia :)

http://www.youtube.com/watch?v=AbJPtWVnI8s[/quote]



A jakie oni mają podstawy ku temu, żeby wiedzieć więcej? Z tego co się orientuję, to nie mieli oni kontaktów z cywilizacją Majów, co więcej ich kultury różnią się diametralnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NOWA ERA”