OKULTYZM

Magia i kulty magiczne
Awatar użytkownika
Conspiracy
Zaangażowany Infranin
Posty: 369
Rejestracja: pt lut 20, 2009 12:57 pm
Kontakt:

Re: OKULTYZM

Post autor: Conspiracy »

[quote name='Seroslav' post='45625' date='wto, 02 gru 2008 - 02:08']Mnie on sprowokował do zastanowienia się nad tym, czy warto angażować się w okultyzm i magię. Ciekawy jestem do jakich wniosków dojdą inni.[/quote]



Napiszę Ci tak, ojczyzną okultyzmu jest Egipt - tam praktykowano te nauki na szeroką skalę - teraz sam wiesz jak ludzie są zafascynowani krainą Nilu i jak często w świecie współczesnego okultyzmu przewija się dziedzictwo egipskie.



Faszystowskie Niemcy również praktykowały okultyzm, a znaczne grono dzisiejszych polityków rządzących światem praktykuje tą metodę - mimo że publicznie przyznają się do chrześcijaństwa i kultu boga jedynego.



Zagłębiając się w temat na pewno wysnuł byś własne wnioski czy okultyzm jest degradacyjny dla Twojej duszy czy daje jej przysłowiowego kopa i napędza czy też nie spirale tendencyjnego profana ;)



Być może okaże się że okultyzm po głębszej analizie jest tylko kolejną bzdurną religią. Ale wysunięcie wniosków i poszukiwanie źródeł zostawiam samemu Tobie.



Ja swojego stanowiska do w/w ezoteryki nie obiorę.
Jestem Głosem Twoich Myśli...

[ external image ]

Kiedy leżę w łóżku, mam mroczną przeszłość!
Seroslav
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: pn lis 17, 2008 3:40 pm
Kontakt:

Re: OKULTYZM

Post autor: Seroslav »

Z czasem dowiadując się coraz więcej, chociażby o tzw. Illuminatach i tym czym się kierują (też okultyzmem), odpuściłem sobie zgłębianie tej dziedziny, chodź pewnie poznanie "wroga" byłoby pomocne w jego zwalczaniu.
adam123
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 10:01 pm
Kontakt:

Re: OKULTYZM

Post autor: adam123 »

co do nilu i Egiptu to wyznaję panteon egipskich bogów a wracając do tematu kościół katolicki zakazuje technik okultystycznych bo wyjaśniają to że to szatanistyczne praktyki moim zdaniem po prostu kościół katolicki boi się że straci swoich wyznawców. najwięcej w obecnych czasach katolików przechodzi albo na pogaństwo albo na okultyzm. dzisiejsza nauka rozwinęła się do tego stopnia że mamy większy wybór ścieżek. co do okultyzmu odpowiadając na pytanie czy to bezpieczne według mnie to tak średnio zależy czy jesteś w tych tematach bardzo rozwinięty czy początkujący. Okultystyczne przywoływanie duchów to fajna rzecz ale dla nowicjusza jest opłakana w skutkach. jeżeli chcesz podążać drogą okultyzmu to droga wolna tylko musisz się nad tym dobrze zastanowić:)
Cenz
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: ndz lis 03, 2013 3:55 pm

Re: OKULTYZM

Post autor: Cenz »

To wszystko zależy od definicji.np. dla mnie słowo magia jest neutralne, magii można używać w dobrym, lub złym celu.Jeśli w złym, nazywam to okultyzmem, jeśli w dobrym, ezoteryką.Ale za to np. mój kolega używa słowa okultyzm, gdy myśli o tym, co ja nazywam magią, a gdy chce rozróżnić dobre lub złe zastosowanie, mówi o białej lub czarnej magii.Dlatego zanim pokłócimy się z kimś, czy okultyzm jest zły czy dobry i czy należy się w niego wgłębiać, najlepiej jest najpierw ustalić, czy obie strony tak samo rozumieją ten termin.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: OKULTYZM

Post autor: arek »

jak dla mnie zarówno słowo magia, okultyzm ma taki sam wydźwięk - obojętny ,ezoteryka = naciągactwo,  biała /czarna bez sensu bo jest tylko jedna Wiele z magii jest w ruchach księdza wykonywanych podczas mszy.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Cenz
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: ndz lis 03, 2013 3:55 pm

Re: OKULTYZM

Post autor: Cenz »

@arek a nazywasz w jakiś sposób używanie magii z dobrą intencją od używania magii ze złą intencją? Bo zgodzę się, że magia jako taka jest neutralna i wszystko zależy od użytkownika, więc zwykle kiedy mowa o białej/czarnej magii odnosi się to właśnie do intencji osoby stostującej.
Awatar użytkownika
Dodecahedron
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 7:40 pm

Re: OKULTYZM

Post autor: Dodecahedron »

 Obj. 21:1-81. I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. 2. I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego. 

3. I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi, 

4. I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły. 

5. I rzekł Ten, który siedział na tronie: Oto wszystko nowym czynię. I mówi: Napisz to, gdyż słowa te są pewne i prawdziwe, 

6. I rzekł do mnie: Stało się. Jam jest alfa i omega, początek i koniec. Ja pragnącemu dam darmo ze źródła wody żywota. 

7. Zwycięzca odziedziczy to wszystko, i będę mu Bogiem, a on będzie mi synem. 

8. Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga. Obj. 22:13-1614. Błogosławieni, którzy piorą swoje szaty, aby mieli prawo do drzewa żywota i mogli wejść przez bramy do miasta. 

15. Na zewnątrz są psy i czarownicy, i wszetecznicy, i zabójcy, i bałwochwalcy, i wszyscy, którzy miłują kłamstwo i czynią je
Ostatnio zmieniony śr lis 06, 2013 3:59 pm przez Dodecahedron, łącznie zmieniany 1 raz.
"Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego. Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć: orzeźwia moją duszę. Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach przez wzgląd na swoje imię. Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza. Stół dla mnie zastawiasz wobec mych przeciwników; namaszczasz mi głowę olejkiem; mój kielich jest przeobfity. Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną przez wszystkie dni mego życia i zamieszkam w domu Pańskim po najdłuższe czasy."(PSALM 23)
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: OKULTYZM

Post autor: arek »

7. Zwycięzca odziedziczy to wszystko, i będę mu Bogiem, a on będzie mi synem. 

8. Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga.<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Dodecahedron" data-cid="108856" data-time="1383753540"> Obj. 22:13-1614. Błogosławieni, którzy piorą swoje szaty, aby mieli prawo do drzewa żywota i mogli wejść przez bramy do miasta. 

15. Na zewnątrz są psy i czarownicy, i wszetecznicy, i zabójcy, i bałwochwalcy, i wszyscy, którzy miłują kłamstwo i czynią je</blockquote>  No to czciciele "złotego cielca" (KK) będą mieć problem , ciekawe czy znają te teksty ;) Tylko co z tym maja wspólnego psy ? przecież to nasi bracia mniejsi . Takie przesłania ,obojętnie  przez kogo napisane lub redagowane uwazam za bzdurę i może i straszyły kiedyś kogoś dziś tylko rycerzy(zakute..)  Zawsze jest dobra intencja tylko zależy dla kogo dobra. Dziewczyna namawiająca szeptuchę/szamana na nałożenie czaru miłości robi dobrze czy żle  . Wysłanie czaru zniszczenia  Napoleonowi było dobre czy złe ? Nie ma dobra obiektywnego tak jak i nie ma zła ,to subiektywne odczucie . Działania magiczne (jeśli takie istnieją) są obiektywne i nie mają przyporządkowanej oceny.  To jest jak z oceną powstania państwa np. Polski , z jednej strony fajnie  Mieszko 1 ,dynastia ,państwo, z drugiej strony ile osób zostało w wyniku podboju zgładzonych .
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Dodecahedron
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 7:40 pm

Re: OKULTYZM

Post autor: Dodecahedron »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="arek" data-cid="108871" data-time="1383813038">7. Zwycięzca odziedziczy to wszystko, i będę mu Bogiem, a on będzie mi synem. 

8. Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga.  No to czciciele "złotego cielca" (KK) będą mieć problem , ciekawe czy znają te teksty ;) Tylko co z tym maja wspólnego psy ? przecież to nasi bracia mniejsi . Takie przesłania ,obojętnie  przez kogo napisane lub redagowane uwazam za bzdurę i może i straszyły kiedyś kogoś dziś tylko rycerzy(zakute..)  Zawsze jest dobra intencja tylko zależy dla kogo dobra. Dziewczyna namawiająca szeptuchę/szamana na nałożenie czaru miłości robi dobrze czy żle  . Wysłanie czaru zniszczenia  Napoleonowi było dobre czy złe ? Nie ma dobra obiektywnego tak jak i nie ma zła ,to subiektywne odczucie . Działania magiczne (jeśli takie istnieją) są obiektywne i nie mają przyporządkowanej oceny.  To jest jak z oceną powstania państwa np. Polski , z jednej strony fajnie  Mieszko 1 ,dynastia ,państwo, z drugiej strony ile osób zostało w wyniku podboju zgładzonych .</blockquote>  No jak najbardziej korporacja watykańska ma problem, co najgorsza, nie zdaje sobie sobie z tego sprawy. Psy to taka metafora, czyż dzisiaj na kogoś podłego i złego nie mówi się "ty psie" :kekeke:  ?  Nikogo nie straszę tylko piszę jak jest. Jasno jest napisane, że stwórca i jego cywilizacja ma dawno zakrojony plan co do ludzkości, i piszę to ku przestrodze tych, których te bałwochwalcze kłamstwa omamiły. Wszystkie czary, zaklęcia czy wypowiadane w dobrym lub złym to, to samo, nie mają znaczenia intencje. Cel niestety nie uświęca środków. Bo co do licha ma znaczenie, jak dobry cel przyćmisz toną złych czynów. Taką analogię można przywołać( która jest oczywiście podkolorowana i uproszczona :Geek: ) - tworzysz mrówkom w domu Terrarium, pięknie je przyozdabiasz, wyposażasz w bajery, i na dodatek karmisz swoje podopieczne cukrem. Po jakimś czasie mrówki dochodzą do wniosku że cukier potrafią same za pomocą czarów wywoływać modląc się i rzucając zaklęcia do jego kryształków. Wracasz po czasie patrzysz co się dzieje, i myślisz - "Wtf ? Czy aby nie mówiłem mrówkom że tylko ja mogę je karmić, bo tylko ja mam cukier ? Co one sobie myślą ?(cukier można odczytać na wiele sposobów - zbawienie/szczęście :) )
"Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego. Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć: orzeźwia moją duszę. Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach przez wzgląd na swoje imię. Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza. Stół dla mnie zastawiasz wobec mych przeciwników; namaszczasz mi głowę olejkiem; mój kielich jest przeobfity. Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną przez wszystkie dni mego życia i zamieszkam w domu Pańskim po najdłuższe czasy."(PSALM 23)
Awatar użytkownika
Deltarates
Infrzak
Posty: 35
Rejestracja: sob wrz 07, 2013 7:16 pm

Re: OKULTYZM

Post autor: Deltarates »

Prawdziwa historia okultystów.http://youtu.be/biyGvhEJ8po Więcej filmow na http://ad10.pl/okultyzm4.htm
Zapraszam na mojego bloga. -> <a href="http://www.ad10.pl/index0.htm">http://w ... ex0.htm</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „MAGIA”