Aargaroth

Duchy, Zjawy, Klątwy
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Aargaroth

Post autor: danut »

Zgoda, tylko ile razy można odpowiadac to samo na te same pytania? Czy to nie zniechęca, czy to nie jest, czasami wymuszaniem przytaknięcia, jak to rozumieć?
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Aargaroth

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='danut' post='70390' date='12 czerwiec 2010 - 12:30']Zgoda, tylko ile razy można odpowiadac to samo na te same pytania? Czy to nie zniechęca, czy to nie jest, czasami wymuszaniem przytaknięcia, jak to rozumieć?[/quote]



Być może jestem nadmiernym optymistą, ale uważam, że osoby poważnie podchodzące do tematu prędzej czy później dojdą do wspólnych wniosków, często jednak brakuje cierpliwości i to zazwyczaj tym, którzy mają "wiedzę wyższą".
Ostatnio zmieniony sob cze 12, 2010 11:03 am przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Aargaroth

Post autor: danut »

Ja nie powiem"Pantanal jest głupi..", ponieważ nie używam takich okreslen i nie dzielę ludzi na mądrych i głupich, każdy posiada swoją własną mądrośc, ale dopowiem..zniechęca, bo dopisuje sens wypowiedziom, taki który w nich nie jest zawarty, odwraca "kota ogonem", jesli chcesz dobitnie i wychodzi to na to "Zyd swoje , baba swoje", a ja nie lubie dobijania targów.Chcesz przkład pierwszy z brzegu, czyli ostatnia wypowiedź :"Ale Danut, to znaczy że na podstawie dwóch śladów i hipotezy szalonego Pająka chcesz zmieniać podręczniki?

Ja nie jestem nudny. Ja po prostu zadaje fundamentalne pytania. Jak sobie chcesz gonić po lesie demony, to proszę bardzo - tylko zanim zaczniesz do tego namawiać innych, podaj choć jeden powód, dlaczego to mamy robić.".. a to jest odpowiedź na to co napisałam :" Znam Diabelski kamień, w którym odbite są stopy ludzkie, wyglądające jak od sandała, powstały gdy skała dopiero tworzyła się z wypiętrzenia i zastygania magmy? Dwa miliony lat temu istniał człowiek???? albo czyje sa tak naprawde te slady?... Potem juz łatwo bylo dopisac opowiastkę o kopytkach diabelskich, ale pozostaje pytanie, o co w tym właściwie chodzi? ".. Czy zachęcanie do badań historii starożytnej, antropologii, rozwoju nauk o pochodzeniu człowieka, bilioznawstwa i innych najstarszych przekazów jest tym samym co stwierdzanie faktów? Czy ja się wybieram łapac demony na górki, wielokrotnie przestawiając spostrzeżenia o innych wymiarach rzeczywistości? Czy wspomniałam cokolwiek i kiedykolwiek o teorii Pająka? O zmienianiu podręczników nie wspomnę, chociaż ..nie ma takiej teorii obecnie, której w przyszłości nie moznaby było obalic, tak myslę, ale póki co, nic o tym nie wspominam.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Aargaroth

Post autor: ADAX »

Tak jest, jak już jest. Po prostu, jeśli człowiek opiera się tylko na świecie mitów, bajek, dawnych wierzeń ludowych i w dodatku, wszystko w tej "przestrzeni" zamyka, bądź porusza się tylko po niej oraz wyjaśniając niezwykłe zjawiska nie zważając na twardy i szorstki świat, który nas otacza , to po prostu się ogranicza. Każdy zwolennik tajemniczych i niezwykłych zdarzeń, musi opierać się i na tej drugiej stronie "mocy".

A Pantanal odwala świetną robotę na tym forum, może czasami zdarzy się coś co być może uraża innych użytkowników, ale trudno, życie jest brutalne.

Teraz coś z pogranicza mistycznych przeżyć...

...W piątek postanowiłem wyruszyć na spacer do mojego ulubionego cmentarza z I wojny światowej. Na murze zauważyłem kamień, który przypominał ludzką twarz, patrzącą na mnie. Coś nie zwykłego ? Nie, moja wybujała fantazja.



Co do odcisku sandała na skale. To trzeba było by to zbadać. Ale przez profesjonalistów. Bo własne przekonania i odczucia są tylko własnymi przekonaniami i odczuciami. Dla innych zupa jest za słona a dla innych nie doprawiona.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Aargaroth

Post autor: danut »

No cóż, ja uważam, ze "w każdej bajce cos z prawdy jest", ponieważ nie powstaje ona tak sobie i z niczego, a tym bardziej nie mogłaby przetwac tyle wieków, gdyby była całkiem pozbawiona sensu.Co do zamykania się, to właśnie Pantanal wyraża takie stanowisko, nie wiem, czy nie wynika to np. z obecnego programu nauczania, który właściwie zamyka ludziom droge do rozwoju własnych mysli i spostrzeżeń, prace pozbawia wyrażania samodzielnego myslenia, a nakazuje podpierac się wypowiedziami kogos znanego w jej kręgach, to jest według mnie tez taki system ograniczania. Co do odcisku, wiem, ze już od lat siedemdziesiatych prowadzone były tam takie badania, to raczej nie były grupy do badań zjawisk niewyjasnionych..:) Nie znam wyników na temat tych sladów, oprócz datowania ich na ten okres, co pisałam..Legenda pochodzi z Xlll w, a wzmianki o miejscu kultu z powiesci piastowskich Bunscha. Wiadomym jest, że o ich istnieniu wiedzieli moi pradziadkowie, widziałam też na własne oczy, wygląda jakby ktos schodził w dół, bo jeden jest na samej krawędzi i z poslizgiem, wielkoscia odpowiadają ludzkiej stopie. Jeszcze ciekawsze są slady, odbicia olbrzymich pięciu palców dłoni z jednej i drugiej strony tej skały, na znacznej wysokości, gdyby to bylo to, to osobnik musiałby miec okolo 10 m. Niedawno dowiedziałam się, że podobny odcisk znajduje sie na Piramidzie Cheopsa. Ja tylko stwierdzam, ze jest to bardzo ciekawe, nie doszukuje się kształtów, bo są bardzo wyraźne..Jesli zaś chodzi o Danikena, nie uważam go za szaleńca, cenię jego poswięcenie, dokumenty, zdjęcia, wywiady, a hipotezy?... nie musze się przeciez z nimi zgadzac. Sama nie umiem się powtrzymac od wysuwania pewnych wniosków, no bo w końcu po to człowiek ma rozum, by myslał.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Aargaroth

Post autor: danut »

Ps. Co jeszcze skojarzyłam, objawienia: te w Licheniu i tam również, to gdzies XVIII w, w Licheniu tez ponoc istnieje odcisk małych stópek na kamieniu, cóż za zbieznośc, o swiatłach i cudach, traktuje jako opowiadania, ale tez ten sam motyw włosów się pojawia. W Licheniu u widzącego, zamiana siwych na czarne, a tam ponoc rosły włosy na umieszczonej w tym miejscu figurce Matki Boskiej, co roku były dłuższe, no ale podejrzewano pustelnika o zmienianie peruk...Taka ciekawostka...
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Aargaroth

Post autor: danut »

No, bo ktos rzuci hasło, a potem grupy "Hura!" Tak to się kręci, ale nie mozna tez ciągle wszystkiego negowac.. Często tez dopisuje się do jakis znanych albo opowieści, albo teorii, kolorujac, aby pasowało..:) Jestem za, "ludzie myślec trzeba".
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Aargaroth

Post autor: danut »

Gdzie widzisz "kozie rogi"? :)..Nie mozna negowac, że w starodawnych miejscach kultu zachodził jakis kontakt z "innym światem", cos musiało się wydarzyc, na podstawie czegos tworzono te kulty, nie wymyslono ich z niczego. Przetrwanie legend też raczej świadczy o tym, ze w przeciągu długich lat następnych, jacys ludzie również spotykali się z czyms niewyjasnionym, rozmawiali o tym i tworzyli swoje wyobrażenia. Wątpię, aby do tej pory nie odkryto przyczyny naturalnej, gdyby to o to chodziło, myslę ze nadal takiej nie ma, nadal wydarzają się dziwne rzeczy, których nikt nie rozumie. Ja piszę, nie powtarzac tego samego i nie stac w miejscu, szukac nadal i głębiej rozmyslac, moze coś przyniesie takie rozwiązanie, przez jakąs analizę, połączenie faktów. To co róznie przez wieki było nazywane i okreslane, czym jest. Co mozna negowac?- Opowiadania pod publike i dla sensacji. W dzisiejszych czasach, aby nie było adnotacji o zaginięciu ludzi, poszukiwań z podaniem nazwisk, aby miejscowi nic o tym nie wiedzieli, że ktos tam zaginął, nikt nie wie kto i kiedy- to trochu dziwne jest dla mnie i pachnie takim "show", a w tym celu ludzie potrafią robic i tworzyc przerózne rzeczy. Wskazania na demony nie są całkiem bez sensu, jesli wydarza się cos złego, cos czego się nie rozumie to szuka się jakis okreslen i wyjasnień do tych zjawisk..tylko posuwanie się do .. może wyjasnie na przykładzie.. w latach 90-tych pojawiła się w Polsce moda na satanizm, wtedy takie grypy dokładnie wyszukiwały takie miejsca owiane tajemnica i starymi legendami, robiły wycieczki i posuwały się nawet do rytuałów w nich, czczenia Szatana itd., wiem poniewaz nawet natrafiłam na świeże slady po obrzędach po odejściu takiej grupy( z patyków utworzona Gwiada Dawida na okrągłej polanie, woreczki z krwią zawieszone na drzewach)...no to już jest jakiś obłęd, według mnie i tak jak napisałeś wycieczki by złapac demona, nazywac go, przywoływac, to jest niedorzecznośc...
Lilith28
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: czw maja 27, 2010 1:56 pm
Kontakt:

Re: Aargaroth

Post autor: Lilith28 »

W jaki sposób chcesz dojść do sedna sprawy? Jedynym sposobem jest wyjazd do Barda i rozmowa z ludźmi, weryfikacja ich informacji, klepanie tych Twoich negowań jest bezcelowe i niczego nowego nie wnosi. Nie jesteś dla mnie żadnym ekspertem, kręcisz się w kółko usiłując robić z siebie wielkiego speca. Jesteś sceptykiem ok, ale nie wciskaj ludziom na siłę własnych poglądów i opinii. Nie masz dowodów na nieistnienie świata metafizycznego.............

Teraz przynajmniej wiadomo dlaczego non stop siedzisz na tym forum i głosisz swe wyniosłe teoryjki.

Danut dziękuję za zrozumienie tego co napisałam, bo co niektórzy z tej wyższości prostych rzeczy nie rozumieją.

Pantanal każdego traktujesz z góry jak nawiedzonego idiotę to sam z sobą prowadź dyskusję wówczas najdziesz pełne zrozumienie, aczkolwiek mogę się mylić.

Rysiek owszem forum jest po to aby wyrażać własne opinie ale jak narazie zauważyłam tutaj bezgraniczną negację tych, którzy mają odmienne zdanie od Pantanala i Ciebie, jedyne co wam pozostaje to dowartościowywanie się w ten sposób i na forum. Każdy sposób dobry.

Zgadzam się z opinią aby nie jątrzyć tegoż tematu bo nie ma to sensu. Chyba, że znajdzie się tutaj ktoś z Barda. No tak chłopaka, który tam był i coś przeżył też żeście zbesztali, więc chyba to forum jest pomyłką.

Danut chyba lepiej znaleźć bardziej tolerancyjne fora, bo tutaj kółko "ekspertów" zniechęca do jakichkolwiek dyskusji.

Może z tego wynika brak zainteresowania i spadek popularności strony.........
Ostatnio zmieniony ndz cze 13, 2010 10:47 am przez Lilith28, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Aargaroth

Post autor: ADAX »

Ja czasami nie wiem sam czy odwiedzam forum dla samych ciekawych tematów, czy dla samych ciekawych kłótni i rozmów w tematach :D Oczywiście można zorganizować taką wyprawę, ja chętnie bym się tam wybrał z ekipą dobrze mi znaną, lecz niestety na razie nie wiem co i jak. Takie opowieści są fajnymi opowieściami, miejskie legendy, a raczej wiejskie, to coś dla mnie. W mojej okolicy samych takich "kwiatków" jest wiele, większość z nich totalnych bajek dla niegrzecznych dzieci. Dziwota jednak gdy ktoś próbuje wcisnąć wszystko do jednego wora.



(Skromnym zdaniem i tak poufnie między nami, moja sąsiadka uważa, że smugi z samolotów które się pokrzyżowały to znaki od Boga...)
ODPOWIEDZ

Wróć do „DUCHY”