Aargaroth

Duchy, Zjawy, Klątwy
Max
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 24, 2012 3:33 pm
Kontakt:

Re: Aargaroth

Post autor: Max »

Witam,

Wiele lat temu mieszkalem w okolicach Barda przez kilka lat i mialem sporo dziwnych przygod i doswiadczen w tamtejszych lasach, nie tylko w okolicach Wysokiego Kamienia. Nie mam watpliwosci ze chodzi tu o duchy czy istoty ze swiata astralnego ktore mieszkaja na tamtych terenach od bardzo dawna. Z prowadzonych przeze mnie poszukiwan historycznych wnioskuje ze chodzi o bardzo stare istnienia, prawdopodobnie z czasow ponad 1000 lat temu, przed-chrzescijanskich. Ludzie mieszkajacy w okolicach Barda znali te istoty bardzo dobrze. Dawaly sie im one we znaki tak mocno ze ponad 200 lat temu zbudowano serie chrzescijanskich kaplic i Stacji Drogi Krzyzowej (Kalwarii) specjalnie by je odstraszyc. Istoty te wycofaly sie wtedy do bardziej niedostepnych miejsc, ale byly tam jeszcze w latach 80-tych kiedy tam mieszkalem. Historia o zaginieniu tych chlopcow jest prawdziwa i nadal pamietana przez okolicznych ludzi.

Istoty te sa grozne nie tylko noca. Mialem kilka niebezpiecznych spotkan z nimi w bialy dzien, oczywiscie nie wizualnych. Generalnie dawaly mi do zrozumienia zebym z nimi nie zadzieral i opuscil jak najszybciej miejsce w ktorym mieszkaja. Byly to zdarzenia bardzo wyrazne i bardzo mocno czulem ich obecnosc. W taqmtych czasach interesowalem sie sprawami paranormalnymi i mialem ochote badac tego typu miejsca. Po tych doswiadczeniach stalem sie duzo bardziej ostrozny.
Max
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 24, 2012 3:33 pm
Kontakt:

Re: Aargaroth

Post autor: Max »

Relacje moge podac, dowody to kwestia indywidualnej oceny.

W miejscach zamieszkiwanych przez te istoty po prostu dzieja sie dziwne rzeczy, szczegolnie ludziom ktorzy staraja sie te miejsca zbadac pod katem paranormalnych zjawisk. W okolicach wysokiego Kamienia trafialem na miejsca gdzie po prostu czulem obecnosc istot astralnych, czulem ich wrogosc, czulem ze jestem intruzem. Pierwsze ostrzezenia byly typu: nagle gasnie mi motor ktorym tam przyjechalem, i za nic nie da sie go ponownie zapalic, nawet na popych z gorki. Motor nigdzie indziej nie zachowuje sie w ten sposob i zapala bez problemu po opuszczeniu tego miejsca. Ostateczne ostrzezenie #1 Samochod terenowy ktorym jechalem w tej okolicy na lesnej drodze (pracowalem w Nadlesnictwie Bardo) nagle zsuwa sie z drogi i szpikulec powalonego swierka przebija przednia szybe kilka centymetrow od mojej glowy.

Ostateczne ostrzezenie #2 na Lawicy (inne miejsce paranormalne, gdzie te istoty mieszkaja w starej kopalni) w sloneczny letni dzien nagle zrywa sie niesamowita burza z piorunami. Rzucam motor na lesnej drodze i klade sie na trawie plackiem - pioruny wala dookola jak oszalale, a po kilku minutach jest po wszystkim i wraca slonce. Na pewno mozna wyjasnice oba te zdarzenia normalnie, ale ja do tej pory pamietam ich szyderczy smiech kiedy oba te wydarzenia mialy miejsce.

dla mnie to jest oczywiste, ale tylko dla mnie, zdaje sobie z tego sprawe.
Max
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 24, 2012 3:33 pm
Kontakt:

Re: Aargaroth

Post autor: Max »

Polecam rozmowy ze starymi mieszkancami wsi Laskowka, w poblizu ktorej znajduje sie Wysoki Kamien. Nikt nie lubi jak sie ktos z niego smieje i szuka okazji by sobie robic 'jaja' ze starszego faceta, wiec polecam cierpliwosc i dyplomacje. Czas zaciera pamiec, szczegolnie u ludzi ktorzy nie chca pamietac czegos przykrego lub trudnego do wyjasnienia.
Max
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 24, 2012 3:33 pm
Kontakt:

Re: Aargaroth

Post autor: Max »

Przelecz gdzie lezy Bardo to historycznie naprawde ciekawe miejsce. Przechodzil tamtedy dosc wazny szlak kupiecki i stad o miejsce to bylo wiele walk na przestrzeni historii, bo kto kontrolowal te przelecz ten pobieral haracz od kupcow. Ale goory dookola byly zawsze dzikie i mieszkali w nich ludzie niechetni nowym przybyszom. Rozmawialem kiedys w Klodzku z historykiem ktory interesowal sie najstarszymi wzmiankami o tej okolicy. Nie bylo tego wiele, bo poniemieckie archiwa byly szczatkowe. Najwiecej mozna bylo znalezc w zbiorach koscielnych, bo poganstwo na tym terenie utrzymywalo sie dosc uparcie i byly o nim wzmianki w archiwach. ale czy dzis ktos ma czas, pieniadze i ochote by sie w tym grzebac? Ten historyk pracowal w urzedzie miasta Klodzko i pewnie juz dzis nie zyje bo na poczatku lat 80tych byl juz bliski emerytury. Jego wielka pasja byla tez historia twierdzy w Klodzku i badania na jej terenie.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Aargaroth

Post autor: danut »

Co naprawdę jest dziwnie ciekawe to, to że o tych historycznych miejscach i jednocześnie starych szlakach handlowych krążą legendy, a potem w późniejszych wiekach ludzie nadal czegoś tam doświadczają. To prawda, że dla ochrony w tych miejscach stawiano te figurki i to że stały(- ją.. czasem nadal) one na skraju lasów i w jakichś takich dziwnie usytuowanych miejscach.I prawdą jest, że w XX w, bo ja na żywo słyszałam taką historię, że przy takiej figurce zobaczyła ta osoba, młoda wówczas dziewczyna , mniej więcej około mojego rocznika trzykrotny rozbłysk światła, który ją wystraszył ogromnie.Jest też odcinek drogi np. w okolicach Bochni, gdzie ponoć coś dziwnego dzieje się z samochodami, doszukiwano się tam dziwnych anomalii i dochodziło do mnóstwa wypadków. Są figurki św. Jana mające strzec podróżujących, były przekazy dawniej o woźnicach i koniach, które w takich miejscach przystawały w dziwnym strachu nie chcąc za nic dalej pójść.. Czy to wszystko zabobon??
Ostatnio zmieniony pt lut 24, 2012 9:20 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Rocketfuel94
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 20, 2017 8:37 am

Re: Aargaroth

Post autor: Rocketfuel94 »

Jeżeli ktoś jeszcze interesuje się tym tematem to polecam obejrzeć:

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=TKH8Aog ... AogNLAI</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „DUCHY”