Bóg, czyli wielkie zło...

Różne religie, Biblia, własne interpretacje pisma, cuda, etc.
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Bóg, czyli wielkie zło...

Post autor: Lazy »

thewordwatcher
Wydaje mnie się, ze najpierw byłoby dobrze zapoznać się ze Słowem Bożym,
A jesteś pewny, że to słowo Boże?
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
Awatar użytkownika
Christof
Infrzak
Posty: 55
Rejestracja: wt cze 17, 2008 7:53 pm
Kontakt:

Re: Bóg, czyli wielkie zło...

Post autor: Christof »

thewordwatcher, a nie chorowałeś w dzieciństwie? :(

Zarzucasz innym brak wiedzy, a sam nie podałeś żadnego, nawet najmiejszego argumentu aby odpowiedzieć dyskutantom.

I nie obchodzą nas cytaty z bibli, tylko argumenty.
Jasne, że jestem szalony, ale to nie znaczy, że nie mam racji.

Jestem szalony, a nie chory.



Robert Anton Wilson
specyfik
Infrzak
Posty: 66
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 7:47 pm
Kontakt:

Re: Bóg, czyli wielkie zło...

Post autor: specyfik »

Ta... Człowiek stworzony na wzór Boga... Wątpie, żeby Bóg chorował na raka, zabijał innych Bogów, czy był uzależniony od papierosów. Wizja KK jest dla mnie śmieszna.
Awatar użytkownika
Conspiracy
Zaangażowany Infranin
Posty: 369
Rejestracja: pt lut 20, 2009 12:57 pm
Kontakt:

Re: Bóg, czyli wielkie zło...

Post autor: Conspiracy »

[quote name='thewordwatcher' post='55994' date='pią, 26 cze 2009 - 04:34']Conspiracy



Hmmm... identyczny poziom jak ci dwaj i zero wiedzy...







Mogłbyś zacytować twoje wnioski wyciągniete po przeczytaniu ST? Oczywiście także nie czytałeś artykułu, który podałem w linku i to jest przyczyna, dlaczego doszedłeś do takiego bzdurnego, oszukańczego i nieuczciwego wniosku.[/quote]



Wniosków nie mogę zacytować, wnioski które wyciągnąłem po przeczytaniu biblii mogę co najwyżej przedstawić. Ale mniemam że chodziło Ci po głowie zacytowanie fragmentów z ST do których się odnosiłem w poprzednim poście.





„Według rozkazu jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i uprowadzili w niewolę kobiety i dzieci madianickie oraz zagarnęli jako łup wszystko ich bydło, stada i cały majątek. Spalili wszystkie miasta, które tamci zamieszkiwali i wszystkie obozowiska namiotów. (....) I rozgniewał się Mojżesz na dowódców wojska, na tysiączników i setników, którzy wracali z wyprawy wojennej. Rzekł do nich: 'Jakże mogliście zostawić przy życiu wszystkie kobiety? (....) Zabijcie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną. Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawcie dla siebie przy życiu."

Lb, XXXI, 7,9-11,14-15,17-18





"Zobowiązali się przymierzem szukać Pana, Boga ich ojców, z całego serca i z całej duszy. Będzie skazany na śmierć każdy, kto by - mały czy wielki, mężczyzna czy kobieta - nie szukał Pana, Boga Izraela"

Druga księga kronik 12-13,15



"Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: «Chodźmy, służmy bogom obcym», bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi - jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego - nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa. [url="http://"]Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud. Ukamienujesz go na śmierć, ponieważ usiłował cię odwieść od Pana, Boga twojego, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Cały Izrael, słysząc to, ulęknie się i przestanie czynić to zło pośród siebie.[/url]Jeśli usłyszysz w jednym z miast, które Pan, Bóg twój, daje ci na mieszkanie, [url="http://"]że wyszli spośród ciebie ludzie przewrotni i uwodzą mieszkańców swego miasta mówiąc: «Chodźmy, służmy obcym bogom!», których nie znacie - przeprowadzisz dochodzenia, zbadasz, spytasz, czy to prawda. Jeśli okaże się prawdą, że taką obrzydliwość popełniono pośród ciebie,[/url]mieszkańców tego miasta wybijesz ostrzem miecza, a samo miasto razem ze zwierzętami obłożysz klątwą. <a name="W17">Cały swój łup zgromadzisz na środku placu i spalisz ogniem - miasto i cały łup jako ofiarę ku czci Pana, Boga twego. Zostanie ono wiecznym zwaliskiem, już go nie odbudujesz."

Księga Powtórzonego Prawa 7-17,13





Namiastka mówiąca nam o statucie kobiet w tychże świętych księgach:



"Człowiek ów, gospodarz domu, wyszedłszy do nich rzekł im: Nie, bracia moi, proszę was, nie czyńcie tego zła, albowiem człowiek ten wszedł od mego domu, nie popełniajcie tego bezeceństwa. Oto jest tu córka moja, dziewica, oraz jego żona, wyprowadzę je zaraz, obcujcie z nimi i róbcie, co wam się wyda słuszne, tylko mężowi temu nie czyńcie tego bezeceństwa. Mężowie ci nie chcieli go usłuchać. Człowiek ten zatem zabrawszy swoją żonę wyprowadził ją na zewnątrz. A oni z nią obcowali i dopuszczali się na niej gwałtu przez całą noc aż do świtu. Puścili ją wolno dopiero wtedy, gdy wschodziła zorza. Kobieta owa, wracając o świcie, upadła u drzwi owego męża, gdzie był jej pan, i pozostała tam aż do chwili, gdy poczęło dnieć. Pan jej, wstawszy rano, otworzył drzwi domu i wyszedł chcąc wyruszyć w dalszą drogę, i ujrzał kobietę, swoją żonę, leżącą u drzwi domu z rękami na progu. Wstań, a pojedziemy! - rzekł do niej, lecz ona nic nie odpowiadała. Usadowiwszy ją przeto na ośle, zabrał się ów człowiek i wracał do swego domu. Przybywszy do domu, wziął nóż, i zdjąwszy żonę swoją, rozciął ją wraz z kośćmi na dwanaście sztuk i rozesłał po wszystkich granicach izraelskich".

Księga Sędziów 19-23,29





Kto był prowodyrem czystek etnicznych? Ze zdumieniem odkrywamy, że wynalazcą czystek etnicznych był nie Miloszevic, którego wyczyny w Kosowie poddawane były ocenie przez Międzynarodowy Trybunał, czy Stalin przesiedlający Tatarów, Czeczeńców i innych; nie Hitler z Holocaustem. Nie byli wynalazcami czystek wyniszczający Indian Amerykanie, ale Sprawiedliwy i Miłosierny Bóg! Jest na to aż nadto dowodów niepodważalnych, bo biblijnych. Jest np. taki tekst:



"Gdy Pan, Bóg twój, wprowadzi cię do ziemi, do której idziesz, aby ją posiąść, usunie liczne narody przed tobą: Chittytów, Girgaszytów, Amorytów, Kananejczyków, Peryzzytów, Chiwwitów i Jebusytów: siedem narodów liczniejszych i potężniejszych od ciebie. Pan, Bóg twój, odda je tobie, i ty je wytępisz, obłożysz je klątwą, nie zawrzesz z nimi przymierza i nie okażesz im litości. (....) Ale tak im macie uczynić: ołtarze ich zburzycie, ich stele połamiecie, aszery wytniecie a posągi spalicie ogniem" (Pwt, VII, 1-3,5). „Tak mówił Pan do Mojżesza na stepach Moabu naprzeciw Jerycha: 'To powiedz Izraelitom: Gdy przejdziecie przez Jordan do ziemi Kanaan, macie wypędzić wszystkich mieszkańców kraju przed sobą. Zniszczycie wszystkie wyobrażenia bogów, podobnie wszystkie posągi ulane z metalu, a wszystkie wyżyny spustoszycie. (....) Jeśli jednak mieszkańców kraju nie wypędzicie przed sobą, będą ci, którzy pozostaną, jakby cierniami dla waszych oczu i kolcami dla waszych boków; oni to będą was uciskać w kraju, gdzie zamieszkacie" (Lb, XXXIII, 50-53,55).



Jeśli podejdziesz pod miasto, by z nim prowadzić wojnę, [najpierw] ofiarujesz mu pokój, a gdy ono odpowie ci pokojowo i bramy ci otworzy, niech cały lud, który się w nim znajduje, zejdzie do rzędu robotników pracujących przymusowo, i będą ci służyli. Jeśli ci nie odpowie pokojowo i zacznie z tobą wojować, będziesz je oblegał. Skoro Pan, Bóg twój wyda ci je w ręce — wszystkich mężczyzn wytniesz ostrzem miecza. Tylko kobiety, dzieci, trzody i wszystko, co jest w mieście, cały łup zabierzesz i będziesz korzystał z łupu twoich wrogów, których ci wydał Pan, Bóg twój" (Pwt, XX, 10-14).





I mógłbym tak mnożyć i mnożyć kolejne "miłosierne" przykłady z ksiąg napisanych pod wpływem obecności Boga, lecz uznałem że nie ma to najmniejszego sensu, ponieważ dyskusja ta nic nie zmieni w moim ani w Twoim światopoglądzie. Amen



[quote name='thewordwatcher' post='55994' date='pią, 26 cze 2009 - 04:34']Musisz pamietać, że jesteś na publicznym forum, na którym są osoby, które, w przeciwieństwie do ciebie posiadają pewną wiedzę i narażasz się na pusty śmiech pisząc bzdury, nie posiadające w niczym żadnego oparcia i nie jesteś ich w stanie w jakiś sposób umotywować.[/quote]



Przeczytaj dokładnie i wyraźnie to co napisałeś powyżej i powtarzaj sobie tą regułkę przed każdym wejściem na forum.
Jestem Głosem Twoich Myśli...

[ external image ]

Kiedy leżę w łóżku, mam mroczną przeszłość!
Awatar użytkownika
Conspiracy
Zaangażowany Infranin
Posty: 369
Rejestracja: pt lut 20, 2009 12:57 pm
Kontakt:

Re: Bóg, czyli wielkie zło...

Post autor: Conspiracy »

Co do zmiany, to chyba się nie mylisz. Wersety, które zacytowałeś nie zmienia mego światopogladu ponieważ ja widzę w nich obraz Boga tak miłosiernego jak i sprawiedliwego, który chetnie wybacza nawet najbardziej ohydne zbrodnie, pod warunkiem, że ktoś prosi owybaczenie i wyraża chęć zmiany postepowania.



Co do tekstów jakie zapodałeś, mam pewne powazne zastrzeżenia. Otóż starasz się usilnie ukazać Boga jako osobę okrutną, która z lubością karze za twoim zdaniem drobne przewinienia.


Otóż ja nic się nie staram udowodnić a tylko odpowiadam na Twój chybiony atak względem braku wiedzy, kompetencji czy też nawet inteligencji. Teksty znajdują się w ST i ich treść przemawia sama przez się. Pan najwidoczniej dostrzega tylko tą łagodną stronę "stwórcy" a druga to po prostu wypadek przy pracy - coś ala palenie czarownic w średniowieczu czy też heretyków przedstawiających błędny i fałszywy pogląd kościoła.


Kara śmierci jest najpowazniejszą karą i obejrzenie jakiegokolwiek przypadku pozbawienia kogokolwiek życia budzi w nas mocne odruchy sympatii, zwłaszcza, jeżeli nie znamy rozmarów zbrodni, za którą wyrok jest wykonywany.





Na takich właśnie uczuciuach grają ci, którzy starają się nam wmówić, że Bóg, który wydał sprawiedliwy wyrok śmierci jest okrutny, a zbrodniarze zasługujacy na ów wyrok ukazywani są jako ofiary a nie jako zbrodniarze.




Proszę mi wytłumaczyć co zawiniły te ludy co do których Bóg podjudza nienawiść w Izraelitach? Oraz wytłumaczyć kolejno winy ofiar z cytatów które umieściłem w poprzednim poście. Filozofie pomińmy.




Czy Bóg wykonujący wyrok albo zapobiegający takim zbrodnim byłby Bogiem okrutnym czy miłosiernym, ponieważ zabijając powedzmy 30 zbrodniarzy hitlerowskich uratowałby 6 milionów Żydów?


Skąd Pan ma wiedzę ile Żydów zginęło podczas II WŚ? Proszę o przedstawianie konkretów a nie czcze gdybanie względem tego co Bóg by zrobił a czego nie.


Ile razy słyszałem zarzut w stosunku do Boga, że nie zapobiegł zbrodnim hitlerowskim i pozwolił na Oświęcim!




Oświęcim jest miastem a nie obozem. Wypowiedź rodem z zachodnich dzienników przeinaczających prawdę historyczną. Jeśli już odnosisz się do obozu znajdującego się na terenie miasta Oświęcim to używaj właściwego nazewnictwa.




Taka sytuacja była w starożytnym Egipcie [...]



Nie zapominajmy o Sodomie i Gomorze!


Nie zapominajmy o potopie.




W potopie nie zginął cały świat ;) Opowieść SF - to samo tyczy się Sodomy, Gomory i całej reszty steku bzdur które przedstawiasz. Przekolorowane historie podpatrzone przez Żydów z innych kultur i cywilizacji i odziane mianem Biblii.


Rodzaj ludzki a takze zwierzęta były skażone genetycznie przez seks zmaterializowanych aniołów tak z ludźmi jak i ze zwierzetami. Dobry Bóg musiał położyć temu kres.




Co się stało z Aniołami które zmaterializowane uprawiały stosunek seksualny bez zawarcia związku małżeńskiego z ludźmi i zwierzętami? Jakieś nie wyżyte te aniołki były 2k lat temu. I oczywiście wszystko widziałeś na własne oczy.


Ciekawym przypadkiem podbica Kanaanu jest postepek Gibeonitów. Byli to ludzie, którzy słyszeli o mocy Boga Izraela, o cudownym wyjściu Izraelitów z Egiptu oraz o supernaturanym zburzeniu murów Jerycha.


Bardzo dobrze powiedziane Boga Izraela ale nie mojego ;) Rozumiesz ironie czy mam rozwinąć ten skrót myślowy?



Wierz dalej w biegającego po wodzie żyda i jego wielmożnego ojca ale nie wmawiaj nikomu tych bredni bo naprawdę mdli i kole w oczy Twoja wypaczona teoria potocznie zwana chrześcijaństwem (w tym wypadku co nie znaczy że inne religie są lepsze bo każda z osobna prowadzi do nienawiści a nie miłości bliźnich).



I nie wybielaj Biblii na siłę bo wygląda to wprost transkomicznie.
Jestem Głosem Twoich Myśli...

[ external image ]

Kiedy leżę w łóżku, mam mroczną przeszłość!
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Bóg, czyli wielkie zło...

Post autor: Przemek »

Conspiracy nie możesz zostawić Żydów w spokoju? proponuje przejsć się po Auschwitz 10 razy wyjsć przemyśleć sprawe i nie mówić już o Izraelu i narodzie żydowskim. Bo o Polakach też mozna wiele powiedzieć i nie koniecznie same dobre rzeczy.
Awatar użytkownika
Conspiracy
Zaangażowany Infranin
Posty: 369
Rejestracja: pt lut 20, 2009 12:57 pm
Kontakt:

Re: Bóg, czyli wielkie zło...

Post autor: Conspiracy »

[quote name='Przemek' post='56110' date='nie, 28 cze 2009 - 13:51']Conspiracy nie możesz zostawić Żydów w spokoju? proponuje przejsć się po Auschwitz 10 razy wyjsć przemyśleć sprawe i nie mówić już o Izraelu i narodzie żydowskim. Bo o Polakach też mozna wiele powiedzieć i nie koniecznie same dobre rzeczy.[/quote]







Mieszkam w Oświęcimiu i w obozie byłem nie jednokrotnie. A cóż Cię tak drażni temat żydowski? Uczulenie?



O Polakach owszem można bardzo wiele powiedzieć. I tak własnie się mówi w Niemczech, Irlandii czy też Izraelu.
Jestem Głosem Twoich Myśli...

[ external image ]

Kiedy leżę w łóżku, mam mroczną przeszłość!
specyfik
Infrzak
Posty: 66
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 7:47 pm
Kontakt:

Re: Bóg, czyli wielkie zło...

Post autor: specyfik »

W Auschwitz nie zgineli tylko Żydzi. Nie wiem czemu tylko ich się faworyzuje. Bo zginęło więcej niż innych ? Bzdura. Inne narody miały na tyle odwagi i godności by ginąć w walce, lub chociaż utrudniać ofensywy Niemcom, a nie ginąć na kolanach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADNIENIA RELIGIJNE”