Księżycowe teorie spiskowe

O kosmosie bliskim i dalekim, odkrycia, zagrożenia i zaskoczenia.
Awatar użytkownika
Conspiracy
Zaangażowany Infranin
Posty: 369
Rejestracja: pt lut 20, 2009 12:57 pm
Kontakt:

Re: Księżycowe teorie spiskowe

Post autor: Conspiracy »

Czekam na jakieś bardziej wiarygodne zdjęcia bo taką plamkę na powierzchni księżyca można nanieść tak samo jak i strzałkę nad nią.





Zastanawia mnie jeszcze ten cień, słońce ewidentnie świeci od prawej strony a cień jest nachylony w kierunku padania promieni - czy nie powinien być skierowany w stronę przeciwstawną? Czekam na jakieś sensowne wytłumaczenie.
Ostatnio zmieniony pt lip 31, 2009 8:27 am przez Conspiracy, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem Głosem Twoich Myśli...

[ external image ]

Kiedy leżę w łóżku, mam mroczną przeszłość!
Awatar użytkownika
martrx
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: pn sie 13, 2007 7:00 pm
Kontakt:

Re: Księżycowe teorie spiskowe

Post autor: martrx »

Wiemy dokładnie, co robiliście na księżycu



Technologia nVidia cuda została wykorzystana przy odnawianiu historycznego nagrania wideo z pierwszego lądowania ludzi na księżycu w czasie misji Apollo 11.



Jednio z oryginalnych nagrań NASA z lądowania Apollo 11 na Księżycu zostało przypadkowo zniszczone. Ale za sprawą nowoczesnej technologii dziś możemy je obejrzeć… w jakości high-definition (HD).



Tesla w akcji



– Dzięki nVidia CUDA firma Lowry Digital mogła opracowywać i wykorzystać, w praktyczny i wydajny sposób, znacznie bardziej złożone algorytmy przetwarzania obrazu niż byłoby to możliwe innymi środkami – tłumaczy John D. Lowry, założyciel Lowry Digital.



Wykorzystano układy graficzne nVidia Tesla czyli procesory równoległe o wysokiej wydajności, wykonujące obliczenia wspólnie z CPU. Wymagające obliczeniowo zadania, takie jak rekonstrukcja cyfrowych nagrań, wykorzystują potężne możliwości obliczeniowe GPU, zaś sekwencyjne fragmenty kodu wykonywane są przez CPU, co przyspiesza cały proces i skraca czas jego wykonania.



Firma Lowry Digital do produkcji ostatecznej wersji filmu wykorzystała kilka różnych źródeł, zaczynając od materiałów niskiej jakości, takich jak przekaz telewizyjny oraz nagranie z ręcznej kamery 8mm, filmującej monitor w stacji obserwacyjnej NASA w Honeysuckle Creek w Australii.



Opublikowane niedawno nagranie wideo z misji Apollo 11 zostało oczyszczone poprzez usunięcie takich artefaktów jak szum, ciemne rogi obrazu, rozmycia i smugi, co pozwoliło na uzyskanie prawidłowego kontrastu i wyższej rozdzielczości.



100 razy szybciej



Oczyszczanie każdej klatki filmu w systemie korzystającym jedynie z CPU zajęłoby firmie Lowry Digital od 20 do 45 minut. Procesory Tesla pozwalają do 100 razy zwiększyć wydajność, skracając czas rekonstrukcji jednej klatki filmu do zaledwie sekund. Ostateczna wersja filmu dokumentującego misję Apollo 11 będzie trwała dwie i pół godziny. I to w HD.

Andy Keane, menedżer generalny działu urządzeń Tesla w firmie nVidia stwierdził, że teraz możemy teraz zobaczyć twarze Neila Armstronga i Buzza Aldrina za szybami ich hełmów, gwiazdy na fladze USA i niezwykłe szczegóły powierzchni Księżyca.



Zdjęcia i wideo z odzyskanego filmu z misji Apollo 11 są dostępne pod tym adresem:

http://svs.gsfc.nasa.gov/vis/a010000/a010400/a010451
źródło: Gramy
szymon88
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 7:18 pm
Kontakt:

Re: Księżycowe teorie spiskowe

Post autor: szymon88 »

[quote name='Conspiracy' post='58628' date='pią, 31 lip 2009 - 10:19']Czekam na jakieś bardziej wiarygodne zdjęcia bo taką plamkę na powierzchni księżyca można nanieść tak samo jak i strzałkę nad nią.





Zastanawia mnie jeszcze ten cień, słońce ewidentnie świeci od prawej strony a cień jest nachylony w kierunku padania promieni - czy nie powinien być skierowany w stronę przeciwstawną? Czekam na jakieś sensowne wytłumaczenie.[/quote]



świeci ewidentnie z lewej strony, oświetlając prawy brzeg krateru, a pozostawiając w cieniu lewą część
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Księżycowe teorie spiskowe

Post autor: Lazy »

Czy zastanawialiście się nad tym,dlaczego Rosja milczy?

Pojawiła się nowa hipoteza (NŚ 8/2009) że kosmonauci USA i ZSRR lądowali jednocześnie na Księżycu 20 lipca 1969r.Wiele na to wskazuje.

:)
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
szymon88
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 7:18 pm
Kontakt:

Re: Księżycowe teorie spiskowe

Post autor: szymon88 »

[quote name='Lazy' post='59440' date='śro, 12 sie 2009 - 19:20']Czy zastanawialiście się nad tym,dlaczego Rosja milczy?

Pojawiła się nowa hipoteza (NŚ 8/2009) że kosmonauci USA i ZSRR lądowali jednocześnie na Księżycu 20 lipca 1969r.Wiele na to wskazuje.

:)[/quote]



mógłbyś przytoczyć więcej szczegółów?
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Księżycowe teorie spiskowe

Post autor: Lazy »

Wrzucę jutro cały art :)
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: Księżycowe teorie spiskowe

Post autor: UFOWORLDNEWS »

Tak sobie właśnie obejrzałem BARDZO ciekawy film dokumentalny:Dark side of the moon.I to co w nim zobaczyłem niezmiernie mnie zaciekawiło a to dlatego bo np.dowiedziałem się, że pewne ujęcia z misji Apollo były kręcone na 1000% w studiu.Ludzie którzy byli w pewnym stopniu związani z tym zostali zabici przez pochodnych ludzi CIA.Sam Nixon był tym zainteresowany.Lądowanie na księżycu było FAKTEM ale najciekawsze jest to jakie FAKTY jeszcze są ukrywane przed nami.Zachęcam do seansu btw. przyda się tylko bardzo dobra znajomość angielskiego.Bo później będą komentarze, że to kolejna teoria spiskowa a to bzdurne stwierdzenia.Film w kilku częściach.


<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/qUOItuKm5UE&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/qUOItuKm5UE&hl ... 2=0xcd311b" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
Ostatnio zmieniony śr lut 03, 2010 6:53 pm przez UFOWORLDNEWS, łącznie zmieniany 1 raz.
tomek1618
Infrzak
Posty: 93
Rejestracja: wt gru 08, 2009 12:30 pm
Kontakt:

Re: Księżycowe teorie spiskowe

Post autor: tomek1618 »

Kwestia podstawowa, to.

Co dostali Rosjanie za milczenie.

Może nic bo milczeli w sprawie wspólnego interesu.

Wspólnym interesem jest nie ujawnianie że nie jesteśmy sami w kosmosie?

Czekam na inne propozycje.

Powodzenia
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Księżycowe teorie spiskowe

Post autor: soudak040771 »

Tomek1618 napisał
Wspólnym interesem jest nie ujawnianie że nie jesteśmy sami w kosmosie?
Osobiście myślę, że tak... Zobacz w jakim bliskim ''kosmosie'' od nas...
Awatar użytkownika
Buzz
Infrzak
Posty: 37
Rejestracja: wt mar 09, 2010 4:34 pm
Kontakt:

Re: Księżycowe teorie spiskowe

Post autor: Buzz »

[quote name='UFOWORLDNEWS' post='65766' date='03 luty 2010 - 20:46']Tak sobie właśnie obejrzałem BARDZO ciekawy film dokumentalny:Dark side of the moon.I to co w nim zobaczyłem niezmiernie mnie zaciekawiło a to dlatego bo np.dowiedziałem się, że pewne ujęcia z misji Apollo były kręcone na 1000% w studiu.Ludzie którzy byli w pewnym stopniu związani z tym zostali zabici przez pochodnych ludzi CIA.Sam Nixon był tym zainteresowany.Lądowanie na księżycu było FAKTEM ale najciekawsze jest to jakie FAKTY jeszcze są ukrywane przed nami.Zachęcam do seansu btw. przyda się tylko bardzo dobra znajomość angielskiego.Bo później będą komentarze, że to kolejna teoria spiskowa a to bzdurne stwierdzenia.Film w kilku części
[/quote]
Nie dajcie tak sobie robić budyniu z mózgu !

Jeśli oglądam jakiś film, to lubię wiedzieć kto go nakręcił, jakie ma predyspozycje do wypowiadania się w temacie i jakie motywacje - czy jest zawodowym oszustem, czy raczej do0kumentalista, itd.

Film „ Dark Side of the Moon” - Williama Karela, to komedia dokumentalna – MISTRZOSTWO ŚWIATA w ukazaniu jak łatwo jest ogłupić całkiem niegłupiego często widza !!!

Nawet polska TV pokazała go w 2005 roku - 1 kwietnia, (zgadnijcie dlaczego ) :lol:

Ten gość, (Karel) - zrobił coś … niebywałego i wkręcającego jak żaden film w historii.



Prawie nikt nie zauważa , że niektóre wątki są kompletnie absurdalne, (po tym się zorientowałem dość szybko pierwszy raz oglądając) – wszyscy których temat zajmuje oglądają go z zapartym tchem i mimo iż pod koniec filmu jest takie podsumowano w którym aktorzy, w tym Aldrin i żona Kubricka, (zresztą aktorka) ujawniają ze cały film nie ma z dokumentem nic wspólnego.



Śmieją się ze swoich kwestii w filmie, nabijając się z dialogów, w końcu pada cos w stylu „naprawdę myślicie że jakiś jeleń to kupi ??”



I co ??



Każdy kupił !! – - - no… prawie każdy.



Nikt naiwniakom nie powiedział, że rzekomy „naoczny świadek” fałszowania David Bowman to … aktor - Tad Brown, ("2001: Odyseja kosmiczna" -1968).



Skąd mieli wiedziec, że superagent KGB - Dimitri Muffley, to ….też aktor - Bernard Kirschoff.



Albo szparka sekretarka Eve Kendall ….. też aktoreczka - Barbara Rogers



No i - Rabin W.A. Koenigsberg, (Karel na bezczela użył tu … prawdziwego nazwiska Woody'ego Allena ) a to …. również aktor - Binem Oreg.



Itd., itd.



W napisach jest wyraźnie pokazane że dokument to żart, ukazujący jak można udowodnić nawet najbardziej absurdalną tezę, używając sfabrykowanych dowodów, zeznań pseudo-świadków i mądrze brzmiących,acz pozbawionych podstaw, teorii niby-znawców tematu. Najlepsze jest to, że sam Karel w wywiadzie stwierdził iż zrobił ten film…. dla … zabawy !



Facet jest – genialny !



Gdyby NASA chciała fałszować ladowanie na Księżycu – nie powinna powierzać tego Stanleyowi Kubrickowi – powinna zatrudnić Wiliama Karela !



Ten filmik genialnie pokazuje co, (czytaj – jakiego naiwniaka) współczesne media mogą zrobić z przeciętnego widza.



Gorąco polecam każdemu jako lekcje poglądową naiwności ludzkiej.



Zwłaszcza, że cała teoria o spisku księżycowym bazuje dokładnie na mechanizmie pokazanym przez Karela !



Warto też wiedziec że Wiliam Karel jest także autorem głośnego dokumentu "Świat według Busha", który na festiwalu w Cannes tylko dlatego nie zdobył Złotej Palmy, (zdobył II miejsce) aby nie budzić podejrzeń o zbytni antyamerykanizm Francuzów.

Ale na Bushu przejechał się tam jak Urban na Reganie.









"pewne ujęcia z misji Apollo były kręcone na 1000% w studiu" ? - CIEKAWE, bo od lat się tym interesuję i nigdy nie natknąłem się na cokolwiek z misji Apollo, co byłoby kręcone w studio.

Byłbym wdzięczny za wskazanie tak cennego znaleziska. :rolleyes:
Jak na spowiedzi mówię, mówię prawdę świętą, odkryłem największą pomyłkę ludzkości,

Wszystkie mądrości w księgach zamknięto - głupota pozostała na wolności….[ external image ]
ODPOWIEDZ

Wróć do „UKŁAD SŁONECZNY i WSZECHŚWIAT”