Jesteśmy Bogiem

Medytacje, relaksacje, channnelingi, czakry, trzecie oko itp.
matino3
Infranin
Posty: 241
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 7:45 pm
Kontakt:

Re: Jesteśmy Bogiem

Post autor: matino3 »

Tak, na Ziemi mamy wiele wyznań, wiele religii, kultów - po co nam to wszystko? Żadna z religii nie daje odpowiedzi i dowodów na tysiące pytań, które ludzie sobie zadają, jedne z najprostszych - Jakiej płci jest Bóg? Kim jest Bóg? Kiedy nastanie koniec świata? Skąd się wziął człowiek?(tysiące legend i mitów - zero dowodów!).
:)

Silje
Infrzak
Posty: 52
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 9:02 am
Kontakt:

Re: Jesteśmy Bogiem

Post autor: Silje »

Uwielbiam takie artykuły, kto wie jesteśmy Bogami. :lol:
jagat palo jagannatho

mahakyo dvirupabrit

paramatma param-jyoti

nirgunaṣ ça nri-keṣari



Opiekun wszechświata. Pan wszechświata. Ten, który znany jest jako Wielki. Ten, który ma dwa aspekty ( lwa i człowieka). Naddusza. Najwspanialszy Blask. Wolny od doczesnych cech. Półczłowiek – półlew.
Silje
Infrzak
Posty: 52
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 9:02 am
Kontakt:

Re: Jesteśmy Bogiem

Post autor: Silje »

Bóg stworzył nas na obraz swój i podobieństwo swoje:



Cel chrześcijańskiego życia, który św. Serafim z Sarowa opisał jako zdobywanie Świętego Ducha Bożego, równie dobrze można określić w kategoriach przebóstwienia. Św. Bazyli opisał człowieka jako stworzenie, które otrzymało polecenie, aby stać się bogiem, a św. Atanazy, jak wiemy, stwierdził, że Bóg stał się człowiekiem po to, abyśmy my, ludzie mogli stać się bogiem. „W Moim Królestwie, powiedział Chrystus, Ja będę Bogiem z wami jako bogami”. Stać się bogiem, dostąpić theosis, „przebóstwienia” czy też „upodobnienia do Boga” (gr. theopoiesis) - wedle nauczania Kościoła prawosławnego do takiego właśnie ostatecznego celu musi dążyć każdy chrześcijanin. W prawosławiu nasze zbawienie i odkupienie oznacza nasze przebóstwienie. ( http://www.cerkiew.pl/index.php?id=prawoslawie&a_id=76 ) A tu dalszy ciąg, dal zainteresowanych;) Nie reklamuje stron, nie mam po co.
jagat palo jagannatho

mahakyo dvirupabrit

paramatma param-jyoti

nirgunaṣ ça nri-keṣari



Opiekun wszechświata. Pan wszechświata. Ten, który znany jest jako Wielki. Ten, który ma dwa aspekty ( lwa i człowieka). Naddusza. Najwspanialszy Blask. Wolny od doczesnych cech. Półczłowiek – półlew.
Silje
Infrzak
Posty: 52
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 9:02 am
Kontakt:

Re: Jesteśmy Bogiem

Post autor: Silje »

Normalka ateista zawsze będzie się bronił i oskarżał, nie będę się wspierała z nikim....

Piszę jak jest, a resztę zostawiam waszej indywidualnej sprawie i sumieniu. :lol:



Acha i jeszcze coś czasem warto czytać całość, wtedy każdy wie o co komu chodzi i jest się w temacie.;)
Ostatnio zmieniony śr maja 20, 2009 9:23 am przez Silje, łącznie zmieniany 1 raz.
jagat palo jagannatho

mahakyo dvirupabrit

paramatma param-jyoti

nirgunaṣ ça nri-keṣari



Opiekun wszechświata. Pan wszechświata. Ten, który znany jest jako Wielki. Ten, który ma dwa aspekty ( lwa i człowieka). Naddusza. Najwspanialszy Blask. Wolny od doczesnych cech. Półczłowiek – półlew.
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Jesteśmy Bogiem

Post autor: Lazy »

Silje
Bóg stworzył nas na obraz swój i podobieństwo swoje:
Jeżeli już,to Bogowie a nie Bóg,tak stoi w biblii
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
MORG
Infrzak
Posty: 71
Rejestracja: ndz sie 24, 2008 10:28 pm
Kontakt:

Re: Jesteśmy Bogiem

Post autor: MORG »

W rzeczy samej Lazy, to zależy kto jaki ma nakład bibli...
Widzimy świat tak, jak widzi go robak, podczas gdy pilnie potrzebujemy widoku z lotu ptaka.
Silje
Infrzak
Posty: 52
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 9:02 am
Kontakt:

Re: Jesteśmy Bogiem

Post autor: Silje »

W przeciwieństwie do Ciebie ja mam "wiarę" . I wierzę Bogu, który potrafi przemawiać przez ludzi.

Nikogo nie potępiam i jak mówi Cerkiew jestem podobna do Boga, który mnie stworzył na swój obraz i podobieństwo swoje. Ty tego nie zrozumiesz i będziesz zawsze temu zaprzeczał.

Nie nawracam Cię nie potrzebujesz wierzyć w to co ja... człowiek am wolną wolę i zawsze będzie szukał swojego sensu życia, nawet jak będzie zbuntowanym człowiekiem to znajdzie w sobie Boga kiedyś.
jagat palo jagannatho

mahakyo dvirupabrit

paramatma param-jyoti

nirgunaṣ ça nri-keṣari



Opiekun wszechświata. Pan wszechświata. Ten, który znany jest jako Wielki. Ten, który ma dwa aspekty ( lwa i człowieka). Naddusza. Najwspanialszy Blask. Wolny od doczesnych cech. Półczłowiek – półlew.
ODPOWIEDZ

Wróć do „EZOTERYKA”