Szatan w Medziugorie?

Różne religie, Biblia, własne interpretacje pisma, cuda, etc.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Szatan w Medziugorie?

Post autor: Rysiek23 »

Watykan poinformował o powołaniu przy Kongregacji Nauki Wiary międzynarodowej komisji, która zajmie się sprawą domniemanych objawień maryjnych w Medjugorje. Na czele komisji stanął kardynał Camillo Ruini.



Tym samym potwierdzone zostały niedawne doniesienia włoskiego tygodnika "Panorama" o tym, że papież Benedykt XVI postanowił powołać taką komisję.



W jej skład - wyjaśniło watykańskie biuro prasowe - wchodzą kardynałowie, biskupi, biegli i eksperci, którzy pracować będą "poufnie".



Kościół katolicki nie uznaje objawień z Medjugorje w Bośni i Hercegowinie, gdzie znajduje się sanktuarium odwiedzane każdego roku przez ponad milion wiernych.



Kwestia domniemanych objawień, jakie miały mieć tam miejsce 24 czerwca 1981 roku, od lat wywołuje głębokie podziały wśród kościelnych hierarchów.



Zwraca się jednocześnie uwagę na to, że objawienia budziły zawsze wątpliwości kardynała Josepha Ratzingera, gdy był on prefektem Kongregacji Nauki Wiary. W 1996 roku poleciła ona, aby nie organizować oficjalnych parafialnych czy diecezjalnych pielgrzymek do tego miejsca.



Świadkami objawień maryjnych miało być sześcioro chłopców i dziewcząt, twierdzących, że Matka Boża ujawniła im "dziesięć tajemnic". Natychmiast zaczęły się pielgrzymki do tego miejsca oraz pogłoski o rzekomych cudach. Ale jednocześnie zaczęły się burzliwe spory i konflikty wokół Medjugorje, które nie mijają do chwili obecnej.



onet.pl
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Szatan w Medziugorie?

Post autor: danut »

To jest zjawisko jedno i to samo, jak mądrze ujęte w artykule, nastrojenie mózgu do odbioru innej rzeczywistości, u kogo uda się ten manewr będzie widział. Nie chcę sie tutaj wcale wychylac ze swoimi doświadczeniami, nie widziałam Matki Boskiej, ale równiez nie ten świat i istoty nie z tego świata, a cały "mechanizm" zjawiska wyglądał tak samo. Oczy!! Czy potraficie to wyjasnic, brak uszkodzeń, brak bólu, odruchów bezwarunkowych, łzawienia, mrugania?? Ta tajemnica o otrzymaniu innych ciał, o tym że one juz istnieją, nie jest dla mnie tajemnicą, tez wiem o tym.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Szatan w Medziugorie?

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Kto lub co ukazało się grupce młodych ludzi z bośniackiego Medziugorje w 1981 roku? Nie do końca wiadomo, choć istnieje opinia, według której wizjonerzy obcowali z rodzajem nadrzędnej „inteligencji” o nie do końca jasnym pochodzeniu. Wskazywał na to szereg przedziwnych symptomów, które wykryto w czasie testów medycznych, takich jak zaburzenia w odbiorze bodźców czy pełne podporządkowanie woli widziadła. Niektórzy uczeni przyznawali, że wydarzenia te stanowią jeden z najbardziej tajemniczych przypadków anomalnego zachowania grupy ludzi, niezależnie od tego, co na ich temat sądzi Kościół, którego przedstawiciele, jak wiemy, upatrywali w Medziugorje szpon Szatana…



CAŁOŚĆ W SERWISIE INFRA
kropka
Infranin
Posty: 252
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 5:24 pm
Kontakt:

Re: Szatan w Medziugorie?

Post autor: kropka »

Zamiast się wymądrzać poczytajcie sobie świadectwa ludzi którzy doznali w tym cudownym miejscu przemiany swoich serc...

Zapewniam, że więcej wam przyniesie to korzyści. ,, PO OWOCACH MNIE POZNACIE"

Zapoznajcie się więc z tymi owocami. Szatan z tych owoców nie jest zadowolony.
kropka
Infranin
Posty: 252
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 5:24 pm
Kontakt:

Re: Szatan w Medziugorie?

Post autor: kropka »

A kto mówi o czytaniu relacji dewot?

Lepiej już drogi Pantanalu poczytać relacje niewierzących... którzy stali się wierzącymi.

Co do KK- przyjdzie czs to objawienia te będą uznane.

Mój drogi wiem, że już w myślach nakładasz mi moherowy berecik... i proszę bardzo

Lubię bereciki.. zamawiam camelowy bo mi będzie pasował do torebki i paska.

Pantanalu... tam naprawdę przychodzi Matka Boża!

Wiem, że ciężko w to uwierzyć... pojedź tam ... i sprawdź
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Szatan w Medziugorie?

Post autor: Rysiek23 »

Kropko a zastanawiałaś się czemu Matka Boska przychodzi w taki dziwny nieokreślony i niejednoznaczny sposób? To trochę jak z UFO, które manifestuje się wybranym zamiast wylądować na Placu Czerwonym w Moskwie. Niby wszystko się zgadza, ale zauważ jak to wszystko ociera się o absurd, zwłaszcza przesłania objawionych istot.
valdemar99
Infranin
Posty: 288
Rejestracja: wt mar 08, 2011 6:58 pm
Kontakt:

Re: Szatan w Medziugorie?

Post autor: valdemar99 »

RysiekINFRA ale czy nie czujesz że nasza rzeczywistość ..nieskończoność ...wieczność stale ociera sie o absurd...to czyż można mieć za złe że i to objawienie jest tak niejednoznaczne , małe ...absurdalne...ale może i wielkie ....gdyby tak wszystko było jednoznaczne Pantanalu to nie byłoby tego Forum... :)
valdemar99
Infranin
Posty: 288
Rejestracja: wt mar 08, 2011 6:58 pm
Kontakt:

Re: Szatan w Medziugorie?

Post autor: valdemar99 »

Ale z drugiej strony mówisz o poradach ekonomicznych : ale czym są te setki czy tysiące lat wobec wieczności ...wiem może to i demagogia no ale zakładamy ze wieczność chyba istnieje...prawda?

Nie wykluczam , że masa objawień to zjawiska paranormalne różnej natury łącznie ze zjawiskiem Obcych....ja też nie mam pojęcia co Bóg miałby nam do powiedzenia....nawet niskończoność przy tym pytaniu coś bardzo się kurczy...
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Szatan w Medziugorie?

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='valdemar99' post='86715' date='09 lipiec 2011 - 17:52']Ale z drugiej strony mówisz o poradach ekonomicznych : ale czym są te setki czy tysiące lat wobec wieczności ...wiem może to i demagogia no ale zakładamy ze wieczność chyba istnieje...prawda?

Nie wykluczam , że masa objawień to zjawiska paranormalne różnej natury łącznie ze zjawiskiem Obcych....ja też nie mam pojęcia co Bóg miałby nam do powiedzenia....nawet niskończoność przy tym pytaniu coś bardzo się kurczy...[/quote]



No właśnie Valdku i chyba jesteśmy w kropce :) W każdym razie ja nie mam pomysłu na to.
valdemar99
Infranin
Posty: 288
Rejestracja: wt mar 08, 2011 6:58 pm
Kontakt:

Re: Szatan w Medziugorie?

Post autor: valdemar99 »

Masz racje są takie proste , ludyczne.....ale czyż nasze współczesne hasła nie starają sie też być proste pod kamuflażem intelektualnych określeń jak postęp , nowoczesnośc , demokracja....
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADNIENIA RELIGIJNE”