Ewolucja czy kreacja?

Nowe znaleziska i hipotezy, o których nie zawsze mówi się głośno...
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Ewolucja czy kreacja?

Post autor: arek »

dosc ciekawy temat ,ja wierze w zasadnośc teorii ewolucji ,czy słusznie ?



<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/Bl_VqU9VNZ8?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>



mimo wpadek ,uwarzam ,że Darwin miał racje .
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
valdemar99
Infranin
Posty: 288
Rejestracja: wt mar 08, 2011 6:58 pm
Kontakt:

Re: Ewolucja czy kreacja?

Post autor: valdemar99 »

Panie Arku a podejdżmy do zagadnienia bardziej odlotowo ;)....zakładamy , że Wszechświat jest wieczny ...dobrze .... bo inne założenie rodzi jeszcze bardziej odlotowe pytania....

Zakładamy że ewolucja trwa na Ziemi 2 miliardy lat ...to wobec wieczności jest to nieskończenie mała " chwilka " czasu czyli zakładamy że wszystkie współczesne gatunki powstały na raz co zakłada prosta teoria kreacji { są też jej modyfikacje , ale te zostawmy}.....czyli z punktu widzenia psychiki człowieka te 2 miliardy to kupa czasu ale wobec wieczności " mniej niż zero " jak śpiewał Lady Pank.... :)
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Ewolucja czy kreacja?

Post autor: Elowen »

Kreacjonizm to sredniowieczna bajka, a teoria ewolucji wciaz pozostaje tylko teoria, zwlaszcza, ze jest nieco dziurawa. Ja bym mogla sie zgodzic na ewolucje w odniesieniu do wszystkich organizmow zywych na Ziemi, oprocz czlowieka. Ciezko mi uwierzyc, ze pochodzimy w prostej linii od malpy i nie chodzi tu wcale o dume. Po prostu w ewolucji czlowieka nie pasuje mi kilka elementow - rozwoj swiadomosci, wysoka emocjonalnosc, duchowosc (i nie chodzi mi tu o dusze, a o zdolnosc poznawcza i adaptacyjna) i potrzebe tworzenia sztuki. W przyrodzie wszystko ma swoj sens i znaczenie i jest uzyteczne. Cechy zbedne zanikaja. A ludziom do przezycia absolutnie nie potrzeba wyzej wymienionych cech, zwlaszcza, ze prowadza one gatunek homo sapiens do autodestrukcji. I przy okazji niszone jest wszystko wokol. Dlatego ja bym bronila hipotezy o ingerencji obcej cywilizacji w ewolucje czlowieka.



A jesli ta zostalaby kiedys definitywnie obalona, to wtedy stawiam druga hipoteze: czlowiek jest "eksperymentem" natury i wkrotce wyginie jak i inne slabe gatunki z poprzednich epok.
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
Awatar użytkownika
Erumara
Infrzak
Posty: 55
Rejestracja: wt paź 11, 2011 5:40 pm
Kontakt:

Re: Ewolucja czy kreacja?

Post autor: Erumara »

Dlatego ja bym bronila hipotezy o ingerencji obcej cywilizacji w ewolucje czlowieka.



Kiedys tak sobie rozmyślałam na temat Boga i kosmitów i wyszło mi, że w zasadzie Boga też możemy nazwać Obcym (kosmitą).

- Nie posiada ciała fizycznego.

- Nie jesteśmy w stanie pojąć kim albo czym jest.

- Posiada moc, którą być może nigdy nie będziemy władać (może to i dobrze zważywszy naszą chęć samodestrukcji).

- Zamieszkuje inny wymiar (kosmos).
<div> </div>
<div>"I'm just a traveler upon the sea of time, of life, of Fate's Wide Wheel. </div>
<div>Just a traveler in this mystery. The me I am is all thats real to me"</div>
<div> </div>
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Ewolucja czy kreacja?

Post autor: arek »

W przyrodzie wszystko ma swoj sens i znaczenie i jest uzyteczne.
popatrz na ptaki np. altanniki ,na psa w czasie snu ,zachowanie makaków w indyjskich mistach ,tak naprawdę nasze społecznosci nie róznia się w zachowaniu od zachowań typowych dla zachowań stad.

Zarówno my jak neandertalczycy mamy za duze mózgi w stosunku do potrzeb ,wiec + dla ingerencji

Ottzi ,ten znaleziony w alpach nie miał genu umożliwiajacego trawienie laktozy,nie był wówczas potrzebny nie pito mleka podobnie jak w Ameryce pd. + dla teorii Darwina ,bo jak widac zmieniamy sie.



Czy postac z gry komp. jest w stanie zrozumiec ASCII ?
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Ewolucja czy kreacja?

Post autor: Elowen »

Erumara, dokladnie, wg mnie geneza baga sa obcy, ET.



arek. Sluszne uwagi. I nawzajem sie niewykluczajce - ja nie twierdze, ze obca cywilizacja nas stworzyla, tylko, ze ingerowala w nasze geny. I nadal moglismy podlegac prawom ewolucji.









[quote name='arek' post='94960' date='28 luty 2012 - 22:51']Czy postac z gry komp. jest w stanie zrozumiec ASCII ?[/quote] ... i dlatego wlasnie mozemy nigdy nie pojac natury naszego istnienia... :(
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
Awatar użytkownika
fishbone
Infrzak
Posty: 31
Rejestracja: wt sty 27, 2015 3:03 pm

Re: Ewolucja czy kreacja?

Post autor: fishbone »

No  tak.  (Ja)   MAM PRZEKONANIE(  że  psychopatyczni naukowcy i media   by  mnie  nie okłamywali) WIĘC WIERZĘ W TEORIĘ  EWOLUCJI.Dzięki tej wierze  ja - świeżo  zeszła z drzewa  istota  jestem równa  mistrzom wzniesionym, więc wierzę w teorię ewolucji, BY  BYĆ PYSZNYM. Przez 200  lat nie zaobserwowano  brakujących ogniw,  nie  wykonano też  eksperymentalnie  sztucznej ewolucji przekształcenia jednego  gatunku w drugi?Bo ewolucja nie ma miejsca  w Darwinowskiej formie.  Dreamer wykonał tytaniczną pracę streszczając zakazaną archeologię, której opisano znaleziska przeczące teorii ewolucji. Zatem  brak  dowodów na  ewolucję i  ignorowanie dowodów jej przeczących, ale to w  imię bezdusznego egalitaryzmu. By bezduszne małpy  mogły się jawić równe wobec starożytnych  dusz wcielonych  w   ludzkie istoty.  By mogły ich więzić  jako heretyków czy i torturować jako świrów. A  że małp czy  mówiąc  łagodniej  mugoli  jest  90% to one / oni rządzą i   ustalają,  co jest prawda. Demokracja - rządy  debili  manipulowanych przez  psychopatów.  Jeśli  jesteśmy  równi czemu  90% społeczeństwa  nie  jest w stanie zrozumieć,  filozofii,  mistyki, o  nauce ezoterycznej nie wspominając? A   owe  nauki  ezoteryczne to  też opisy  walk  bogów/ kosmitów,  którzy  stworzyli   człowieka , a oprócz człowieka zostawili   monumenty czy   radioaktywne  po dziś dzień obszary po wojnie jądrowej. Jeśli   bogowie / kosmici   byli   na tyle  prawdziwi w kwestii pozostawienia śladów bomb wodorowych, to czemu odmawiać  prawdy  ich   wersji  kreacjonizmu / Inteligentnego projektu? Na  który bezpośrednich   dowodów jest równie mało co na ewolucję,  ale przynajmniej nie ma  przeciw temu kontr dowodów, jak w zakazanej archeologii. Są jednostki, które mają dostęp do wiedzy  kosmicznej,  tylko ta wiedza obejmuje wiedzę o tym, że 90%  populacji  to  niemowlęce  post  małpie dusze, które  odrzucą wiedzę o tym, że nie są jeszcze równe bogom / kosmitom.Prawda?
Ostatnio zmieniony wt mar 17, 2015 3:36 pm przez fishbone, łącznie zmieniany 1 raz.
olry
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 18, 2015 8:54 am

Re: Ewolucja czy kreacja?

Post autor: olry »

Niech będzie tak:- ewolucja bo to trwa- zamiast kreacja napiszmy ingerencja jakieś 400000 - 300000 pneO tym, że była ingerencja piszą pismem klinowym tabliczki z Sumeru.Dziwi mnie postawa nauki która ten temat przemilcza i kościoła który jest niereformowalny a tym samym się cofa
Czytałem: Stary Testament, Nowy Testament,; Zacharia Sitchin "Zaginiona Księga Enki", "Dwunasta Planeta", "Schody do nieba", "Wojny bogów i ludzi", "Boskie spotkania" ,; William Bramley "Bogowie Edenu",; K.Łyczakowska, K.Szarzyńska "Mitologia Mezopotamii",; J.van Helsing " Rece precz od tej książki",; A.G. Gilbert, M.M. Cotterell " Prorocza wiedza majów",; Klaus-Rüdiger Mai " Tajemne religie",; Szmaragdowe tablice Thotha z Atlantydy,;  "Epos o Gilgameszu" tłum. K. Łyczakowskiej, P. Puchty, M. Kapełuś,; ( i inne )
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: Ewolucja czy kreacja?

Post autor: Ronin »

Kreacja, przy pomocy ewolucji... Ktoś napisał i uruchomił program, który trwa... Ewolucja dotyczy nie tylko ciał fizycznych, ale także mentalnych (głównie) ludzi.
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Ewolucja czy kreacja?

Post autor: niedzwiec »

Ewolucja, to dość ciekawe zagadnienie. Niby dość dobrze zbadana i poznana, a jednak dominacja ludzi na ziemi przeczy tej teorii, w moich oczach. Jako gatunek jesteśmy kompletnie nieprzystosowani do warunków na planecie, i.e.:-nasze potomstwo potrzebuje bardzo długiej opieki, po urodzeniu, zanim będzie potrafiło bezpiecznie funkcjonować- nie mamy futra, świetnego słuchu, bombowego wzroku itp.- jako gatunek jesteśmy bardzo delikatni  Zgodnie z teorią ewolucji, jakimś dominującym gatunkiem na ziemi powinien być jakiś konkretny drapieżnik, jednak tak nie jest. Dlaczego? Moim zdaniem ewolucja jest faktem, jednak fakt istnienia ludzi świadczy o tym, że ktoś, gdzieś po drodze, manipulował ym procesem. Kto i dlaczego - pewnie się nie dowiemy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ARCHEOLOGIA I ODKRYCIA”