Projekt Jakucja

Ufologia, badania, obcy, kontakt i inne kontrowersyjne tematy.
Awatar użytkownika
sasquatch
Homo Infranius
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:30 am
Kontakt:

Re: Projekt Jakucja

Post autor: sasquatch »

Jechać zawsze można. Trzeba tylko zebrać kilkadziesiąt tysięcy USD i zabezpieczyć się przed promieniowaniem.

Awatar użytkownika
zeus13
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: sob gru 15, 2007 3:54 pm
Kontakt:

Re: Projekt Jakucja

Post autor: zeus13 »

Pieniądze to dopiero początek, na pewno trzeba uzyskać pozwolenie od tamtejszych władz na badanie takich obiektów, potrzebny będzie profesjonalny sprzęt, i ktoś kto będzie go umiał obsługiwać, ogólnie w ekspedycji muszą uczestniczyć ludzie którzy wiedzą z czym mają do czynienia, bo to nie będzie chyba wycieczka krajoznawcza?
Awatar użytkownika
revolt
Infrańczyk
Posty: 112
Rejestracja: wt cze 17, 2008 7:00 am
Kontakt:

Re: Projekt Jakucja

Post autor: revolt »

Jakuckie wladze problemu robic nie beda. Poprostu wiekszosc terenow to pierwotna dzicz. Malo kto tam mieszka. Niedawno miala miejsce wyprawa czeska (o czym mozna przeczytac na stronach nautilusa), ktora tych obiektow szukala. Mimo zaopatrzenia w paralotnie i przy wsparciu czlowieka ktory utrzymywal, ze w dziecinstwie widzial kotly, nie udalo sie ich odnalesc. Nautilus tez szykowal taka ekspedycje, jednak nie doszla do skutku. Mam nadzieje, ze NPN da rade:)



ps. Zeby cos z tego bylo, musialibyscie sie pokusic o jakis logistyczny majstersztyk. To naprawde ogromny i nieprzebyty teren.\





Zdjecia z czeskiej ekspedycji (znaleziono jedynie okrag, w ktorym wystepuje zaburzenia polamagnetycznego)



http://picasaweb.google.cz/walter.pavlis/S...577452000899154
Ostatnio zmieniony pt gru 12, 2008 3:54 pm przez revolt, łącznie zmieniany 1 raz.
"Badzcie sceptykami... ale miejcie tez otwarte umysly"



"...nasza Polsko mała - Idź pod prąd !"
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Projekt Jakucja

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='revolt' post='46243' date='pią, 12 gru 2008 - 16:45']ps. Zeby cos z tego bylo, musialibyscie sie pokusic o jakis logistyczny majstersztyk. To naprawde ogromny i nieprzebyty teren.[/quote]



Dlatego Dreamer słusznie napisał o perspektywie kilku lat. Nie wiem czy się uda, ale będziemy próbować zrealizować marzenia ;)
Awatar użytkownika
Dreamer
Infrańczyk
Posty: 190
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 10:02 pm
Kontakt:

Re: Projekt Jakucja

Post autor: Dreamer »

Jeśli chodzi o koszty to przy dobrej planistyce można je znacząco zredukować nasz budżet na pewno wielki nie będzie



Wkrótce przedstawimy przybliżony plan wyprawy
Awatar użytkownika
zeus13
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: sob gru 15, 2007 3:54 pm
Kontakt:

Re: Projekt Jakucja

Post autor: zeus13 »

A za pomocą satelity nie można by tego poszukać? I można by było nawiązać kontakt z tą czeską ekspedycją,lepiej się uczyć na błędach innych,niż samemu je popełniać.
Awatar użytkownika
Erhion
Infrańczyk
Posty: 188
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 12:09 pm
Kontakt:

Re: Projekt Jakucja

Post autor: Erhion »

Mam pytanie. Czy Jakucja znajduje się daleko od miejsca rozbicia się tego tunguskiego meteorytu?



Co do samych "kul".



Fakt jest to coś niesamowitego, mam nadzieje, że to kiedyś zbadają. Jednak mi się wydaje, że to może być coś ala Strefa 51 ale rosyjska. Bo czemu nie?
Awatar użytkownika
zeus13
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: sob gru 15, 2007 3:54 pm
Kontakt:

Re: Projekt Jakucja

Post autor: zeus13 »

Jednak mi się wydaje, że to może być coś ala Strefa 51 ale rosyjska. Bo czemu nie?

[/quote]

I dla tego odnalezienie możne być utrudnione. Najlepiej byłoby wysłać powiedzmy trzyosobowy skład bez sprzętu, w celu tylko lokalizacji,to pozwoliłoby zmniejszyć radykalnie koszty w razie niepowodzenia, na później zorganizować ekspedycje w pełnym tego słowa znaczeniu.
Adrian744
Infrzak
Posty: 62
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:26 pm
Kontakt:

Re: Projekt Jakucja

Post autor: Adrian744 »

Mozna by bylo poszukac na google.pl/maps.

Mam nadzieje, ze to wszystko wypali :D



// Linki prosimy zamieszczać przy pomocy odpowiedniego narzędzia ;)
Ostatnio zmieniony sob gru 13, 2008 9:57 pm przez Adrian744, łącznie zmieniany 1 raz.
Rob78
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 14, 2008 8:32 pm
Kontakt:

Re: Projekt Jakucja

Post autor: Rob78 »

Artykuł na stronie NPN o Jakucji jest świetny. Polecam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „UFOLOGIA I INNE ZAGADNIENIA”