Żywi martwi

Zagadka doświadczeń z pogranicza śmierci (NDE), tematy związane z nurtującą odwiecznie ludzi kwestią życia po życiu.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Żywi martwi

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Człowiek od wieków zmaga się z problemem śmierci i tego, co czeka go po drugiej stronie. Naukowcy również nieraz podejmowali tę kwestię pod szczególną rozwagę biorąc relacje ludzi, którzy powrócili z drugiej strony. Wielu z nich uważa, że umysł a mózg człowieka to dwie zupełnie inne sprawy. Podczas gdy ten drugi ogranicza się do organu jakim jest mózg, drugi wydaje się być od niego niezależny. Z pomocą przychodzi tu mechanika kwantowa, ale sceptycy studzą nadzieję na naukowe potwierdzenie istnienia duszy.



WIĘCEJ



<font color="#FFA500">Czym jest dusza? Gdzie ją umiejscowić?</font>
Ostatnio zmieniony czw maja 13, 2010 11:59 am przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Żywi martwi

Post autor: Rysiek23 »

Komentarz ze strony Serwisu NPN, dodane przez

Piotr , grudzień 21, 2008:



Sam doświadczyłem kiedyś NDE (reanimowali mnie po małej zapaści sercowej, miałem częstoskurcze, teraz już się wyleczyłem) i mogę trochę powiedzieć... Kochające światło, duchowy pomocnik i totalny relax! Tak z grubsza to wygląda... Niegdyś bałem się o tym rozmawiać z ludźmi z obawą wyśmiania i odrzucenia... Ale po tym jak moja ciotka doświadczyła tego samego to mieliśmy temat do rozmowy... (miała ciężką niewydolność nerek, później doszły problemy z trzustką i operacja...) Niestety niedawno odeszła na stałe :( Co więcej to dodam, że teraz doświadczam OOBE. Bardzo ale to bardzo podobne do NDE! ŚMIERĆ NIE ISTNIEJE!! Uważam, że to kwestia czasu jak fizyka kwantowa coś nam tu udowodni ciekawego. Wtedy tym śmiesznym sceptykom poopadają szczęki!
Ostatnio zmieniony ndz gru 21, 2008 3:30 pm przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Erhion
Infrańczyk
Posty: 188
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 12:09 pm
Kontakt:

Re: Żywi martwi

Post autor: Erhion »

Śmierć istnieje, ale nie w takiej formie jak nam się wydaje.
hunab-ku
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: pn lip 21, 2008 7:42 am
Kontakt:

Re: Żywi martwi

Post autor: hunab-ku »

"Stanowisko Frencha jest szczególnie ważne. Specjalizuje się on w wierzeniach w zjawiska nadnaturalne. W niektórych przypadkach jest on zadeklarowanym sceptykiem. Tak jest w przypadku zjawiska UFO i uprowadzeń przez istoty pozaziemskie. Twierdzi on, że wszystko to jest wynikiem swego rodzaju umysłowego wirusa, którego zapoczątkowały doświadczenia Betty i Barneya Hillów z 1966 roku, którzy pod hipnozą podali szczegóły swego spotkania z istotami pozaziemskimi"



"Swoisty Umysłowy Wirus" ...... tak ... to w ustach uczonego ma brzmiec poważnie .... dobre sobie :lol:



"Po drugie, teoria kwantowa pokazuje, że umysł może wpływać na świat. Jeśli dla przykładu powiemy, że światło składa się z cząsteczek, tak też będzie. Jeśli powiemy, że z fal, również tak się stanie .......... ........... Istnieje wiele podobnych twierdzeń, ale przez wiele dekad badań nad stanami bliskimi śmierci, nie spotkałam się z żadnymi dowodami, że to prawda – pisze psycholog-sceptyk Susan Blackmore"



Zdziwiłbym się gdyby sceptyk znalazł coś co nie potwierdza jego wizji świata ..... chce zobaczyć "falę" .... i ją ma ........ Wszechświat działa po takiej myśli



"Tak w skrócie wygląda oficjalne stanowisko nauki, która w zjawiskach NDE widzi oznaki zbliżającej się śmierci mózgu"



I jak zwykle .... ta oficjalna wersja .... jest bardzo poptrzebna ludzim, którzy sprawują włądzę nad światem. Boi strach pomyśleć .... co by te głupie człowieki zrobiły, gdyby dowiedziały się, że są nieśmiertelne :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ŻYCIE PO ŻYCIU &amp; NDE”