2012: Przepowiednie i refleksje

Nowy świat, nowi ludzie, nowe myślenie. A może to tylko iluzja?
Jendrek
Infrzak
Posty: 81
Rejestracja: pt lip 16, 2010 10:03 am
Kontakt:

Re: 2012: Przepowiednie i refleksje

Post autor: Jendrek »

Czy ziemia stoi czy się obraca(wokół słońca, własnej osi) to grawitacja trzyma wszystko w kupie nie elektromagnetyzm.
A co to jest grawitacja, wiesz jestem starszej daty i zostaje w tyle
Nie wiem też czy zdajesz sobie sprawę, że przebiegunowanie nie wiąże się ani ze zmianą kierunku ruchu obrotowego ziemi ani z jego zatrzymaniem czy spowolnieniem. To wskazówka kompasu się obróci w drugą stronę, a nie ziemia. Wschód słońca będziesz mógł obserwować tam gdzie zawsze.
To znaczy ze kompas zadecyduje czy będzie katastrofa ,, ciekawe spostrzeżenie, nawet lepsze od Patryka Garyla. Przeczytaj książkę jego to zrozumiesz ze te watki które wstawiłem, to własnie koncepcja Patryka Garyla. A teraz mi wytłumacz jak to się stanie ze kompas zamiast pokazywać gwiazdę północną będzie pokazywał południową.???



esco_bar -
ale pojechałeś teraz
Myślę ze ani troszeczkę, to nie jest mój wymysł, ale takie rzeczy są zapisane w """"centralnej bibliotece"""".
TrueLobo
Infranin
Posty: 226
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 10:58 am
Kontakt:

Re: 2012: Przepowiednie i refleksje

Post autor: TrueLobo »

To chyba naprawdę starej daty, nie wiedziałem, że jesteś starszy od Newton'a. Jak nie wiesz to radze się dowiedzieć informacja w dzisiejszych czasach jest łatwo dostępna, a google na wyciągnięcie ręki, tudzież księgarnia lub biblioteka.


To znaczy ze kompas zadecyduje czy będzie katastrofa ,, ciekawe spostrzeżenie


Tylko nie wiem z czego go je wysnułeś. Igła kompasu to tak naprawdę magnes. Ziemskie metalowe jądro to też taki duży magnes. Wytwarza pole magnetyczne. W zdłuż lini tego pola magnetycznego ustawia się igła kompasu.Każdy magnes ma bieguny. Bieguny jednoimienne odpychają się, a różnoimienne przyciągają. Skoro biegun północny igły kompasu ustawia się na północ to wskazuje na magnetyczny biegun południowy ziemi(a nie na jakieś gwiazdy) i mniej więcej na północny biegun geograficzny. Mniej więcej ano dlatego, że bieguny geograficzne i magnetyczne się nie pokrywają. Przy przebiegunowaniu igła kompasu będzie wskazywać dalej południowy biegun magnetyczny ziemi tylko ten powinien być już w innym miejscu.



Rotacja planety nie zależy od pola magnetycznego a raczej od mamentum, które zostało jeszcze z czasu tworzenia układu słonecznego i samej ziemi. Taki np. mars który od dawna nie ma już pola magnetycznego nie ma kłopotów z rotacją. Przebiegunowanie nie będzie miało wpływu na ruch obrotowy ziemi.
Jendrek
Infrzak
Posty: 81
Rejestracja: pt lip 16, 2010 10:03 am
Kontakt:

Re: 2012: Przepowiednie i refleksje

Post autor: Jendrek »

TrueLobo Widzisz przyjacielu, nawet naukowcy nie wiedza dokładnie co to jest właściwie grawitacja. A Ty mnie odsyłasz do jakiś tam starych teorii. Wytłumacz mi jak to się stanie ze "twój kompas" (
Bieguny jednoimienne odpychają się, a różnoimienne przyciągają.
będzie pokazywal odwrotnie pozycje północną - południową bez udzialu innych zmian w ukladzie Ziemskim. Naprawdę jestem ciekawy twojej wiedzy. Logiczne jest, ze jak Ziemia się nie obróci, to musi się jadro Ziemi obrócić !!! Które stoi w miejscu jak przysłowiowy "mur". Ciekawe co żeś wymyślił????????



Na Marsie nie występuje globalne dipolowe pole magnetyczne podobne do ziemskiego. Planeta posiada natomiast słabe pole magnetyczne o lokalnym charakterze. .... Istnienie pasm sugeruje występowanie w przeszłości ruchów tektonicznych płyt, oraz dipolowego pola magnetycznego, generowanego ruchem płynnego jądra. Obecnie we wnętrzu planety nie funkcjonuje mechanizm dynama magnetohydrodynamicznego To coś mówi za siebie i daje materiał do przemyśleń.

Czyli nasz mechanizm dynama magnetohydrodynamicznego jest w porządku i sprawny w 90%, to co zaistnieje ze kompasy zwariują ??
TrueLobo
Infranin
Posty: 226
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 10:58 am
Kontakt:

Re: 2012: Przepowiednie i refleksje

Post autor: TrueLobo »

TrueLobo Widzisz przyjacielu, nawet naukowcy nie wiedza dokładnie co to jest właściwie grawitacja. A Ty mnie odsyłasz do jakiś tam starych teorii


wiedzą w jaki sposób objawia się działanie tej siły, już newton zdawał sobie sprawę z tego, że jabłko spada na ziemie nie z powodu sił elektromagnetycznych. Starych teorii ? Nie, tylko obecnie najlepiej wyjaśniających działanie tej siły.




będzie pokazywal odwrotnie pozycje północną - południową bez udzialu innych zmian w ukladzie Ziemskim. Naprawdę jestem ciekawy twojej wiedzy. Logiczne jest, ze jak Ziemia się nie obróci, to musi się jadro Ziemi obrócić !!! Które stoi w miejscu jak przysłowiowy "mur". Ciekawe co żeś wymyślił????????


Ależ się obraca. Płynne jądro oczywiście. Dziś zakłada się, że to właśnie poprzez ruchy konwekcyjne płynnego jądra w połączeniu z ruchem obrotowym ziemi wytwarzane jest pole magnetyczne ziemi. Tak samo jak zakłada się, że dopóki jądro marsa było płynne też było tam pole magnetyczne. Dziś pole magnetyczne jest na marsie naprawdę szczątkowe pomimo to rotacja wokół własnej osi nie zanikła.



Co więcej jeżeli to ruch obrotowy ziemi sam w sobie byłby odpowiedzialny za wytwarzanie pola magnetycznego jak mylnie zakładasz, to zaobserwowano by spadek prędkości obrotowej ziemi wraz z malejącym natężeniem pola(w ciągu 150 lat pomiarów natężenie zmalało o ok 15%,). Musze cie niestety zmartwić nie zaobserwowano.
Jendrek
Infrzak
Posty: 81
Rejestracja: pt lip 16, 2010 10:03 am
Kontakt:

Re: 2012: Przepowiednie i refleksje

Post autor: Jendrek »

Oczywiście, i wiadomo powszechnie, ze siła elektromagnetyczna, jest produktem "ubocznym" siły grawitacyjnej, Sama grawitacja jest jeszcze zagadka sama w sobie. Jakby już było wiadomo jak się objawiają siły grawitacyjne na poziomie materialnym, to z pewnością już w każdej wiosce , czy stodole stal pojazd typu UFO.
Ależ się obraca. Płynne jądro oczywiście. Dziś zakłada się, że to właśnie poprzez ruchy konwekcyjne płynnego jądra w połączeniu z ruchem obrotowym ziemi wytwarzane jest pole magnetyczne ziemi. Tak samo jak zakłada się, że dopóki jądro marsa było płynne też było tam pole magnetyczne. Dziś pole magnetyczne jest na marsie naprawdę szczątkowe pomimo to rotacja wokół własnej osi nie zanikła.


I tutaj myślę ze leży błąd, bo jak może być jadro Ziemi płynne i stale???? jak może te stale nie ulec roztopieniu jeżeli zewnętrzna cześć jest płynna, i na dodatek zakłada się ze te stale jest z żelaza ????!!!! Jeszcze bym Ci zwrócił uwagę na jeszcze parę rzeczy ale czy to warte jest zachodu??
Ostatnio zmieniony sob wrz 24, 2011 1:02 pm przez Jendrek, łącznie zmieniany 1 raz.
dino_24
Homo Infranius
Posty: 406
Rejestracja: sob sie 16, 2008 12:16 am
Kontakt:

Re: 2012: Przepowiednie i refleksje

Post autor: dino_24 »

Jeżeli przyrównamy Ziemię do wielkości

normalnej pomarańczy i zrobimy w niej nakłucie glębokości 1 mm ...



To co możemy powiedzieć o owej ''pomarańczy'' ? Możemy ją tylko przemierzyć

na wszelkie możliwe sposoby , opisać wygląd i kolor .

To wszystko .



Z Ziemią jest dokładnie .

Nie wiemy do końca jakie fizyczne siły są odpowiedzialne za geomagnetyzm .

Teoria geodynama jest tylko teorią najbliższą aktualnej fizycznej wiedzy ...

... ale czy prawdziwą ?

Sama w sobie obarczona multum nieścisłości .



Wystarczy spojżeć na emisję energii Ziemskiej ... więcej emituje w przestrzeń

jak ''dostaje'' od Słoneczka .

Mnie osobiście nie zadawalają twierdzenia ''nauki'' , że to rozpad pierwiastków

promieniotwórczych tworzy ową nadwyżkę , pierwiastki promieniotwórcze to

0, 005 % wagowego ciężaru Ziemi .



Lecz przejdżmy do tematu , oto ciekawostaka dająca dużo do myślenia ...



Zbliżające się specyficzne koniunkcje między Ziemią , Merkurym , Słońcem i kometą

Elenin rozpalają nową falę spekulacji przetaczających się przez fora . Społeczność

internetowa jest podzielona w ocenie możliwego wpływu ustawienia się w jednej

pozycji kilku ciał niebieskich . Nowoczesna astronomia odrzuca możliwość wywierania jakiegokolwiek wpływu poprzez specyficzne ułożenie planet .



Naukowcy zwykle mówią , że nie należy mylić astrologii z astronomią . Wiemy

przecież , że astrologia przez wieki opierała się na analizach wpływu ciał niebieskich

na siebie . Nie tak dawno mieliśmy zapowiedź trzęsienia ziemi ogłoszoną w latach

dwudziestych ubiegłego wieku przez amatora astronoma z Włoch . Kilkukrotnie udało

mu się przewidzieć silne wstrząsy w Italii . Wiara w jego wyliczenia była tak

duża , że Rzym gwałtownie opustoszał, gdy nadszedł czas ziszczenia się proroctwa .



Co ciekawe , podczas gdy wiele osób wyśmiewało ostrożnych ich śmiech nie trwał

długo , bo w kilkanaście godzin od wyznaczonego czasu wpływu koniunkcji na sejsmikę

rzeczywiście do zaskakującego trzęsienia ziemi doszło , tylko nie we Włoszech

a w Hiszpanii .



Nadal jednak wiara w koniunkcje zdolne do siania spustoszenia na naszej planecie

jest wyłącznie wiarą i niczym innym . Są naukowcy , którzy uważają inaczej .

Twierdzą , że specyficzne ustawienia planet , zwłaszcza Jowisza i Saturna , mogą

nawet powodować zmianę pływów na Słońcu , co w konsekwencji może generować

plamy na jego powierzchni oraz wzmożoną aktywność gwiazdy .



Najbliższe spektakularne koniunkcje , o których rozpisuje się Internet wydarzą

się już w najbliższych dniach .



Pierwsza z nich to koniunkcja Merkurego – Słońca – Elenin , do której ma dojść

25 września 2011 . Druga nastąpi dzień po i potrwa do 27 września a będzie dotyczyć

ustawienia Słońce-Elenin-Ziemia . Zwolennicy wpływu takich konfiguracji na Ziemię

twierdzą , że podczas tych dni tj. 25-27 września może dojść do jakiegoś kataklizmu

na skalę globalną .



Jako dowód na to , że coś złego się dzieje dają oni kilka przykładów skoordynowanych

absencji pewnych instytucji . Jedną z nich jest Kongres Stanów Zjednoczonych ,

który jest na urlopie od 25 września do 02 października 2011 . Poza tym ONZ ma pusty harmonogram od 23 września do 10 października 2011 . Benedykt XVI będzie w

Niemczech od 22 września do 25, ale nie jest jasne , gdzie będzie 26 i 27 września .

Parlament Wielkiej Brytanii ma również przerwę od 15 września do 10 października 2011 . Prezydent Niemiec ma pusty harmonogram po 25 września .



Czy to wszystko może mieć jakiś związek z kometą Elenin? Zwolennicy tej teorii twierdzą ,

że tak i dodają , że wszystkie większe trzęsienia ziemi z tego roku również zostały

wytworzone poprzez specyficzną konfigurację ciał niebieskich .



Jakby tego było mało z USA dochodzą informacje o realokacji w całym kraju dużej ilości

wojska i jego zasobów . Planuje się też przeprowadzenie ćwiczeń na wypadek ataku ,

aby przetestować gotowość obronną USA . Mają się one odbyć właśnie 27 września

i mają być nadzorowane przez prezydenta Obamę w jednym z bunkrów należących

do USA a znajdujących się pod Denver International Airport .



Co może nas czekać w najbliższych dniach? Czy będzie to wielkie trzęsienie ziemi ,

jakaś interakcja z kometą Elenin czy może po prostu upadek zachodniej gospodarki .

A może wszystkiego po trochu . Przekonamy się już w ciągu najbliższych dni .



http://innemedium.pl/wideo/koniunkcje-kome...egos-wydarzenia







TrueLobo
Infranin
Posty: 226
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 10:58 am
Kontakt:

Re: 2012: Przepowiednie i refleksje

Post autor: TrueLobo »

Oczywiście, i wiadomo powszechnie, ze siła elektromagnetyczna, jest produktem "ubocznym" siły grawitacyjnej




nie, nie jest




I tutaj myślę ze leży błąd, bo jak może być jadro Ziemi płynne i stale???? jak może te stale nie ulec roztopieniu jeżeli zewnętrzna cześć jest płynna, i na dodatek zakłada się ze te stale jest z żelaza


dzięki ciśnieniu




Jeszcze bym Ci zwrócił uwagę na jeszcze parę rzeczy ale czy to warte jest zachodu


Nie jest. Zamiast się pytać o każdą rzecz to poczytaj najpierw o tym.


Czy to wszystko może mieć jakiś związek z kometą Elenin?


przykro mi ale gdzieś tak pomiędzy 19 a 29 sierpnia kometa Elenin przelatując koło słońca uległa rozpadowi źródło.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 25, 2011 6:23 pm przez TrueLobo, łącznie zmieniany 1 raz.
Jendrek
Infrzak
Posty: 81
Rejestracja: pt lip 16, 2010 10:03 am
Kontakt:

Re: 2012: Przepowiednie i refleksje

Post autor: Jendrek »

Twoje wypowiedzi TrueLobo są raczej naciągane aby wyjść obronna ręka. Na zewnątrz magmy roztopionej jest ciśnienie, natomiast " kawałek " żelaza wewnątrz, nie podlega prawu ciśnienia. Myślałeś - myślałeś i nic nie znalazłeś imponującego. dino_24 już to znacznie lepiej przedstawił fakty dajac pole do dyskusji.
TrueLobo
Infranin
Posty: 226
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 10:58 am
Kontakt:

Re: 2012: Przepowiednie i refleksje

Post autor: TrueLobo »

[quote name='Siwy' post='89496' date='25 wrzesień 2011 - 23:03']Twoje wypowiedzi TrueLobo są raczej naciągane aby wyjść obronna ręka. Na zewnątrz magmy roztopionej jest ciśnienie, natomiast " kawałek " żelaza wewnątrz, nie podlega prawu ciśnienia. Myślałeś - myślałeś i nic nie znalazłeś imponującego. dino_24 już to znacznie lepiej przedstawił fakty dajac pole do dyskusji.[/quote]Twój nauczyciel od fizyki jakby to czytał teraz to darł by włosy na głowie. Czemu odnoszę wrażenie, że piszesz te rzeczy w tym temacie tak dla jaj. Bo ciężko mi uwierzyć, że można się popisać taką ignorancją, żeby gadając tyle czasu na jakiś temat nawet nie kiwnąć palcem by sprawdzić jak wygląda stan wiedzy z tego zagadnienia. Zamiast tego serwować nam swoje przemyślenia z poobiedniej sjesty( nawet jeszcze do zaakceptowania) jako prawdę objawioną (a to już nie bardzo).





Btv. Ja sobie niczego nie wymyślałem na poczekaniu, większość z tych rzeczy, o których tu mówimy jest znana od dekad.
Jendrek
Infrzak
Posty: 81
Rejestracja: pt lip 16, 2010 10:03 am
Kontakt:

Re: 2012: Przepowiednie i refleksje

Post autor: Jendrek »

TrueLobo JUŻ JESTEM PO WOJAŻACH. Jedno Ci powiem ze prócz "Prawdy", "Kroniki Akaszy i matematyki, wszystko jest zmienne, szczególnie te rzeczy które nazywamy teoriami. Aksjomatom nie wszystkim wierze, dlatego mam inne spojrzenie na wszystko, i myślę ze jest to prawidłowe, i dostaje "kopa" do przemyśleń. Ale proszę Cie o jedno, wytłumacz mi jak to się stanie według twoich założeń i teorii, ze igła magnetyczna będzie odwrotnie pokazywać pozycje północną?????????? Myślę ze miałeś dużo czasu aby ten pogląd przeanalizować, lub powiedz od kogo zaczerpnąłeś tą wiedzę lub teorie!!!!!!!


Nie wiem też czy zdajesz sobie sprawę, że przebiegunowanie nie wiąże się ani ze zmianą kierunku ruchu obrotowego ziemi ani z jego zatrzymaniem czy spowolnieniem. To wskazówka kompasu się obróci w drugą stronę, a nie ziemia. Wschód słońca będziesz mógł obserwować tam gdzie zawsze.
Jakaś przyczyna musi być??
Ostatnio zmieniony wt paź 25, 2011 9:03 pm przez Jendrek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NOWA ERA”