2012: Przepowiednie i refleksje

Nowy świat, nowi ludzie, nowe myślenie. A może to tylko iluzja?
TrueLobo
Infranin
Posty: 226
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 10:58 am
Kontakt:

Re: 2012: Przepowiednie i refleksje

Post autor: TrueLobo »

Przyczyna jest taka, że bieguny magnetyczne zamienią się wtedy miejscami(pole magnetyczne zmienia swój kierunek). Koniec igły w kompasie ma stały biegun i wskazuje cały czas na ten sam biegun magnetyczny ziemi. Jeśli ten biegun się przemieści w inne miejsce to tam będzie wskazywała igła.



Materiałów jest dużo. wystarczy wpisać szukaną frazę. Radze zacząć od tematów typu magnetyzm, geomagnetyzm, pole magnetyczne, przebiegunowanie. Radze na początek zacząć od wikipedii, źródła do tych artykułów też mogą być pouczające(ang wersji wikipedii oczywiście).


Myślę ze miałeś dużo czasu aby ten pogląd przeanalizować


Nie wiem jak mam rozumieć to zdanie. Wykazujesz w tym temacie duży brak wiedzy na podstawowe zagadnienia, które są tu poruszane, a jednak cały czas próbujesz dać do zrozumienia, że to inni powinni przemyśleć swoje wypowiedzi i się podszkolić(nic bardziej mylnego). Nic nie musiałem analizować. Wiedza na te tematy jest powszechna i ogólnie znana.



Można wierzyć lub nie w jakąś teorie, tylko, że jest to kompletnie bezcelowe. Teorie nie są przedmiotem wiary(własnego upodobania nie popartego dowodami). Kreacjoniści też nie wierzą w pewną teorie i myślą, że ludzie jeździli na dinozaurach. Tylko kompletnie nic z tego nie wynika. Jakby przedstawili jakieś dowody/argumenty przeczące ewolucji to mieli by wtedy pole do merytorycznej dyskusji.
Jendrek
Infrzak
Posty: 81
Rejestracja: pt lip 16, 2010 10:03 am
Kontakt:

Re: 2012: Przepowiednie i refleksje

Post autor: Jendrek »

TrueLobo Dalej jestem nie "kumaty" i nie odsyłaj mnie do wszelkich pism. raczej bądź tak grzeczny i wytłumacz mi jak to się stanie, bo mam słabą wyobraźnie w tej materii.

Kod: Zaznacz cały

Przyczyna jest taka, że bieguny magnetyczne zamienią się wtedy miejscami(pole magnetyczne zmienia swój kierunek). Koniec igły w kompasie ma stały biegun i wskazuje cały czas na ten sam biegun magnetyczny ziemi. Jeśli ten biegun się przemieści w inne miejsce to tam będzie wskazywała igła.
"że bieguny magnetyczne zamienią się wtedy miejscami" czyli źródło wytwarzania pola magnetycznego musi się obrócić lub zmienić obroty???? jeżeli dobrze improwizuje, to jakaś siła musi być zdolna aby dokonać takiej możliwości. Licze na Ciebie ze mi pomożesz to rozwiązać.
TrueLobo
Infranin
Posty: 226
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 10:58 am
Kontakt:

Re: 2012: Przepowiednie i refleksje

Post autor: TrueLobo »

pozwolę sobie zacytować



"Teorią uznawaną obecnie za najbardziej prawdopodobną jest hipoteza (...) mówiąca, że pole magnetyczne Ziemi wywołują wirowe prądy elektryczne płynące w płynnym jądrze Ziemi.(...) Obecnie uważa się, że siłą napędową geodynama są prądy konwekcyjne w płynnym jądrze Ziemi. W prądach tych, ruch obrotowy Ziemi poprzez efekt Coriolisa, wywołuje wiry działające jak jednobiegunowy generator Faradaya, wytwarzając prąd elektryczny, który wytwarza pole magnetyczne."



Sposób w jaki te prądy/wiry się poruszają w płynnym jądrze jest z oczywistych przyczyn technicznych słabo poznane(wcale nie muszą się poruszać w jednym kierunku jak rzeka). Są prowadzone symulacje na superkomputerach ale złożoność obliczeń wciąż w dużym stopniu wygrywa ze sprzętem.



Szczerzę powiedziawszy nie wiem czy coś musi zmieniać kierunek z czynników odpowiadających za powstawanie tych wirów. Ruchy konwekcyjne wznoszą rozgrzaną materie do góry gdzie ulega schłodzeniu i opada z powrotem, a i ruch obrotowy ziemi ma stały kierunek.



samo pole magnetyczne nie jest tak naprawdę takie jednolite jak przy zwykłym magnesie



zobacz sobie tutaj. Jeśli nie na artykuł to chociaż na obrazki przedstawiające pole.



albo jeszcze tutaj na model komputerowy link
Ostatnio zmieniony śr paź 26, 2011 8:52 pm przez TrueLobo, łącznie zmieniany 1 raz.
TrueLobo
Infranin
Posty: 226
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 10:58 am
Kontakt:

Re: 2012: Przepowiednie i refleksje

Post autor: TrueLobo »

Ja bym się tam bardziej bał drugiej fali kryzysu, bankructwa Grecji, Włoch i rozpadu/podzielenia się unii.
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: 2012: Przepowiednie i refleksje

Post autor: niedzwiec »

[quote name='TrueLobo' post='90752' date='02 listopad 2011 - 01:13']Ja bym się tam bardziej bał drugiej fali kryzysu, bankructwa Grecji, Włoch i rozpadu/podzielenia się unii.[/quote]



Rozpad Unii, to chyba najlepsze, co nas może spotkać teraz. Takie kolosy na glinianych nogach nigdy nie dają rady.



Kurde, jak ja zazdroszczę Indianom z Amazonii, czy jakimś zapomnianym, niekontaktowanym plemionom z małych wysepek Oceanu Spokojnego.
Jendrek
Infrzak
Posty: 81
Rejestracja: pt lip 16, 2010 10:03 am
Kontakt:

Re: 2012: Przepowiednie i refleksje

Post autor: Jendrek »

Kapitalizm musi się rozpaść, efekty i symptomy się już pokazują.
TrueLobo
Infranin
Posty: 226
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 10:58 am
Kontakt:

Re: 2012: Przepowiednie i refleksje

Post autor: TrueLobo »

Najlepsze? Nikt nie mówi, że unia jest wspaniała ale chyba nie zdajesz sobie sprawę z konsekwencji, którą ponieślibyśmy my wszyscy.



Mamy światowy kryzys bo padły 2 banki w jednym państwie. Pomyśl co może się zdarzyć jak zbankrutuje połowa państw w europie, a gospodarka drugiej połowy padnie na pysk.



Sytuacja przypomina trochę duży bankiet na statku, na pełnym morzu, wystrojeni goście. Statek nabiera wody, nie ma szalup. Jeszcze jest czas, jeszcze się wszyscy bawią, ciągle jest szansa,że przeciek zostanie zatamowany ale z każdą minutą jest mniejsza. Goście już zaczynają się obficiej pocić, a uśmiechy robią się coraz bardziej nerwowe. Wszyscy jeszcze mają nadzieje, podobno statek jest niezatapialny...
Asef
Infrzak
Posty: 67
Rejestracja: ndz gru 09, 2007 12:51 am
Kontakt:

Re: 2012: Przepowiednie i refleksje

Post autor: Asef »

[quote name='Asef' post='88937' date='09 wrzesień 2011 - 00:26']Jeśli w 2012 roku będzie wybrany nowy papież i jeśli już będzie panował w lipcu 2012, no to chyba będzie to znaczyło nawet dla sceptyków, że jednak coś może się stać 21.12.2012 roku. Myślę, że to dopiero by był dla wielu szok.[/quote]





[quote name='Asef' post='89283' date='20 wrzesień 2011 - 10:47']Co do papieża, to ostatnio są wiadomości:

Oskarżają papieża o zbrodnie przeciwko ludzkości

TRYBUNAŁ: PODEJMIEMY DECYZJĘ W STOSOWNYM TERMINIE

http://www.tvn24.pl/0,1717232,0,1,oskarzaj...,wiadomosc.html



Może przez to będzie musiał on "abdykować" i wybiorą nowego ?[/quote]





W ostatnim tygodniku Angory już na pierwszej stronie dużymi literami pisze "Papież abdykuje 16 kwietnia" - piszą, że jest bardzo schorowany, chodzi o kulach a spekulują o tym watykaniści. Pogłoski podsyca publicysta Antonio Socci i dziennikarze z Francji. Czyli wychodzi, że może abdykować, ale ze względu na stan zdrowia, a nie przez to, że go oskarżają.
"Godność człowiek uzyska, gdy nie będzie oceniał a oceny innych nie będą go bolały. Gdy nie będzie szkodził innym, jak również nie pozwoli sobie szkodzić. Gdy jego EGO będzie wielkie, lecz tego nie będzie okazywał.



Godności człowiek nie może okazywać i nie obchodzi go czy inni ją u niego zauważą." - Pan Zastępów.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: 2012: Przepowiednie i refleksje

Post autor: arek »

jak kapitalizm miałby się rozpaść ? to co wszystko ma być upaństwowione ? Już to przerabialismy ,niewypał sam z siebie kompletna stagnacja i kompletne ubezwałasnowolnienie ludzi .

tam gdzie wolny rynek tam kapitalizm

upadek KK nie jest tożsamy z końcem świata ,nie byłaby to pierwszy ani ostatni system wiary któryby odszedł w zapomnienie.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Asef
Infrzak
Posty: 67
Rejestracja: ndz gru 09, 2007 12:51 am
Kontakt:

Re: 2012: Przepowiednie i refleksje

Post autor: Asef »

[quote name='Pantanal' post='91998' date='27 listopad 2011 - 18:26']... tylko co to ma wspólnego z datą wyznaczoną przez kalendarz Majów???[/quote]



Nazwa tego tematu to "2012: Przepowiednie i refleksje" - także jak dla mnie można pisać nie tylko o kalendarzu Majów.
"Godność człowiek uzyska, gdy nie będzie oceniał a oceny innych nie będą go bolały. Gdy nie będzie szkodził innym, jak również nie pozwoli sobie szkodzić. Gdy jego EGO będzie wielkie, lecz tego nie będzie okazywał.



Godności człowiek nie może okazywać i nie obchodzi go czy inni ją u niego zauważą." - Pan Zastępów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NOWA ERA”