Odmienne stany świadomości przyczyną opętania?

Doświadczenia wyjścia z ciała, stany bliskie śmierci, sny...
lemon
Infrzak
Posty: 35
Rejestracja: czw wrz 25, 2008 1:08 pm
Kontakt:

Odmienne stany świadomości przyczyną opętania?

Post autor: lemon »

Witam serdecznia. Do czasu, gdy się o tym dowiedziałem przestałęm być takim zwolennikiem OOBE itp.



Otóż dowiedziałem się, że praktykowanie medytacji, hipnozy, oobe, może być przyczyną opętania? Czy jest to według Was powiedziane na wyrost czy jednak słyszeliście o takich przypadkach?





Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
hansinek
Infrzak
Posty: 79
Rejestracja: śr cze 11, 2008 8:21 pm
Lokalizacja: hanna
Kontakt:

Re: Odmienne stany świadomości przyczyną opętania?

Post autor: hansinek »

Z moich doświadczen troszkę inaczej to wygląda,jak na razie nie czuję się opętana zwłaszcza po medytacjach które dla mnie były ozdrowieńcze na duszę. Nauczyłam sie wyciszac i na wiele spraw spoglądac z z innej perspektywy,ogólnie wyciszylam sie i to bardzo.Myślę że ludzie o zdrowym podejściu do tych spraw nie powinni miec żadnych problemów zwłaszcza z opętaniem ,ale to tylko moje zdanie :rolleyes:
Życie to tylko sen...
MichalZitek
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 5:27 pm
Kontakt:

Re: Odmienne stany świadomości przyczyną opętania?

Post autor: MichalZitek »

Faktycznie jest to ważny i często poruszany na forach ezoterycznych temat. Z własnych doświadczeń mogę powiedzieć, że po kilkuletnim praktykowaniu wszelkiego rodzaju transów, OOBE (z tym, że z ciała do tej pory nie udało mi się wyjść :P) a przede wszystkim LD (tu akurat ze sporymi sukcesami) NIC złego mi sie nie stało - a to chyba poważny argument. Myślę, że dużo zależy od naszego nastawienia i intencji z jakimi zabieramy się za te sprawy.
lemon
Infrzak
Posty: 35
Rejestracja: czw wrz 25, 2008 1:08 pm
Kontakt:

Re: Odmienne stany świadomości przyczyną opętania?

Post autor: lemon »

Chciałbym wam pokazać przyczyny jakie znalazłem z dotyczące opętań. Większośc z nich wydaje się być jak najbardizje słuszna jednak o kilku chciałbym nawiązać nieco głębszy dialog:


1 Wszelkie metody tzw. "naturalnego" leczenia, które nie mają żadnego oparcia w nauce i które operują różnymi tajemniczymi mocami czy energiami. Może być to np. bioenergoterapia, różdżkarstwo, biotronika, homeopatia okultystyczna, hipnoza poza gabinetami lekarskimi, wizyty u szamanów i nakładaczy rąk, otwieranie kanałów energetycznych (np. czakramów), przekazywanie jakiejś energii bezpośrednio lub na odległość, zakładanie odpromienników, spożywanie dziwnych mikstur itp.



2 Spirytyzm i wywoływanie duchów - nekromancja w różnych formach, gusła, mediumizm, parapsychologia, tabliczki lub karty mające przekazywać wieści z zaświatów, UFO, podróże astralne, channeling (kanałowanie) i praktyki mające przywołać jakieś postacie z zaświatów (nawet jeśli to mają być aniołowie czy święci z nieba), przebywanie w miejscach gdzie odprawiano praktyki spirytytyczne, korzystanie z usług świeckich wyklinaczy-egzorcystów.



3 Magia i wróżbiarstwo - magia biała i czarna (tak samo szkodzi!), uczęszczanie do magów i wróżek, wicca, makumba, voodoo, czary, uroki i przekleństwa, numerologia, kabała, horoskopy, tarot, karty anielskie i inne formy wróżenia, noszenie talizmanów, amuletów (np. pierścień Atlantów, pentagram, pseudo-krzyż ankh i inne).



4 Okultyzm - poszukiwanie rzekomo zakrytej wiedzy, posługiwanie się tajemnymi mocami, ezoteryzm, gnoza, jasnowidztwo, telepatia, rozwijanie tzw. świadomości transcedentalnej poprzez medytacje (np. w jodze i praktykach new age).



5 Sekty - satanizm w różnych postaciach, kult diabła lub ciemnych mocy, podpisywanie cyrografów (paktowanie z diabłem), uczestnictwo w czarnych mszach, bałwochwalstwo, czczenie starożytnych bóstw oraz ludzi (Sai Baba i inni przywódcy sekt), posługiwanie się remediamii figurkami bóstw, fang shui.



6 Zmiany świadomości - zmienianie stanów świadomości, manipulacje poprzez hipnozę, wyjścia poza ciało, słuchanie hipnotyzującej muzyki, muzyka sataniczna, techno oraz z przekazem podprogowym, mantrowanie, śpiewanie pieśni do jakichś bóstw (Hare Krisna, śpiewy capoeira, wielbienie Sai Baby, czczenie szatana w piosenkach), popadanie w nałogi i rozwiązłość (narkotyki, alkohol, zboczenia i perwersje seksualne).



7Inne - brak przebaczenia, bezczeszczenie sakramentów i przedmiotów kultu.




Chciałym skonfrontować z Wami punkt 6. Jak dla mnie jest dośc kontrowersyjny, co o tym śadzicie?





p.s. wiem, że troszke sie zmienia temat ale nei chciałym już zakładac osobnego
STRusz
Infrzak
Posty: 75
Rejestracja: czw maja 15, 2008 10:52 am
Kontakt:

Re: Odmienne stany świadomości przyczyną opętania?

Post autor: STRusz »

Odmienne stany służą nam podczas ewolucji świadomości. Raczej nikt się nie podłączy nam do świadomości podczas transów. Zmiana świadomości to odbieranie/nadawanie na innych falach. Negatywne myśli na co dzień prędzej są przyczyną.



Ja już mam od dłuższego czasu jakiś implant w prawym uchu i nie mogę uzyskiwać odmiennych stanów :/
Nisargadatta Maharaj Szri - Rozmowy z mędrcem

Najwyższa prawda jest taka że nie ma prawdy

Armageddon jest blisko, przyjdź do nas na boisko, Tu hardcore nie disco, patrz jak człowiek upadł nisko.

Moja drużyna zapowiada koniec świata, który nadejdzie za ok 2lata. [ external image ]
Awatar użytkownika
hoo
Infrzak
Posty: 47
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 9:10 pm
Lokalizacja: edekgogo@o2.pl
Kontakt:

Re: Odmienne stany świadomości przyczyną opętania?

Post autor: hoo »

lemon komentarze osób, które praktykowały oobe itd.. nie mają większej wartości, to tak jak w przypadku, gdy alkoholik czy narkoman powiedzą, że nie są uzależnieni, najlepiej zapytać jakąś osobę pośrednią, która by stwierdziła czy dana osoba od czasu takich praktyk(oobe, itp..) bardziej 'zdebilniała' , została opętana, czy może jest lepszym człowiekiem. Następną dyskusyjną kwestią będzie to czy taka osoba weszła w stan oobe, bo jak wiesz ponad połowa osób wkręca sobie na początku pewne rzeczy , w które mocno wierzy i jest co do nich w pełni przekonana.

To w sumie tak jak z tripami, różni ludzie inaczej zareagują.
Ostatnio zmieniony ndz mar 08, 2009 9:43 pm przez hoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Oczyszczaliście umysł, ale to, co zrobiliście, jest trochę niepoprawne - niezgodne z właściwą wiedzą i poglądami. (..) Jeśli wasza wiedza i poglądy są w najmniejszym stopniu niepoprawne, zostaniecie opanowani przez wypaczone poglądy.

Ignorancja nie pozwala wam osiągnąć zrozumienia i nie znacie niczego poza miłością

SUTRA SURANGAMA





"Jeśli zbyt długo patrzysz w czeluść, czeluść zaczyna patrzeć na ciebie"

Friedrich Nietzsche



"Bywają prawdy, które najlepiej przyswajają sobie mierne głowy, gdyż są dla nich najodpowiedniejsze, bywają prawdy, co tylko dla miernych duchów posiadają urok i ponętę"

Friedrich Nietzsche



"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."

Stanisław Lem
Awatar użytkownika
Myrdin
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 08, 2012 4:12 pm
Kontakt:

Re: Odmienne stany świadomości przyczyną opętania?

Post autor: Myrdin »

Witam.



Opętanym można zostać po przez "praktykowanie świadome" :NotDoneCare: stanów "innych", tak samo jak po przez super kojącego papierosa.



Stan naszego "ducha" determinuje możliwość opętania, a nie środki/zdarzenia zewnętrzne takie jak np.OBE.



Pozdrawiam... :Kissy:
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Odmienne stany świadomości przyczyną opętania?

Post autor: Zbyszek »

E zabraklo czegos na czarnej liscie, to myslenie o nieskonczonosci. W kronikach, swojego czasu, zarejestrowano u matematykow, "okres wielkiego zbzikowania", wtedy glowili sie nad paradoksem nieskonczonosci, walac glowa o nikczemny mur.

Stany swiadomosci to juz jest zbzikowanie, samo z siebie. Dojdzie jeszcze jakis zbzikowany umarly, ze zmienionym na szalenca stanem swiadomosci , ha wtedy kazdy z nas sie rozklada!!!

Za 2 niedziele puszczamy na radiach dyskusje o oobe. Jak zrobic przed smiercia choc raz obe, by nie zostac na starosc nieokultysta.
Ostatnio zmieniony śr sie 08, 2012 6:17 pm przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
sprintf
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 10, 2012 12:53 pm
Kontakt:

Re: Odmienne stany świadomości przyczyną opętania?

Post autor: sprintf »

Myślę, że pczyczyną opętania może być otworzenie się na podstępną świadomość, która udaje, że jest przyjacielem.
sprintf
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 10, 2012 12:53 pm
Kontakt:

Re: Odmienne stany świadomości przyczyną opętania?

Post autor: sprintf »

Czkrawartin, w zasadzie masz tu rację.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OOBE, LD, NDE, HIPNOZA”