Giganci: Fakt czy fikcja?

Paleoastronautyka, tajemnicze odkrycia, niezwykłe dokonania starożytnych i ciągnące się za nimi pytanie, czy naszych przodków odwiedzili przybysze z kosmosu?
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Giganci: Fakt czy fikcja?

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Ich ślady wciąż widoczne są w legendach i mitach wielu ludów. Jak mówi Biblia, na początku świata giganci współistnieć mieli z ludźmi, zaś uwiecznione w księdze postaci takie jak Goliat czy Og mieli być ich potomkami. Czy możliwe jednak jest, że w pradawnych czasach człowiek rzeczywiście zmuszony był dzielić Ziemię z rasą olbrzymów, która stopniowo zniknęła w mrokach dziejów? Czy może mieć to jakiś związek ze współczesnymi obserwacjami małpoludów?



CAŁOŚĆ
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Giganci: Fakt czy fikcja?

Post autor: Arek 1973 »

Nienaturalnie rozrastające się kości zastąpiły ludzką formę. Legendy wiją się o gigancie znad jeziora Tegernsee. W 1984r. został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najwyższy Niemiec wszechczasów. Mierzył wtedy 2.35, jego szkielet powraca aktualnie do miejsca urodzenia.Na krótko przed jego śmiercią, Thomas Hasler mieszkał w stodole. Nie był w stanie chodzić prosto w swoim domu, ówczesne pokoje w domostwach były za niskie. Ale o wiele ważniejsze: tam miał spokój, nie straszył ludzi swoim wyglądem . Rozrastające się kości w znacznym stopniu zastąpiły ludzką formę, jedne oko było usytuowane wyżej niż drugie, na drugie i tak był ślepy a podbródek odstawał na lewo. Jedno jest pewne: 25-latek był bardzo samotny, kiedy zmarł w 1876 roku.

Zaczęło się gdy miał 9 lat sąsiedzi podejrzewają że koń musiał go kopnąć w twarz, Andreas Nerlich, lekarz, szef patologicznego Instytutu klinik Bogenhausen i Schwabing, udowodnił, że Hasler cierpiał na hormon wzrostu produkcji guza przysadki mózgowej. Hasler "przerasta drzewa", w wieku 11-tu lat nie mieści się w ławce szkolnej, za to nie brakuje mu siły, przewróconą furę postawił bez pomocy na koła, grając w kręgle kulą dosłownie roztrzaskiwał z satysfakcją drewniane stożki aż zabroniono mu mu tej gry w pobliskiej świetlicy.



Zdjęcie szkieletuhttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ddbb21673e121771.html  Prawdopodobnie zmarł na zwykłą grypę połącząną z łagodnym obrzękiem mózgu. Jego ciało miało być przewiezione do Monachium które leży w odległości 50 km., ale trwa to za długo i ciało zaczyna się rozkładać, uratowano jedynie szkielet. Dzisiaj szkielet znajduje się w sąsiedztwie szkieletu przeciętnego Bawarczyka o wzroście 1.62. Na tym zdjęciu można dobrze porównać zwyczajnego człeka i "olbrzyma" , już sama czaszka wygląda nienaturalnie....

Do 6 pażdziernika można szkielet zobaczyć w muzeum w Tegernsee

http://www.museumtegernseertal.de.



źródełko: http://www.sueddeutsche.de/bayern/museu ... -1.1671008





Jakby ktoś byłby w okolicach i chce szkielet zobaczyć to niech da znać, ja się też tam wybieram 

 
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Giganci: Fakt czy fikcja?

Post autor: Katarzyna_1 »

Prehistoryczni giganci to moim zdaniem fakt.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Giganci: Fakt czy fikcja?

Post autor: danut »

O prahistorycznych gigantach mamy wiele wzmianek w starożytnych pismach, mitologia grecka, skandynawska, biblia (Stary Testament), i wiele innych mitów i legend opartych o ich istnienie. "A w owych czasach byli na ziemi giganci, mocarze mający sławę w owych czasach"- zapisane w Księdze Rodzaju. Wspomniany z imienia gigant Og gdzie czytamy podane rozmiary jego grobowca, lub łoża jak określano "gobowiec żelazny" dziewięc łokci długi,cztery szeroki.. w Księdze Powtórzonego Prawa:  "Og, król Baszanu, był ostatnim z Refaitów.", potem mamy walkę Dawida z Goliatem. Gdy pod dowódctwem Judy Hebrajczycy zdobywali ziemię Kanaan strach i niemożliwością do pokonania wydawał się tylko odkryty lud olbrzymów, gdzie padło porównanie ich wielkości " w porównaniu z nimi my wydalismy się sobie jak szarańcza i takimi byliśmy w ich oczach"..Inne źródła Odyseusz i Polifem jednooki dziki, okrutny.To będzie wyobraźnia, ale jednak samoistnie nasuwająca się mi tutaj. Mam na uwadze olbrzymie budowle megalityczne, wielkie posągi, kolumny, piramidy i ich rozmiary, i to czy i po co budował je tak mały w stosunku do nich człowiek?  Na ten trop naprowadziły mnie ślady wielkich palców i na piramidzie Cheopsa i na dobrze mi znanym Diabelskim Kamieniu ze Szczyrzyca, o którym juz pisałam, zapominając dodać ze w odległości okolo 10 km w tym samym regionie znajduje się dodatkowo ślad nakamienny, znowóż olbrzymiej niby ludzkiej stopy o rozmiarach długości około 1,5 m.. Czy to są ślady olbrzymów zamieszkujących naszą Ziemię?
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Giganci: Fakt czy fikcja?

Post autor: Arek 1973 »

Wiesz.....widziałem też ten film  o  skośnookim i widziałem jaki był już  niedołężny, nie wiem czy to   z powodu może zawansowanej choroby?O tym Haslerze (powyżej) powstały legendy  o jego sile,  w innych przypadkach (biblia, mitologia) mówi się to  samo, mianowicie że olbrzymy posiadały więcej siły niż przeciętny człowiek. Ale zostańmy realistami, grubsze kości, więcej masy mięśni pozwalają na wyczyny które przeciętny człowiek nie wykona i to  tyle......."ciskanie  wielkimi głazami" niech pozostanie wśród baśni
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Giganci: Fakt czy fikcja?

Post autor: danut »

Arku niekoniecznie, naprawdę te ślady intrygują, ja pomijam legendy, bo wiadomo.  Ślady badano i powstały 2 mln lat temu, a potem tylko wymyślano w jaki sposób, itd.  W sumie, niedawno przypomniano mi o tym odcisku stopy w obelisku kamiennym w Drogini w Małopolsce i jeszcze bardziej zaczęłam pozwiązywać te fakty ze sobą, bo odległość jest nieduża, a to wszystko są skały osadowe powstałe w jednym okresie geologicznym. Rozmiar stopy i wielkość dłoni pasują do osobnika około 10 m, a ustawienie tych odcisków palców jest autentycznie  z jednej i drugiej strony głazu, jakby to coś wielkiego niosło tą masę skalną.
Ostatnio zmieniony czw maja 23, 2013 10:15 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: Giganci: Fakt czy fikcja?

Post autor: Hybrid »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Katarzyna_1" data-cid="105307" data-time="1369299544">Prehistoryczni giganci to moim zdaniem fakt.</blockquote>To niezaprzeczalny fakt . ''Grawitacja'' ma  bezpośredni wpływ na rozwój organizmów żywych , ich morfologię i fizjologię .''Grawitacja'' , jej oddziaływanie na obiekt większe bądż mniejsze prowadzi bezpośrednio do zmniejszenia bądż zwiększenia wielkości organizmów żywych . Zakładając hipotetycznie , że Mars był kiedyś zamieszkaną planętą , można przyjąć tezę , że zamieszkiwali go osobnicy o wysokim wzroście w porównaniu z Ziemianami .  
ODPOWIEDZ

Wróć do „STAROŻYTNI ASTRONAUCI”