Co to jest świadomość?

Doświadczenia wyjścia z ciała, stany bliskie śmierci, sny...
Wiedzma
Infrzak
Posty: 74
Rejestracja: czw sty 17, 2008 4:00 pm
Kontakt:

Co to jest świadomość?

Post autor: Wiedzma »

Witam wszystkich!



Jak myślicie co to jest tak naprawdę ludzka świadomość?

Jak rozumiecie pojęcie ludzkiej świadomości i jej istnienie?

Czy może ona istnieć niezależnie od ciała?





Zachęcam do dyskusji. :)
Ostatnio zmieniony pn gru 29, 2008 7:51 am przez Wiedzma, łącznie zmieniany 1 raz.
lemon
Infrzak
Posty: 35
Rejestracja: czw wrz 25, 2008 1:08 pm
Kontakt:

Re: Co to jest świadomość?

Post autor: lemon »

Swiadomosc jest cechą bytu a nie ciała materialnego, dlatego też nawet po śmierci mamy świadomosc istnienia



Nie ma co wymyślać włąśnych teorii. Proponuje zajrzeć tutajLINK
hunab-ku
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: pn lip 21, 2008 7:42 am
Kontakt:

Re: Co to jest świadomość?

Post autor: hunab-ku »

[quote name='lemon' post='46937' date='śro, 31 gru 2008 - 12:31']Swiadomosc jest cechą bytu a nie ciała materialnego, dlatego też nawet po śmierci mamy świadomosc istnienia[/quote]



Tyle, że to już zupełnie inna "świadomość"



[quote name='Auegamma' post='46938' date='śro, 31 gru 2008 - 12:34']ej no, "moja" teoria pochodzi z książek do psychologii i budowy mózgu ;P a sami powinniście wiedzieć jak bardzo beznadziejne czasem są teksty na wikipedii, dużo lepsze są na anglojęzycznej wersji wikipedii;[/quote]



No naukowcy jak zwykle "dokładają do pieca"

Już kahuni wiedzieli, co to jest świadomośc, podświadomość i nadświadomość.

Ale co ich te zabobony mogą interesować.



Świadomośc to świadomość!

Jestem świadomym tego co odbieram piećioma zmysłami ... i starczy, bo tak ma być

Nie jestem świadomy tego czego inny człowiek jest świadomym

I tym bardziej zwierzę

Słoń może i zobaczy kropkę na czole, ale jak tłumaczyć świadomośc nadchodzącego trzęsienia ziemi u zwierząt nieświadomych siebie?
Lothar
Infrzak
Posty: 65
Rejestracja: pn gru 03, 2007 8:34 pm
Kontakt:

Re: Co to jest świadomość?

Post autor: Lothar »

A ja myślałem, że zwierzęta uciekają np. przed trzęsieniem ziemi bo wyczuwają zmianę (jak to nazwać... :( ) potencjału powierzchni ziemi...czy jakoś tak. :P



Moim zdaniem świadomość nie ma zależy od ciała w stopniu jakim to sobie wyobrażamy. To, że ktoś w wyniku wypadku stał się "warzywem" nie znaczy, że nie ma świadomości. Jego świadomość pewnie fruwa sobie po okolicy. Jak już pozwiedza to wróci do ciała. :P


"Wszystko czym jesteśmy jest rezultatem tego, o czym myśleliśmy" - Budda.



"Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz - w obu przypadkach masz rację" - Henry Ford.

hunab-ku
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: pn lip 21, 2008 7:42 am
Kontakt:

Re: Co to jest świadomość?

Post autor: hunab-ku »

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że pomimo tego, iż przeciętny Kowalski nie jest do wózka przykuty to jego świadomośc, wogóle nie jest w nim. Lata sobie gdzieś tam w przeszłości i przyszłości, a Kowalski jedzie przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Mimo wszystko non-stop wychodzimy poza ciało, albo inaczej ... rzadko do niego wracamy :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „OOBE, LD, NDE, HIPNOZA”