Człowiek przyszłości = szczęślwy człowiek ?

Biologia, klimat, medycyna, eksperymenty, przyroda.
spacemaster92
Full Active
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:07 am
Kontakt:

Re: Człowiek przyszłości = szczęślwy człowiek ?

Post autor: spacemaster92 »

Kod: Zaznacz cały

Wszyscy łączą przyszłość z robotami, maszynami itd. A ja byłbym szczęśliwy leżąc pod drzewkiem, słuchając śpiewu ptaków, oddychając czystym powietrzem, gdzie żywność jest na wyciągnięcie ręki,i przede wszystkim człowiek nie musiałby przejmować się o pieniądze.Ludzie byliby dla siebie życzliwi i uśmiechnięci. Ach trochę się rozmarzyłem.


Równiez mi się to podoba ale tego możemy spodziewać się dopiero po 3 Wojnie Światowej jeżeli ludzie przetrwają. Przytocze cytat Einstaina "Nie wiem jak będzie wyglądałą 3 Wojna Światowa ale 4 będzie na maczugi" jakoś tak to leciało.
Czy wiesz że tylko jedno naciśnięcie guzika może przekreślić 10 000 lat ludzkiej cywilizacji ? A to ...będzie dopiero początek końca .


"Laa shay'a waqi'un mutlaq bale kul'un mumkin"
 
"Jedno ziarenko ryżu może przechylić szale. Jeden człowiek może odmienić losy całego świata"
STRusz
Infrzak
Posty: 75
Rejestracja: czw maja 15, 2008 10:52 am
Kontakt:

Re: Człowiek przyszłości = szczęślwy człowiek ?

Post autor: STRusz »

Obserwujemy wzrost IQ od początku XX wieku w krajach kultury zachodniej. I co z tego skoro nasz EQ spada? Rośniemy w liczebność, tworzymy globalną wioskę, ujednolicamy się.

Coraz bardziej rozpracowywujemy system. Rozwój technologii to inna gałąź rozwoju.

Ale kiedyś nam sie znudzi. COraz więcej wiedzy ezoterycznej przenika na rynek.

Szybko przyśpieszyły by rozwuj praktyki z narkorykami w celach rozwoju umysłu.



Z wyglądu będziemy pewnie mieli większe głowy, będziemy bardziej chorowici.

Zależy jaką ścieżkę wybierzemy. Jeśli pozabijamy się w wojnach to wyjdą istoty z jaskiń Tybetu które oczekują w stanie samadhi (starożytni ludzie).
Nisargadatta Maharaj Szri - Rozmowy z mędrcem

Najwyższa prawda jest taka że nie ma prawdy

Armageddon jest blisko, przyjdź do nas na boisko, Tu hardcore nie disco, patrz jak człowiek upadł nisko.

Moja drużyna zapowiada koniec świata, który nadejdzie za ok 2lata. [ external image ]
STRusz
Infrzak
Posty: 75
Rejestracja: czw maja 15, 2008 10:52 am
Kontakt:

Re: Człowiek przyszłości = szczęślwy człowiek ?

Post autor: STRusz »

[ external image ]

Ja w przyszłości



Jak nam zwrócą to co zabrano, będziemy bardziej szczęśliwi.

A tak totalnie będziemy szczęśliwi jak projekt człowiek wypali, czyli osiągnie doskonałość bo od tego jest.
Nisargadatta Maharaj Szri - Rozmowy z mędrcem

Najwyższa prawda jest taka że nie ma prawdy

Armageddon jest blisko, przyjdź do nas na boisko, Tu hardcore nie disco, patrz jak człowiek upadł nisko.

Moja drużyna zapowiada koniec świata, który nadejdzie za ok 2lata. [ external image ]
Awatar użytkownika
Jacmu
Infrańczyk
Posty: 114
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 6:55 pm
Kontakt:

Re: Człowiek przyszłości = szczęślwy człowiek ?

Post autor: Jacmu »

Bloodwin zaczął od dobrego toku rozumowania.

Technologie przyszłości choćby nie wiem jak bardzo zaawansowane nie będą służyły wszystkim ludziom, a jedynie najbogatszym.



Może za wiele, wiele lat na Ziemi nastąpią jakieś drastyczne zmiany i przepaść miedzy bogatymi, a ubogimi się zmniejszy do mało zauważalnego minimum... ale podejrzewam, że nasze pokolenie może tej utopii raczej nie dożyć :?
świętokrzyski oddział INFRA

Pytania i wątpliwości dot. forum lub serwisu - napisz PW
Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Re: Człowiek przyszłości = szczęślwy człowiek ?

Post autor: aelreda »

Ludzie przyszłości nie będą szczęśliwi.

Oni nie będą wolni.

Cała ta maszynka do robienia pieniędzy, nowinki techniczne itp to zniewala.

Nawet teraz zapytajcie się samych siebie, czy bardziej był byś zły na siebie zapominając wziąć z domu kluczy czy telefonu?

Technika idzie do przodu w zastraszającym tempie. Skończy się na tym, że człowiek zamiast zwierzać się drugiemu będzie gadał do ekranu komputera i gadał z mechanizmem bez uczuć. Jakoś nie chce uwierzyć w zapewnienia naukowców, iż w przyszłości będziemy mieć do czynienia z myślącymi i odczuwającymi robotami.





Ja nadal zostaje przy twierdzeniu, że "szczęśliwy człowiek to wolny człowiek" (wolność rozumujcie każdy na swój sposób)

Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Człowiek przyszłości = szczęślwy człowiek ?

Post autor: Lazy »

Człowiek przyszłości = szczęśliwy człowiek ?

Jest to możliwe.Gdyby połączyć technologię zachodu z mądrością wschodu (sfera duchowa).Jedno z drugim zapewne by się nie pogryzło,pod warunkiem że została by zachowana harmonia.Ludzie odzyskali by wolność,technologia ułatwiła by życie.Za ileś tam lat,technologia okazała by się zbędna,człowiek ma niewiarygodny potencjał,więc i technologia przestała by mieć rację bytu.Ale to tylko pobożne życzenia. :)
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Re: Człowiek przyszłości = szczęślwy człowiek ?

Post autor: aelreda »

[quote name='Lazy' post='49944' date='śro, 04 mar 2009 - 21:02'] Człowiek przyszłości = szczęśliwy człowiek ?

Jest to możliwe.Gdyby połączyć technologię zachodu z mądrością wschodu (sfera duchowa).[/quote]



To tak jakby łączyć dwa biegun, plus z minusem, zimno z gorącem. Z czysto naukowych pobudek tak się nie da.

I technologia zachodu i mądrość wschodu, kierują się jasno określonymi wytycznymi, które nawzajem się mogą wykluczać. Ludzie się pożrą.Nie ma mowy o harmonii.

Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Człowiek przyszłości = szczęślwy człowiek ?

Post autor: Lazy »

@ aelreda

Do tego ludzie powinni kiedyś dojść.Dlatego napisałem,pobożne życzenia :)
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Re: Człowiek przyszłości = szczęślwy człowiek ?

Post autor: aelreda »

[quote name='Lazy' post='49964' date='śro, 04 mar 2009 - 22:06']@ aelreda

Do tego ludzie powinni kiedyś dojść.Dlatego napisałem,pobożne życzenia :)[/quote]



Miejmy nadzieję, że Twoje życzenie zostanie wysłuchane.

Na razie ludzkość stacza się w dół po równi pochyłej i nikt tego nie zmieni.

Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Człowiek przyszłości = szczęślwy człowiek ?

Post autor: Lazy »

aelreda
Na razie ludzkość stacza się w dół po równi pochyłej i nikt tego nie zmieni.
To by się zgadzało,nikt tego nie zmieni, oprócz nas :) Jeszcze wierzę w ludzkość,coraz mniej ale jednak ;)
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
ODPOWIEDZ

Wróć do „CZŁOWIEK i NATURA”