Trzecie oko

Siła naszego umysłu, czyli telekineza, lewitacja etc.
Sebosamuraj
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: pt gru 05, 2008 4:51 pm
Kontakt:

Trzecie oko

Post autor: Sebosamuraj »

Trzecie oko (znane również jako oko wewnętrzne) – koncepcja w metafizyce i ezoteryce, nawiązująca pojęcia ćakry o nazwie Adźńa - znajdującej sie pomiędzy brwiami. Jest bramą prowadzącą do innych rzeczywistości i przestrzenią wyższej świadomości. W duchowości New Age trzecie oko symbolizuje stan oświecenia lub obraz stanu umysłu mający głęboko-osobiste duchowe lub parapsychologiczne znaczenie.



Twoje Trzecie Oko znajduje się na twoim czole, nieco powyżej miejsca pomiędzy Twoimi oczami. Wszyscy mamy Trzecie Oko, i każdy jest zdolny do używania go, kiedykolwiek zechce. Kiedy używasz swojego Trzeciego Oka, zyskujesz świadomość i takie pojmowanie rzeczywistości, którego nie spodziewałeś się mieć kiedykolwiek. Poza tym otwiera to przed Tobą niezwykle klarowny wgląd w Twoje życie (pełne jego zrozumienie) i we wszechświat taki, o którym nawet nie wiedziałeś, że istnieje.

Widzisz świat z pojedynczej perspektywy. To co uważasz, że jest prawdą o Twoim życiu i tym co istnieje dookoła Ciebie zaledwie lekko dotyka powierzchni Twoich nieskończonych możliwości pojmowania. Kiedy właściwie otworzysz swoje Trzecie Oko, zyskasz wgląd w Uniwersalne Rozumienie, to pozwoli Ci widzieć istnienie z nieskończonej ilości perspektyw.



Używanie Trzeciego Oka jest bardzo proste i wymaga jedynie otwartego umysłu i nieco praktyki.

Możesz używać go kiedykolwiek zechcesz, kiedy raz całkowicie opanujesz techniki posługiwania się nim.

Poniżej propozycja sposobu otwierania Trzeciego Oka (szczególnie dla początkujących).



Po pierwsze wyłącz wszystkie światła w swoim pokoju i połóż się na plecach; ręce wzdłuż ciała lub odpoczywają na klatce piersiowej (zatem najlepiej używać do tego łóżka). Niektórzy lubią słuchać muzyki w trakcie używanie swojego Trzeciego Oka, ale muzyka jest wyłącznie opcją.



Kiedy jesteś rozluźniony i zrelaksowany, zamknij oczy i skup całą swoją energię dokładnie na przestrzeni pomiędzy oczami. Możesz wyobrazić sobie, że oglądasz ekran na czole od wewnątrz umysłu. To zwykle pomaga skupić uwagę na tym miejscu. Takie koncentrowanie uwagi napełnia Twoje Trzecie Oko energią i stymuluje je do pracy. Możesz kontynuować takie odczuwanie tak długo jak zechcesz, zwykle nie będziesz leżał dłużej niż pół godziny. Cierpliwość tutaj jest konieczna. W ten właśnie sposób zapoznasz się z praktyką powszechnie znaną jako medytacja.



To dokąd „udasz się” z tego miejsca jest całkowicie odmienne dla każdego i nie może zostać przewidziane. Wielu porównuje to najpierw do uczucia uwierania w oczy co może trwać dłuższą chwilę, do momentu aż widzi się kolory i kształty, a jest zazwyczaj wspólny element dla tych, którzy otwierają swoje Trzecie Oko po raz pierwszy. Ale kiedyś sięgniesz takiego momentu całkowitej koncentracji, że zdołasz płynnie opuścić ciało zewnętrzne o zobaczyć rzeczy w sposób, w jaki nigdy nie przypuszczałeś, że możesz. I choć wydaje się to zbyt pięknie by było prawdziwe, nie poddawaj się w swoich próbach przejścia przez te magiczne drzwi w Twoim Ciele.



Otwarcie Trzeciego Oka sprawia, że niektórzy ludzie stają się bardziej kreatywni. Jest to szczególnie widoczne u osób, chcących pisać, malować, czy grać.



Niektórzy odkrywają, że pomaga im to nawiązać kontakt i zrozumieć innych ludzi jaśniej i głębiej niż mogli kiedykolwiek dotąd; szczególnie w przypadkach kiedy i ta druga osoba ma otwarte Trzecie Oko.



Wielu otwiera swoje Trzecie Oko dlatego, że jest to wspólną praktyką na drodze prowadzącej do oświecenia, poza tym jest to też akt połączenia ze stanem Buddy.



Ale nie zważając na to, po co otwierasz swoje Trzecie Oko, przy wystarczającej praktyce i dyscyplinie, będziesz zdolny połączyć się ze wzorcami i drogami całego Wszechświata, staniesz się lepszą, głębszą osobą, która w pełni pojmuje rzeczywistość.



Opisze wam jeszcze jedna metode otwierania trzeciego oka. Pamietajcie, że robicie to na wlasna odpowiedzialność.



Ta technika znajduje sie w ksiażce "Podstawy jogi królewskiej".



1. Usiądź wygodnie i bezpiecznie, tak aby ciało nie zmieniało postawy nawet w głębokim śnie.

2. Usuń wszelkie niepokoje i słabości umysłu.

3. Myśl, że wokół ciała krąży odwieczna energia, która stworzyła niezliczone gwiazdy i planety, i jest ona Twoją własną naturą.

4. Poczuj, że energia ta promieniuje wokół nas i przenika cały świat.

5. Powoli zamknij oczy i przykuj uwagę do całego ciała. Rozpocznij proces znieczulania przez sanjamę* i pratjaharę*. Rozluźnij ciało i wycofaj z niego całą energię; skieruj ją w miejsce trzeciego oka. Wsłuchuj się nieprzerwanie w nadę*. Siłą woli przkuj uwagę do środka czoła.

6. Pozostań w tym stanie aż zniknie poczucie ciała. Gdy zapomnisz o cały ciele, odczujesz tożsamość z najwyższą świadomością. Osiagniesz najwyższą intuicję i niezłomną siłę woli.

7. Gdy utrwali się ten stan, nada* usunie na zawsze ignorancję. Wówczas ujrzysz blask odwiecznej wiedzy na firmamencie umysłu. Tak się budzi trzecie oko; a po świcie nastąpi wieczna jasność nieskończonej mądrości.



Uwagi:

Jeśli na jakimś etapie pojawią się trudności, przeszkody to nie przywiązuj do nich wai, lecz dokłądnie powtórz od początku całe ćwiczenie.



* - Sanjama jest strumieniem mentalnym (skupieniem umysłu) składającym się ze skupienia na czymś (przykucia uwagi), siły sugestii i intuicyjnej odbiorczości. Sanjama może być pojmowana zarówno bardziej psychologicznie (uważność, koncentracja, sugestywnoć, odbiorczość), jak i bardziej fizykalnie – jako stan elektromagnetyczny umysłu. Jest pozwoleniem by wyższa siła duchowa przejawiała się w ciele i umyśle.



* - Pratjahara, to zupełne rozluźnienie wszystkich narządów i wycofanie się z wrażeń zmysłowych.



* - Nada jest to wewnętrzny dźwięk mistyczny.



Życze dużo sukcesów i miłej pracy! ;]
Awatar użytkownika
asiatko31
Full Active
Posty: 511
Rejestracja: pt sie 17, 2007 5:13 pm
Kontakt:

Re: Trzecie oko

Post autor: asiatko31 »

sebosamuraj bardzo ciekawy artykuł. Właśnie jestem w trakcie otwierania 3 oka ( chce aby 3 oko było całkowicie otwarte ) i wszelkie takie artykuły przydadzą się.
Prawda jest pochodnią olbrzymią zbliżamy się do niej tylko na chwilę w obawie, by nie spłonąć.

Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać

Należy się bać istotki czerpiącego wiedzę z jednej książki

:D :P :D
Sebosamuraj
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: pt gru 05, 2008 4:51 pm
Kontakt:

Re: Trzecie oko

Post autor: Sebosamuraj »

Dodatkowo czytałem gdzieś, że silny ból głowy otwiera trzecie oko ;)
Sebosamuraj
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: pt gru 05, 2008 4:51 pm
Kontakt:

Re: Trzecie oko

Post autor: Sebosamuraj »

Znaczenie Trzeciego Oka



Oko to Wrota (Portal) do wielowymiarowości wszechświata, które możemy też nazwać Czasoprzestrzenią. Poprzez te Wrota możemy wejść do innego wymiaru po to, by dostać się w zamierzone miejsce Czasoprzestrzeni. Wielu ludzi doświadczyło tego częściowo poprzez sny i wizje. Niemalże w każdej pierwotnej kulturze znajdziemy wiele technik otwierania 3 Oka (np. przy użyciu kryształów, głębokiej medytacji, technik oddechu, jogi czy luster)



Dostrajanie 3 Oka przypomina oczyszczanie obiektywu aparatu fotograficznego. W ten sposób, uwalniamy 3 Oko z blokad i gruzów, pozostałości przeszłej, teraźniejszej i przyszłej życiowej traumy. Gdy uaktywnimy nasze 3 Oko, staje się ono bezpośrednim percepcyjnym organem komunikacyjnym pomiędzy Ciałem Świetlistym a Ciałem Fizycznym.



Praca nad 3 Okiem aktywuje, dostraja i oddziaływuje na sny, świadome sny, wizje, doświadczenia wychodzenia z ciała i śmierci klinicznej oraz niezliczoną ilość innych - rzadziej spotykanych - doświadczeń mistycznych. Podczas sesji dostrajania 3 Oka, jaka proponuje Jodell, ludzie doświadczają między innymi: spotkań z ukochanymi zmarlymi, przewodnikami duchowymi, istotami wielowymiarowymi; doświadczają tunelu prowadzącego do Białego Światła i innych wymiarów; aktywują i dostrajają swe Ciało Świetliste dla potrzeb własnej ewolucji duchowej, która wymaga większych umiejętności psi (po to np. aby zwiększyć swoje umiejętności uzdrawiania czy poszerzyć twórcze talenty ).
Sebosamuraj
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: pt gru 05, 2008 4:51 pm
Kontakt:

Re: Trzecie oko

Post autor: Sebosamuraj »

Dzieki za poprawki ;]



PS. Może ktoś już otworzył swoje trzecie oko? Niech sięwypowie na ten temat i podzieli doświadczeniami.
Sebosamuraj
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: pt gru 05, 2008 4:51 pm
Kontakt:

Re: Trzecie oko

Post autor: Sebosamuraj »

Tak swoją drogą zastanawiam sie ile może tak właściwie potrwać otwarcie trzeciego oka.

Wykonuje ćwiczenia juz od jakiegoś czasu i za kazdym razem gdy sie skoncentruje czuje jak energia płycie z ciałą do trzeciego oka czuje mrowienie w jego miejscu i dziwny szum w głowie.

Po około 30 minutak medytacji widze białe światło tak jak by ktos bardzo mocnym światłem świecił po oczach i czuje się bardzo zadowolony, szcześliwy , trudno to słowami opisać. Ale jeszcze niegdy nie zadzarzyło mi sie to co wczoraj. Wszystko przebiegało tak jak zawsze i nagle gdy rozbłysło światło zobaczyłem jakaś kobietę. Patrzyła sie na mnie, może to zabrzmi dziwnie ale wyglądała jak Matka Boska. Czułem od niej szczęscie, miłość. Ale tak szybko znikła jak szybko sie pojawiła. I tak naprawde nie wiem kto to był.
Sebosamuraj
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: pt gru 05, 2008 4:51 pm
Kontakt:

Re: Trzecie oko

Post autor: Sebosamuraj »

między innymi, ale odpowiedz brzmi nie bo czytałem ze to niebezpieczne i trzeba rozwijac wszystkie czakry. Medytuje 2 razy dziennie raz rozwijam wszystkie czakry a drugi raz tylko czakre 3 oka.
matino3
Infranin
Posty: 241
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 7:45 pm
Kontakt:

Re: Trzecie oko

Post autor: matino3 »

Ludzie zamiast ulepszać siebie ulepszają komputery, telewizory, telefony itp. Powinni najpierw wziąć się za ulepszenie siebie, np. trzecim okiem.
:)

Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Trzecie oko

Post autor: Arek 1973 »

Wszystko mi się fajnie czytało do momentu tego:

""""że silny ból głowy otwiera trzecie oko """"""

Kolega z pracy też miał silne bóle a potem wykryli u niego złośliwego raka. No dobrze bo to nie na temat, polecam tą technikę, ja jestem początkujący to wiele się nie wypowiadam, tak za rok to będę miał tyle wiadomości że będziemy mogli sobie debatować na ten temat :D
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
specyfik
Infrzak
Posty: 66
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 7:47 pm
Kontakt:

Re: Trzecie oko

Post autor: specyfik »

Skoro do wszystkiego są poradniki: od lewitacji do telekinezy, to czemu świat nie jest zalany ludzmi uzdolnionymi pod tym względem ? :P



Osobiśćie uważam, że bez poznania siebie, własnego ciała i umysłu nic nie zdziałamy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „POTĘGA UMYSŁU”