tips and trick of the trade

Siła naszego umysłu, czyli telekineza, lewitacja etc.
Auegamma
Infrzak
Posty: 31
Rejestracja: sob maja 03, 2008 8:44 pm
Kontakt:

tips and trick of the trade

Post autor: Auegamma »

po polsku: ułatwiające życie sztuczki :P Psionika oczywiście :P rady te są robione pod kątem Telekinezy, aczkolwiek wiele z nich, jeżeli nie wszystkie, tyczą się także innych działów magii;



pierwszym krokiem do tego wszystkiego jest zrozumienie iż każdy człowiek posiada umiejętności nazwane "paranormalnymi", te umiejętności są po prostu bardzo słabo rozwinięte i często pomija się ich przejaw, poprzez regularny trening można je poprawić, przez praktykę do perfekcji;



po 1: trzeba uwierzyć iż jest to możliwe, albo poprzez zobaczenie jak ktoś inny to robi lub po prostu podejście do tego z otwartym umysłem oraz chęcią sprawdzenia, czy jest się w stanie tego dokonać, kto jak kto ale na własnych doświadczeniach człowiek najszybciej się uczy, jak się przekonać to na własne oczy;



po 2: należy ćwiczyć regularnie, pisanie pamiętnika czy też ustalenie sobie grafiku zdecydowanie pomaga, pamiętnik pozwala na sprawdzaniu postępów, porównując wyniki sprzed kilku tygodni, grafik pozwala usystematyzować trening, trzeba jednak pamiętać aby zachować zdrowy rozsądek, podczas trenowania Telekinezy trzeba pamiętać o regularnych odpoczynkach, w czasie treningu używa się zapasy własnej energii, jeżeli zapasy te zostaną wyczerpane do cna to dana osoba popadnie w depresję i zapewne zaprzestanie dalszego treningu, krótkie kilkuminutowe sesje treningowe są dobre, jeżeli robi się je kilka, lub kilkanaście, razy w ciągu dnia;



po 3: skupienie się na najistotniejszych elementach, podstawą we wszelkiego rodzaju działaniach, czy to rytualnych, szamańskich czy też Psionicznych, wymaga pewnych elementów, silna wola, koncentracja, wiara oraz wizualizacja są tymi elementami, im silniejsze one są tym szybciej i tym łatwiej będzie uzyskać pożądany efekt, jednak łańcuch jest tak silny jak najsłabsze ogniwo, dlatego trzeba pamiętać o zachowaniu równowagi pomiędzy tymi elementami;



szybki opis elementów:

silna wola - upór z jakim się coś wykonuje;

trening: robienie rzeczy których się nie lubi;



koncentracja - umiejętność utrzymania w umyśle jednej myśli bez rozpraszania, brak myśli to też myśl;

trening: wpierw obserwacja strumienia myśli bez ingerencji, (obserwacja losowych myśli bez podążania za którąkolwiek z nich) następnie myślenie tylko o jednej rzeczy z możliwie jak najmniejszą liczbą rozproszeń, ostatecznym celem jest stan pustki oraz jego użycie podczas medytacji, innym ćwiczeniem na koncentrację jest jakieś zajęcie wymagające koncentracji i uwagi, np: składanie zegarka, modelarstwo;



wiara - wewnętrzna wiedza, żelazna zasada Psioniki głosi: to co uważasz za prawdę, staje się prawdą; dlatego to w co się wierzy staje się namacalne, wielokrotnie udowadniano iż jeżeli wielu ludzi myśli o jednej rzeczy to dana rzecz staje się faktem, tak jest w przypadku niecodziennych zjawisk meteorologicznych, śnieg w maju, deszcz na pustyni, zelżenie burzy;

trening: wiara w to (wiedza o tym) iż dany dzień będzie udany;



wizualizacja - umiejętność wyobrażenia sobie danego zdarzenia używając wszystkich pięciu zmysłów, wizualizacja pomaga też w manifestacji (materializacji wizualizowanej rzeczy, sceny);

trening: przypomnienie sobie poprzedniego dnia, tak jak byś tam był, wyobrażenie sobie scenariusza, co by było gdyby? podobnie jak ze wspomnieniami, lecz tworzy się fikcyjną historię;



po 4: szereg porad;



wpierw powinno się ustalić cel, dlaczego chce się trenować daną umiejętność, jeżeli ten cel jest pozytywny, to można kontynuować, jeżeli ten cel jest negatywny, to osiągnie się pewne rezultaty, lecz praktyka pokazuje, iż ludzie tego pokroju zatrzymują się w rozwoju na pewnym etapie, mogą nawet zacząć staczać się w dół, gdy negatywna energia otaczająca ich cel sama zacznie ściągać ich w dół;



podczas treningu można osiągnąć moment w którym nawet po wielu sesjach treningowych nie widać żadnej poprawy, należy kontynuować trening, często po takim "bezpłodnym okresie" następuje "wiosna urodzaju", gdy osiąga sie bardzo szybki postęp w bardzo krótkim czasie, np: w ciągu kilku dni nadrabia się różnicę kilku tygodni;



dobry sen pomaga nauczyć się danych umiejętności, podczas fazy REM, (Rapid Eye Movements) wszystkie informacje z danego dnia są przetwarzane po raz drugi, są też przenoszone do części pamięci długoterminowej, dlatego też po wypoczynku nasze umiejętności są odrobinę lepsze;



wizualizacja treningu działa podobnie jak faza REM, pomaga przetworzyć dane zdarzenie po raz drugi, co pozwala poprawić dane umiejętności;



wizualizacja wyników danego treningu działa motywująco, np: dana osoba uczy się TK (Telekinezy) aby szpanować w towarzystwie, wizualizuje więc siebie w towarzystwie osób którym chce zaimponować, oraz to jak wielkim szacunkiem otoczenie darzy daną osobę po ujawnieniu swoich umiejętności;



afirmacja (forma słownej wizualizacji) rano, wieczorem oraz przed snem też pomaga, np: dzisiaj moje umiejętności w ... (np: TK) będą lepsze niż wczoraj, jutro moje umiejętności w ... będą lepsze niż dzisiaj;



modlitwa oraz prośba o pomoc istoty z wyższych płaszczyzn również pomaga, trzeba jednak pamiętać iż te istoty zachowują się podobnie jak ludzie, dlatego należy je traktować z szacunkiem, gdyż można je obrazić, trzeba też ustalić sobie pozytywne cele, np: pomoc innym; jeżeli takim celem będzie np: wymordowanie połowy globu; można się spodziewać braku reakcji;



dobry stan zdrowia pomaga w przepływie energii, regularny trening fizyczny również powinien być brany pod uwagę, rozciąganie oraz ćwiczenia na kondycję i wytrzymałość są zalecane, ćwiczenia siłowe dają mniejsze rezultaty;



odpowiednie żywienie oraz przyjmowanie kilku litrów czystej wody również pomaga, najlepiej spożywać pokarmy naturalnego pochodzenia, zero fast food, zero soft drinks (cola) oraz zero mięsa, przejście na inną dietę można osiągnąć małymi krokami, spożywanie cukrów prostych (słodycze, cukier) również wpływa negatywnie, dobrze spożywać cukry złożone (soki), unikanie tytoniu, alkoholu czy też innych używek jest zalecane;



najlepiej co kilka dni zmieniać obiekt na którym się trenuje, np: w pierwszym tygodniu to był wiatraczek, (kawałek papieru lub aluminiowej folii na igle) po kilku dniach zaczyna się ćwiczyć z małym obiektem na sznurku, następnie z kawałkiem drewna w szklance wody, zapałką na stole, płomieniem świecy czy też cokolwiek wpadnie do głowy jak można rozwijać te umiejętności;



przydatną umiejętnością jest też wyczuwanie energii, czy to przez skanowanie rękami pola energetycznego osoby, rośliny, trzeba pamiętać o tym aby poczekać aż odpowiedź sama przyjdzie, wyciąganie ręki i "chwytanie" odczuć jest rzeczą na którą trzeba uważać, jeżeli zaczynasz się pochylać w czasie odczuwania, to znaczy że "pchasz", aby tego uniknąć należy skupić się na własnym ciele jednocześnie odbierając informacje;



zabawa ^^ cały ten proces nauki ma być odbierany jako przywilej oraz zabawa, z chwilą gdy to zaczyna być obowiązkiem możesz się pożegnać z szybkimi rezultatami;



fizyczne poruszanie, gdy już się dojdzie do pewnego poziomu można sobie pomóc z przesuwaniem cięższych przedmiotów, bierzesz przedmiot który chcesz poruszyć i ruszasz nim ręką, zapamiętując to gdzie się znajduje w stosunku do stołu na którym się porusza, zapamiętując to gdzie jest i jak się porusza, można go tak przesuwać nawet kilka minut, jeżeli nie całą godzinę, następnie wystarczy poruszyć dany przedmiot za pomocą woli, starając się przypomnieć gdzie dany przedmiot był kiedy poruszało się nim ręką, jeżeli nie drgnie, powrócić do innych rad lub spędzić jeszcze kilka minut ruszając nim ręką, dopiero po 15 minutach takiego przesuwania można spodziewać się zadowalających rezultatów, ewentualnie możesz przestać kiedy poczujesz iż wystarczy;



2 metody na TK, pierwsza metoda używa empatii, druga manipulacji energią, ta pierwsza jest prostsza na początek, mianowicie, łączysz się z polem energetycznym danego przedmiotu i w przenośni stajesz się nim, czujesz się tak jak byś był danym przedmiotem, aby poruszyć dany przedmiot po prostu należy stwierdź iż chcesz się poruszyć, używając do tego wizualizacji oczywiście;



druga metoda jest bardziej wymagająca, mianowicie trzeba się nauczyć odczuwać energię oraz jak nią manipulować, następnie wystarczy poruszyć polem energetycznym danego przedmiotu, łatwo powiedzieć, trudniej zrobić, w nauce manipulacji energią pomaga nauczenie się tworzenia Psi Ball'i;



Psi Ball, działa podobnie jak odczuwanie pola energetycznego, lecz tym razem również manipuluje się nim, składa się ręce jak by się trzymało małą piłkę, oraz skupiając uwagę na przestrzeni pomiędzy rękami, skupia się tam energia, (energia podąża za uwagą) wpierw czuje się ciepło lub mrowienie, z czasem można poczuć pulsowanie czy też uczucie przyciągania i odpychania, jeżeli odczuwasz silne odpychanie, rozszerz ręce, jeżeli przyciągania, zbliż je do siebie;



podnoszenie jakości Psi Ball'a, w manipulacji energią liczy się jakość danej energii a nie jej ilość, tak więc stwórz Psi Ball'a używając jak najmniejszej ilości energii jaką potrafisz, następnie zwiększ wibracje danej energii, można zwizualizować niskotonowy dźwięk który się podnosi w częstotliwości, lub też światło które staje się o wiele jaśniejsze;



skupianie energii z zewnątrz, można pobierać energię z zewnątrz, aby naładować swoje własne zapasy energetyczne, nic prostszego, należy zwizualizować swoje ciało energetyczne oraz źródło energii z którego chce się skorzystać, czy to będzie słońce, planeta, symbol, idea, myśl czy chociażby roślina, wyobraź sobie energetyczne połączenie z danym przedmiotem, oraz strumienie energii przechodzące od danego obiektu do Twojego ciała energetycznego wzmacniając je, dobrze jest też umieć odczuwać energię;



jedną z rzeczy o których się zapomina to pozwolenie sobie na zabawę, oraz pozwolenie na sukcesy i porażki, pozwól danemu obiektowi sie poruszyć, podobnie jak z odczuwaniem energii, musisz pozostać w centrum, nie możesz pchać za mocno;



jak było o pchaniu tak i o ciągnięciu, metoda zero pragnień, zero chęci jest dobra w pewnych okolicznościach, lecz działa bardziej jak ciągnięcie a nie centrowanie, właśnie balans jest tutaj najbardziej efektywny, pragniesz aby dany obiekt się poruszył, ale nie pchasz, chcesz być na tyle subtelny w swoim pragnieniu aby zachować równowagę, zbyt subtelne pragnienie zaczyna wyglądać jak ciągnięcie, zaczyna zanikać;



to tyle, jak mi coś innego wpadnie do głowy to napiszę ;P

Auegamma
Ostatnio zmieniony pt sty 02, 2009 9:30 pm przez Auegamma, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: tips and trick of the trade

Post autor: ADAX »

Super porady i sztuczki :D dzięki Auegamma ;)
rysiojur
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 25, 2008 2:57 pm
Kontakt:

Re: tips and trick of the trade

Post autor: rysiojur »

Auegamma pochwal się swoimi osiągnięciami w tej dziedzinie. Jeśli można to w gramach i centymetrach.
UFOKlaudia
Infrańczyk
Posty: 127
Rejestracja: pt paź 24, 2008 12:40 pm
Kontakt:

Re: tips and trick of the trade

Post autor: UFOKlaudia »

heh :D Ciekawa jestem skąd ty sie takich rzeczy nauczyłeś/aś jeśli wogóle to umiesz xD
rysiojur
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 25, 2008 2:57 pm
Kontakt:

Re: tips and trick of the trade

Post autor: rysiojur »

Auegamma pochwal się swoimi osiągnięciami w tej dziedzinie. Jeśli można to w gramach i centymetrach.
Nie pytałem o czas w sekundach, bo dynamika zmian mnie nie interesuje. Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Co do sprawdzenia zdolności chciałem poznać człowieka który ma zdolności tak namacalne jak TK. Już mi przeszło, Ty nie jesteś tym człowiekiem. Skąd wiesz co mogę sprawdzić? W miejsce informacji o swoich zdolnościach podkładasz mi filmik z youtube ,a feeee. Chciałem porozmawiać na temat Twoich zdolności i doświadczeń. Wniosek unikasz tematu. Dlaczego? Dla mnie jest to jasne ,bo cała wiedza w tym temacie pochodzi ze stron internetowych a nie z doświadczenia. Ewentualna TK jest wywołana ruchami konwekcyjnymi powietrza lub ładunkami statycznymi etc. Szkoda.... Dalsza dyskusja w tym temacie jest chyba niepotrzebna. Pozdrawiam
rysiojur
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 25, 2008 2:57 pm
Kontakt:

Re: tips and trick of the trade

Post autor: rysiojur »

Auegamma odbiegłeś całkiem od tematu. Wiele słów coraz bardziej oddalających nas od Twoich umiejętności. Daruj sobie. Milczenie oznacza zgodę.... Niestety szukam namacalnych dowodów a znajduję "wodolejców". Stwierdzenie ,że są uzdolnieni ludzie których można spotkać w internecie wcale mnie nie zadowala. Kim są Ci ludzie. Spotkałem Ciebie i co ?! Wracając do tematu moje pytanie brzmiało :
Auegamma pochwal się swoimi osiągnięciami w tej dziedzinie. Jeśli można to w gramach i centymetrach.
Pytam gdzie tam jest mowa o czasie? Jednostką czasu jest sekunda ani gram, ani centymetr tylko sekunda. Tymczasem Twoja odpowiedź:
jeżeli tak to pewnie uwierzysz iż w ciągu 1 minuty podniosłem górę, podobny poziom absurdu, dlatego wolę nie zamieszczać żadnych informacji o tym ile kto podniósł, było by to bezcelowe gdyż nie da się tego potwierdzić, ale jeżeli już do tego ma dojść to znam człowieka który był w stanie poruszyć 150 gramowy przedmiot w ciągu 3 miesięcy
To pytanie jest skierowane do Ciebie nie do Aunt Clair czy innych ludzi. Przyznaj ,że nie masz zdolności o których tak szeroko piszesz w odniesieniu do innych osób i to Cię tak denerwuje. Rozmawiajmy o Twoich doświadczeniach w tej dziedzinie. Jak można to prościej napisać? Napisz ile osiągnąłeś przestrzegając zasad ze swojego posta. Nie pisz mi ile osiągnęli inni ,bo o tym mogę sobie poczytać w miesięczniku "Fantastyka". Nie podważałbym Twojej wiarygodności gdybyś nie zaczął omijać tematu. Zamiast prostej odpowiedzi - przykładowa odpowiedź:"Stosowanie się do przedstawionych zasad doprowadziło mnie do osiągnięcia (zadowalających - niezadowalających) efektów."

Dostałem masę tekstu w odpowiedzi ale nie w odniesieniu do pytania a do emocji jakie ono wywołało. Poniżej umieszczam zdjęcie gościa który zna TK , lewitację, jasnowidzenie.... Pozdrawiam i życzę sukcesów na drodze do doskonałości. [ external image ]
akuz
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: wt sie 12, 2008 8:27 pm
Kontakt:

Re: tips and trick of the trade

Post autor: akuz »

Jezeli ktos z forum potrafi TK to niech nagra filmik i wrzuci na YT (z komentarzem na filmiku zeby nie bylo watpliwosci ze to on). Bo te 'obcojezyczne' sztuczki jakos do mnie nie przemawiaja ;) Poki co nie wierze w istnienie TK.
rysiojur
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 25, 2008 2:57 pm
Kontakt:

Re: tips and trick of the trade

Post autor: rysiojur »

Auegamma nie obrażaj się. Reagujesz bardzo nerwowo. Forum i poruszane w nim tematy są interesujące. Ludzie zaglądający na forum poza tą garstką dla których tu jesteś, też są wartościowi. Na pewno mają szersze horyzonty niż cała reszta populacji. Zagadnienia parapsychologiczne nie prędko będą wyjaśnione. Jestem sceptykiem z papierami a to za sprawą wielu nieudanych a okupionych ciężką pracą prób podniesienia swoich umiejętności. Stąd twierdzę, że naprawdę niewielu ludzi ma te zdolności naprawdę. Czy osoba która nie ma umiejętności ma prawo dawać rady? Nie wiem. Księża nauczają o rodzinie i nikt im tego nie wytyka. Więc może... Ja jednak nie daję rad z medycyny chociaż wiem jak leczyć kaca.

Chciałem poznać osobę posiadającą taką zdolność jak TK. Wielu poruszało przedmiotami za sprawą ładunków elektrostatycznych czy ciepła rąk. Trudno ich oskarżać o złą wolę.....

Dyskusja na temat tego czy dane zjawisko jest możliwe to raczej nie ten wątek. Pozdrawiam ,sceptyk.
Ostatnio zmieniony sob sty 17, 2009 2:52 pm przez rysiojur, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „POTĘGA UMYSŁU”