Zderzeniu z asteroidą można zapobiec

O kosmosie bliskim i dalekim, odkrycia, zagrożenia i zaskoczenia.
Awatar użytkownika
sasquatch
Homo Infranius
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:30 am
Kontakt:

Re: Zderzeniu z asteroidą można zapobiec

Post autor: sasquatch »

Są też plusy - darmowe miejsca w pierwszym rzędzie :D



Co do filmu Armageddon to jestem ciekaw skąd oni wzięli tak mocne promy. Nasze rozpadają się już przy starcie no ale te na filmie wytrzymały zderzenia z odłamkami asteroidy.
Ostatnio zmieniony ndz mar 08, 2009 7:19 pm przez sasquatch, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: Zderzeniu z asteroidą można zapobiec

Post autor: UFOWORLDNEWS »

[quote name='Sasquatch' post='50310' date='nie, 08 mar 2009 - 21:11']Są też plusy - darmowe miejsca w pierwszym rzędzie :D[/quote]



Wcale mi się to nie uśmiecha......... :excl: :angry
Awatar użytkownika
jerry
Infranin
Posty: 221
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 10:25 pm
Kontakt:

Re: Zderzeniu z asteroidą można zapobiec

Post autor: jerry »

Swoją drogą to po ilu biletu w pierwszym rzędzie, bo młynek przy "scenie" mnie nie interere....



Trza wziąć okurary dobre i skoczyć do "Żabki" po jakieś dobre piwo, noże przy okazji totka wysłać i po opłacać rachunki by być na 0.
Ukryta Tajemnica M. Nighta Shyamalana

(The Buried Secret of M. Night Shyamalan)



"Prawdziwe tajemnice dotrzymują się same"



"Każdy ma swoje tajemnice, życie bez tajemnic byłoby nudne, nieprawdaż?



[ external image ]
Awatar użytkownika
sasquatch
Homo Infranius
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:30 am
Kontakt:

Re: Zderzeniu z asteroidą można zapobiec

Post autor: sasquatch »

[quote name='UFOWORLDNEWS']Wcale mi się to nie uśmiecha......... excl.gif mad.gif[/quote]

Musimy pogodzić się z faktem że istnieją pewne siły na które nie mamy wpływu. Zawsze znajdzie się przeciwność której nie damy rady. Taka kolej rzeczy.

Awatar użytkownika
Zit
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: pt sty 12, 2007 11:18 am
Kontakt:

Re: Zderzeniu z asteroidą można zapobiec

Post autor: Zit »

Swoją drogą..



Wolę takim asteroidą w głowę dostać niż "gnić" na starość ;)
[ external image ]

,, Veni Vidi Vici" - przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem



Timeo Danaos Et Dona Ferentes ;)



**********Sol Omnibus Lucet!!!**********
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Zderzeniu z asteroidą można zapobiec

Post autor: Arek 1973 »

Grzegorz ma rację, jak nam będzie dane że Ziemia ma zderzyć się z takim "kamykiem" to nic nie pomoże.

Jeszcze dużo lat nie będziemy posiadać takiej technologi żeby się temu uchronić
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Zderzeniu z asteroidą można zapobiec

Post autor: arek »

Nie za bardzo wiem w jaki sposób mozna dogonić asteroidę lecącą w kierunku ziemi, tj zrównać się z nią prędkością na określonym odcinku, lecąc w stronę ziemi .

.....po namyśle :

Zostaje jednak tylko rozp..roszenie jej ,to z kolei wymaga umieszczenia ładunku wybuchowego w jej wnętrzu ,trzeba sie liczyć z tym ,że nadamy części kamieni prędkości wieksze,ale one powinny spalić się w atmosferze ,co najwyżej będziemy mieli powtórkę z Syberii 1906?

Sądzę też że nieco wcześniej będziemy mieli okazję sprawdzić przekłamania jakich dopuścił się Holywood.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Zderzeniu z asteroidą można zapobiec

Post autor: Rysiek23 »

Rosja wyśle statek kosmiczny, który ma zmienić trasę lotu asteroidy - poinformował szef rosyjskiej agencji kosmicznej. Ogromny głaz zmierza w kierunku Ziemi. Może w nią uderzyć ok. 2036 r.

- Wkrótce ogłosimy plan misji - powiedział radiu Golos Rossi Anatolij Perminow, szef rosyjskiej agencji kosmicznej. Do udziału w przedsięwzięciu Rosjanie chcą zaprosić NASA, Europejską Agencję Kosmiczną oraz jej chińskiego odpowiednika.



W 2004 r astronomowie ustalili, ze w kierunku Ziemi zmierza potężna asteroida o nazwie Aphosis. Obliczyli wówczas, że kosmiczny głaz może uderzyć w naszą planetę ok. 2029 roku. Szanse, że dojdzie do tej katastrofy szacowali na 1 do 37.



Dalsze prace specjalistów wykluczyły taką możliwość. W październiku tego roku naukowcy NASA ustalili, że do zderzenia z asteroidą może dojść w 2036 r. Znacznie zmniejszyło się też prawdopodobieństwo tego wydarzenia. Dziś naukowcy obliczają je na 1 do 40 tysięcy.



Rosjanie widzą ryzyko



Możliwość, że na naszą planetę spadnie kosmiczny głaz jest więc niewielka. Mimo tego naukowcy zastanawiają się, co zrobić, by ją całkowicie wykluczyć. Część z nich proponowała, by wysłać sondę, która okrąży asteroidę i stopniowo będzie zmieniać tor jej lotu. Pojawiły się też pomysły, by w uderzyć w niebezpieczny obiekt pociskiem z głowicą atomową.



Anatolij Perminow przekonuje jednak, że Apophis cały czas zbliża się do Ziemi i może w nią uderzyć. - Dokładnie nie pamiętam, ale wydaje mi się, że może do tego dojść w 2032 r. - powiedział szef rosyjskiej agencji kosmicznej. Nie chciał zdradzić szczegółów misji. Zaprzeczył jednak, że rosyjscy naukowcy chcą unieszkodliwić asteroidę za pomocą broni nuklearnej.



"Trzeba to potraktować poważnie"



- Według naszych obliczeń jest możliwe, aby zbudować statek kosmiczny, który bez użycia broni atomowej uchroni nas przed zagrożeniem ze strony asteroidy - stwierdził Perminow. - W grę wchodzi bezpieczeństwo ludzi. Zamiast siedzieć i czekać powinniśmy wydać te kilkaset milionów dolarów i stworzyć system, który uchroni nas przed kolizją - dodał.



Do słów Perminowa odniósł się Borys Szustow, szef Instytutu Astronomii przy Rosyjskiej Akademii Nauk. - Oświadczenie szefa rosyjskiej agencji kosmicznej to znak, że sprawę należy potraktować poważnie i grozi nam realne niebezpieczeństwo - powiedział. - Apophis to tylko symboliczny przykład. W kosmosie krąży bowiem wiele obiektów, które mogą nam zagrażać - stwierdził w rozmowie z agencją RIA Nowosti.



gazeta.pl
Awatar użytkownika
Manfredo90
Infrańczyk
Posty: 132
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 9:46 am
Kontakt:

Re: Zderzeniu z asteroidą można zapobiec

Post autor: Manfredo90 »

Na YT kiedyś widziałem dokument o zderzeniach z asteroidami i była właśnie mowa o Aphosisie...

Ma ona bodajże zbliżyć się do Ziemi maksymalnie na odległość niecałych 40 tyś kilometrów. :)

Jest prawdopodobieństwo, że pole grawitacji zmieni w jakimś stopniu stopniu tor lotu asteroidy i ponownie po kilku/kilkunastu latach znowu dojdzie do zbliżenia z Ziemią.
Ostatnio zmieniony śr gru 30, 2009 10:30 pm przez Manfredo90, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „UKŁAD SŁONECZNY i WSZECHŚWIAT”