Wszystko o Voodoo

Ogólnie o magii
paranormalny inferno
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 06, 2009 5:33 pm
Kontakt:

Wszystko o Voodoo

Post autor: paranormalny inferno »

Są to osoby, które wierzą, że można oddziaływać na innych przez naginanie ich energii samą wolą. Postacie te posiadają zdolności pozwalające na kontrolę dusz innych. Dzięki temu czarownicy ci potrafią niszczyć, jak również leczyć ludzi. Poprzez liczne rytuały tworzą wandi, czyli laleczki przypominające przyjaciela, bądź wroga czarownika. Klątwiarz ten posługuje się równie dobrze leworęcznym voodoo, jak i praworęcznym voodoo. Dzięki tym zdolnościom może niszczyć wrogów, nasyłając na nich przeróżne klątwy, jak i uzdrawiać przyjaciół. Czarownik voodoo posługuje się magią duchów, bardzo zbliżoną do magii szamanów. Jednak są pewne różnice. Zaklinacz voodoo para się oddziaływaniem na duchy innych, a szamanizm skupia się bardziej na współpracy z nimi.
Ostatnio zmieniony ndz lis 13, 2011 10:16 pm przez paranormalny inferno, łącznie zmieniany 1 raz.
Auegamma
Infrzak
Posty: 31
Rejestracja: sob maja 03, 2008 8:44 pm
Kontakt:

Re: Wszystko o Voodoo

Post autor: Auegamma »

do rzeczy, materiał który opisujesz musiałeś poznać jakiś czas temu, ale nie jesteś jeszcze na etapie rozumienia tej wiedzy oraz praktycznego jej zastosowania lub też zrozumiałego przekazania innym, nawet jeżeli rozumiesz w pełni dane zagadnienie a nie umiesz go zrozumiale przedstawić to możesz zostać odebrany jako osoba która nie wie o czym pisze, więc popracuj nad umiejętnościami literackimi oraz komunikacyjnymi, poświęć jakąś chwilę każdego dnia pisząc jakąś pracę na minimum pół strony kartki zeszytowej, tematy powinny być dowolne oraz różne, np: znaczenie Bacha w dzisiejszym świecie, znaczenie ropy naftowej, co Sokrates miał na myśli, dlaczego Platon nie zgadzał się ze swoim nauczycielem, dlaczego dziewczyny w III klasie gimnazjum nie są już dziewicami... po ustaleniu krótkiego opracowania oraz przelania swoich myśli na papier schowaj je w jakimś klaserze lub włóż do jednej książki lub zeszytu którego nie używasz na co dzień, po kilku dniach wyciągnij te kartki i sprawdź czy mają one dla Ciebie jakiś sens, czy byś je poprawił czy też zostawił byś je jak jest, ta praktyka pomoże Tobie na przyszłość więc to co zrobisz zależy od Ciebie, młodocianie :P

Auegamma
Ostatnio zmieniony pt mar 06, 2009 7:37 pm przez Auegamma, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Wszystko o Voodoo

Post autor: Zbyszek »

Inferno raczej jedynie rozpoczął dyskusje , to zaproszenie a nie podręcznik niezwykłości:)

Nie mam żadnych zastrzen, mi pasuje tak postawione pytanie. Dopatrzylem sie za to ostergo byka u Dragona w "szczeze" ale mi to rybka:)
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Wszystko o Voodoo

Post autor: Katarzyna_1 »

Wczoraj oglądałam film dokumentalny o sytuacji moralnej, ekonomicznej i duchowej mieszkańców Haiti po zeszłorocznym okrutnym trzęsieniu ziemi. Straszne co tam się dzieje. Nie było wprawdzie wzmianki o rytuałach voodoo, ale uwagę zwróciłam na pewne symbole. Zajrzałam do wikipedii i trochę znalazłam n.t. rytuałów voodoo. Ja osobiście nie wierzę, że tego rodzaju magia może mieć wpływ na konkretnego człowieka, ale może się mylę, może jest inaczej? Wklejam ze źródła wiki, co o tym myślicie

oodoo (inne formy Vodun (Benin); również Vodoun (kreolski), Sevi Lwa) jest synkretyczną religią afroamerykańską wyznawaną głównie w Haiti i na południu USA. Podstawę voodoo stanowią rdzenne wierzenia ludów zachodnioafrykańskich (szczególnie Joruba, Kongo, Fulanie) wraz z elementami religii katolickiej i spirytyzmu. Wykrystalizowała się ona na Haiti wraz ze sprowadzeniem w XVII./XVIII w. niewolników z Afryki, którym próbowano narzucać katolicyzm. Niewolnicy nie odrzucili swoich rdzennych wierzeń łącząc je z nową religią. W voodoo istnieje wprawdzie wiara w Bon Dieu (jednego Boga), nie oddaje mu się jednak czci (koncepcja deus otiosus). Istotny jest za to kult wielu miejscowych i afrykańskich loa (duchów/bogów), uważanych za tożsame z katolickimi świętymi. Te, które pochodzą z Afryki, nazywane są Rada Loa (z Dahomeju) lub Wangol Loa (z Angoli); te zaś, które objawiły się na Haiti, nazywane są Petro Loa. Słowo "voodoo" wywodzi się z języka plemienia Fulanów i oznacza duch. Wyznawcy voodoo uprawiają także kult przodków oraz czynnie włączają do swego panteonu ludzi zasłużonych dla narodu lub lokalnej społeczności.



Podstawą kultu są "rytuały opętania". Ważną rolę odgrywają w nich bębny, za pomocą których wygrywa się skomplikowane polirytmie. Dzięki nim uczestnicy wchodzą w trans, podczas którego loa opanowują jedną lub więcej osób. W języku wyznawców mówi się wtedy, że "loa ujeżdża swojego konia". Osoby te zostały zazwyczaj wcześniej inicjowane w kult lub posiadają specyficzne predyspozycje do wejścia w trans.



Houngan (kapłan-szaman) lub mambo (kapłanka-szamanka), posiadają wielką wiedzę na temat życia loa i sposobów kontaktowania się z nimi. Są oni także centralnymi punktami socyete (wspólnoty wiernych) w Voodoo, bez których nie mogą się toczyć rytuały. Każdy z loa posiada swój własny odrębny symbol (veve), malowany kredą na ziemi przed rozpoczęciem obrzędu. Poniżej, od lewej do prawej symbole loa: Damballah, Legba, Maman Brigitte i Ogoun.




http://pl.wikipedia.org/wiki/Voodoo

tu jest całość
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Wszystko o Voodoo

Post autor: danut »

Nie mam wiedzy w tym temacie, ale "zaklinacz" mnie jednak trochu zainteresował, dobrze czasami coś poczytać na tym forum. ;) .. Od paru dni mam, nawet takie dziwne skojarzenia z tym obrzędem, choć może się mylę, może nie mam racji... hmm opowiem, może ktoś coś mi odpowie na to. Otóż.. Czytam, pisze siedzę na tych forach, już czasami rzeczywiście i jestem tym znudzona i zmęczona, późno kładę się spać itd. Chodzi mi tutaj o ten stan pół jawy, pół snu, zasypianie, do końca nie śpisz, ale jesteś przymroczony.. W pewnym momencie i to wyraźnie poczułam tempy, przeszywajacy ból z tyłu głowy i rzeczywiste odczucie wbijania mi tam szpili w mózg, szła ukosem od podstawy czaszki nad lewe ucho do góry.. Ale to jeszcze nie wszystko usłyszałam, nawet odczułam tak jak, gdyby ktoś inny, mężczyzna zerwał się z mojego łóżka mówiąc :"O ty( tu przekleństwo) co ty jej zrobiłaś!!??.. Tak jakby to wszystko było jawo-snem nie wiem dokładnie jak określić i ta reakcja kogoś dodatkowo adekwatna do tego mojego odczucia.. Ja tego nie przybieram sobie do głowy, ale od tamtego czasu towarzyszy mi nadal ten ból, rozumiem kojarzę go z tzw. "przywianiem", bo tez to wychodzenie na balkon w celu zapalenia papierosa, a noce mamy juz chłodne, ale mimo wszystko .. postanowiłam to opisac, jakoś dziwny ten przypadek....????
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Wszystko o Voodoo

Post autor: soudak040771 »

danut...

Duchy bardzo często przekazują nam uczucia i odczucia.

To też taka swoista ich forma komunikacji...

Do tego jak widzę doszła przekazana wizja...



I będzie Ci towarzyszył ten ból od czasu do czasu, aż tego nie zrozumiesz...

Niektóre są bardzo uparte...
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Wszystko o Voodoo

Post autor: danut »

Duchy??? Wybacz soudak, ale napisałeś teraz głupoty, to nie wakacje z duchami i one mnie nie nawiedzają.. Ta swoista forma komunikacji istnieje też pomiędzy ludźmi..
Ostatnio zmieniony ndz lis 13, 2011 9:17 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Wszystko o Voodoo

Post autor: soudak040771 »

[quote name='danut' post='91310' date='13 listopad 2011 - 23:16']Duchy??? Wybacz soudak, ale napisałeś teraz głupoty, to nie wakacje z duchami i one mnie nie nawiedzają.. Ta swoista forma komunikacji istnieje też pomiędzy ludźmi..[/quote]





Pewnie, że napisałem głupoty...

Skoro ty je wypisujesz w tym temacie o voodoo, to dlaczego i ja nie miałem ich tu napisać ???



Stój dalej i dreptaj w miejscu na swoje własne życzenie...

Nikogo tak upartego na swojej drodze w życiu nie spotkałem.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Wszystko o Voodoo

Post autor: danut »

Właśnie dlatego, że nie stoję w miejscu jestem uparta. Fajnie też jest wiedzieć, że mimo wszystko mam obrońcę, choć tu troszeczkę za późno zareagował, ale ... :) Chciałam tu tylko zapytać o opinie innych- i co o tym sądzicie, wcale nic nie sugeruję.. Ale wyglądało to tak, jakby ruszył nagle w pogoń za tą osobą, która sprawiła mi ten ból.. bo nie wiem, czy dobrze zrozumieliście mój wcześniejszy opis.. tą osobą, ale "zrobił-aś" , czyli za nią.
Ostatnio zmieniony ndz lis 13, 2011 9:39 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „DYSKUSJA OGÓLNA”