Kościół ostrzega przed wróżkami

Różne religie, Biblia, własne interpretacje pisma, cuda, etc.
Silje
Infrzak
Posty: 52
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 9:02 am
Kontakt:

Re: Kościół ostrzega przed wróżkami

Post autor: Silje »

Jedna osoba zadała pytanie jak upiór pojawia się i znika. Upadłe anioły mają podobnie jak ludzie zdolności, ale już zdolność wiedzą tyle ile mogą. Wiedzą tyle ile same widzą. I stąd poltergeist itd. Skoro nie wierzysz w Boga dla nich to korzyść, ale jak zaczniesz się nawracać wtedy wszystko wychodzi i zaczyna działać.
Ostatnio zmieniony pt mar 27, 2009 10:14 am przez Silje, łącznie zmieniany 1 raz.
jagat palo jagannatho

mahakyo dvirupabrit

paramatma param-jyoti

nirgunaṣ ça nri-keṣari



Opiekun wszechświata. Pan wszechświata. Ten, który znany jest jako Wielki. Ten, który ma dwa aspekty ( lwa i człowieka). Naddusza. Najwspanialszy Blask. Wolny od doczesnych cech. Półczłowiek – półlew.
matino3
Infranin
Posty: 241
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 7:45 pm
Kontakt:

Re: Kościół ostrzega przed wróżkami

Post autor: matino3 »

Są ludzie, którzy wierzą w wróżby wróżek. Ja osobiście do nich nie należę, ale całkowicie nie zgadzam się z kościołem.

1. Pozbawia ludzi pracy.

2. Pozbawia(tych co wierzą w wróżby) hobby, zabijania czasu, przyzwyczajeń.

Kościół na zbyt wiele sobie pozwala! To nie jest IX-X wiek, gdzie kościół miał całkowitą władzę i co powie to się stało. Technologia, nauka i ludzie idą do przodu, a kościół stoi w miejscu.
:)

Silje
Infrzak
Posty: 52
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 9:02 am
Kontakt:

Re: Kościół ostrzega przed wróżkami

Post autor: Silje »

[quote name='matino3' post='52681' date='wto, 05 maj 2009 - 19:48']Są ludzie, którzy wierzą w wróżby wróżek. Ja osobiście do nich nie należę, ale całkowicie nie zgadzam się z kościołem.

1. Pozbawia ludzi pracy.

2. Pozbawia(tych co wierzą w wróżby) hobby, zabijania czasu, przyzwyczajeń.

Kościół na zbyt wiele sobie pozwala! To nie jest IX-X wiek, gdzie kościół miał całkowitą władzę i co powie to się stało. Technologia, nauka i ludzie idą do przodu, a kościół stoi w miejscu.[/quote]





To chyba musicie doświadczyć nękania demonów, by zrozumieć czemu jest tak a nie inaczej. Wtedy zrozumiecie czym takie coś grozi.Ale wasz wybór człowiek ma wolną wolę, woli grzech niż wolność, choć sądzicie wręcz przeciwnie.

Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań.
jagat palo jagannatho

mahakyo dvirupabrit

paramatma param-jyoti

nirgunaṣ ça nri-keṣari



Opiekun wszechświata. Pan wszechświata. Ten, który znany jest jako Wielki. Ten, który ma dwa aspekty ( lwa i człowieka). Naddusza. Najwspanialszy Blask. Wolny od doczesnych cech. Półczłowiek – półlew.
matino3
Infranin
Posty: 241
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 7:45 pm
Kontakt:

Re: Kościół ostrzega przed wróżkami

Post autor: matino3 »

Silje, widzę że opierasz się głównie na Piśmie Świętym i stąd ta opinia na mój temat. Moje zdanie jest takie, że kościół nie powinien uważać się za pępek świata i rzucać bezmyślnie słowami. Nie są to czasy gdzie kościół miał władzę absolutną, teraz nie oni o wszystkim co na świecie się dzieje decydują(i bardzo dobrze...).

Nie wiem o co Ci chodzi z "owocnymi poszukiwaniami", ponieważ dodajesz to do wielu swoich postów dot. chrześcijaństwa jeżeli możesz wytłumaczyć sens tego będę wdzięczny, a za poszukiwania się nie zabieram ;)
:)

Awatar użytkownika
Aylinn
Homo Infranius
Posty: 462
Rejestracja: wt paź 09, 2007 6:01 pm
Kontakt:

Re: Kościół ostrzega przed wróżkami

Post autor: Aylinn »

Kościół zwraca się do wiernych tak? A więc oczekuje, ze wierni będą słuchać słowa Bożego i przykazań, czyli w tym przypadku "nie będziesz miał bogów cudzych przede mną". Wróżki, telepaci, medaliki, jakieś tam amulety szmalcomety nie należą do religii chrześcijańskiej, a więc chrześcijanin nie powinien się do nich zwracać. Całą wiarę ma pokładać w Bogu, modlić się do Niego itp. Nie ma iść do wróżki z pytaniem kiedy wygra kasę w totolotka, ale się pomodlić.



Można się kłócić jaki to KK jest zły i ile ściągnął z innych religii itp. ale tu chodzi o sprawy czysto chrześcijańskie. Skoro pogańskie metody nie należą do religii chrześcijańskiej, jako takie nie powinny one być uznawane przez wierzących. Proste.
That's how I survived. Time and time again. That's my secret. I survived because I willed it to be. ... How did I survive apocalyptic fire? I simply refused to feel the flames.
Wiedzma
Infrzak
Posty: 74
Rejestracja: czw sty 17, 2008 4:00 pm
Kontakt:

Re: Kościół ostrzega przed wróżkami

Post autor: Wiedzma »

Nie spierajcie się, bo nie o to tutaj chodzi. Każdy ma prawo do wiary takiej, która dla niego jest najbardziej przemawiająca. Każdy ma prawo do własnego zdania i wyboru. Ja osobiście nie należe do osób wyznających można by rzecz żadnej wiary, ale jestem w pełni tolerancyjna dla wyznawców wszystkich religii. Dla mnie wiara to coś zupełnie innego i rozumiem ją w inny sposób a także widzę ją w innych aspektach niż większośc ludzi. Jeśli chodzi o wróżki.. Moim zdaniem są osoby o silnie rozwiniętych zdolnościach, które rzeczywiście mogą wiele powiedziec i mogą pomoc.. Jednak nie jestem za tym by tak po prostu odkrywac swoją przyszłośc. Myślę, że lepiej mimo wszystko miec przed sobą wielką niewiadomą. Brac kazdy dzień takim jakim jest. Lepiej kiedy przyszłośc dla nas była niespodzianką... Wtedy wszystko toczy się swoim tempem, swoimi prawami... A my rozgrywamy to na swój sposób. Najlepiej cieszyc się każdą chwilą, a niektóre sprawy po prostu zaakceptowac. A spory tutaj wiele nie zmienią.

Uważam też, że lepiej nie sugerowac się tylko jednym źródłem np pismem swiętym. Czasem lepiej zajrzec też w głąb siebie albo wsłuchac się w otaczający nas świat, przyrode i tam poszukac odpowiedzi...
Ostatnio zmieniony pt maja 08, 2009 12:07 pm przez Wiedzma, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Re: Kościół ostrzega przed wróżkami

Post autor: aelreda »

[quote name='Silje' post='52803' date='pią, 08 maj 2009 - 11:25']To chyba musicie doświadczyć nękania demonów, by zrozumieć czemu jest tak a nie inaczej. Wtedy zrozumiecie czym takie coś grozi.Ale wasz wybór człowiek ma wolną wolę, woli grzech niż wolność, choć sądzicie wręcz przeciwnie.

Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań.[/quote]



Silje, już w jednym temacie Cię upomniałam, to jest drugi, ale z faktu iż napisałeś, że każdy ma wolną wolę nie dam Ci warma. Jeśli piszesz o wolnej woli człowieka to przestrzegał wyborów i myśli innych i nie wpieraj im swoim idei na siłę.

matino3
Infranin
Posty: 241
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 7:45 pm
Kontakt:

Re: Kościół ostrzega przed wróżkami

Post autor: matino3 »

[quote name='aelreda' post='52809' date='pią, 08 maj 2009 - 16:41']Silje, już w jednym temacie Cię upomniałam, to jest drugi, ale z faktu iż napisałeś, że każdy ma wolną wolę nie dam Ci warma. Jeśli piszesz o wolnej woli człowieka to przestrzegał wyborów i myśli innych i nie wpieraj im swoim idei na siłę.[/quote]



Zgadzam się :P Dostałem od Silje -1 pkt. reputacji za niedojrzałe myślenie, dla mnie to odmienne poglądy...
:)

Awatar użytkownika
Infinity
Infrzak
Posty: 62
Rejestracja: pn maja 12, 2008 7:34 pm
Kontakt:

Re: Kościół ostrzega przed wróżkami

Post autor: Infinity »

[quote name='matino3' post='52815' date='pią, 08 maj 2009 - 15:40']Zgadzam się :P Dostałem od Silje -1 pkt. reputacji za niedojrzałe myślenie, dla mnie to odmienne poglądy...[/quote]









Najwidoczniej Silje opętało coś lub ktoś
Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Re: Kościół ostrzega przed wróżkami

Post autor: aelreda »

[quote name='Infinity' post='52826' date='pią, 08 maj 2009 - 20:30']Najwidoczniej Silje opętało coś lub ktoś[/quote]



Infinity - ostrzeżenie.



Jeśli ktoś inny kogokolwiek obraża, to nie musisz tego samego robić.



Jak tak dalej będzie wyglądać wasza rozmowa w tym temacie, zamknę go. Bez słowa dyskusji

ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADNIENIA RELIGIJNE”