Kościół ostrzega przed wróżkami

Różne religie, Biblia, własne interpretacje pisma, cuda, etc.
Awatar użytkownika
~N0rthC0re~
Infrzak
Posty: 32
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 6:07 pm
Kontakt:

Kościół ostrzega przed wróżkami

Post autor: ~N0rthC0re~ »

Kościół ostrzega przed wróżkami



[ external image ]



Szczecińska kuria wydała list, w którym ostrzega przed korzystaniem z usług wróżek i uczestnictwem w ezoterycznych imprezach. Organizatorzy targów "Sydonia" są zaskoczeni



List czytali księża z ambon w zachodniopomorskich kościołach w minioną niedzielę. Komunikat nawiązuje wprost do zapowiadanych na najbliższy weekend Targów Medycyny Naturalnej "Sydonia". Od dziesięciu lat w Szczecinie organizuje je prywatna firma Raj z Mazowsza. Na stoiskach w hali sportowej przy ul. Narutowicza urzędują wróżki, sprzedawane są zioła, "kamienie szczęścia", kadzidełka, prezentują się szkoły medytacji, szamanki, chiromanci, numerolodzy czy jasnowidze. Co roku odwiedzają je tłumy szczecinian.



[ external image ]



"Udział w tego typu spotkaniach, a szczególnie korzystanie z horoskopów, usług wróżek, bioenergoterapeutów, tzw. uzdrowicieli, wywoływanie duchów i nabywanie rzekomo magicznych przedmiotów jest sprzeczne z wiarą katolicką i stanowi grzech przeciwko pierwszemu przykazaniu: nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. Gdy chrześcijanin uprawia tego typu praktyki, wystawia siebie na niebezpieczeństwo działania złego ducha, którego celem jest zerwanie więzi z Bogiem" - czytamy tymczasem w kościelnym komunikacie.



- Nie twierdzimy, że grzechem jest samo uczestnictwo w tego typu imprezie, ale mówimy "uwaga" - wyjaśnia ks. dr Sławomir Zyga z wydziału duszpasterskiego szczecińskiej kurii. - Targi są tylko dla nas pretekstem, by przypomnieć, że jeśli ktoś np. wywołuje duchy, to jest to sprzeczne z pierwszym przykazaniem, jest więc grzechem. Ale i uczestniczenie w samej imprezie może być pokusą do spróbowania tego typu praktyk.



Podkreśla, że komunikat powstał dlatego, że "księża i wierni pytali, dlaczego Kościół w tej sprawie nie zabiera głosu".



Całość: http://miasta.gazeta.pl/szczecin/1,34939,6...d_wrozkami.html
Awatar użytkownika
Zit
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: pt sty 12, 2007 11:18 am
Kontakt:

Re: Kościół ostrzega przed wróżkami

Post autor: Zit »

Już bardziej wierzę tym wróżkom jakie by one nie były niż jakiejś kurii. ;x
[ external image ]

,, Veni Vidi Vici" - przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem



Timeo Danaos Et Dona Ferentes ;)



**********Sol Omnibus Lucet!!!**********
Awatar użytkownika
Erhion
Infrańczyk
Posty: 188
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 12:09 pm
Kontakt:

Re: Kościół ostrzega przed wróżkami

Post autor: Erhion »

bioenergoterapeutów, tzw. uzdrowicieli


Oo nie wiedziałem, że oni korzystają z pomocy jakis bogów do leczenia. Oo


usług wróżek


To samo. Czy wróżki modlą się do jakiś bógów gdy wrózą?
Awatar użytkownika
Kiute
Infrzak
Posty: 88
Rejestracja: wt mar 04, 2008 7:17 pm
Kontakt:

Re: Kościół ostrzega przed wróżkami

Post autor: Kiute »

Jak najbardziej popieram, horoskopy, numerologia itp. to jeden wielki syf dla matołów. Najgorsze jest to, że to cholerstwo przybiera naukowe szaty dzięki czemu wielu ludzi daje się nabrać.
"O, Egipcie, Egipcie!

Z twojej wiedzy pozostaną tylko bajki,

które przyszłym pokoleniom

wydawać się będą

nie do wiary"



Lucjusz Apulejusz( II.w p.n.e)
Awatar użytkownika
revolt
Infrańczyk
Posty: 112
Rejestracja: wt cze 17, 2008 7:00 am
Kontakt:

Re: Kościół ostrzega przed wróżkami

Post autor: revolt »

[quote name='Bloodwin' post='50488' date='śro, 11 mar 2009 - 12:33']To samo. Czy wróżki modlą się do jakiś bógów gdy wrózą?[/quote]



Nie, ale jak same twierdza korzystaja z astrala. A astral przez Kk uwazany jest za niebezpieczny. Tyle.



Ja tez popieram KK w tej sprawie. Dziwie sie ludzia, ktorzy to wszystko lykaja bez dyskusji i bez chwili zastanowienia. To jeden wielki biznes. Obejrzyjcie pare dokumentow o bioenergoterapeutach/wrozkach. Bedziecie wiedzieli o czym mowa;)



Kiute. Ludzie sa tak spragnieni jakis zmian, czegos "ponad"... i w dodatku tak nakrecani antyklerykalizmem, ze uwierza we wszystko:)



hmmm.... bojowy post mi wyszedl:)



pozdrawiam:)
"Badzcie sceptykami... ale miejcie tez otwarte umysly"



"...nasza Polsko mała - Idź pod prąd !"
Awatar użytkownika
Kiute
Infrzak
Posty: 88
Rejestracja: wt mar 04, 2008 7:17 pm
Kontakt:

Re: Kościół ostrzega przed wróżkami

Post autor: Kiute »

[quote name='revolt' post='50502' date='śro, 11 mar 2009 - 17:12']Kiute. Ludzie sa tak spragnieni jakis zmian, czegos "ponad"... i w dodatku tak nakrecani antyklerykalizmem, ze uwierza we wszystko:)[/quote]



Widoczne lewacka propagadna ma się dobrze skoro ludziska( ci wierzący) dalej szukają czegoś "ponad" już nie zauważają, że wszystko czego potrzebują to Bóg. ;)
Ostatnio zmieniony śr mar 11, 2009 3:46 pm przez Kiute, łącznie zmieniany 1 raz.
"O, Egipcie, Egipcie!

Z twojej wiedzy pozostaną tylko bajki,

które przyszłym pokoleniom

wydawać się będą

nie do wiary"



Lucjusz Apulejusz( II.w p.n.e)
Lothar
Infrzak
Posty: 65
Rejestracja: pn gru 03, 2007 8:34 pm
Kontakt:

Re: Kościół ostrzega przed wróżkami

Post autor: Lothar »

Proszę by ktoś obeznany wyjaśnij mi różnice między relikwiami świętych a np pierścieniem atlantów?

Czemu jedno jest cacy a drugie jest be?



Ja nie widzę różnicy.


"Wszystko czym jesteśmy jest rezultatem tego, o czym myśleliśmy" - Budda.



"Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz - w obu przypadkach masz rację" - Henry Ford.

Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Kościół ostrzega przed wróżkami

Post autor: Lazy »

Lothar ja tez nie widzę,słyszałem że pierścień atlantów jest dziełem szatana ;) Tylko że zapomnieli o jednym,używają go księża egzorcyści :)
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
Awatar użytkownika
Erhion
Infrańczyk
Posty: 188
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 12:09 pm
Kontakt:

Re: Kościół ostrzega przed wróżkami

Post autor: Erhion »

Lothar ja tez nie widzę,słyszałem że pierścień atlantów jest dziełem szatana ;) Tylko że zapomnieli o jednym,używają go księża egzorcyści :)


Lazy przepraszam za mocne słowa ale skąd wziąłeś taki debilizm, że noszą go księża egzorczyści? Oni przed nim z całych sił ostrzegają a nie go noszą.


Nie, ale jak same twierdza korzystaja z astrala. A astral przez Kk uwazany jest za niebezpieczny. Tyle.


Aha, dzięki za rozjaśnienie.
Lothar
Infrzak
Posty: 65
Rejestracja: pn gru 03, 2007 8:34 pm
Kontakt:

Re: Kościół ostrzega przed wróżkami

Post autor: Lothar »

Konia z rzędem temu, kto udowodni źródło mocy pierścienia atlantów.


"Wszystko czym jesteśmy jest rezultatem tego, o czym myśleliśmy" - Budda.



"Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz - w obu przypadkach masz rację" - Henry Ford.

ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADNIENIA RELIGIJNE”