UFO Próba Oceny - Lucjan Znicz

Książki (również w formie e-book'ów) które warto przeczytać i mieć
Awatar użytkownika
aabb
Infrańczyk
Posty: 156
Rejestracja: wt sty 15, 2008 6:13 pm
Kontakt:

UFO Próba Oceny - Lucjan Znicz

Post autor: aabb »

UFO Próba Oceny | Lucjan Znicz | ISBN: 8370824455 | PNG | wyd Amber 1996r | 9.7MB



"Opierając się na wynikach oficjalnych programów badawczych dotyczących UFO, realizowanych m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Australii i Brazylii i sygnowanych nazwiskami największych autorytetów w tej dziedzinie, oraz wykorzystując własne badania, autor próbuje udzielić odpowiedzi na intrygujące ludzkość od dawna pytanie dotyczące spotkań z gwiezdnymi przybyszami: "Czym w istocie są latające spodki?" Systematycznej analizie zjawisk z Nieznanymi Obiektami Latającymi - takich jak zmienność kształtów, zjawiska optyczne, akustyczne, ich wpływ na otoczenie, fenomeny parapsychologiczne - towarzyszy fachowa ocena hipotez związanych z UFO."



http://www.zshare.net/download/5698344713c6e71e/
Ostatnio zmieniony sob mar 14, 2009 3:10 pm przez aabb, łącznie zmieniany 1 raz.
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: UFO Próba Oceny - Lucjan Znicz

Post autor: xedos »

To miłe, że zainteresowaliście się właśnie tą książką, jest niezwykła i napisana ręką mistrza. Kiedy pada hasło "Znicz" to integralną całością lub jak ktoś woli uzupełnieniem był słynny, dzisiaj wręcz legendarny klub KKK (Klub Kontaktów Kosmicznych). Przed wieloma laty pojawiało się dość interesujące pismo pt. "Fakty", a w nim na ostatniej stronie felietony pana Lucjana pod wspólnym tytułem "Goście z kosmosu". Miałem pamiętam wtedy tyle lat co Wy teraz i z wypiekami na twarzy czytałem kolejne części. Kiedy Znicz był w trakcie pisania "Próby oceny" wymieniliśmy korespondencję w sprawie niezwykłego zdarzenia ze Świecia /Wisłą, po latach wróciłem do tamtych zdarzeń i nawet ja byłem zaskoczony całkowicie prawdopodobnym scenariusze, rozpisanym na konkretne osoby (jak ustaliłem wiele lat później) nie znające się żadną miarą. To były czasy.



Jednak nie wszystko zostało zaprzepaszczone i ku mojej radości KKK Znicza istnieje! Tworzą go koleżanki i koledzy, którzy nawiązują do najlepszych lat, jednak podchodząc do fenomenu w sposób niezwykle dojrzały. I spełniły się moje marzenia z tamtych lat - otrzymałem rok temu zaproszenie do KKK, które przyjąłem. Życzę każdemu pracy w tak doborowym towarzystwie, INFRA ma dość niezwykły sposób patrzenia na to wszystko i zapewne Wy będziecie zapełniać kolejne karty polskiej, prawdziwej, przemyślanej, rzetelnej i czasami spontanicznej ufologii.



Sięgnijcie po tę książkę pod każdą postacią, a najlepiej mieć ją w swoim księgozbiorze.



Pozdrawiam wszystkich i życzę miłej lektury.



m.
Ostatnio zmieniony pt mar 13, 2009 6:42 pm przez xedos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO Próba Oceny - Lucjan Znicz

Post autor: azor »

A mnie nie zachwyca ta książka ponieważ autor skupił się głownie na przypadkach z innych krajów a KKK miała spore rodzime archiwum aby m.in przedstawic je w książce. Praktycznie nie ma nic z Polski. Wiele spraw jest już nieaktualna i powiedzmy sobie ''trąci myszką''.

Cenię autora ale uważam iż miał zbyt technokratyczne podejscie do sprawy co u niektorych trwa do dziś taki stan rzeczy. Czy dzis jest KKK chyba tylko w pamięci innych w praktyce nie istnieje ale to moje tylko chłodne zdanie na ten temat.
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: UFO Próba Oceny - Lucjan Znicz

Post autor: xedos »

I dzięki Bogu, grunt to nieświadomość:) i krytyczny stosunek do Znicza. Ci którzy odeszli nie mogą się bronić, prawda? Spieszę z informacją Znicz pozostawił po sobie nie tylko książki ale również swoich współpracowników - znasz ich wszystkich ale czy oni znają jeszcze Ciebie?:)



KKK
Ostatnio zmieniony sob lis 14, 2009 6:44 pm przez xedos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dreamer
Infrańczyk
Posty: 190
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 10:02 pm
Kontakt:

Re: UFO Próba Oceny - Lucjan Znicz

Post autor: Dreamer »

Może troszeczkę poza tematem, ale jednak ośmielę się napisać...

Czytając książki sprzed 20-30 lat opisujące fenomen UFO mamy zupełnie inne odczucia i wrażenia niż obecnie - we współczesnych opracowaniach. W tych starszych pozycjach brak pędu ku taniej sensacji, naginania faktów - próby wytłumaczenia pewnych zjawisk z reguły opierają się o fakty naukowe. Mimo tej pewnej powagi, konkretności książki Znicza i mu współczesnych czyta się bardzo przyjemnie - dla mnie jest to zawsze ciekawa alternatywa dla obecnych nastawionych na sensacyjność publikacji internetowych.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO Próba Oceny - Lucjan Znicz

Post autor: azor »

[quote name='xedos' post='63490' date='sob, 14 lis 2009 - 20:37']I dzięki Bogu, grunt to nieświadomość:) i krytyczny stosunek do Znicza. Ci którzy odeszli nie mogą się bronić, prawda? Spieszę z informacją Znicz pozostawił po sobie nie tylko książki ale również swoich współpracowników - znasz ich wszystkich ale czy oni znają jeszcze Ciebie?:)



KKK[/quote]



xedos nikt nie musi mnie znać, poważac itp a tym bardziej jeśli chodzi o Ciebie na szczęście są jeszcze inne osoby a stare pokolenie sam wiesz .... Piszesz o KKK a to tylko nazwa w obecnych czasach NIC WIECEJ bez urazy...
Ostatnio zmieniony ndz lis 15, 2009 10:01 pm przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: UFO Próba Oceny - Lucjan Znicz

Post autor: xedos »

[quote name='azor' post='63518' date='nie, 15 lis 2009 - 23:54']xedos nikt nie musi mnie znać, poważac itp a tym bardziej jeśli chodzi o Ciebie na szczęście są jeszcze inne osoby a stare pokolenie sam wiesz .... Piszesz o KKK a to tylko nazwa w obecnych czasach NIC WIECEJ bez urazy...[/quote]



Jak zawsze, mylisz się.
hm0
Infranin
Posty: 225
Rejestracja: pn maja 19, 2008 6:30 am
Kontakt:

Re: UFO Próba Oceny - Lucjan Znicz

Post autor: hm0 »

Zastanawiam się czy umieszczenie na forum linka do elektronicznej wersji książki jest zgodne z prawem?
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: UFO Próba Oceny - Lucjan Znicz

Post autor: xedos »

[quote name='hm0' post='63521' date='pon, 16 lis 2009 - 10:30']Zastanawiam się czy umieszczenie na forum linka do elektronicznej wersji książki jest zgodne z prawem?[/quote]



Skoro ktoś to opublikował w kazamatach Internetu i złamał prawo autorskie, to trudno, podanie linka wydaje się stanowić o tym, że stajesz się paserem, jednak podobnie dzieje z wtedy, gdy umieszczasz dowolny film z You Tube - to bzdura oczywista. Podanie kodu w postaci linka nie jest naruszeniem cudzej własności, nie może w takim razie zostać ukarane. Prawo jest pełne dziur, a to, co dzieje się w necie pozbawione jest kontroli. Zapewne pan Lucjan, gdyby żył nie miałby nic przeciwko temu aby ktoś ze współczesnych sięgnął po jego książkę po latach i to nawet w elektroniczny sposób. Nawiasem mówiąc sam z przyjemnością przeczytam ją ponownie. Uważam, ze śmiało można skorzystać z w ten sposób opublikowanej książki.



Pozdrawiam
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO Próba Oceny - Lucjan Znicz

Post autor: azor »

[quote name='xedos' post='63519' date='pon, 16 lis 2009 - 01:40']Jak zawsze, mylisz się.[/quote]



xedos jak Ty się marnujesz z Twoją ''nieomylnością'' a tyle jest spraw do wyjaśnienia na tym świecie z Twoją ''wiedzą' 'można wszystko wyjasnić w ciągu 14 sekund ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „KSIĄŻKI”