UFO Próba Oceny - Lucjan Znicz

Książki (również w formie e-book'ów) które warto przeczytać i mieć
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: UFO Próba Oceny - Lucjan Znicz

Post autor: xedos »

[quote name='azor' post='63530' date='pon, 16 lis 2009 - 15:52']xedos jak Ty się marnujesz z Twoją ''nieomylnością'' a tyle jest spraw do wyjaśnienia na tym świecie z Twoją ''wiedzą' 'można wszystko wyjasnić w ciągu 14 sekund ;)[/quote]



Na odróżnienie samolotu od muchy wystarcza mi 1 sekunda, złośliwość od żartu odróżniam natychmiast, maniakalny upór we wmawianiu ludziom ufo poprzez bezwartościowe fotki budzi moją litość. Idź chłopcze i nie grzesz więcej.:)



[ external image ]
Ostatnio zmieniony pn lis 16, 2009 6:05 pm przez xedos, łącznie zmieniany 1 raz.
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: UFO Próba Oceny - Lucjan Znicz

Post autor: xedos »

A tak poważniej...



Myślę sobie, że warto przypomnieć, zwłaszcza młodszym czytelnikom, kim tak naprawdę był Lucjan Znicz - Sawicki.



Posłuchajcie:



Lucjan "Znicz" SAWICKI (10.04.1923 w Wilnie - 25.07.2004 w Bydgoszczy)

Za przynależność do Armii Krajowej został w 1940 roku aresztowany przez NKWD. Radziecki sąd wojskowy skazał go na karę śmierci, zamienioną później na długoletnie więzienie. W więzieniu przebywał do czerwca 1941 roku. Na tajnych kompletach kontynuował przerwaną aresztowaniem naukę, zakończoną egzaminem maturalnym. W maju 1945 roku został wraz z rodziną repatriowany do Polski. Zamieszkał w Bydgoszczy. Pracę dziennikarską rozpoczął w 1949 roku w redakcji Ilustrowanego Kuriera Polskiego. Prowadził tam rubrykę "Kropla wody", a później "Świat jest ciekawy". Współpracował z Rozgłośnią Polskiego Radia w Bydgoszczy. Od początku, w kręgu jego zainteresowań znajdowały się niewyjaśnione zagadki nauki i cywilizacji. Wydał łącznie 16 książek popularno-naukowych poświęconych życiu na ziemi oraz człowiekowi w kosmosie. Najbardziej znana praca nosi tytuł "Goście z kosmosu. Paleostanantyka". Pisał także powieść dla młodzieży.



Działał w wielu organizacjach i stowarzyszeniach: Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich, Społecznym Komitecie Budowy Pomorskiego Ośrodka Telewizyjnego, Towarzystwie Miłośników Astronomii, Polskim Towarzystwie Geograficznym, Towarzystwie Miłośników Miasta Bydgoszczy.



Otrzymał między innymi następujące nagrody i odznaczenia:

- I nagroda w konkursie Brunona Winawera za całokształt pracy publicystycznej w dziedzinie popularyzacji nauki,

- nagroda Polskiej Akademii Nauk za twórczość popularyzującą naukę polską,

- Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski,

- Złoty i Srebrny Krzyż Zasługi,

- Odznakę honorową "Bydgoszcz zasłużonemu obywatelowi".

Otrzymał między innymi następujące nagrody i odznaczenia:

- I nagroda w konkursie Brunona Winawera za całokształt pracy publicystycznej w dziedzinie popularyzacji nauki,

- nagroda Polskiej Akademii Nauk za twórczość popularyzującą naukę polską,

- Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski,

- Złoty i Srebrny Krzyż Zasługi,

- Odznakę honorową "Bydgoszcz zasłużonemu obywatelowi".






***


Oj tak, zapomniana już przez wielu niezwykle ciekawa postać i zauważcie, wszystko w jego książkach brzmi jakoś tak prawdziwiej, więcej w tym entuzjazmu, pomimo tego, że o Internecie jeszcze nikt nie słyszał, listy wysyłało się zwyczajną pocztą, a jedynym komputerem w tym czasie był jakiś klon odrowski.



Przypomina mi się fragment tekstu Trepki, chyba niezwykle ważny współcześnie wobec komercji w ufologii:



1. Ufologia to dziedzina nauki lub paranauki i nie ma ona żadnego związku z religią,



2. Działające na tym polu organizacje nie noszą żadnych znamion religijnych, kultywujących w jakimkolwiek stopniu omawiane tu zjawisko,



3. Wieloletnie badania ufologiczne niezbicie dowodzą, że fenomen UFO nie ma nic wspólnego ze sferą sakralną i wszelkie próby interpretowania go na tym gruncie są błędne i niezgodne z prawdą.



4. Jakkolwiek, szereg zdarzeń, wielokroć kłócących z elementarną logiką postrzegania otaczających nas zewsząd zjawisk, posiada znamiona kontaktów ludzi z bliżej nieznanymi istotami na poziomie zmysłowym (czytaj: duchowym) oraz umysłowym i w żadnych tego typu wiarygodnych przypadkach nie stwierdzono ewentualnych powiązań z tematyką religijną,



5. Ufologia nie ma nic wspólnego z sektami, których wyznaniowym podłożem jest zjawisko UFO i jednocześnie odrzuca ich quasi - religijne dogmaty, uznaje je za nieetyczne i wynikające bezpośrednio z dokonywanych wybiórczo nadinterpretacji wszelkich incydentów z UFO.



6. Ufologia wyraża sprzeciw i dezaprobatę w związku z wykorzystywaniem jej materiałów faktologicznych i wyników badań do tworzenia i szerzenia grup wyznaniowych.



7. I wreszcie uwaga najistotniejsza: Żaden ufolog nie ponosi odpowiedzialności za skutki działań ufologicznych ruchów wyznaniowych”.



Gdyby tak współcześni wydrapali sobie te prawidła na drzwiach od kibla, byłoby o połowę mniej problemów. Może ten zbiór prawideł przyda się nam wszystkim?



Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony wt lis 17, 2009 3:54 pm przez xedos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO Próba Oceny - Lucjan Znicz

Post autor: azor »

[quote name='xedos' post='63537' date='pon, 16 lis 2009 - 19:55']Na odróżnienie samolotu od muchy wystarcza mi 1 sekunda, złośliwość od żartu odróżniam natychmiast, maniakalny upór we wmawianiu ludziom ufo poprzez bezwartościowe fotki budzi moją litość. Idź chłopcze i nie grzesz więcej.:)



[ external image ][/quote]



Mariusz jako prawnik zachowujesz się dosłownie jak dzieciak - ja wiesz wole sie pomylić niz być nieomolnym we wszystkm jak Ty...

A co do fotek to chłopie nie masz za grosz pojęcia o ich ocenie a tym bardziej o analizowaniu ja przynajmniej do pomocy mam trzech zawodowych fotografów którzy mają wiedzę i dośwadczenie o niebo wiekszą niż Twoja ,ktorą gdzie tylko możesz afiszujesz tyle że głupio i nie na temat więc oszczedź sobie te głupawe zdjęcia bo mnie tylko śmieszą z twojego postępowania. Mariusz choć raz podyskutuj merytorycznie i na temat ale widzę że tego widocznie nie potrafisz...
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: UFO Próba Oceny - Lucjan Znicz

Post autor: xedos »

Przykro mi ale cóż, pewnie jak zawsze masz rację , wszak stale doświadczasz niezwykłych kontaktów:) Szkoda tylko, że nie potrafisz uszanować tematu tego posta. To nie miejsce na twoje kwestie osobiste, szkoda, miałeś kiedyś głowę na karku. Powodzenia i bez odbioru :)
Ostatnio zmieniony wt lis 17, 2009 8:37 pm przez xedos, łącznie zmieniany 1 raz.
hm0
Infranin
Posty: 225
Rejestracja: pn maja 19, 2008 6:30 am
Kontakt:

Re: UFO Próba Oceny - Lucjan Znicz

Post autor: hm0 »

Prośba - zjeżdżajcie na priva z tą "dyskusją" i nie zaśmiecajcie forum.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO Próba Oceny - Lucjan Znicz

Post autor: azor »

[quote name='hm0' post='63594' date='śro, 18 lis 2009 - 10:24']Prośba - zjeżdżajcie na priva z tą "dyskusją" i nie zaśmiecajcie forum.[/quote]



Zgadza się masz rację przyznaję ale głupie niekończace sie docinki wobec mojej osoby Pana Mariusza F. otrzymuję stale gdzie się tylko da czy to na forum INFRA czy blogach oto jego ''badanie'' mam nadzieję że to już po raz ostatni bo ja mogę szeroko pisać o ufologii czego sądzę Pan M nie bo jak sam pisał ''wiedza nie boli'' pozdrawiam i sorki za zaśmiecanie



A co do Znicza polecam rozdzał o pirunach kilistych szczegolnie o przedmiotach które po przelocie pioruna znikały wykonane ze złota przedmioty itp.
Awatar użytkownika
Dreamer
Infrańczyk
Posty: 190
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 10:02 pm
Kontakt:

Re: UFO Próba Oceny - Lucjan Znicz

Post autor: Dreamer »

Obu Was i Ciebie Arku i p. Mariusza szanuję za wielką pracę włożoną w prace badawcze, więc najlepiej by było jakbyście podali sobie dłoń :)



Kończąc OT zachęcam do dyskusji w tym i pozostałych tematach.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO Próba Oceny - Lucjan Znicz

Post autor: azor »

[quote name='Dreamer' post='63621' date='czw, 19 lis 2009 - 08:51']Obu Was i Ciebie Arku i p. Mariusza szanuję za wielką pracę włożoną w prace badawcze, więc najlepiej by było jakbyście podali sobie dłoń :)



Kończąc OT zachęcam do dyskusji w tym i pozostałych tematach.[/quote]



Ja zawsze jestem na tak tyle że jeśli ktos kpi z kogoś cały czas (gdzie sie tylko da) to jest to troche nudne i traci się szacunek do takiego człowieka potem ciężko to odbudować zaufanie...
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: UFO Próba Oceny - Lucjan Znicz

Post autor: xedos »

[quote name='azor' post='63625' date='czw, 19 lis 2009 - 12:31']Ja zawsze jestem na tak tyle że jeśli ktos kpi z kogoś cały czas (gdzie sie tylko da) to jest to troche nudne i traci się szacunek do takiego człowieka potem ciężko to odbudować zaufanie...[/quote]



Tak, wobec tego uprzejmie informuję wszystkich, że jestem niedouczonym jełopem, którego złośliwość zawiodła na ufologiczny szafot. Aby zaoszczędzić trudu moim szanownym adwersarzom, osobiście pociągnę za łańcuszek identyczny jak w toaletowym "tajfunie". Zapamiętajmy jedno, od dzisiaj każde zdjęcie, każda relacja, każda wypowiedź, każde oszczerstwo i pomówienie są całkowicie prawdziwymi i biada temu, kto mówi i myśli inaczej. Zapamiętajmy, almanachy wiedzy ufologicznej nie znajdują się w książkach pana Znicza, Mostowicza, Blani i innych, prawda tkwi w tekstach Ericha von Denikena, http://paranormal.pl/, http://spotkaniaznieznanym.blog.onet.pl/, http://www.nautilus.org.pl/ i pokrewnych.



Na zakończenie, aby nie drażnić szanownego grona informuję również, że nie będę się naprzykrzał nikomu swoją obecnością bo i po co? Nic na siłę, ustępuję pola jedynym słusznym, wszak jełopom polemizować nie przystoi.



Pozdrawiam i dziękuję za miłe chwile spędzone na tym forum, Infrze życzę wielu sukcesów i głębokiego dystansu do "ufologii polskiej" oraz pomówień.



xedos



A Tobie Akadiuszu jutro z samego rana wysyłam packę na ufologiczne muchy.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO Próba Oceny - Lucjan Znicz

Post autor: azor »

[quote name='xedos' post='63634' date='czw, 19 lis 2009 - 16:10']Tak, wobec tego uprzejmie informuję wszystkich, że jestem niedouczonym jełopem, którego złośliwość zawiodła na ufologiczny szafot. Aby zaoszczędzić trudu moim szanownym adwersarzom, osobiście pociągnę za łańcuszek identyczny jak w toaletowym "tajfunie". Zapamiętajmy jedno, od dzisiaj każde zdjęcie, każda relacja, każda wypowiedź, każde oszczerstwo i pomówienie są całkowicie prawdziwymi i biada temu, kto mówi i myśli inaczej. Zapamiętajmy, almanachy wiedzy ufologicznej nie znajdują się w książkach pana Znicza, Mostowicza, Blani i innych, prawda tkwi w tekstach Ericha von Denikena, http://paranormal.pl/, http://spotkaniaznieznanym.blog.onet.pl/, http://www.nautilus.org.pl/ i pokrewnych.



Na zakończenie, aby nie drażnić szanownego grona informuję również, że nie będę się naprzykrzał nikomu swoją obecnością bo i po co? Nic na siłę, ustępuję pola jedynym słusznym, wszak jełopom polemizować nie przystoi.



Pozdrawiam i dziękuję za miłe chwile spędzone na tym forum, Infrze życzę wielu sukcesów i głębokiego dystansu do "ufologii polskiej" oraz pomówień.



xedos







A Tobie Akadiuszu jutro z samego rana wysyłam packę na ufologiczne muchy.[/quote]



Jak skończyłeś to dobrze obrażać się możesz na mnie ale nie na innych więcej rozsądku a mniej emocji a wiesz że ''packa'' ma dwa końce...
ODPOWIEDZ

Wróć do „KSIĄŻKI”